İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hosting satışlarından ekmek yiyemeyecekmiyiz ?

S

SanalBilgi

Misafir
İlk defa foruma dayanamayıp mesaj yazıyorum ama hakikaten yazılanları okudum komik geldi..

Minimum fiyat belirlensin denmiş.. Tüm Türkiye hosting firmaları buradaki kişilerden oluşuyor sanıyorsunuz sanırım.. Konunun açılış amacını dahi anlamış değilim.. Şirket olmayan biri daha çok para kazanalımda şirket kuralım diye konu açmış... Elinizde sermaye yoksa burdan gelenle mi büyümek hedefiniz.. Ondan sonra indexservers gibi bir kişi sunucu parası ödemez tüm sunucular down olur..

Yurt dışında fiyatlar daha bile ucuz.. (Piyasadaki kaliteli firmaların fiyatlarını esas aldığımızda)..

Piyasada kendi gücünüzle varolamıyor iseniz evet bu işten ekmek yemeyin.. Ya da illa bende varım demek isteniyorsa bir bakın piyasadaki varolan şirketler neden fiyatları daha fazla olmasına karşın varlar..

Fiyatın düşüklüğünün hiçbir anlamı yoktur.. Hosting satışı güven işidir...

Bilgi Host

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar Arkadaşlar;
Forumda Yeni Olmama Rağmen Bu Konu Bayaği Bir İlgimi Cekti.
Tek Sölenmesi Gereken Burda Güven,Kaliteli Hizmet,Müşteri Memnuniyeti Bunlar Sağlanirsa Hele Hele Güven Sağlanirsa Bu Sektörden Para Kazanabilirsiniz.

Ben 4 Aydir Bu Sektörde Olmama Rağmen Resellerimda Su Anda Yer Kalmadi Denilebilir.!!!

Fiyatlarin Ucuz Olmasi Fahalli Olmasida Önemli Tabiki Ama Bunlarin Önünde Encok Güven Gelir.

Sponsorlukğa Gelince Allah Kahretsinki Sürekli Sponsorluk İstiyenler Cikiyor.Bunun Sebebide Bizim Gibi Hostingci Meslektaşlarimiz Referanslari Fazla Olsun Diye İş Getirmicek Bir Projeye Bir Sponsor Oluyorlar.!!!

Saygilarimla;

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgi Host bana daha önce bir sitede daha denk gelmişti.Orda da yeterince ezmiştik ama ben sonradan ezmese miydik diye düşündüm.Ama adam da ezilmeyecek gibi değil yazdıklarına bakarsanız.En kelimesi ile çoku birlikte yazmış o hatalı olabilir.Fahallı ne demektir onu bir açıklarsa gerçekten sevinceğim.Diğer sitedeki link:
http://www.sphereturk.com/forum/viewthread.php?forum_id=35&thread_id=278

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Piyasaya giris cok kolay oldugu surece bu is boyle devam eder. Elinizden pek birsey gelmez. Yapay bir sekilde piyasaya girisi engellemeniz yada piyasaya yeni girenlerin pazar payini dusurmeniz gerekiyor.

Dernek yada organizasyon kurun. Bu dernek uyeleri denetlesin. Belli kriterleri saglayan hosting sirketleri bu dernegin kalite belgesini yayinlasin.

Verisign logosu gibi birsey tanimlayip, sadece kriterleri saglayan sirketler bu logoyu web sayfalarina koyabilsin. Bilisim derneklerinde, konferanslarda, sagda solda bu logoyu tasiyanlarin kaliteli hosting sirketi olduguna dair konusmalar yapin, reklamlar yayinlayin.

Musteride aradaki farki algilar.

Pazarda iki turlu musteri porfili var gibi.
1. Ucuz fiyat arayan
2. uptime orani yuksek, ticketlara cabuk cevap arayan musteriler.

1. tur musteriler icin sadece fiyat bazli rekabet onemli. BU musteriler ucuza biryer buldugunda, hemen sirket degistirir. Eger maliyetlerinizi cok dusuk tutup, bu musterilere wiki ler, yada forumlar yoluyla destek vermeye ikna edebilirsiniz, low-cost sirket olarak calisabilirsiniz.

2. Bu musteriler verdikleri hosting parasindan cok hosting isinin kalitesine onem verirler. Zira bu adamlar icin verdikleri $1 ile $60/aylik arasinda pek bir fark yoktur. Kurumsal musterilerin buyuk kismi bu guruptadir.

Hizmet kalitesini yuksek tutarak bu musteriler elde tutulur. Tanim geregi hosting sirketlerinin kalitesinde asiri dusme olmadigi surece sizin sirketinize baglidirlar.

Eger Turkiyede hizmet veriyorsaniz, kesinlikle 2 numarali musterilere yonelin, ve fiyatlarinizi pazara gore belirlemeyin, yuksek tutun. Eger musteri sayiniz azaliyorsa, pek kasmayin, zira gidenler zaten 1 numarali kategoriye girenlerdir. 1 numarali musteriler er yada gec bu musteriler sizden ayrilacaktir.

Eger ben Turkiye pazarinda calisan hosting sirketinin pazarlamasinda sorumlu olsam, ucuza calisan, sesi sevki ve duzgun olan bir bayani ise alirim. Turkiyedeki kurumsal sirketlerin IT bolumlerinde, yada websayfalarindan sorumlu kisiler genelde genctir. Istanbul Ticaret Odasindan alacaginiz sirket telefonlarini sirayla yeni ise aldiginiz bayana arattirin. Yada rekabet ettiginiz sirketlerin musterilerini reverse ip ile bulun, web sayfalarindan sirket telefonlarini bulun, ve aratin.

Karsidaki insana kesinlikle fiyattan belirtmeden, yaptiginiz isin kalitesini, uptime oranini, bu alanda Turkiyede hatiri sayilir bir firma oldugunuzu soylettirin. Karisinizdaki biz su sirketle calisiyoruz dersede, sizin yeni yatirimlarinizdan bahsedin. BU yatirimalr sebebiyle daha fazla bandwidth vereceginizden, daha kisa surede sorunlara cevap verebilecek altyapiya sahip oldugunuzdan bahsedin.

O da olmazsa bir ay sureyle sirketinizin hostingini test etmek amaciyla hesap acabileceginizi soylettirin. Mumkunse uptime oranlarini internete koyun, musterinin gozunun icine sokun.

Herseyden onemlisi kesinlikle fiyat tabanli rekabete girmeyin. Sadece sizinle 6 ay , 1 yil calisacak yeni musteriler kazanirsiniz. Eski musterileriniz kalite dusuklugunden homurdanmaya baslar. Uzun vadede bu isi karli yapabilmenin tek sarti sadakati yuksek musterilere hizmet vermek.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
doğrusu evinde oturarak kendini bu tarz basit işlere yoğunlaştıran herkesin sonunda zarar göreceği kesin. Birçoğumuz yattığımz yerden para kazanmaya çalışıyoruz. aylık 20 dolar veriyoruz ve reseller alıyoruz ve satmaya çalışıyoruz. Doğal olarakta satamadıkça forumlara falan bulaşıyor abuk sabuk kampanyalar düzenliyoruz. Ve her geçen gün sonumuzu hazırlıyoruz.
Benim merak ettiğim tek şey neden bu tarz konularda kaliteli firmalar öne çıkmıyor..Ben şimdi reseller istiyorum die topik açsam elli tane pm alırım, peki bu adamların hiç işi yokmu? İşi gücü bırakıp forumdamı geziyolar. Hatta " ah ulan bee bi kaç paket isteyen çıksada para kazansak" mı diyolar....Bence evet, aynen böyle ya da buna yakın düşünüyorlar ve sonundada şikayetler artıyor, tokatçılar çoğalıyor ve açızz die inlemeler ortaya çıkıyor...
Mesela bu topik...Arkadaşı tanımıyorum ama hangi ticaret adamı hangi gün internette bi topik açmışta "gelin birleşelim" adıyla sloganlar atıyor? Blog kerdeşiliği sonunda hosting kardeşliğimi kuracaksınız? Serbest piyasada kim nasıl kime inanacak, bunun olması ihtimalini bile düşünüyor olmanız beni dehşete düşündürdü açıkçası.
Benim kesin inancım (kişi baz alarak değil) forumlarda hosting satan küçük firmadır, ve bununda müşterileri küçük insanlardır...Dolayısıylada kazanılan parada küçüktür. Evde ya da kıçı kırık bi ofiste enine genişleyerek iş yapma arzusunun sonuda bana göre budur.

Bilgi Host

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Kelime Hataları Yapabilirim.Bunda Ezilcek Büzükcek Bir Taraf Yok Aslında Bu Sekilde Yapmaniz Yazdiklarima Dahada Dikkat Etmem Gerektini Gösteriyor.

Hostingci Şu Anlama Geliyor.Bizler Gibi Web Host Domain Name Alip Satan Arkadaşlara.Hostingcidiye Hitap Ediyoruz.Bunda Dalga Gecicek Bir Şey Göremiyorum.

Venom Sende Haklisin Dostum Ama Unutmaki İsteyen İstediği Yerden Aliyor Kimin Nerden Host Alıcağina Biz Karar Veremeyiz.
Biz Burdan İstediğimiz Kadar Bağirsak Cağirsakta Bu Cark Böle Dönmeye Devam Eder.

Daha Fazlada Benim Bişiler Yazmama Gerek Yok Zaten.!

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
protos78 in yazısına sonuna kadar katılıyorum. fiyat düşürmenin bir faydasını bu güne kadar görmedim. hatta fiyat düşürdüğümde satışlarım düştü diyebilirim. burada 3-5 lira diye bağıranlar satış yapamadıkları için öyle söylüyorlar.

temmuz ayı içinde bir kampanya yapmıştık. gelip burayada yazayım dedim. baktım biri bizim sattığımız paketin 10 katı büyük alanı yarı fiyatımıza satıyor. utandım ve konuyu açmadım. büyük firmalar neden burada yok diyenler için sanırım açıklayıcı olur.

peki o kişi satabildi mi? birçok kişi sana nasıl güvenicez demişti ve almamıştı. ardından aynı kişi, biraz daha indirim yaptı. o paraya sigarada alınmaz. bence bu tür kişileri dikkate almamak lazım.

dernek mevzusuna gelince

biz böyle bir dernek kurulursa katılırız. zaten fiyatlarımız ucuz piyasasının 10 katı civarında. ancak şunu söyleyeyim, bizi bağlayan insanları kim bağlayacak?

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Sonuç olarak alıcınında bu fiyata olamayacağını anlaması lazım, eninde sonunda bir zaman sonra patlayacak elinde.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hitap ediyoruz diye kullandigin cogul zamir heralde sen ve senin cenah. Biz hosting ve domain satan firmalara hosting saglayicisi ya da hosting servis saglayicisi diyoruz cunku. Nasil elma satan elmaci degil de manav, ekmek satan ekmekci degil de firin, buzdolabi satan buzdolapci degil de beyaz esya bayiisi. Mantik cok basit yani.

Yazinin gucunu de kucumsememek lazim, yazi insanin aynasi, ne kadar guzel konusup dusunebildiginin gostergesi. Birisiyle is yapmadan ilk bakilmasi gereken ozellik bana kalirsa.

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle bir dernek güzel.Derneğe üye olanlar kampanyalarını da derneğe bildirir ve dernek gerekeni yapar.Fiyatlar belli bir seviyede olur tabi hepsi 10 ytl olacak değil mesela 100 mb alan için 20-30 YTL arası fiyat biçilir ve bütün servis sağlayıcıları bu fiyat aralığı fiyat verir hem piyasa düzelir hem müşteri potansiyeli artar hemde güven olur.Tabiki bu derneğide iyi tanıtmak gerekir.İnşallah böyle güzel proje gerçekleşir.

Birde @Bilgi Host hocam senin fiyatlar bana biraz sakat geldi.Yani güven değil fiyatların birbirini tutmuyor.
Aylık 5 ytl/ yıılık: 20ytl nasıl birşey yada Aylık 15 senelik 35 ytl gibi..Bence bir düzene sok.Link http://www.sphereturk.com/forum/viewthread.php?forum_id=35&thread_id=278

Bilgi Host

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam Fiyatlar Sakat Gelmesin Kampanyali Fiyatlardi Onlar Su Anda 50 Mb Alana 40 YTL istiyorum.

www.bilgihost.net Adresinden Bakabilirsin dostum.Şu Andada Hiç Bir Müşterimden Şikayet Almadim.

Birde Kampanyalı Fiyatlarla Sattiğım Halde Sponsorluk istiyenler Çok Oluyordu Onuda Belirtiyim.!

Saygilarla;

N

nudembilisim

Misafir
Böyle bir dernek güzel.Derneğe üye olanlar kampanyalarını da derneğe bildirir ve dernek gerekeni yapar.Fiyatlar belli bir seviyede olur tabi hepsi 10 ytl olacak değil mesela 100 mb alan için 20-30 YTL arası fiyat biçilir ve bütün servis sağlayıcıları bu fiyat aralığı fiyat verir hem piyasa düzelir hem müşteri potansiyeli artar hemde güven olur.Tabiki bu derneğide iyi tanıtmak gerekir.İnşallah böyle güzel proje gerçekleşir.

Birde @Bilgi Host hocam senin fiyatlar bana biraz sakat geldi.Yani güven değil fiyatların birbirini tutmuyor.
Aylık 5 ytl/ yıılık: 20ytl nasıl birşey yada Aylık 15 senelik 35 ytl gibi..Bence bir düzene sok.Link http://www.sphereturk.com/forum/viewthread.php?forum_id=35&thread_id=278

Merhaba;
Dernek diyorsunuzda peki bu dernek şirket olan ve kişi firması olanlar arasında bir değerlendirme yapabilecekmi ? veya bunun yanında her firmanın gideri farklı onun için firma dilediği gibi fiyat hakkını saklı tutar buna derneğin herhangi bir müdahalesi söz konusu olamaz.örnek şuanda türkiyede çok kaliteli ve dc sahibi olan firmalar var bunların paket fiyatları ile normal bir host firmasının paketleri bir olamaz.Bu duruma ancak web alanı veya internet hizmetleri diye esnaf sanatkarlar veya ticaret odasında bir oda açılır bunun hazırladığı 1.sınıf,2.sınıf,3.sınıf Hosting ve alan adı fiyat kurları belirlenir belirlenen fiyat üzerinden satış yapılır.Aksi taktirde açılacak olan derneğe üye olmak zorunluluğu getirelemez bunu diyarbakır valiliği dernekler müdürlüğüne gidip araştırdık.
Saygılarımızla...
Nudem Ltd.Şti
2006 Ortadoğu Fuarında
Stand No : 22

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi