İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hızlı Adsense Hesabı Açma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sefikibo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yoo .. çöplüğe gerek yok blogspot felan . Girin flixya.com'a üye olun.Üye olduktan sonra adsenseye üyemisiniz veya değilseniz üye edelim sizi diyor.Sende o şekilde başvuru yapıyosun. Yarım saatte onay aldığımı bilirim :)

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
Yoo .. çöplüğe gerek yok blogspot felan . Girin flixya.com'a üye olun.Üye olduktan sonra adsenseye üyemisiniz veya değilseniz üye edelim sizi diyor.Sende o şekilde başvuru yapıyosun. Yarım saatte onay aldığımı bilirim :)

bu yöntemi deniyorum bakalım sonuç ne olacak...

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
bende halen bir geşilme yok :)
Bi umut bakalım bekliyeceğiz artık..
Adwors alığın hesabı sitende kullanamama gibi bir kısıtlama var mı yoksa normal ads gibi kullanılabiliyor mu acaba ?

Adwors

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
o tur bi secenek var zaten hesabinizi sadece flixya.com'dami yoksa baska sitelerde kullanacakmisiniz diye soruyor.sen seciyorsun oradan.

Sefikibo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok alakası yok.Aynı bilgisayardan 4 tane hesap yürütüyorum riskli gerçi benim iş :) Ama birşey olduğunu görmedim şuana kadar. Flixyada mı yoksa başka yerde diye kullanıcaz mı diye sormuyor.Sadece diyorki başvururken flixya hesabınızı kontrol edebilsin mi.Edebilir dersen gelirinden belirli bir miktar pay kapıyor blogspottta olduğu gibi.Yoksa aksi taktirde heryerde kullanabiliyorsun. + birden fazla başvuru dene.Gugılın kafası esiyor bazen tınlamıyor bile.Ama ben çoğunlukla aldım üstelik en fazla 2 gün gibi kısa sürede.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İşe yaramasına sevindim :) Umarım diğer arkadaşlarımızda hızlı cevap alırlar.Yabancılar keşfetmeden ilk kez biz keşfettik, bari tadını çıkartalım.Ben bugün itibariyle 26 yedek hesap yapdım, blogger açarakta, adres varsa kullanabilirsiniz.

Acemi birşey sormak istiyorum. 26 yedek hesap derken tam olarak ne kastettin ? 26 adet akraba veya arkadaş adına açılmış olan hesap mı ? Yoksa 26 tane kendi adına açtığın sadece "site adresi" mi ?

Benim hemen bugün bir site satın alıp yarın içini doldurup diğer gün başvurup öteki gün de kabul ettirmem gerekiyor. Çünkü hesabım kapatılmış dün.

Şimdi senin yöntemi mi denesem yoksa hem blogspottan bir site açıp hem de senin yöntemi deneyerek bir hesap başvurusu mu yapsam ?

Ayrıca blogspot ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Biz Google hesabımız kapatılmasın diye uğraşırken hiçbir illegal içerik olmadığı halde blogspotumuzu kapatabilirler mi acaba ? Yani blogspot ile hesap açtırmak mantıklı ve güvenilir midir sizce ?

Bu arada geçmiş olsun. Bende de bel fıtığı var. Kötü bir hastalık.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Acemi birşey sormak istiyorum. 26 yedek hesap derken tam olarak ne kastettin ? 26 adet akraba veya arkadaş adına açılmış olan hesap mı ? Yoksa 26 tane kendi adına açtığın sadece "site adresi" mi ?

Benim hemen bugün bir site satın alıp yarın içini doldurup diğer gün başvurup öteki gün de kabul ettirmem gerekiyor. Çünkü hesabım kapatılmış dün.

Şimdi senin yöntemi mi denesem yoksa hem blogspottan bir site açıp hem de senin yöntemi deneyerek bir hesap başvurusu mu yapsam ?

Ayrıca blogspot ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Biz Google hesabımız kapatılmasın diye uğraşırken hiçbir illegal içerik olmadığı halde blogspotumuzu kapatabilirler mi acaba ? Yani blogspot ile hesap açtırmak mantıklı ve güvenilir midir sizce ?

Bu arada geçmiş olsun. Bende de bel fıtığı var. Kötü bir hastalık.

26 yedek hesaptan kastım yanlış anlaşılmış sanırım.Bu hesapların en az 10 tanesi kendi adıma, adresleri farklı.. Hem site adresleri, hemde mektup adresleri.Bunu yapmanın amacı, her sitemde ona uygun adsense kullanmaktır.Kanal yerine her siteye kendi kodlarını koyuyorum..

