İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkes Kanada'ya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Çıkıcan, Konusuon, Zeytin Yagi filan, nasıl konuşmalar ki bunlar? Saygılı olmayacaksan tartışmaya girme. Kaç kere uyarmak durumundayım. Bunca mesaja yazabilidiğin saldırı ya da dalga.

Fikir alışverişi yapmaya giriyoruz buraya, çocuk eğlemeye değil.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
tegin...
sen nerde askerlik yaptın? nerde ikamet ediyosun, nerde doğdun ve şu an kaç yaşındasın...bunları buraya yazarmısın....

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Takibi

Adım : Tekin
Soyismim : TAYFUR
Dogdugum Yer : İstanbul
İlk Okul Okudugum Yer İstanbul
Orta Okulu : Ağrı Doğubayazıt
Lise : Ankara
Unv : Igdır KARS
İkametim : İstanbul Ve Amerika
Yasım : 27
İşim : Kuyumcu
İş Yerim : Kapalı Carsı
Evim : İstanbulda Sirin Evler.
Akerligide Yurt Dısında Oldugumdan Dolayı Halen Yapmamısım Şubatta Gidiyorum 2 Gun Sonra . Yerimde Beli Oldu 58nci p.egt.a.k.ligi-burdur

Teqinmisin nesin sacma sacma konu$uyorsn aklini ba$ina al yazdigin yazilardan 15 ya$indan daha buyuk oldugunu zannetmiyorum ne askerligi ne sacmaliyorsun
O Mastermidir nedir ne dedi halen onuda anlamıs deilim :)
Baska Baba İsmi Ve Anna İsmide Lazımmı

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
"Kürdistan" diye bir yer yoktur nasıl gidebildin ?

Ütopya diye bir şey var. Hani gerçekleşmesi imkansız olan, kafada planlanan ve sadece kafada planlanmayla kalan şeyler. İşte bu da onun gibi. Demekki hayallerinde öyle bir yere gitmiş, dediğim gibi ütopyadan öte bir şey değil bu. Ha dersin ki doğu anadoluya gittim, güney doğu anadoluya gittim, tamam.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Takibi

Adım : Tekin
Soyismim : TAYFUR
Dogdugum Yer : İstanbul
İlk Okul Okudugum Yer İstanbul
Orta Okulu : Ağrı Doğubayazıt
Lise : Ankara
Unv : Igdır KARS
İkametim : İstanbul Ve Amerika
Yasım : 27
İşim : Kuyumcu
İş Yerim : Kapalı Carsı
Evim : İstanbulda Sirin Evler.
Akerligide Yurt Dısında Oldugumdan Dolayı Halen Yapmamısım Şubatta Gidiyorum 2 Gun Sonra . Yerimde Beli Oldu 58nci p.egt.a.k.ligi-burdur

O Mastermidir nedir ne dedi halen onuda anlamıs deilim :)
Baska Baba İsmi Ve Anna İsmide Lazımmı

burda yazdıklarını umarım ordada savunursun :D
hayırlı teskereler :)

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuya hic bulasmayacaktim. Ama tarih konusunda bayagi bilgiliyim. Bazi konulara aciklik getirmek istiyorum.

*Bizim sınırlarımız dahilinde Türkiye topraklarımıza kimse öyle bir isim veremez verme cüretini gösteren de cevabını alır bu Ülkemi vatanımı bölmeye çalışanlara AÇIK BİR TEHDİTTİR...

Tarihsel bi yanilgi var. Su anda Turkiyenin guneydogusu, dogu anadolu bolgesinin bir kismi, Kuzey Irak, Iranin kuzeybatisi, ve suriyenin kuzeydogusunda olan bolgeye Kurdistan denir. Sebebide burada yasayan insanlarin irkinin Kurt olmasidir. Acin bakin Osmanli kayitlarina bolge Kurdistan sancagi olarak gecer. Osmanli o vilayete (o zamanlarda eyalet anlamina gelir)yonetici atar, yanlarinida koruma gorevlisi gibi yeniceri verirlerdi.

