İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

host tavsiyeniz ne olur?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
arkadaşlar 15 k tekilli sitem var. 250 mb alan, aylık 500 gb trafik harcıyor.
devamlı çalıştığım yerden taşımam için rica geldi. host işiyle aram iyi değildir.
bunun için ne /nereyi önerirsiniz? site asp.
www.hostony.com - www.imhosted.com gibi yabancı yerler var ancak vaatleri doğrultusunda sıkıntı çıkartırlar mı fikrim yok açıkçası.

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ufak çaplı sunucu tavsiyemi unutma, madem 15k hitin var reklamlardan parayı çıkartırsın, 10 dolarlık paketlerle yürümez bu iş.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Ufuk aylık bir site için 100-150 dolarları hosta vermem ya. ayıp olur bu zamana kadar verdiğim paralara valla. 40 tane site var incir ağacı yetiştirmeye başlarım sonra.

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bu siteye hosting bulamazsın, bulursun dayanır dayanır patlar, kullandığın hoting firmasını hepimiz biliyoruz onlarda bile dayanmadı, 15 bin tekil diyorsun sen siteyi hayrına mı yapıyorsun, hiç kazancın yok mu?

Bu forumda o kadar hiti olamayan site sahipleri bile, yok ben şu kadar kazanıyorum diye hava atıyorlar, demekki onlar havaya sıkıyorlar.

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2K sitem için teklandan(çalışanhost) server kiraladım ben :D

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
kazançla host ücreti oranlaması benim için mantıklı değil. siteden 100 dolar kazanılıyor diye 80 dolarını hosta vermek mantıklı gelmiyor, ya da bu zamana kadar öyle paralar hiç vermediğimden olabilir. bu site 2 senedir açık, host ücretini tam bilmiyorum ama senelik 20-30 dolar falan.
2k hitli sitem var günlük 20 dolar getiriyor. hostu senelik 10 dolar. yani kazanıdırıyor diye aylık 100 dolar hosta vermeğe gerek yok bence.
alternatif çıkarsa değerlendireceğim, host alemini bilmediğim için başlık açtım.
ha çıkmazsa siteyi değiştiririm, sedoya yönlendiririm, ölürüm de o paraları vermem :)

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
kazançla host ücreti oranlaması benim için mantıklı değil. siteden 100 dolar kazanılıyor diye 80 dolarını hosta vermek mantıklı gelmiyor, ya da bu zamana kadar öyle paralar hiç vermediğimden olabilir. bu site 2 senedir açık, host ücretini tam bilmiyorum ama senelik 20-30 dolar falan.
2k hitli sitem var günlük 20 dolar getiriyor. hostu senelik 10 dolar. yani kazanıdırıyor diye aylık 100 dolar hosta vermeğe gerek yok bence.
alternatif çıkarsa değerlendireceğim, host alemini bilmediğim için başlık açtım.
ha çıkmazsa siteyi değiştiririm, sedoya yönlendiririm, ölürüm de o paraları vermem :)

Siteler ne sitesi acaba, 2k site ne olursa olsun, bırakın senelik , aylık bile $10 a host edilmesi zor gibi görünüyor.yada dost ahbap işi oluyorsa başka tabii.

hele 500gb bitiren site için , aylık $50 aşağı bulamazsın (tabii sorunsuz ve vps olarak)

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
satmayı düşünüyorsan pm atarmısın site bilgilerini.

C

CalisanHost

Misafir
valla 500gb sa yurtdışından sunucu kirala derim TR de 500gb lık sağlam 1 yer olsun dersen çok paran gider ucuz yerlerdende alırsan kesinti yaşarsın. ama bence sen yurtdışından sunucu al derim.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
birşeyler feda etmeden birşeyler kazanmayı beklemeyin

size önerim şudur

İşlemci Intel Celeron2.4
Ram 512MB RAM
Hdd 60GB HDD
Trafik 1000GB
İşletim Sistemi Linux Kurulum Ücreti $0.00
Kontrol Paneli Plesk(cPanel +40$)

aylık $55.00

size uygun .sizi çok çok rahat götürür.

www.hostbank24.net

[email protected]

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
değerlendireyim sağolun..
arkadaşlar satmayı hiç düşünmüyorum. ha kandıracak rakamlar verirseniz o zaman durum değişir tabii :)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitenin asp olmasi falso en bastan, veritabani olarak ne kullandin peki?
php ile olsa aylik 10-15 dolara cok guzel yerler bulabilirsin sonucta
birde bu 500 gb ne is download portali mi bu

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
evet, aspyi değiştiremiyorum google yüzünden.
site resim sitesi.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
250 mb alan 500gb trafik resim sitesi için biraz dengesiz bir orantı gib duruyor 15k sürekli giriş ile bant genişligi sadece resim gösterim sitesi ise 250GB oranını geçmez diye düşünüyorum. Gelelim sorunuza servage.net dreamhost vs. gibi firmalar her ne kadar 2tb trafik veriyorum desede bu tür hosting saglayıcı şirketlerde kesinlikle sıkıntı yaşarsınız SQL sorgusunun fazla olmadıgına inanıyorsanız sadece trafik sorununuz varsa işini 20 30 euroluk vps ler işinizi görür ancak ve ancak 250mb icerikle 500gb data transferi varsa ya bu download sitesidir yada cok sorgu alan bu yüzden ihtiyaclarınızı iyi düşünmenizi tavsiye ederim.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
şu an kullanılan veri tabanı access. sürekli yaşanan sıkıntılar sebebiyle mssql düzenlendi ancak yeni hostu bekliyorum.
download yok sıradan bildiğiniz resim sitesi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5