İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hitlerim Neden böyle dalgalı (Google'ı sinirlendirdim heralde)

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bende tekiller bi miktar arttı ama sayfa gösterimi aşırı arttı neredeyse 2 katına çıktı 10 gündür falan bi gariplik var.Dalgalanma değil aslında devamlı yukarı çıkıyor ama normal değil aşağı doğruda gidebilir yukarda yazılanları okuyunca.
Bazı sitelerin hitleri düşerken bazılarının hitleri artar zaten anormal deil.
Bizimkiler tekrar artmaya başlayınca sizinki eski yerine gelir :D

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim kelimelerde arama yerlerim 1-2 sıra yükselmiş vede oyunlar hakkında paylaşım yapıyorum bugünlerde arama hacimleri arttı sanırsam, dalgalanmanın etkisi değildir umarım, sorun yaşayan arkadaşların biran önce düzelir umarım.

siyahh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vallahi bir taraf düşerken(bizler) bir taraf yükseliyor. Ben anlamış değilim...

Ekleme: Bu arada Flood için özür dilerim başka sitelerde de gördüm bizim durumumuzda olanları... Kimlerininki 2-3 kat artarken kimilerininki çakılmış bizimkiler gibi... İnşallah geçicidir...

Sandalci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim kelimelerde arama yerlerim 1-2 sıra yükselmiş vede oyunlar hakkında paylaşım yapıyorum bugünlerde arama hacimleri arttı sanırsam, dalgalanmanın etkisi değildir umarım, sorun yaşayan arkadaşların biran önce düzelir umarım.

Hocam Benimde tekil Hit düşüş oldu + sıralamalardada düşüş oldu :S

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hitlerimdeki düşüş bayramın ilk günü akşama doğru (yanılma payı: yarım gün) düzeldi.
Googledaki sıralamam eski yerine geldi.
Bazı seo eklentileri de kurdum mesela phpbb forumumda urlleri viewtopic.php diye deil de konu isminin geçtiği .html urller haline getirmek için mod kurdum.
Eğer sizin sorununuz devam ediyorsa yeniden değerlendirlme isteğinde bulunmanız bence iyi olacaktır.

siyahh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam hocam bende değerlendirme isteği gönderdim daha yanıt vermediler.Bakalım bekleyeceğiz inşallah düzelir...

siyahh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
düzelme var gibi sanki biraz...Sizlerde durum ne?

kimbuadam

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Şimdi Arkadaşlar Burdaki Çoğu Web Site Sahibi Yanılmıyorsam Wp Kullanıyor Çoğunda Sitemap ve Seo Kuruludur Şimdi Gelelim Web Siteleriniz Neden Hiti Düşüyor Konusuna Şimdi Pr Güncellenmesinden Sonra Google Botları Mevcut Olan Konularınızı Tekrar İndexlemeye Başlıyor Örnek Vermek Gerekirse Benim Film Sitem Var 'Film İzleme' Kelimesinde 1. Sayfadayım Google Botlar Konuyu Ordan alıp Yani İndex'i 3 4 Gün Boyunca Kaybediyorlar Yani Size Ziyaret Gönderen Kelime İndexsi O Sayfada Kayboluyor Yeniden İndexledikden Sonra Ya Bir Basamak Çıkarsınız Yada Düşersiniz Yani Bunda Korkacak Birşey Yok Konularınız Tekrar İndexlendikden Sonra Ziyaretçi Sayınız Normale dönecektir. Bir Arkadaşın Söylediğine Çok Güldüm Google Bana Kızdı Diye Yazmış He He:))

siyahh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) bu da bir bakış açısı dostum.Ancak bugün %5-%10 civarı bir artış var gibi sanki.Bu olay olduktan sonra ilk defa kıpırdanma oldu gibi...

claymore

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sayfa gösterimi ve tekil ziyaretçi neredeyse 2 katına çıktı,sitede geçirilen süre bi miktar arttı ama gel gelelim alexa her seferinde düşüyor birşey anladıysam arap olayım.

claymore

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hayır hocam biliyorum alexaya hemen ertesi gün yansımıyor rank ama site yavaş yavaş kendi trafiği ile 1 milyona gelmişti sürekli yükseliyordu şimdi düşmesi mantıksız geliyor trafik kalitesinde artma var rank garip şekilde düşüyor yerinde say yine anlarım ama düşmesi saçma geliyor,gerçi alexa bu bi günde milyon sırada atlatabilir öyle olacak gibi.

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bayramdan beri yayladaydım fazla giremiyordum. Bu arada benim hitler eski halini de geçti 1000 e ulaştı alexa da sürekli artıyo zaten
Google karşılık vermiş yani ceza almamışım:

"http://www.keyfinbilir.net/ sitesinin sayın sahibi veya web yöneticisi,

Bir site sahibinden, http://www.keyfinbilir.net/ sitesinin Google'ın Web Yöneticisi Kuralları'na uygunluğunun yeniden değerlendirilmesi için istek aldık.

Sitenizi inceledik ve sitenizin Google'daki sıralamasını değiştirecek, webspam ekibi tarafından el ile yapılmış bir işlem bulamadık. Karşılaşabileceğiniz herhangi bir sıralama sorununun webspam ekibinin el ile yaptığı bir işlemle ilgisi olmadığından siteniz için yeniden değerlendirme isteğinde bulunmanıza gerek yoktur.

Elbette, sitenizin sıralamasını etkileyen başka sorunlar olabilir. Google'ın bilgisayarları, arama sonuçlarımızın sıralamasını algoritmalar olarak bilinen bir formüller dizisi ile belirler. Her yıl arama algoritmalarımızda yüzlerce değişiklik yaparız ve sayfaları sıralarken 200'den fazla farklı sinyalden yararlanırız. Algoritmalarımız ve Web (sizin sayfanız dahil) değiştikçe, kullanıcılarımıza en iyi sonuçları sunmak için güncellemeler yaptığımızdan sıralamada bazı dalgalanmalar oluşabilir.

Sıralamada bir değişiklikle karşılaştıysanız ve bunun basit bir algoritma değişikliğinin ötesinde olduğundan şüphelendiyseniz, sitenizin içeriği, içerik yönetim sistemi veya sunucu mimarisinde yapılan önemli değişiklikler gibi başka şeyleri de olası nedenler kapsamında araştırmak isteyebilirsiniz. Örneğin sunucunuz sayfaları Googlebot'a sunmayı durdurursa veya sitenizdeki sayfalarının büyük bir bölümünün URL'lerini değiştirdiyseniz, sitenin sıralaması iyi olmayabilir. Bu makalede sitenizin aramada neden iyi bir sonuca ulaşmadığı ile ilgili diğer olası nedenlerin bir listesini bulabilirsiniz.

Sorununuzu hala çözemiyorsanız, lütfen destek için Web Yöneticisi Yardım Forumumuza bakın.

Saygılarımızla,

Google Arama Kalitesi Ekibi "

siyahh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayırlı olsun Ali Hocam... Bende de iddialı olduğum,hatta o kelimede 1.sırada çıkan sitem şimdi 1.sayfanın en son sırasında.Bazı kelimelerde hala düşüşteyim.Arka sayfalardayım.Ne yapacağım bilmiyorum.Bende değerlendirme isteği yolladım bana hala bir geri dönüş olmadı...

İnşallah benimki de artar hocam...

Tekrar Tebrikler...

İyi çalışmalar

claymore

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
chart

olaya bakın ya 13 ağustostan sonra trafik fırladı (organik ziyaretçi ve sayfa gösterimi arttı,ziyaret süresi 6 dakika) alexa aşağı yukarı 800k düştü,düşüşte sürekli çok garip.

bide random post menüsü olsun sitede,kesinlikle sayfa gösterimi artıyor bire bir yaşadım bunu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5