Bundan 60 sene once birisi Kurdistan'a gidiyorum dediginde, nereye gittigi uc asagi bes yukari belliydi. Cumhuriyet ilan edildikten sonra biz imparatorluk kulturunu birakip, ulus devlet olma yolunu sectik. Bunun icinde yerel kulturu baski altinda tuttuk. Istanbul'un adini bile degistirdiler. Istanbulun normalde iki adi vardir, Istanbul ve Konstantinapolis. Tum Osmanli kayitlarinda gecer. Darphanenin bastigi paralarin bir yuzunde Istanbul diger yuzunde Konstantinapolis yazardi...

Teqin isimli kisinin Kurdistan diyerek ulke mi yoreyi mi kastettigini bilmiyorum. Ama o yorenin adi, tarihi acidan yakin bi zamanda Kurdistandi. Sonradan degistirildi.

Herkes isine geldigi zaman Ataturkcu olur. Mustafa Kemal'in konusmalarinda bazi konusmalarinda yoreye Kurdistan der.

R

Rich

Misafir
Yerim Kürdistanı ... o Bölgeye kendin dediğin gibi : Tükiyenin Güneydoğusu denir..

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tarihimizi Okuyun Ve Öğrenin Ki Adamlar 100 Yıllardır Bizimle Beraber Ve Hiç Bir Zaman Ayrılmayı Düşünmemişler.
Bu tam dogru degil. 1. Dunya savasindan sonra bazilari ayri ulke kurma yolunda siyaset yapti.

Mustafa Kemal'in kongreyi Erzurum'da toplamasının bir nedeninin Kürtler olduğunu belirten Yaşar Kemal, Kürtlerin "Savaş bitene kadar Mustafa Kemal Paşa'nın emrindeyiz" diye bildiri yayınladığını da anlattı.

Dogru. Yorenin Ermenilerin eline gecmesini engelleyen en onemli faktorlerden biride Kurtler.

Kurtuluş Savaşında Bel Bele Savaş yaptık
Goreceli olarak dogru. Ama savasa katilanlarin buyuk cogunlugu orta Anadolu, Bati Anadolu, ve Rumeliden gelenlerdi. Zaten o savaslarda ordunun ana cekirdegi, Kazim Karabekirin' Erzurumda dagitilmasina izin vermedigi ordudur.

Çanakalle Savaşı. Çanakkaleye Giden Varsa Bir Sehit Mezarlarının Uzerını Okusun Ve Baksınki Ne Nereli Olduguna.
Imparatorlugun hemen hemen her yeresinden asker vardi. O savasta olen Arap sayisida coktur. Ama bize ogretilmez. Zaten o savasta olenler Osmanli ve Islam adina oldu. Yaptiklari hizmet buyuktur. Allah gani gani rahmet eylesin.

Ve Unutmayın Selcuklu Devleti İlk Anadoluya Gelirken Kürtler Anadolunun Kapısını Onlara Acıp Bir Devlet Hediye Etmiştir.

O kadar uzun boylu degil. Kurtler gocebedir. O zamanlar Yaz ve Kis devamli hareket halindedirler. Yerlesik olmayan hicbir toplulugun duzenli askeri, devleti olmaz. Kurtler anadolunun kapisini acamaz, zira bunu yapacak kapasite onlarda o zaman yoktu.

Malazgirtten 3 yil sonra, ordunun bir kismi, Izmir'e ulasti. Yani mekandaki ana guclu orduyu yendiginizde arkasi zaten geliyor. SAvasi kazanmak acisindan Kurtlerin faydasi olmadi.

Sizi cok sasirtabilir ama savasin kazanilmasinda Ermeniler, ve Uzlar etkili olmustur. Ermeniler savas basladiktan sonra Dogu ROma Imparatorluguna tepki koyarak cekilmistir. Uzlar bizim tarafimiza gecmistir. Ortada herhangi bir kurt ordusu, devleti, askeri yoktur. Olsa olsa Muslaminiz ayagina, bizim orduya su kaynaklarini, dusmanin ne kadar oldugu hakkinda bilgi vermislerdir.

Türk'ün Türk'ten başka dostu var. Gizli saklı değil. Malazgirt'ten bu yana Kürtler Türklerle dosttur. Bu Savunmayanın Türklüğünden Şüphelenirim.

Dogru.

R

Rich

Misafir
Kimse dost kürtlere laf söylemiyorki zaten.sorduğunda sonuna kadar türküm diyenler de var.. ancak gidip ülke içinde ülke kurmaya çalışanın da kafasını ezerler..

sadece soyunun adı yada kürt-alevi-çerkez-sunni olması değil.ÖZ TÜRK bile olsa TÜRKİYE içinde ülke kurmak - bölmek isteyen kim olursa olsun teröristtir.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Konuya hic bulasmayacaktim. Ama tarih konusunda bayagi bilgiliyim. Bazi konulara aciklik getirmek istiyorum.

Tarihsel bi yanilgi var. Su anda Turkiyenin guneydogusu, dogu anadolu bolgesinin bir kismi, Kuzey Irak, Iranin kuzeybatisi, ve suriyenin kuzeydogusunda olan bolgeye Kurdistan denir. Sebebide burada yasayan insanlarin irkinin Kurt olmasidir. Acin bakin Osmanli kayitlarina bolge Kurdistan sancagi olarak gecer. Osmanli o vilayete (o zamanlarda eyalet anlamina gelir)yonetici atar, yanlarinida koruma gorevlisi gibi yeniceri verirlerdi.

Bundan 60 sene once birisi Kurdistan'a gidiyorum dediginde, nereye gittigi uc asagi bes yukari belliydi. Cumhuriyet ilan edildikten sonra biz imparatorluk kulturunu birakip, ulus devlet olma yolunu sectik. Bunun icinde yerel kulturu baski altinda tuttuk. Istanbul'un adini bile degistirdiler. Istanbulun normalde iki adi vardir, Istanbul ve Konstantinapolis. Tum Osmanli kayitlarinda gecer. Darphanenin bastigi paralarin bir yuzunde Istanbul diger yuzunde Konstantinapolis yazardi...

Teqin isimli kisinin Kurdistan diyerek ulke mi yoreyi mi kastettigini bilmiyorum. Ama o yorenin adi, tarihi acidan yakin bi zamanda Kurdistandi. Sonradan degistirildi.

Herkes isine geldigi zaman Ataturkcu olur. Mustafa Kemal'in konusmalarinda bazi konusmalarinda yoreye Kurdistan der.

Şaşırma arkadaşım şaşırma

Tarihsel bilgini burada VATANI bölmek için değil düzgün işlerde kullan kimseye biz bu Vatanın Doğusu için bilmemneistan demiyoruz . O zaman Erzurum da da Dadaş hemşehrilerimiz yaşıyor oraya da Dadaşistan mı diyelim Rİze ana tarafımdan memleketim oraya da LAzistan diyelim herkes bir ülke ismi bulsun arkadaşlar vatanı parça pincik edin..

Istanbulumun adı ISTANBUL olarak kalacak bilmemnepolis falan değil

Bu Bayrak Altında yaşıyorsan bu ülkeyi bölemeyeceksiniz ya bu diyar dan gideceksiniz.....

Öyle Kürt kardeşlerimiz varki ama bu cvp verdiğim insan dan 100 milyon kat TÜRK hemde Türk Oğlu TÜRK

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mersin şehrinden bahsediyorum. Bir zamanlar portakal bahçeleri olan yerler bazı talancılar yüzünden kesilip yerlerine kentler yapıldı. Şu anda da yine dava kazandığımız çok büyük bir alanımız içinde senelerdir yerleşip aşiret olmuş bir grup var. Elimizde mahkeme kararı olmasına rağmen jandarma ile bile çıkartamıyoruz.

Bende 92-95 arasinda liseyi Mersinde okudum. Sehir devasa goc dalgasina kapildi. 3 senede sehrin nufusu neredeyse 2 katina cikti. Sizin arazinizden cikmadiklari icin uzuldum. KABAK size patlamis. Gecmis olsun.

Benim sıkıntı duyduğum, ortak bir tarihi, kültürü, bilimi ve sanatı olan bizim gibi bir büyük toplum, bunlara sahip olmayan bir toplumla sürekli kardeş olmak için çabalıyor gözüküyor.
Bayagi abarti bi soz. Bizde bilim yoktur. Hadi bunlarin hepsine tamam diyelimde, yuzyillar boyunca beraber yasadigimiz bir toplulukla sirf kulturu, tarihi dusuk diye kardes olmayacak miyiz? Bu nasil bi mantik?

Karşı taraftan çıt yok. Biz sürekli birileriyle kardeş olmaya çalışıyoruz, sanki haksız olan sanki terör örgütleri kurup katliamlar yapan bizim halkımız.
Bi insan niye teror orgutu kurar? Yada orgute katilir? Bu konuda hic dusundun mu? 1980-1984 yillari arasinda Diyarbakir cezaevinde yasananlar hakkinda bilgin var mi? Son 80 yilda hemen hemenn 20 tane kurt ayaklanmasi oldugunu biliyor musun? 1933 yilinda Dersim'e ordunun kusattigini, ve ucaklarin sehri bombaladigini biliyor musun? Ha bu arada Dersim'inde adini degistirdiler. Simdi Tunceli diyorlar.

Sanki bize muhtaç olan kendileri değil de, Kuzey Irak'taki 3-5 peşmergeye muhtaç olan biziz. Birileri böyle dedikçe, ben de kimseyle kardeş olmak istemiyorum. Adımı atacak, onları sevip okşayacak olan ben değilim.
Ortada muhtac olma durumu yok. Biz oyle gormek istiyoruz.

Türkiye'de yükselen milliyetçilik var filan diyenler de sadece "Kürt" lafı üstüne siyaset yapan, tek meseleleri bu olan, iktisat, teknoloji, bilim hakkında tek kelime etmeyen de bunlardır.

Hocam kusura bakmada iktisat, teknoloji, bilim hakkında hickimse zaten memlekette konusmuyor. Bundan 10-15 sene once bu insanlar Kurdum demeye bile utanilacak hale getirmislerdi. Kendi aralarinda kurtce konustuklari zaman bile bunlar yaka paca akip, mahkemeye yonlendiriyorlardi. Daha gecen sene Semdinli olaylari oldu. Yani kardeslik, cart curt diye herkes iskembeden salliyor ama sen adamin uzerine bomba atarsan, inceleme yapmaya calisan savcinin uzerine devlet kursun sikarsa, 2 kisiyi oldururse, karsi tarafta armut toplamayacak herhalde.

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şaşırma arkadaşım şaşırma

Tarihsel bilgini burada VATANI bölmek için değil düzgün işlerde kullan kimseye biz bu Vatanın Doğusu için bilmemneistan demiyoruz . O zaman Erzurum da da Dadaş hemşehrilerimiz yaşıyor oraya da Dadaşistan mı diyelim Rİze ana tarafımdan memleketim oraya da LAzistan diyelim herkes bir ülke ismi bulsun arkadaşlar vatanı parça pincik edin..

Ne alaka... Ben yorenin adi budur diyorum.

Istanbulumun adı ISTANBUL olarak kalacak bilmemnepolis falan değil
Istedigin gibi olsun... Zaten sehrin kozmopolit yapisi dagildi. 100 yil onceki Istanbul/Konstantinapolis istesede bu saatten sonra olamaz.

Bu Bayrak Altında yaşıyorsan bu ülkeyi bölemeyeceksiniz ya bu diyar dan gideceksiniz.....
Bu ulkeyi bolen yok. Ama bolunmeyelim ayagi altinda cikar saglayan, keyiflerine keyif katan guruplar var. Tabi bunlari gormek icin elestirel bakmak gerekiyor.

Öyle Kürt kardeşlerimiz varki ama bu cvp verdiğim insan dan 100 milyon kat TÜRK hemde Türk Oğlu TÜRK

Abartmissin. Yazdiklarim uzerinde istersen dusun. Yok sen turksun, ben degilim seklinde ne idugu belirsiz, sacmasapan tartismaya girmeye niyetim yok.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Senin niyetin açık ... Sana daha fazla cevap veripte sana prim yaptırmayacağım umarım YETKİLİ biri gerekeni yapar...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Saygısızlığı asıl sen yapıyorsun..

Bu ülkenin binlerce şehitlerine binlerce Asker annelerini görmezden gelerek biz bu vatan uğruna evlatlarımızı kardeşilerimizi feda etmişiz Sırf ismine zarar gelmesin Sırf Bayrağım dinmesin Sırf Ezanlarımız susmasın ama bakıyorum da fitne uyumuyor biri geliyor ve Yok buraya bilmem ne istan yok buraya bilmem ne polis... Yapmayın Yapmayın Derim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5