İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hayirli bir teklif [tamamlandı]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G

gibigibiyim

Misafir
Sayin webmasterler;

Sitelerimden birinde denizfeneri nin banneri vardi, bugün tikladim http://www.1001dilek.com sitesine yöneldi.Ilk defa girdim bu siteye ve ilk defa baba olmanin verdigi heyecan ve duygusallik ile siteyi inceledim,gercekten okudukca duygulandim ve keske imkanim cok büyük olsada oradaki kücüklere isteklerini alabilsem diye düsündüm .Ne yalan söyliyim burasi geldi aklima.

Hani kazanclarimizdan 5 er 10 ar ytl,$,euro toplasak ve güvenilir bir webmastere göndersek,mod olabilir,admin olabilir yada sizin belirleyeceginiz birisi olabilir.En azindan bir kücügün dilegini yerine getirebilsek süper olur diyse düsünüyorum.Eger bu fikrime olumlu bakilirsa paranin toplanacagi webmasterin paypal ide olursa cok iyi olur.

Bunu dedim ya yazimin basinda ilk defa ve yeni baba olmamin duygusalligi ile yaziyorum bu fikri.Sonucda bir hayir isi,sizler tarafindan kabul edilirse insallah cok sevinecegim.

saygilar.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel ve yerinde bir düşünce, sonuna kadar yapmak istediklerinize katılıyorum.

G

gibigibiyim

Misafir
510 ytl bu toplanmis ve suan kücük halil in bir televizyonu var.Grup olarak hareket edersek yardimlarin daha verimli olacagini düsünüyorum.

Forum yöneticilerinden(modlarindan) yada gönüllü olarak herkezin kabul edebilecegi bir webmaster para toplama isini üstlenirse ilk önemli adimi atmis olacagiz.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
CyberTurk' Alıntı:
Güzel fikir bende destekliyorum...

Misal bunu okudum ve çok kötü oldum...

bende kayserideyim şu anda, kötü bi durum.

Bende destekliyorum hatta bence aylık yapalım bu işleri.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
güzel bir düşünce. uygulayalım
herkes 10 $ paypal göndersin.
paypalı YTL ye çevirme işini iyinet admin üstlenebilir ( komisyonsuz bozabilir. onunda katkısı bu olabilir )ve ytl olarak bu siteye aktarabiliriz 500 YTL miktarı

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paypalim bloklu olmasa o işi de üstlenebilirdim ama, şimdilik para toplama işini üstlenebilirim. geçen sene bir çocuğun dileğini gerçekleştirmiştim, bu sene masraflar arttığı için yapamadım. böylece ben de size katılarak yardımcı olmuş olurum yine. fikir için teşekkürler.
not: bu arada geçenlerde bana mail gelmişti, bitmesine az bir süre var zannedersem.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Gün ortasına dogru millet gelsinde konuyu, yukarlarda tutalım toplu hareket etmek daha iyi olur.
En azından birinin dileğini yerine getirelim.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İsterseniz bu konuda parayı toplama görevini ve paypal'ı komisyonsuz (pp komisyonu haricindeki kalan kısmı) bozma işlemini üstlenebilirim. Tamamen şeffaf şekilde işlemleri yapacağımız için, aklınızda herhangi bir soru işareti kalmaz.

(not: bu sitenin reklamını hemenpaylas.com'da yapmak için başvurmuştum, 1-2 gün önce olumlu cevap geldi :rolleyes: )

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
elmasgunes' Alıntı:
(not: bu sitenin reklamını hemenpaylas.com'da yapmak için başvurmuştum, 1-2 gün önce olumlu cevap geldi

Ama o bi webmasterın dileğiydi :D.
Evet para sizde toplanabilir.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de elmasgunes'e oy veriyorum. işleme başlayabiliriz hemen. paypalim bloklu, banka hesap no iletirsen hemen gönlümden kopanı gönderebilirim :)

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Önce katılmak isteyen arkadaşlar da olumlu/olumsuz dönüş yapsınlar, sonra banka hesaplarını verebilirim.

G

gibigibiyim

Misafir
elmasgünes para yatirmak istiyorum,paypal emailini özelimize mi göndereceksin acaba?Bu arada görevi üstlendigin icin tesekkürler.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer çoğunluk beni kabul ederse, banka hesaplarını ve paypal adresini buradan verebilirim. Bir dilek gerçekleştirmek için yetecek para toplandığında, o dileği gerçekleştiririz.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bu çok dağınık bir oluşum olur. böyle para toplamanmaz

öncelikle bir miktar belirlemek lazım. atıyorum 10 $ veya 15 YTL
kaç kişinin katılacağı belirlenir. bu sayı hesaplanır. 5 kişi veya 10 kişi katılırsa anlamı olmaz çünkü ( o fiyata hiç birşey yapılamayacağı için )
en azından 500 YTL toplamak gerekir

paypal da komisyon durumu olduğu için pek cazip değil mantıklı düşününce.
o yüzden banka havalesi daha uygun.

ancak :

Bunu da sağlıklı bir şekilde netleştirmek lazım. dekont vs..işlemin yapıldığına dair işlem belgesi vs..

Bunların çok şeffaf olması lazım ( miktar önemli değil. onu kast etmiyorum. sadece bu kampanyanın ileriki kampanyalara ön ayak olması için bunların şeffaf olması şart )

yani hadi ben gönlümden kopanı göndereyim, hadi banka hesabını ver vs..demekle bu organizasyon çok zor gerçekleşir.

daha derli toplu organize olmak lazım.

fikirler yoğunlaşsın da, şekillenir organizasyon:)

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu başlık, benim aklımdaki (planları kağıt üzerinde tamamlanmış) bir projeyi gündeme getirmeme neden olabilir. Tabi katılım miktarının yüksek olacağını düşünmediğim için, sürekli olarak erteliyorum.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkes gölünden geçeni verir, hesabı yöneten kişi duruma göre toplanması gereken miktarı belirler, para toplandıktan sonra eksik çıkarsa yine aynı şekilde hesabı yöneten kişi kalan miktarı belirler ve hedeflenen miktar toplanana kadar bu işlem devam eder.

Limit belirlemek doğru olmayabilir zira çok vermek isteyen çıkar veya kesesine göre yardım etmek isteyen çıkabilir.

Not:
Kişisel fikrimdir, çoğunluğun kararı daha doğru olur.

G

gibigibiyim

Misafir
Ben paypal i hesaba katinca yurt disinda oldugumuzu düsünerek söylemistim,elbetteki ben kendi adima diyorum paypal komisyon ücretini ödeyecegim. ;)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Öncelikle bu güzel düşünce için gibigibiyim'i tebrik ediyorum.Ancak ben de olaya yeni bir boyut kazandırmak istiyorum.

Deniz Feneri dünya çapında elinden geldiğince yoksullara yardım eden bir kuruluş.Ve bildiğim kadarıyla tamamen bağışlarla bu işlemleri gerçekleştiriyorlar.

Deniz Feneri bu toplanan bağışları belli kategorilere ayırıyor. 1001 Dilek kampanyası da bunlardan birtanesi.Ancak gözden kaçan birşey var.Daha doğrusu bu benim şahsi düşüncem.

Bu kampanyaya mesaj gönderen çocukların öyle yada böyle az ya da çok karınları doyuyor ve başlarını sokacak bir evleri var.İstedikleri şeylerse bu tür durumlarda (yoksullara yardım etme konusunda) biraz lükse kaçan şeyler.Yani bisiklet,televizyon,top v.s.

Tabi ki her çocuk ister bunları ve bu onların en doğal hakkı.Ancak ben önce evine yemek girmeyen insanlara öncelik verilmesi kanaatindeyim.

Bu tür şeylerden bahsetmeyi pek sevmem ama ben elimden geldiğinice her ay Deniz Feneri'ne bağış yapmaya çalışıyorum.Bu ayki bağışımı da 2-3 gün önce yaptım.Ve bu bağışı yaparken Deniz Feneri sitesinde daha acil ihtiyaçların olduğunu gördüm.Şimdi size bir link vereceğim.Lütfen bu linki inceleyin ve ondan sonra birdaha düşünün.Bir çocuğun bisikleti mi daha önemli yoksa vereceğim adresteki yaşlı amcayla teyzenin durumu mu?Kararı siz verin.

Ayrıca yine benim şahsi düşüncem,bu tür bağışların organize bir şekilde yapılmasının gereksizliği.Sonuçta hemen hepimizin cebinde kredi kartı var.Veya hemen herkesin internet bankacılığı var.Herkes gönlünden kopan miktarı hiç uğraşmadan kredi kartından veya internet bankacılığından yapsa daha iyi olur kanaatindeyim.Bildiğim kadarıyla tüm bankaların internet bankacılığı bölümünde bağış bölümü var ve bağışlara herhangi bir işlem ücreti almıyorlar.

Yine de seçim sizin.

Ayrıca,yeni baba olan gibigibiyim'e hayırlı olsun diyorum.Bebeğinizi Allah analı babalı büyütsün.Okusun da büyük adam olsun :)

Linki eklemeyi unutmuşum: http://www.denizfeneri.org.tr/icerik.asp?kategori=BHK

Saygılarımla.

Barış Türkay
BiLHost Internet Hizmetleri

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Katılım olur aslında ama bugün cuma sanırım her cuma günü gibi duragan piyasada böyle :D
arada bir konuyu yukarda tutmak gerek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5