İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

HRANT DİNK ÖLDÜRÜLDÜ

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Doğrudur mywedding bize ne.

Biz "birlikte yaşama ilkesini" bütün dünyaya göstermekle yükümlüyüz. Çünkü İngiltere İrlandalılar'la birlikte yaşayabildi, Kürtler bugün Türkmenlerle yaşayabiliyor, Rumlar 1960'lar da Türklerle yaşayabildi, Ermeniler Azerilerle, Ruslar Çeçenlerle, Almanlar Yahudilerle ekmeklerini sularını ve topraklarını öyle güzel paylaştılar ki, biz dünyanın bu mottosuna 60 milyon olarak destek veriyoruz. Ben bu ülkede azınlık olarak yaşıyorum, ben üniversiteye giderken üniversitenin duvarlarında bilmediğim dilde yazılar vardı, Abdullah Öcalan resimleri vardı, indireni dövüyorlardı. Birlikte yaşama mottosu bu mu acaba? veya Çuval hadisesini söylediğimde, başkalarının yaptıkları katliamları söylediğimde ırkçı ilan ediliyordum, birlikte yaşama mottosu bu mu? Bir Fransızın, ben Fransızım deme hakkı varsa benim de Türk'üm deme hakkım var, kaldı ki ben Selanik göçmeniyim. Yurtdışıyla iş yapıyorum, Türk'ten çok yabancı arkadaşım var, Türkiye'yi savunmak en son bana kalır, benim popom rahat, Türkiye batsa bana birşey olmaz.

Okumadan, başkalarının ne yaptığını bilmeden, insan hakları edebiyatını kimse bize anlatamaz. Biz insan hakları savunucularının ne işlere kendilerini vakfettiğini çok şükür biliyoruz.

Bir mesajı atlamışım, bana söylendiği için cevap yazayım:

Ben burada ne ULU, ne birşey diye bağırdım. Söylediklerim hep tarihte olan olaylardır. Eğer bunlar yanlış veya çarpıtma ise, quote edip cevap verirsiniz. Quote edip cevap verecek birşeyiniz olmadığında da sadece insanlığına laf edersiniz. Oysa ki fikir özgürlüğünü savunduğunuz zaman, karşınızdakinin de fikirlerini söyleyebileceği aklınızın ucuna bile gelmez. O fikirlerini söylediğinde insan olamamış bir yaratıktır. Faşizmin en uç noktası bir insanın insanlığına laf söylemektir. Bunu öğrenememiş, primitif söylemleriniz sizin içinde bulunduğunuz tarihi okumamış, bilmeyen cahil cenahta işe yarar.

swerdlow: Ben adam öldürmekten bahsettiğimi hatırlamıyorum? Tasdik ettğiimi de hatırlamıyorum? Çuvaldız deyince de, doğru yazmışsın, ancak Türkiye zaten çuvaldız fabrikasını kendisine batırmış. Ben de batırdığım herşeyi Türkiye'ye batırıyorum, benim yabancıyla filan işim yok, onlar kendi milletlerini ve yaşam alanlarını koruyorlar, korumayan sahip çıkmayan biziz.

--
Bu arada biz bunları tartışırken, Türkiye Cumhuriyeti devletinin 1. numaralı öncelik konusu olan Irak meselesi, Kuzey Irak'taki Kürt oluşumu vb. konuların tartışılacağı bir oturum saat 19.00 da kapalı olarak toplanacak. Hiçbir kanal vermedi TRT3 dışında, çoğunda cenaze bazılarında da bacak/popo show var, bunu da atlayalım. Bazıları için da hatırlatalım Kuzey Irak'taki bir Kürt oluşumu Türkiye tarafından savaş nedeni olarak sayılacağı seneler önce ilan edilmişti. Hem savaş olsa ne olur, Adsense ödeme yapar mı acaba ? :)
--

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
neden Azerilerden size ne? Ne oldu insanlık dağıtım şirketiniz mi battı?

SiirveHikaye.. Güzel kardeşim.. Sen bilmiyorsun herhalde ?
İnsanlık dediğin şey ABD , AB ve müslümanları sevmeyen her ülke için vardır..
Eğer müslümansan ve bir gün ölürsen gündeme gelemezsin... Arkandan ağlamak bile yasaktır... Hatta öldürülürsen bayram yaparlar... Hatta bir terörist öldürüldü derler..

İşin en ama en acısı ise bizim aramızdan... Bizden dediğimiz bazı insanların bile "Azerilerden size ne..." Gibi bir cümleyi kurabilmesidir... Bu cümle üzerinde çok derin düşünmek gerek....

Birileri "Hey Türk! Titre Kendine Gel !" diyor.. Birileri de bu cümleye gülüyor..
Vay benim ülkem... Nerelere gidiyor... Atatürkçü geçinen gençlik Atatürk'ü ağlatacak işler yapıyor...

Ey büyük Amerika... Sen ne büyükmüşsün meğer... Kendi içimizde bile Türklüğümüzden utandırıp bizi hepimizi ERMENİ yapıverdin...

Siz hepiniz ermeni olun... Ben yine Türk kalmaya devam ederim...

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ayrıca azerilerden bize ne fikrine katılıyorum..bize ne.
Hepimiz Azeriyiz !
bla bla bla ...

DN: Lütfen başlıkları baştan sona akışına göre ,neyin neye yazıldıgına göre düşünün. Cevapların vermek istedigi mesajı alamazsanız mesaj sahiplerine mesaj atınız.

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cengiz polatkan,abdi ipekci,recai unal,mevlut isik,sami basaran,cetin emec,turan dursun,izzet kezer,cetin abayay,yahya orhan,huseyin deniz,musa anter,yasar aktay,hatip kapcak,namik taranci,ugur mumcu sayfettin tepe,,metin goktepe,mehmet topaloglu,ahmet taner kislali,ali ihsan ozgur,adem yavuz,m.sait erten.....daha da ismini sayamadigim onlarca kisi var
ey turkiye uyan turk olduruldugunde bu cenazeye katilanlar hic gozyasi doktumu
yine de topragi bol olsun

Bu yorumu rastgele gezerken buldum.Sorunun tam ortasına patmak basıyor.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
çok duygusalsınız , bugüne kadar Türk ve Türkiye Müslümanından başka kimsenin , kıbrıs yada güneydoğuda olanlara yapılanlara , karşı çıktığını , ermeni sorununda bizi savunduğunu görmedim...niye acaba?

Beni savunmayanı neden savunacakmışımki.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sen küçük kardeş olup abim beni sevmiyo o zaman ben de onu sevmiyorum diye hayatını etki tepki üzerine de kurabilirsin, veya abi/abla olup kardeşim küçük hata da yapsa ben onu severim de diyebilirsin, hayatın seçimleri bunlar, o yüzden herkes büyük olamıyor.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Seni savunmayanı savunma, kendini savun yeter. Türk milleti benim bahsettiğim olaylarda, yeterli tepkiyi gösterip onurunu korumuştur diyorsan o başka, zaten tartışmamıza gerek yok o zaman. Ben azeri aşığı değilim, sadece ermeni aşıklarına, neden azerilere aşık olmadınız diyorum, neden bosnaya, neden kıbrısa aşık olmadınız diyorum....

Kaldı ki Türkiye Mehmet'in dediği gibi abidir. 1990 yılında bir katliam üzerine kurulmuş bir devletten ne savunma bekleyecektik ki? Ermeniler Karabağ'da kaç bin kişiyi öldürdü. Hala "Karabağ sorunu" nu çözelim filan, öyle bir eğleniyorum ki, göbeğim çatlıyor gülmekten. Adam gelip işgal etti, ne sorunu acaba.. Çifte standarda bozuluyorum, bu kadar insan hakkı meraklısı insanımız bunları bilmiyor. Bilse de bu sefer çocukca bahaneler uyduruyor destek olmamak için.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hepimiz Azeriyiz !

bla bla bla ...
Azerbeycan'da yasayan Turk'ler Turk'ten sayilmiyor sanirim... Ilginc. Turk Turk'um demeye utaniyor bazi ulkelerde (ozellikle eski-SSCB ulkelerinde). Once Turk'ler Turk'um desin sonra biz ermeniyiz, gavuruz falan deriz...

