İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hosting İşini Bırakıyorum..

GeniusTurkish

1
İyinet Üyesi
Reaction score
9
R10 daki yazımın aynısının bir kopyasını burayada yazıyorum....
Ve Sona Geldim. Hosting piyasasındaki hayatıma son veriyorum. Bazı şeyleri anladım. İnternet, sanalalem herşey boş arkadaşlar. Arkadaşlarıma çevreme benim için özel olan kişi ve kişilere zaman ayıramadığımı anladım. İnsanlara hizmet vereceğim diye destek vereceğim diye herşeyi boşladım. Kararımı çok iyi bir şekilde aldım ve ani oldu. Her şey ani olur birden bırakılır. Yavaş yavaş bırakamam. Sunucumu, VPS müşterilerimi, host, reseller müşterilerimi devredecek güvenilir bir arkadaşda arıyorum. Hayırlısı böyleymiş:) Hepiniz Allaha emanet olun.

Sevgilerimle.

Onur YILDIRIM

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
copy past yapman güzel olmamış neden dersen
R10 bana hem para hemde bilgi kazandırdı. Herşeyim r10 dan kazandım. Değerini Bilin.
burası iyinet ve en azından r10 yazılarını iyinet diye değiştirebilirdin

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Turkmucit hosting ile alakalı hayal kurma bana sorarsan, kötü..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok onu düşünmüyorum (en azından yakın zamanda ). Ancak bu işte olup bu şekilde çekilmek üzücü.Dilerim haklarında hayırlı olur.İyi bir başka başlangıcın kararı olur aynı zamanda..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
hayırlısı olsun..

peki bu başlık dışında gidişlerin sebepleri nelerdir? hosting piyasasının kötü olmasının sebepleri? fiyatların çok pahalı olması bunda büyük etken olabilir mi? ya da destek sorunu?
bunların ortaya konması lazım yoksa hosting firması kalmayacak.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayırlısı olsun..

peki bu gidişlerin sebepleri nelerdir? hosting piyasasının kötü olmasının sebepleri? fiyatların çok pahalı olması bunda büyük etken olabilir mi? ya da destek sorunu?
bunların ortaya konması lazım yoksa hosting firması kalmayacak.

Fiyatların yüksek olması değil düşük olması sorun olan..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
benim buna katılmam mümkün değil. google da hosting diye arattığınızda karşınıza inanılmaz rakamlar çıkıyor. burda aylık 100 dolara bulduğum hostu, dışarıda senelik 100 dolara bulabiliyorsun. ben de bu sebepten oralara kaçıyorum artık.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cPanel kontrol paneli kullanan hosting firmalarında Türkiye'den daha uygun fiyat bulmanız zor.Bulunmaz değil ama zor..Uygun fiyat verenler de mutlaka bir yerden kısıtlıyor sizi..

Dreamhost'tan falan bahsetmiyorum.Onlar zaten sadece küçük siteler için uygun.Hiti biraz yüksek siteleri hemen kapatıyorlar..

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haklısın!!

ama fıyatlar neden bukadar dustu. yada soyle soyleyım neden cok fazla talep var ve neden buakdar cok fırma(?) var.

Fiyatları biz değil müşteriler düşürdü..Ama farkında değiller hizmet kalitesi de düştü..

Biz zamanında fiyatları yüksek tutarken herkes "Şunda senin yarı fiyatına senden alınmaz" diyip oradan alıyordu..Aradan kısa bir süre geçince anlıyordu nasıl bir hata yaptığını..

Ama bu düzenbazların çoğalmasıyla müşterinin ucuza alışması doğru orantılı oldu.İster istemez biz de fiyatları aşağı çektik.Ama bu sefer de kalite düşüyor.

İnsanlar biz bu işten aylık milyarlar kazanıyoruz sanıyor..Ama işin aslı öyle değil..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
arkadaşlar düşük olara değerlendirdiğiniz fiyatları bence tekrar gözden geçirmelisiniz, özellikle de yüksek paketlerde. kıyaslamayı yabancı firmalarla yapabilirsiniz.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar düşük olara değerlendirdiğiniz fiyatları bence tekrar gözden geçirmelisiniz, özellikle de yüksek paketlerde. kıyaslamayı yabancı firmalarla yapabilirsiniz.

Olaya sadece müşteri gözüyle bakıyorsunuz..Buyrun sizinle bir inceleme yapalım..

http://www.bilhost.com/ekonomik_web_hosting.php adresinde WebE1 paketi var.Fiyatı yıllık 7.5 YTL+KDV

Müşteriden 7.5 YTL alıyoruz..

%30 Gelir Vergisi: 2.25 YTL
Fatura,Zarf ve Postalama ücreti: ~1 YTL
Toplam masraf: 3.25 YTL
Bize kalan: 4.25 YTL

Bu sadece bir hosting paketinin incelemesi..Buna ofis kirası,aylık ADSL ücreti,muhasebe ücreti,elektrik su ücretleri,eğitime katkı payı adında yapılan soygunlar ve akla gelemeyecek bir sürü ek ücreti eklemedik bile..

Olaya hala "Sunucu 200$.50$'lık 4 paket satsam masraf çıkar kalanı da bana kalır" mantığıyla bakılıyor..Ama işin aslı öyle değil..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
haklısınız ama ben müşteri gözüyle bakmak durumundayım, çünkü müşteriyim. benim için önemli olan sorunsuz hostu en ucuza alabilmektir.
%50 kar da iyi rakamdır :)

benim bir sıkıntım yok gidip yabancı sitelerden alıyorum. yazmaya çalıştıklarım sadece öneri. neler gerekir, ya da sizler neler yapmalısınız onlar kendi sorumluluğunuzdur.
ancak msn ininzden insanlara bir sorun, host arıyorum nereyi önerirsiniz diye?
herkes yabancı bir adres verecektir.
ben de 40 civarı sitemden, işte 1 tane radorede bıraktım, 5-10 labinada kaldı. diğerlerini yabancı yerlere aldım. geçen başlık açmıştım 600 gb trafik yiyen sitem için, buralarda verilen rakamlar aylık 100 dolar civarıydı. aylık 7 dolara yabancı yerden aldım ve inanılmaz memnunum şu ana için.
evet ben müşteri gözüyle bakıyorum, siz de bu gözle bakabilmelisiniz belkide ki insanlar dışarıya kaçmasın. hele de internet ortamında rakipleriniz artık yabancı firmalar olmalı. bilemiyorum işin içinde olanlar sizlersiniz, neler yapılmalıdır sizlerin ortaya koyması lazım ama açıkçası kimse geleceği parlak görmüyor.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olaya sadece müşteri gözüyle bakıyorsunuz..Buyrun sizinle bir inceleme yapalım..

http://www.bilhost.com/ekonomik_web_hosting.php adresinde WebE1 paketi var.Fiyatı yıllık 7.5 YTL+KDV

Müşteriden 7.5 YTL alıyoruz..

%30 Gelir Vergisi: 2.25 YTL
Fatura,Zarf ve Postalama ücreti: ~1 YTL
Toplam masraf: 3.25 YTL
Bize kalan: 4.25 YTL

Bu sadece bir hosting paketinin incelemesi..Buna ofis kirası,aylık ADSL ücreti,muhasebe ücreti,elektrik su ücretleri,eğitime katkı payı adında yapılan soygunlar ve akla gelemeyecek bir sürü ek ücreti eklemedik bile..

Olaya hala "Sunucu 200$.50$'lık 4 paket satsam masraf çıkar kalanı da bana kalır" mantığıyla bakılıyor..Ama işin aslı öyle değil..

Kardeşim ne desen haklısın.Ülkemizde iş yapmakla dışarda yapmak karşılaştırılamaz bile.Ancak eğer illegal yani vergisiz yaparsan daha mümkün.İşportacı dükkan işi gibi.Bu ülkede yasal yapanın sırtında her yük.

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
yurtdışı fiyat farkı bana göre sadece band genişliğinden kaynaklanmaktadır.
Tr de bir hosting firmasına bakıldıgında 3-5-10 gb bw içeren paketler goruyoruz.
Dreamhost gibi yerlere bakarsanız 1 tb filan, neden peki bu kadar fark var.
Türkiye de imkanlar bu kadar. Telekom nasıl bizi kota ile sıkıştırmışşsa, hosting piyasasıda böyle.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
o zaman sıkıntıların sebepleri telekomdan kaynaklanıyor. makul bir açıklama geldi benim için.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%50 kar demişsiniz..Ancak diğer masrafları unuttunuz sanırım..Ve sunucu ücretini..

Türkiye'de radore ve Labina ile çalıştığınızı söylemişsiniz..İkisi de şu anda Türkiye'nin yüksek fiyatlı firmalarından (diğerlerine göre) Neden buraları tercih ettiniz desem size kaliteli hizmet dersiniz..

İkimizin buluştuğu ortak payda burası işte..Kaliteli hizmet aylık 7$'a olmuyor..

Elbette müşteri olarak en uygun fiyata en kaliteli hizmeti almak istemek hakkınız.Ancak şartlar ortada.Bu şartlarda belli bir fiyatın altına inmek imkansız gibi birşey.

Bu arada 600 GB trafik harcıyan siteniz mutlaka sistem kaynağını tam anlamıyla tüketmiyordur.Belli bir limiti aşarsanız mutlaka sitenizi kapatacaklardır..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5