2. soruya cevap olaraksa, bence blospottan hesap açarak daha çabuk netice alabilirsin.Ama siten com, net v.s. kaliteli içeriğe sahipse, hiti mevcutsa daha çabuk da netice döndürebilir sana.Yeni reglenmiş yada hiti olmayan siteye onay alma sürecin uzayacaktır bence..

3. soru olarak, blogspot copy içerik gördüğü andada içeriğinizi silebilir yada blogunuzu kapatabilir.Kapatma pek sık rastlanmıyor ancak içerik silme sıkça başınıza gelebiliyor.

İyi Dilekler içinde ayrıca teşekkür ederim.Geçmiş olsun sizede.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bilgiler için teşekkürler.

Bir tek hesapla google a yatırım yapmanın hiç mantıklı olmadığını gördüm. 4 yıllık hesabımın bir kalemde silindiğini görünce sudan çıkmış balığa döndüm. O sebeple aynı anda 4-5 hesap başvurusunda bulunmayı düşünüyorum. Anne, baba, kardeş vs.vs.

Sen demişsin ki 10 tanesi kendi adıma. Yani on tane beceriksiz_acemi adıyla hesap açtırdın. Adres vs. farklı. Bu durumda 10 hesap için 10 farklı bankadan beceriksiz_acemi adına hesap açtırmış (garanti, yapıkredi, akbank vs.) olmalısın... Doğru mu ? Yoksa 10 hesabına da aynı hesap numarasını mı verdin ? Eğer böyle yaptıysan bir tanesinden atılınca diğerleri de atılmaz mı ?

Ben şimdi banlandığım için tekrar kendi ad soyadımla bir başka domainle bir başvuru yapsam. Adres vs. farklı olucak. Hesap numarası başka bankanın olucak. Google da kabul etse ki herhalde ediyormuş aynı isimle. Benim atıldığım hesabımdaki reklam kodlarını koyduğum 15 siteme tekrar yeni reklam kodlarını koyabilir miyim ? Domainlerim banlı değil hesabım banlı.

Bu sorularım da büyük önem taşıyor benim için. Cevaplandırabilirsen sevinirim.

Not: Yaz geliyor bol bol yüz. Boyun ve bel fıtığına en iyi gelen şey.. Hatta ameliyatlardan bile iyi gelir. Bir gün bel fıtığı olursan yüzme fırsatı da bulamıyorsan bisiklet sür bol bol :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ben teşekkür ederim, elimizde döküman birikiyor özlemişim böyle soruları :)

Öncelik olarak hepsinde farklı banka bilgisi yok, çoğu tek akbank hesabım üzerine.Çünkü bunlar epeyce eski hesaplar.. Buna hile deniyor ama tek nedeni vardı, şimdiki durumuna düşmemekti.. Evet kanallar hoş ama bir domain banlarnırsa tüm paranız gidiyor. Her sitenin XXX kazandırdığını düşünürseniz zararınız çok olacağı için bu yöntele uğraşmak zorundayız.

Diğer soruya geçersek, atılma yaşadığımda diğer adsense hesaplarımda bugüne kadar hiç sorun yaşamadım.Çünkü sonuçta banlanan domaindir, hesap domain banlaması nedeniyle banlanır..

2. soru içinse, eğerki kodları koyacağınız site, hile yapıp banlanmamışsa bence hiç birsakıncası yoktur.Ama banlanma nedeninizi tam bilmeniz ve o siteye kodları koymamanız gerekiyor..Yoksa aksi takdirde tekrar banlanabilirsiniz..

Banka hesabına gelince, aynı isimle aynı bankadan bir çok hesap bile açabilirsin.. Kaldıki mevcut banka sayısıda epeyce mevcut :)

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bundan baya bi önce sana birkaç soru sormuştum zaten :) Ama geçen zaman ve yenilikler yeni soruları da beraberinde getiriyor. Fakat bu süre içinde sanırım iyinet biraz kan kaybına uğramış.

Son mesajında da bazı şeyleri açıklığa kavuşturmamız gerekiyor :)

Hesaplarının çoğunun tek bir banka üzerinde oluşu çok hoşuma gitti. Anladığım kadarıyla 10 hesabının 10 undan da para kazanıyorsun. Yani 9 tanesi yedekte beklemiyor. Ve görülen o ki 11. hesabın banlanmış olduğu halde aynı "banka" hesap numarasını diğer 10 tanesinde kullanmana Google birşey dememiş. Şimdi işin bu kısmı benim kafama yatmıyor. Yani hepsi aynı ev adresiyle açılmış olsaydı belki de hepsi atılacaktı. Ama hepsi aynı banka hesabı olunca atılmıyorsun. Sence de biraz garip değil mi ? Yani atmayı çok seven google diğer adsense hesaplarının da aynı kişiye ait olduğu banka hesabından çakıyor. Ama çaktığı halde atmıyor diğerlerini ?

İkinci konuda moralimi bozdun :( İkinci konuda bahsettiğin şey 15 tane eski reklam koyduğum domainimin 15 ini de mi kapsıyor ? Yoksa sadece eskiden başvuru yaptığım domain için mi yazdın o sözleri ? Banlanma sebebine gelince. Benim en çok hit alan sitelerim yerel siteler. Ve forum siteleri. Forumda illegal içerik yoktu. Ama forum olması ve yerel site olması itibariyle girenler ve tıklayanlar genelde aynı bölgeden olduğu için ve son günlerde bu sitemin birisine adwordsden günlük 500 kişi çektiğim için banlanmış olabilir miyim düşünüyorum. Bunun dışında herhangi bir hile vs. yoktu. Ama sonuçta atılmışsam hile yaptığım düşünüldüğü için atılmışımdır. Bu şartlar altında iki tane sorum var.

Birincisi kendi adsoyadımla yeni hesap açarsam eski 15 tane siteme reklam kodu koyayım mı? veya eski başvuru sitesi hariç diğer 14 siteye reklam kodu koyayım mı ?

İkincisi "başkasının" ad ve soyadıyla hesap açarsam eski 15 siteme reklam kodu koyabilir miyim ?

Üçüncüsü şimdi benim garanti bankasında tl-dolar-euro hesaplarım var. Bunların yanına aynı bankada tl2-tl3-tl4 hesabı da açabilir miyim ? Açabilirsem o zaman kendi adıma başka bankalarda hesap açtırmama gerek kalmaz herhalde.

Son olarak bana şöyle söyleyebilir misin ? HaKaN farklı domain , farklı adres aynı banka olduğu sürece işin içine kardeşini dayını onu bunu karıştırmana hiç gerek yok ?

Ek Not : Ayın 17 sinde gördüm atıldığımı. Sence haftaya geçen ayın parasını gönderirler mi bana ?

ApoLLonx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben geçen ay banlandım ve bana para yerine hava verdiler muhtemelen sende hava ile idare edecen dostum. Zaten sözleşmedede belirtmişler geçersiz tıklama vb. nedenlerle atılanlara hava veririz diye.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bende geçersiz tıklama demedi. Reklam verenlerimiz için risk teşkil ediyorsunuz dedi. Forumlardan okuduğum kadarıyla banlananların bir kısmı para alabilmiş bir kısmı alamamış. Yok 15 inden önce banlanıldıysa para verilmez sonrasında verilir gibi sözler dolaşıyor piyasada.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
İlk soruya cevap olarak, evet banlandı ve diğer banka hesaplarımdan ödeme alabildim.Şöyle söyleyim, A bankasındaki hesabıma aynı isimle havale geliyor, B bankasındaki hesabım banlansada, C bankasından ödememi alabiliyorum.Sanırım google banka hesapları üzerinden bir takibe gitmiyor.Misal olarak, Ahmet Mehmet isim ve soyisimli şahısların 10 tanesininde aynı bankada hesabı olabilir..

2. soru olarak, banlanmana neden olan domaini bulmalısın ve ona kodları koymamalısın.Yada oradaki yasal olmayan, kurallara aykırı nedenleri ortadan kaldırmalısın.
Bence eski sitene ilk başta adsense kodlarını koyma.Mümkünse, onun için farklı bir hesap aç sadece o sitede kullan.Çünkü o bir risktir..

Başkasının ad soyadıyla hesap açarsan koyabilirsin 15 siteyede ancak, banlanmana neden olan şeyleri ortadan kaldırmak zorundasın yoksa yine atılırsın.

Bildiğim kadarıyla google EFT leri sadece yerel para biriminde yapıyor.. Aynı bankadan 3-5 tane farklı hesap kodunda hesap açabilirsin bunda sınır yok bildiğim kadarıyla.Benim akbank ta bu şekilde..

En son soruna cevap vermek gerçektende zor.Mesuliyet almak istemem. Ancak bence dediğini yapmakta sakınca yok.Banlandığım bir hesaba başka adresle, aynı isimle, aynı hesap nosuyla ödeme alabiliyorum..

Atılma nedenine göre bazen ödeme yapabiliyorlar. Yani direkt hile değilde, hit nedeniyle atılma olmuşsa, ödeme geçtikleri oluyor.Bu tamamen google ye kalmış bir şey, nedesem yalan olur :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi