İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkes Kanada'ya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bu coçuğun bilmiyordum nerden geçtim al- lamı ne başlıyordu demesi.. bence ilyas salman'ın şener şen tarafından kandırılıp yurtdışı yerine istanbul'a geldiğinde
- kardeş burası münih mi ? demesinden daha komik ...

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Saygısızlığı asıl sen yapıyorsun..

Bu ülkenin binlerce şehitlerine binlerce Asker annelerini görmezden gelerek biz bu vatan uğruna evlatlarımızı kardeşilerimizi feda etmişiz Sırf ismine zarar gelmesin Sırf Bayrağım dinmesin Sırf Ezanlarımız susmasın ama bakıyorum da fitne uyumuyor biri geliyor ve Yok buraya bilmem ne istan yok buraya bilmem ne polis... Yapmayın Yapmayın Derim...

Hocam emin ol olen askerlere, cocuklara, kadinlara bende uzuluyorum. Su asamada yapilmasi gereken daha fazla insanin olmesinini engellemek.

Ama su andaki durumdan cikar saglayan guruplar memlekti devamli gergin tutarak, aman bolunuyoruz, aman vatan topragina su oldu, bu oldu diyerek kendi cikarlarini koruyorlar. Teror sorununu cozmus ulkeler var. Bakiniz Ingiltere teroru neredeyse sifirladi. Yapilacak sey basit. Ama atesin uzerine barutla giderek sorun cozulmuyor.

Ben bir insanin irki yuzunden doktor tarafindan tedavi edilmedigini gordum, sirf ismi Kurtce oldugu icin Avukatlik yapamayan hukuk fakultesi mezunu arkadaslarim var. (Adini degistirip, avukatlik yapmaya basladi sonra) Yani sen istedigin kadar vatan millet sakarya, ezanlar susmasin muhabbeti yap, karsindaki insana saygi duymadigin, onun kulturel haklarina sahip cikmadigin, yasama olanagi sunmadigin surece sorunu ertelemekten baska bisey olmayacak. Turkiye istedigi kadar askeri operasyon yapsin, sorunu cozemiyor, cozemezde zaten bu kafayla.

Senin Cumhirbaskanin yanibasinda kurulan yeni ulkenin Cumhurbaskani ile, sirf Cumhurbaskani Kurt diye konusmuyor, ikili diyaloga gecmiyor. Kimse bu konu uzerinde konusmuyor. Memleketin gelismesinin onundeki en buyuk engel bu. Ama bunun icin kuskucu, sorgulayici olmak lazim.

Cunku sorun ekonomik, ve kulturel...Sen ne zaman bu adamlara ozgur iredeleri ile "Ne mutlu Turkiyeliyim" dedirtirsen sorun cozulur. Yoksa ayni tas, ayni hamam.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
konu dışı bir soru sorsam
bu " alıntılar " nasıl yapılıyor? yani mesela herkesin yazdığı mesajdan parça parça alıntılar görüyorum. onu ben yapamıyorum:)
hem konu dağılmış olur biri açıklarsa :D

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Alıntı yanında + işareti var ona tıkla tıkla ve en sonunda da alıntı ile cvpla yap öyle..
Tekil mesaj gösterimi nasıl oluyor peki ..

Miami kalmasın :D

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Hocam saygisizlik yapiyorsun... Isim var, ama isimi birakip cevap verecegim... Yani burdaki misyonu belli demekle benim ortaya koydugum hicbir argumana cevap vermeden beni karaliyorsun... Ayip ediyorsun.

Ben senin hocan değilim protos78 artı sözlerine karşı yaptığım bu sözümü hiç geri alma niyetinde değilim ..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Alıntı yanında + işareti var ona tıkla tıkla ve en sonunda da alıntı ile cvpla yap öyle..
Tekil mesaj gösterimi nasıl oluyor peki ..

Miami kalmasın :D

Hocam saygisizlik yapiyorsun... Isim var, ama isimi birakip cevap verecegim... Yani burdaki misyonu belli demekle benim ortaya koydugum hicbir argumana cevap vermeden beni karaliyorsun... Ayip ediyorsun.

Ben senin hocan değilim protos78 artı sözlerine karşı yaptığım bu sözümü hiç geri alma niyetinde değilim ..

aaa öğrendim valla :D

hahaha Miami 1-2 :D
ya baylar tamam sakin olun
hadi kahve için

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
2500 mesajdan sonra çözdün işi favorites hadi iyisin :)
(konuyu sakinleştirelim biraz:))

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cahilliğime verin.

Yapılacak basit şeyin ne oludğunu ben bilmiyorum

bi sölermisin benimle beraber bütün arkadaşlar öğrensin ?

Esatgfurulllah... Fikrimi aciklayayim.

Her insanin dogumundan olumune kadar bazi sosyal, kulturel haklara sahiptir. Yani her insan dinini, kulturunu diledigi gibi yasama hakkina sahiptir.

Eger bir insan diyorsaki, ben Jamaicada yasamak istiyorum, Jamaicalilar arasinda daha mutlu olacagim, bunu dunya uzerindeki hicbir gucun engellemeye ahlaki acidan yetkisi yoktur.

Ayni sekilde bir ornek vereyim. Eger bir insan avukat olmak istiyorsa, ve bunun icin gerekli egitimi almissa, bu egitimini uygulama ve bu isten para kazanma hakki vardir. Bu hak insanin dogasindan gelir. Ama biri kalkipta sen bizden degilsin, istedigin kadar oku, et biz seni Avukat yapmayiz diyorsa, burada etik acisindan sorun vardir. Turkiyede bizden degilsin mantalitesi hakimdir. Ama bu avukat kisi adini degistirirse, bizden gibi davranirsa, sorun cozulur. Artik avukatlik yapablir.

Yani egemen olan azinliga ne kadar tutarli davranirsaniz, isleriniz o kadar iyi gider. Bu sadece adi Kurtce oldugu icin meslegini yapamayan birisinin ornegi ve acikca soyleyeyim Turkiyede azinliklar ikinci sinif insan muamelesi goruyorlar. Bunlar sadece Kurtler degil, ayni sekilde hristiyanlar, ermeniler, alevilerde hemen hemen her alanda baski altinda. Kurtler sayica cok olduklari ve cografi acidan bir yerde yogunlastiklari icin sesleri en cok cikan gurup. Bu yuzden ne zaman isyan ciksa, en kanli sekilde bastirilanlar.

Gelelim sorunun cozumune:

1. Oncelikle herkes tum vatandaslarin din, dil, irkina bakmadan birinci sinif vatandas oldugunu kabul edecek. Su anda kanun uzerinde bu var, ama uygulamada bisey yok. Ornekleri

a. Daha 2-3 ay once Ermeni aydini olduruldu. Arkasindan kendisini birinci sinif olarak tanimlayan gucler hemen duruma el koydu. Devlet sorusturma bile yapmamak icin kivraniyor.
b. Neredeyse bir sene once devletin birinci sinif vatandaslari kendi halkini Semdinlide oldurmeye kalkti. Savci dava acti. Savci kovuldu. Artik egitimi (Hukuk) ile ilgili islerde calisamiyor, devlet dairesine calisamiyor. Sivil mahkemeler sorun yok, askeri mahkeme davaya bakacak dedi. Bu uygulama Anayasaya aykiri, olmasina ragmen bir kisinin giki cikmiyor.

Cozumse cok basit. Devlet kendi ideolojisini vatandaslarina empoze etmeyecek. Hak yerini bulmasi lazim. Sen istedigin kadar Semdinlideki adama sizin iyiliginiz icin bunlari yapiyoruz de, adam inanmaz. Cunku devlet onu gerektiginde ortadan kaldirmak icin alavere dalavere ceviriyor.

Yani bir yanda biz butunuz diye mesaj veriyorlar, arkasindan organize orgut kurup, vatandasi olduruyorlar.

2. Daha 2-3 gun once Hurriyet gazetesi Bogazici Universitesindeki bi kulturel etkinlikte ogrenciler pesmerge kiyafeti giydi, ve turbanla elektro gitar caldi diye ortaligi ayaga kaldirdi.

Burada iki madde onemli.
a. Devlet kendi vatandasini kulturel faaliyetinin asagilanmasi, hor gorulmesi karsisinda hicbirsey yapmadi.
b. Bu ulkenin vatandaslari buna tepki koymadi.

Sonuc: Yukarida belirttigim insanin dogasindan gelen ozgurlukleri yasamasi kaidesi yerlerde. Yani su anda Azinliklar devamli baski altinda. Kurtler cok oldugu icin, sesleri cok cikiyor. Ama bugun kulturel anlamda kendilerini ifade edemiyorlar.

3. Azinliklar siyaset yapamiyor. Bu konu hakkinda aciklama yapmaya bile gerek yok. Adamlarin partileri kapatiliyor. Milletvekilleri iceri tikiliyor. Secime 10% baraj konuyor. Bagimsiz adaylar cikaracagiz deniyor, secim yasasini degistirip, milletvekillerini sectirmemek icin her turlu dalavere yapiliyor. Kimsenin sesi cikmiyor.

Azinliklarin siyasi haklari resmen gasp ediliyor. Simdi bazilariniz diyeceksinizki, bu adamlar terorist. Dogru olabilir. Ama sen bu adamin secilmesini engelleyemezsin... Sadece suclu oldugu mahkemede ispatlanirsa, geregi yapilir. Siyasi hakki elinden alinmaz, alinamaz.

4. Burada bazi arkadas belirtmis. Tum kurtler bunlarin bolucu partilerine oy vermiyor diyor. Dogru.... Niye cunku adamlar batida yasiyor, sistemle entegre halde. Kaybedecek cok seyi var.

Ama dogudaki adamin kaybedecek hicbiseyi yok. Niye insanlar 80 ve 90 larda teror orgutune katildi.
1. Is yok, orgute girersen en azindan ac kalmazsin.
2. Senin cikarlarini koruyacak hicbir kurum, kurulus yok. 1980-1984 arasinda adamlara Diyarbakir cezaevinde diski yedirdiler. 53 kisi iskencede oldu. Onlarca kisi kendisini yakti. Aradan 23 yil gecti, yapanin elinde kaldi. Adam dolayisiyla kendisini koruyacak hicbir kurulusu yaninda bulamiyor. Dolayisiyla adaleti kendisi saglamaya calisiyor. Hiyarin biride bizim kendi ulkemiz olacak, kimse bize boyle eziyet yapmayacak dediginde, tabi arkasindan kosar yiginlar.

Sonuc: Cozum cok basit. Devlet tum vatandaslarina esit mesafede olacak. Bazilarini ezmeye kalkmayacak.

5. Avrupa birligi davasina azinliklar diledikleri dilde yayin yapma hakkina sahip. Son 4 yildir kagit uzerinde bu haklari var. Ama bir tane Kurt tv si yok. Cunku actirmiyorlar. Adamlar dilekce vermis, sirket kurmus, 1.5 yil sonra incelemeye aliniyor. Dilekceyi veren sirket bu arada devamli tehdit aliyor. Ezenin yaninda kar kaliyor.

Sonuc: Devletin kanunlari uygulamasi lazim. Azinliklari ezmemsi lazim. Adamin en dogal hakkini gasp etmemesi lazim.

6. Bu insanlarin Kurt oldugunu kabul etmek gerekiyor. Yillar once bunlar daglarda gezen Turklerdir. Ayaklari yere surtunce kart kurt diye ses cikariyor, diye kendilerine kurt diyorlar diyen salaklar vardi. Artik kalmadi. Iyi oldu.

Aslinda bu bayagi bi paradigma degisikligi. Mesela buradada ayni sey soylendi bana... Adam Kurt ama senden daha Turk... Bu ne ya!!!

Bir insan kurtse kurtdur, Turkse turktur. Sen bunlari alip okulda her sabah turkum dedirtirsin, ama adam eve geldiginde aile yasamina, ninesine, babasina bakar. Yahu biz niye farkliyiz diye dusunur? Yemez yani... Turk olmagini bilir.

Ayni sey Bulgaristandaki Turk azinligin basinada geldi. Sen istedigin kadar siz Bulgarsiniz de, adam bulgar olmadigini biliyor. Bizim durumdada sen istedigin kadar Turksun de, adam degil.

Bunu saygiyla karsilamak lazim. Adamlara zorla Turk dedirtmemek lazim. Kaldiki bu insan dogasindan gelen ozgurluklere tam karsi bi uygulama.

Sonuc: Ulus devlet kurmak adina, azinliklari uzun yillardan beri baski altinda tuttuk. Ama bu baski rejimi bizim gelismemizi engelliyor. Cumhuriyet kuruldugunda 500 binden fazla gayrimuslim bu ulkde yasiyordu. Su anda 50bin bile yok. Niye bu insanlar tasi taragi toplayip, yurt disina gitti dusundunuz mu? Vanin 1896 yilinda yapilan nufus sayimindaki nufusu 200 bin. Su anda 60 bin. Nereye gitti bu insanlar ve niye gitti dusundunuz mu?

Cozum cok basit: Kendi vatandasini ikinci sinif insan gormeyeceksin. Ona kulturel anlamda ozgurlukler vereceksin. Kaldiki burada milliyetci takilan insanlarin kendi ecdadindan dahi haberi yok. Bak bakalim Osmanin ogullari Kurtleri nasil yonetmis? Bir kere bile onlara siz Turksunuz demismi... Cocuklarini okullara alip, her sabah Turkum dedirtmis mi?

Kurtlere ekonomik ve kulturel anlamda ozgurluk verildiginde sorun kendiliginden cozulecek. Bi devlet dairesinde Kurtle, Kurt olmayan ayni kefeye kondugunda, ayrimcilik olmadiginda sorun otomatikman cozulecek.

Hic kimse fakir, fukara ulkede ysamak istemez. Turkiye ekonomik anlamda burokratik elitin elinden kurtulup, AB uyesi oldugunda, kurtlerin kulturel ozgurluklerine saygi duydugunda zaten kovsan bile hicbir kurt biryere gitmez. Cunku kaybedecek cok seyleri var.

Ama onun yerine vay boluculer diyerek, adamlarin ustundeki baskiyi artirirsan, siyasi katilimlarini engellersen, sabah aksam ayrimcilik yaparsan, ikinci sinif vatandas muamelesi yaparsan durum daha kronik hale gelecek.

Kuzey Irlandada yapisal sorunlar vardi. Bizde yok. Yani bir turk (psikopat degilse), herhangi bir Kurte sirf Kurt oldugu icin gicik olmaz. Ayni sekilde bir kurt (psikopat degilse) herhangi bir Turke Turk oldugu icin gicik olmaz. Yapilacak sey cok basit, atalarimiz 1550 yilindan 1908 yilina kadar bu bolgeyi baris icinde yonetti. Ne yaptilarsa aynisini yaparsak sorunu cozecegiz. Yaptiklarida cok basit, herkese esit davranmak, irk ayrimciligi yapmamak, tum vatandaslarina saygi duymak, onlari esit kabul etmek.

Osmanli tarihine bakin. Kurt, rum, ermeni, arnavut mebusanlari, pasalari gorursunuz. 1908 yilinda kurulan mecliste arap sayisi, turkten daha fazladir. 80 kusur yillik Cumhuriyet tarihinde ayni cesitliligi gormek imkansiz... Acaba niye boyle oldu diye dusunmek lazim. Cevabida zaten yukarida.

Bu baski rejimini 1913 yilinda kurduk. Araplari ayni seyi yaptik. Askeri acidan basarisiz olunca, ortadogu halklari isgalcilere karsi dogru duzgun ayaklanmadi. Niye dusunun bakalim? Bize tarih anlatilirken, Osmanli Balkanlarda ilerlerken halk sevinc cigliklari atiyordu, yasasin Osmanli geldi, adalet geldi diyorlardi... Cok abartili anlatiyorlar, ama temel mantalite dogru. Ayni sekilde niye Araplar Ingiliz ve Fransizlar bolgeyi isgal ettiklerinde hic ayaklanmadilar, isgalci kuvvetlere ozgurlestirici, adalet dagitici gozuyle baktilar... Niye boyle oldu dusundunuz mu?

Her etki tepki yaratiyor, siz adaletli olursaniz, azinliklari, gucsuzleri ezmezseniz, onlarda ona gore davranir. Ama her Kurde 100 yil once araplara yaptigimiz gibi davranirsaniz, kronik bir sekilde ayaklanmalar olur. Baskinin siddeti arttikca, ayaklanmanin siddetide artacak, bunu gormek icin roket bilimi yapmaya gerek yok.

Burdada sehitler var, analar, cocuklar oldu diyerek milliyetciligin icini bosaltip, demagoji yaparak, benim argumanlarima cevap vermeden kendini milliyetci gibi gostermenin alemi yok. Bende olenler icin uzuluyorum, ve elimden geldigince daha cok insanin olmesini engellemeye calisiyorum. Ama bunu yaparkende aklimi, ve bilgimi kullaniyorum... Cevap verecekseniz, yukaridaki argumanlara cevap verin. Yok senden daha Turk Kurtler var, yok senin misyonun belli diyerek konusmayi baska yerlere cekmeyin.

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Ben ODTUdeyken arkadaslarima hocam derdim. Bu hitap sekli karsindaki insana saygi ifadesidir. Sanirim hocam dedigim icin rahatsiz oldunuz. Ozur dilerim.

Sozunuzu geri alin yada almayin. Ama beni bu sekilde fisleyip, uzerine YETKILILER nerede seklinde provakasyon yapmaya hakkiniz yok.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
araplara , kürtlere , ingilize , fransıza bilimuma , hasma herkese yağ çekmişsin .....

ulus devlet olmaz demişsin ,

ataürk ün demediğini , dedi yazmışsın ,

orduyu da kötülemişsin ,

ben bu lafları başka malum yerlerdende duyuyorum,

veeeee seni tebrik ediyorum , kendini tanıttığın için.

siyaset ve yalan yasak değilmi acaba,

ayrıcaaaaaaa, protos78 sunar

arkadaş türkiye yi , orduyu kötülemek ve küçük düşürmek için baya lobi yapmış ve yapıyor..

http://forum.iyinet.com/uzaktayim/22004-zorunlu-askerlige-ceza-post270472.html#post270472
http://forum.iyinet.com/uzaktayim/22004-zorunlu-askerlige-ceza-post265564.html#post265564
http://forum.iyinet.com/uzaktayim/22004-zorunlu-askerlige-ceza-post265559.html#post265559

http://forum.iyinet.com/sosyal-prot...baska-dostu-yoktur-post302841.html#post302841

http://forum.iyinet.com/sosyal-protesto/38236-fransa-yi-protesto-ediyorum-post302852.html#post302852

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
:)

Uzunca yazmışsın zahmete girmişsin
ama sayende güldüm inkâr edemem.

Sen bu yazdıklarına ilk önce kendin bi inan, bu senin yukarda yazdıkların hayalden öte gidemez. Türkiye Cumhuriyeti Dikkatini çekiyorum bu sefer Kalın ( bold ) yazıyorum Türkiye Cumhuriyeti, Dili bir dini bir marşı bir Bayrağı bir. iyi valla keyfe göre okullarda marş söylensin!!!

