İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hangi hosting sirketi kullaniyorsunuz?

H

Hosthaber.com

Misafir
Bütün webmaster arkadaslara...

Merak ediyorum acaba hangi web hosting sirketi kullaniyorsunuz?

Ve isterseniz bu soruyada cevap yazabilirsiniz:
O sirketi neden sectiniz?

C

creativeturkiye

Misafir
bekledim bekledim...
Acaba kim cevap verecek diye :wink:

Senin aklın eriyormu burada bu soruya cevap vereceklerini? Henüz o kadar aşamadık olayı malesef..
Ancak arbede kopartmayı biliriz...Senin Host benim Hostu döver misali..

neyse..soruya cevap : Kriweb
Neden : Güvenilir, hızlı, sorunsuz, teknik destek çok iyi, Para kazanmaktan ziyade, kaliteli iş yapıp potansiyel sağlamayı amaçlamışlar.
-------------- Kendi Fikrimdir --------

bettle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;

Beleş hostlarla başladık işe ama bir yerden sonra yetmez oldu. İlk olarak çalıştığım host RAYHOST' tu. Şimdi kullanıcıları turkticaret.net' in serverlerında. Daha sonra başka siteler başka hostingler geldi ama en son olarak http://www.websahibi.com da kaldım. sunucuları gerçekten çok iyi. Yaklaşık bir aydır hiç bir sorun yaşamadım. Ayrıca teknik destek açısından müşterilerine çok hızlı ulaşıyorlar (hafta sonu hariç :))

Şöyle bir tavsiyem olacak. Hosting konusunda üstad kişiler Türkiye dışındaki hostinglerin özelliklerinin bulunduğu bir site hazırlasalar gerçekten yararlı olur. eğer böyle bir site varsa söylerseniz sevinirim.

İyi Çalışmalar..

H

Hosthaber.com

Misafir
Dogru anladiysam Türk Host Arama Motoru gibi bir site ariyorsun:

www.sunucuara.com

Bir site daha var, ismini hatirlamyorum, hostbul gibi birseydi.

H

Hosthaber.com

Misafir
bettle' Alıntı:
... İlk olarak çalıştığım host RAYHOST' tu. Şimdi kullanıcıları turkticaret.net' in serverlerında. Daha sonra başka siteler başka hostingler geldi ama en son olarak http://www.websahibi.com da kaldım ...

Arkadasim bircok hosting sirketi degistirmissin, hepsi türk sirketimi? Neden degistirdin merak ediyorum, sorunlarmi yasadin? Evet ise ne gibi?

H

Hosthaber.com

Misafir
creativeturkiye' Alıntı:
Senin aklın eriyormu burada bu soruya cevap vereceklerini? Henüz o kadar aşamadık olayı malesef...

Pek fazla cevap alamadik dogru, bu demektirki cogu ücretsiz hostlar kullaniyor yani cogu üyeler yeni webmaster olabilirler. Ama soruyu hala soruyorum hangi hosting sirkeri kullaniyorsunuz su an yada bir sirket ariyorsaniz muhakkak 2-3 sirket bulmussunuzdur, bu sirketleri neden dusunuyorsunuz ve hangisini secmeyi dusunuyorsunuz?

Tesekkurler.

M

mlmmaster

Misafir
ben imperum diye yabancı bir şirketten aldım hostingi. içinde name serverı ve reseller hesabı dahil. aylık yaklaşık olarak 10 dolar veriyorum. gayet iyi çalışıyorlar. name serverın amacı ilerde bir network kurmayı düşünüyorum prestiji için. ayrıca reseller paketleri çok uygun. :!:

bettle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kullandıgım hostinglerin arasında asys1.net diye bir hosting var. başka bir isimde kullanıyorlardı ama hatırlamıyorum. türk olmalarına rağmen ayrı frekanslardan konuşuyorduk. domain ve hostingi beraber almıştım. hizmetleri iğrenç. mailine cevap alamıyosun, telefon kaçakları, host berbat.. en sonunda değiştirme kararı aldım. dns ayarlarımı değiştirmelerini ve sitemin bu süre içinde açık kalmasını istedim fakat adamlar iki haftada bunu beceremediler yaa.. en sonunda bende 20-30 tane mail yollayınca hesabımı kapattılar. görüyomusunuz? parasını veriyorum sallamıyolar. birde hosteknik.com kullandım. serverları çok az sorun çıkartabiliyor ama inanın türkiye için harika çalışıyor. ftp olayı gerçekten mükemmel. he bide turkticaret.net i öneririm. sanırım 59$+kdv sınırsız web alanı veriyor. işte böyle..

hadi kolay gelsin herkeze..

S

sayginyilmaz

Misafir
hostbul.net.. türkçe ve yabancı hostlar için güzel bi kaynak.

M

mertksk

Misafir
www.intertet.net
İntertet hosting ozellikle izmir'deki arkadaslar icin cok avantajli bir firma. Ucuz, hızlı ve teknik destek çok iyi.
3 yıldır 4 web sitemle İntertet'ten domain ve hosting alıyorum.Hiçbir problem yaşamadım.Domain yıllık 6,5 dolar, hosting aylık 3 dolar.
Tavsiye ederim

hayrettinbas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
intertet.net de iyi bir şirket ben de çalışmıştım ama izhost.com u tavsiye edebilirim. bu da izmirli bir şirket ve uzun süredir hosting piyasasında faaliyet gösteriyorlar...

saydin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk başladığımda brinkster daha sonra websahibi.coma geçtim ama sorunlar yaşamaya başladım birinci senesi dolar dolmaz değiştirdim.

şimdi ise bir haftadır sim-it.net çok memnunum en azından sunucu türkiyede ve ftp çok hızlı teknik destek desen adamlar sanki uyumuyorlar ve her konuda yardımcı oluyorlar.

eskiden websahibinde sunucu amerikadaydı ikidebir yurtdışı bağlantı kopuyordu. siteye 1 hafta girilmiyordu. tabi bunun suçlusu websahibi değil TELEKOM.

taha22

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben scshost.com 'u kullanıyorum kimseye tavsiye etmiyorum. Her zaman günde bikaç kere 30 dk.lığına down oluodu bunu mail attığımda öyle bir şey yok ama yine de araştıralım diolardı. Bugün yaklaşık 12 saattir kapalı(halen kapalı yani 12+).
Nasıl tercih ettiğime gelince bi arkadaşım baya bitavsiye etti ucuz dedik... Ama gerçekten fiyatı çok ucuz. amatör bişi yapılıcaksa tercih edilebilir yine de.
düşenin dostu olmaz misali:
Bence SCSHOST'u kullanmayın!

taha22

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hosting alacaklara dikkat:
Benim gibi tuzağa düşmeyin
Sakın scshost.com'dan hosting almayın
neden mi?
Ben tiklakazan.tk adminiyim Scshosttan hosting aldım
bir gün scshost bir haftalığına hiç haber vermeden kapandı. açıldığında ise tüm dosyalar+veritabanı kaybolmuştu. kötü haber bilgisayarıma format attığım için yedeğim de yoktu:(
1 aylık çalışmam boşuna gitti. Elime geçen tek şey ise ÖZÜR
çok şükür en azından onu dilediler

saydin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
taha peki tıklakazana üye olup örneğin 5 milyon para kazanmış bir webmasterin parasını ödeyecekmisin.

hata senden kaynaklanıyor sağlam bir host şirketi bulmalıydın değilmi ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5