İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hosting İşini Bırakıyorum..

tolgatarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birazda hata bizde piyasayı kıran arkadaşların bir çoğu bizim reseller müşterilerimiz değilmi sizce?

Yıllık 80 - 100 ytl reseller satıyoruz .Alan arkadaşlarda 3-5 10 ytl yıllık fiyatlara hosting satmaya başlıyor kendi kendimizin önünü kesiyoruz.Sen yapmıyomusun derseniz 50 ytl ye reseller saatığımı biliyorum ancak sonu yok bu işlerin bence küresel rekaber dedikleri olay var trde birleşmeli büyük güclü firmalar oluşturmalı yoksa bir godaddy nin yada layered ın bir türkiye şubesi hepimizin tozunu atar diye tahmin ediyorum .

Birde bu işden ciddi bi yerlere gelen varmı acaba.3 senedir bu işi hobi şeklinde sürdürüyorum sabit maaşlı bir iş olmasa imkansız değirmen dönmez.Basit bir hesap

130 $ ortalama bir makina kiralasan yılda 1560 $ oda = 2200
böl onuda 12 ye ayda
190 ytl sadece makina için satış yapılması gerekiyor .

Bu sıkıntıları gerçi hepiniz biliyorsunuz tekrar tekrar anlatmanın mantığı yok .
işin aslı her sektörde olduğu gibi yine parayı ağa babalar kazanıyor . DC ler ve ülke telekomları.Bizlerde tüm vaktimizi onlara harcıyoruz.

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50-100 hosting satarak kim zengin olmuş sigara parası cıkar ancak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5