AYrıca şu parti olayına gelince, O senin savunduğun partiler kongrelerinde AY yıldızlı Bayrağımız ile Atatürk bayrağını indirme şerefsizliğini göstermiştir. Ve PKK ya destek olduklarını her defasında gerek sözleriyle gerek yaptırımlarıyla belli etmişlerdir. ve şu kürt tv kurulsunda, sıcak çatışmaların ardından 1 saat geçmeden tv de Askerlerimizin şehit ediliş videolarınımı izleyelim. Bugün Hollandada Yayın yapan Kürt TV kanalı Roj Tv sıcak çatışmaların ardından 30 dakika gibi bir süre geçmeden bu çatışmaların görüntülerini haberlerini yayınlıyor? Nerden alıyor bunu ? Nasıl yapıyor bunu ?

Hayallerini yıkmak istemem

ama gerçeklerle yüzleşmelisin.

dikkat edin bu hayalleri kurarken fazla derine dalmayın

Malum mezarı derin kazarsan, çıkamazsın ;)

hadi şimdi kal sağlıcakla.

S

safir

Misafir
protos78 ben yeni üyeyim, zaten foruma çok uğramıyorum ama bişeyin altını çizmeden edemeyeceğim, maalesef sen sıradan bir kantin solcusundan ötesi değilsin, üzgünüm gerçekler acıdır, bana bazı arkadaşlarımı hatırlattın, kendileri odtü'de okuyor, hep aynı hep klasik laflar, farklı hiçbişey yok, artık sıkmaya başlıyor bir seviyeden sonra bu tür basit görüşler, evet sıradan görüşler, artık miladını doldurmuş 16. yüzyıl görüşlerini bırakın, günümüz koşullarına ayak uydurmaya çalışın, yıllar öncesinin görüşlerini değil de günümüzün düzenini algılamayı çalışın, ayrıca yazın gerçekten vasat olmuş.

Mesela bir tanışma ortamında birisinin odtü'lü olduğunu öğrenince inan oradan kaçmak için fırsat kolluyorum, çünkü ezberlenmiş, sıradan ve basit görüşleri dinlemek beni fazlasıyla sıkıyor, dünya okulları dev projelere imza atarken odtü yada benzeri okulların öğrencilerinin hala siyasete endeksli eğitimde ısrar etmeleri gerçekten komik, şimdi diyebilirsin siyasette hayatta gereklidir yada odtü de proje üretiyor, kusura bakma bu hali ile sıradan bir "ortadoğu" üniversitesinden hiçbir farkı yok :)

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Istersen okuduklarini anlamak icin biraz caba sarfet.
araplara , kürtlere , ingilize , fransıza bilimuma , hasma herkese yağ çekmişsin .....
Boyle bisey yok.
ulus devlet olmaz demişsin ,
Ulus-devlet olmaz demedim. Ulus devlet olmak adina azinliklarin haklarinin ihlal edildigini soyledim.

ataürk ün demediğini , dedi yazmışsın ,
E yuhhh artik. Bak buradada yazmislar. Iskembeden sallamiyorum. Yazdiklarimin hepsinin kaynagini gosteririm. Ama sen bunlari demedigini ispatlar misin? Ispatlayamazsin. Kafani biraz kaldir, dusun... Bak linkte burda. http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=203070

Mustafa Kemal'in Heyet-i Temsiliye adına komutanlıklara ve valiliklere çektiği telgraflarda, Büyük Millet Meclisi adına Rusya Sovyet Cumhuriyeti Dışişleri Komiseri Çiçerin'e gönderdiği mektuplarda ya da Meclis'teki konuşmalarında "Kürt", "Kürdistan" gibi terimleri kullandığını biliyoruz.
orduyu da kötülemişsin ,
Ee tabi bu gozlugu takip bakarsan, zaten tartismaya gerek yok. Zaten ordu sutten cikmis ak kasik, her yaptigi dogru.

ben bu lafları başka malum yerlerdende duyuyorum,
eee... Ne yani. Fikrime karsi arguman uretemiyor, ama karsiliginda bunlari suradan duyuyorum diye savunma geliyor.

ayrıcaaaaaaa, protos78 sunar

arkadaş türkiye yi , orduyu kötülemek ve küçük düşürmek için baya lobi yapmış ve yapıyor..

Ayip ama...Oradaki linklere bakarsan, benim somut orneklerle sehit ailelerinin magdur birakildigini, devletin bu insanlara sahip cikmadigini soyledim. O yazilardan orduyu kotuledigim anlamini cikariyorsan, sende ciddi okudugunu anlamama problemi var derim.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Mustafa Kemal'in Heyet-i Temsiliye adına komutanlıklara ve valiliklere çektiği telgraflarda, Büyük Millet Meclisi adına Rusya Sovyet Cumhuriyeti Dışişleri Komiseri Çiçerin'e gönderdiği mektuplarda ya da Meclis'teki konuşmalarında "Kürt", "Kürdistan" gibi terimleri kullandığını biliyoruz.
.

şimdi bende söylüyorum , zamanında türkiye bizans tı ,, eeee nolmuş yani ,, amerika kızılderililerindi , eeeee nolmuş yaniii

problemini çözmeniz için tavsiye ederim
http://www.google.com.tr/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4GGLG_en___TR208&q=vatan+haini

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sen bu yazdıklarına ilk önce kendin bi inan, bu senin yukarda yazdıkların hayalden öte gidemez. Türkiye Cumhuriyeti Dikkatini çekiyorum bu sefer Kalın ( bold ) yazıyorum Türkiye Cumhuriyeti, Dili bir dini bir marşı bir Bayrağı bir. iyi valla keyfe göre okullarda marş söylensin!!!

1. Yukaridaki yazdiklarim zaten hayal degil. Bunlar "fact"... Yani olan seyler. Verecek cevabiniz varsa, burdaki olayi yanlis aktarmistir, boyle degildir, budur dersiniz. Demiyorsanizda, bunlar hayal diyemezsiniz. Dikkat ederseniz, sectigim vakalarin cogu gunceldir.

2. Turkiye Cumhuriyetinin bayragi birdir. Ama bu cografyada daha 100 yil once onlarca dil konusuluyordu. Din konusunda zaten tartismaya gerek yok. Bizim topraklarda islam, ortodoksluk (bunun degisik versiyonlari), suryanilik, zerdustluk, alevilik vardir. Tek din demek biraz tarihi inkar etmek anlamina gelir.

3. Okuldaki marslar hakkinda bisey soylemedim. Kisisel gorusum, hicbir okulda mars olmamasidir, ama zaten bunu onceki yazilarimda soylemedim.

AYrıca şu parti olayına gelince,O senin savunduğun partiler kongrelerinde
Ben o partiyi savunmuyorum. Savundugum nereden cikti. Ben boyle bisey demedim. Lutfen daha dikkatli okuyun.

Ben o partinin milletvekilleerinin alavere ve dalavere yapilarak secimlerden milletvekili olarak cikmalarinin engellenmesine karsi oldugumu soyledim. Bunuda insanin en temel hakki olam secilme hakkina bagladim.

Bunlari dedikten sonrada eger bu adamlar terorist ise, yargi kararini verir. Isterse iceriye tikar, isterse disarida tutar. Ama o insanin secilme hakkina hile ile cignenemez.

AY yıldızlı Bayrağımız ile Atatürk bayrağını indirme şerefsizliğini göstermiştir. Ve PKK ya destek olduklarını her defasında gerek sözleriyle gerek yaptırımlarıyla belli etmişlerdir.

Bununla basetmenin demokratik yollari var.

ve şu kürt tv kurulsunda, sıcak çatışmaların ardından 1 saat geçmeden tv de Askerlerimizin şehit ediliş videolarınımı izleyelim. Bugün Hollandada Yayın yapan Kürt TV kanalı Roj Tv sıcak çatışmaların ardından 30 dakika gibi bir süre geçmeden bu çatışmaların görüntülerini haberlerini yayınlıyor? Nerden alıyor bunu ? Nasıl yapıyor bunu ?

Ben insanlarin oldurulmelerini onaylamiyorum. Bu goruntulerin TV lerde yayinlanmasina zaten karsiyim. Ama su anda sen eger eger diye cumle kuruyorsun. Yani Turkiyede kurulacak bir Kurt TV sinin nasil yayin yapacagi konusunda tahminde bulunuyorsun. Nerden biliyorsun bunlari yapacaklarini?

Ben her vatandasin secilme, fikrini yayma, TV sahibi olma hakkini savunuyorum. Eger vatandas bu TVyi kotu amaclar icin kullaniyorsa, yargi cezasini verir. Ama daha kurmadan, etmeden, bunlari yapacaklar diye hic kimsenin dogustan gelen hakkini devletin almaya hakki yok.

Valla bencede herkes gerceklerle yuzlesmeli. Yukaridaki hicbir ornege karsilik vermeden, ve bunlar yakin zamanda TR de gerceklesti, gazeteler yazdi, TVler gosterdi. Gerceklerle zaten yuzlesmezsek, savasla, hile ile o bolgeyi daha beter hale getirecegiz.

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
protos78 ben yeni üyeyim, zaten foruma çok uğramıyorum ama bişeyin altını çizmeden edemeyeceğim, maalesef sen sıradan bir kantin solcusundan ötesi değilsin, üzgünüm gerçekler acıdır, bana bazı arkadaşlarımı hatırlattın, kendileri odtü'de okuyor, hep aynı hep klasik laflar, farklı hiçbişey yok, artık sıkmaya başlıyor bir seviyeden sonra bu tür basit görüşler, evet sıradan görüşler, artık miladını doldurmuş 16. yüzyıl görüşlerini bırakın, günümüz koşullarına ayak uydurmaya çalışın, yıllar öncesinin görüşlerini değil de günümüzün düzenini algılamayı çalışın, ayrıca yazın gerçekten vasat olmuş.

1. Ben solcu degilim. Hicbir zaman olmadim. Insanlari kategorize ediyor, prototip yaratiyor, ondan sonrada dediklerine bakmadan sen zaten busun tarzinda aciklama yapiyorsunuz.

2. Yillar oncesinin duzeni demissiniz. Ama su anda Turkiyedeki sistemin 30'lardaki Italya ve Almanya gibi oldugunun farkinda bile degilsin.

Mesela bir tanışma ortamında birisinin odtü'lü olduğunu öğrenince inan oradan kaçmak için fırsat kolluyorum, çünkü ezberlenmiş, sıradan ve basit görüşleri dinlemek beni fazlasıyla sıkıyor,

Dedigim gibi prototip kafaniza iyice yerlesmis. Daha yazdiklarima bakmadan beni fislemissiniz. ODTUde okudugumu soylemistim, hemen arkasindan ooo herif zaten ODTUlu, ne oldugu belli olayina girmissiniz. Tebrik ederim.

dünya okulları dev projelere imza atarken odtü yada benzeri okulların öğrencilerinin hala siyasete endeksli eğitimde ısrar etmeleri gerçekten komik,
Kusura bakmayin ama sizin dunyadan haberiniz yok. ODTU ogrencilerinin azinligi sizin yukaridaki prototipine uyar. 20 yil once bu insanlar siyasi yelpazenin solunda nitelendirilebilir. Ama benim mezun oldugum zamanda mezunlarin buyuk cogunlugu kapitalistti.

şimdi diyebilirsin siyasette hayatta gereklidir yada odtü de proje üretiyor, kusura bakma bu hali ile sıradan bir "ortadoğu" üniversitesinden hiçbir farkı yok
ODTU hakkinda tartismaya gerek yok. Zaten kimin ne mal oldugu, is dunyasindan bellidir. ODTU tartismasi yapip, konuyu dagitmanin alemi yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5