Cok feci milliyetci ve ulusalci cumleler kurdum. Beni sikayet etmek icin: http://www.ankara.pol.tr

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bir üstündeki post'a bakarak ne anlatmak istedigimi anlıyabilirsin. Beni yanlış anladıgın ortada.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ahh ahh boşuna çabalama @swerdlow bunlar iyi niyetli olamazlar. Kendilerini büyük düşünür sanalarlar her birşeye yorumlari vardir ama hic bir zaman iyi niyetle yapmazlar.

Her tarafta "TÜRK", "ULU TÜRK" diye bagirirlar ben Türk'üm derler. Ama insan olmayi ogrenemeden nasil TURK olunur kafam almiyor.

Bu laf hepimize ilk önce İNSAN olmasini ogrenelim ki Türklükten bahsedebilelim.

Bazı insanlar vardır, doğruları kabul etmez, doğruları kabul edip söyleyenlerle de dalga geçer. Türk olmak, Atatürk'ü savunmak nedense suç gibi. Çıkıp "Atatürk'e, Türklüğe sığınıp cevap yazmayın" demek çok kolay. Kime sığınalım?

İnsan düşünür, düşündüğü için de bölünür -ki bu düşüncelere saygılı olmayan da İNSAN değildir.

Ya bırakın Allah aşkına, siz mi çözeceksiniz bu işi? Madem öyle gidin siyasal okuyun, askerlik yapın; ama gelip burada artistlik yapmayın.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Azerbeycan'da yasayan Turk'ler Turk'ten sayilmiyor sanirim... Ilginc. Turk Turk'um demeye utaniyor bazi ulkelerde (ozellikle eski-SSCB ulkelerinde). Once Turk'ler Turk'um desin sonra biz ermeniyiz, gavuruz falan deriz...

Cok feci milliyetci ve ulusalci cumleler kurdum. Beni sikayet etmek icin: http://www.ankara.pol.tr

Türk diyorsunuz hala Müslüman diyorsunuz işte bu zihniyet yüzünden soykırım yapılıyor ve insanlardan Türk dediklerinizden nefret ediyor.

Bu gelişmiş ülkeleri inceleyin. Orada Alman ya da Amerikan yok oralarda İNSAN var İNSAN.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bazı insanlar vardır, doğruları kabul etmez, doğruları kabul edip söyleyenlerle de dalga geçer. Türk olmak, Atatürk'ü savunmak nedense suç gibi. Çıkıp "Atatürk'e, Türklüğe sığınıp cevap yazmayın" demek çok kolay. Kime sığınalım?

İnsan düşünür, düşündüğü için de bölünür -ki bu düşüncelere saygılı olmayan da İNSAN değildir.

Ya bırakın Allah aşkına, siz mi çözeceksiniz bu işi? Madem öyle gidin siyasal okuyun, askerlik yapın; ama gelip burada artistlik yapmayın.
www.yenisiyaset.com bak biz birşeyler yapiyoruz, bilmeden yorum yapmaya devam et sen.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Caesar, bir almanların tarihiyle bizim tarihmiz bir mi?
Almanların israiloğullarına insan gözüylemi baktığını sanıyorsun?

Tarihimizde bize kazık atmayan millet kalmamış.Nasıl sevicez?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Yahu birbirinize kazık atıyorsunuz. Arkasından kuyu kazıyorsunuz. (Genel olarak Türkler). O tarihte bize kazık atan dediğin Amerikan firması GOOGLE için kendi milletinin insanını şikayet ederken????

Tutupta bunları nasıl söyleyebilirsiniz.

Bir yaptığınız diyer yaptığınızı tutmuyor.

Bu söz herkese ruen sen alinma.

Bu nasıl bir çelişkidir böyle.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Insanlar arası ilişkiyle devletler arası ilişkiyi ayıramıyorsun herhalde. Biri sosyoloji biri siyaset bilimi, hayatta en kötü şey bilmemek değil, bilmediğini de bilmemektir. Devletler ırk temelinde kurulmuştur, bu nedenle ülke isimleri bu formdadır, her ülke ana ırkı ve onun sahip olduğu değerler üzerine politikalar kurar, bütün gelişmiş diye tabir ettiğiniz bana göre ise gelişmemiş ülkelerde de böyledir(birşeyin batıda örneği yoksa yanlıştır varsa doğrudur kuramını geliştirmişler için), yerli ve yabancı dünyanın tüm ülkelerinde farklıdır, denge ve huzur kavramları kanun, denetim, güvenlik ve refah seviyesiyle ilintili olgulardır. Yakında Türkiye'nin isminin için Türk kelimesi var ırkçılık yapılıyor diye onun da değişmesini teklif edecekler herhalde asimilasyonu çağdaşlık gibi lanse eden, milli eğitimden yoksun, küreselleşmeyi amerikan dizilerinin içinde yaşamak, dünya vatandaşlığını vizesiz seyahat sanan kitle.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Türk diyorsunuz hala Müslüman diyorsunuz işte bu zihniyet yüzünden soykırım yapılıyor ve insanlardan Türk dediklerinizden nefret ediyor.

Bu gelişmiş ülkeleri inceleyin. Orada Alman ya da Amerikan yok oralarda İNSAN var İNSAN.
Insanlar garip varliklardir, onlari bir arada tutacak ortak bir nokta olmazsa dagilip yok olmaya mahkumdurlar. Eger ben Turk'um Alman'in demezlerse baslarindaki adamlar onlari nasil zaptedecek. Insanligin varolusundan beridir bu boyledir. Her zaman ortak paylasilan bir nokta vardir ve ulkeler devletler bu sebepten kurulmustur (sebeplerin arasinda din kardesligi de olabilir, dusunce ortalikligi da olabilir, illa irklarin uyusmasi degil).

Eger sadece kumeyi "insan" a indirirsek bunun uzerine neyin nasil olacagini dusunmek derin bir felsefe tartismasi yorumlamasi ister.

Almanya'yi da gordum. Ordaki insanlar da Almanya/Alman konusuna gayet baglilar, terimsel anlamda gayet milliyetciler (sozluk anlami din kardesligi [arapcadan geliyor sanirim], ama artik irk kardesligi gibi kullaniliyor). (Ornegin burada arabasina Turk bayragi asan birisini gorseniz "kro" dersiniz, ama orada bayrakla gezen bircok arac var ve gayet modern geliyor, kimse "kro" demiyor?... Ilginc bir celiski).

Peki neden Turkiye'deki entellektueller millet, ulus kavramindan cok hoslanmaz ve ana kategoriyi ele alir (ana kategori=insan). Bu da ayni kategoride bulundugun kisilerin sana empoze ettikleri. Cunki onlar da biliyor sadece "insan" kategorisi yok, kendileri "X" kategorisinde ve seni hepimiz ayni kategorideyiz diye inandirarak bu kume icinden atmaya calisiyorlar.

Herneyse; Turkiye'de birsuru gazeteci olduruldu, kimse bu kadar viyaklamadi. Neden? Cunki Hrat ermeni, birsuru marjinal demeci yazisi var. Ayrimi zaten bastan yapmislar (medya, ermeniyiz diyenler, ermeniler, vs)...

Formul:
Hrat (katil bulundu) > Ugur Mumcu (katil mechul)
Hrat (katil bulundu) > Apdi Ipekci (katil mechul)

Apdi Ipekci cenazesi -> Viyak ciyak gozyasi
Ugur Mumcu cenazesi -> Viyak ciyak gozyasi, devlete laf, el saplatma, protesto
Hrat Dink cenazesi -> Hepimiz ermeniyiz, iyak devlet iyak Turkiye, barbar Turkiye

Digerlerine yazik ve haksizlik oldu... Arada da biz ermeni olduk. Yakinda "hepimiz dopuz" diye de bagirttirir bu X kisiler bizi...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ya orada Hepimiz ermeniyiz diye bagirmanin anlami su idi "Bizde ermeniyiz o zaman sikiyosa hepimizi oldurun". 2007 senesindeyiz artik insanlarin tepkisi cok buyuk bu olaylara. Artik her kisi diledigini dusunebilmeli. 17 yasinda kendini bilmez bir hic olan veledin silahindan cikan kursuna olmemeli insanlar. ermeni, yahudi, türk, müslüman, alman, kürt her ne ırktan geliyorsa, ölmemeli.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birinin misafirini senin evinde öldürmesi gibi bir olay bu.
Kendi vatandaşlarına(uğur mumcu, abdi ipekçi vs.) sahip olamıyorsun bari misafirini iyi koru, misafir senin evinde namusun sayılır.
İnsanlar hepimiz ermeniyiz dedikleri için ermeni olmuyorlar. Bu basit dolaylı özürü ayırt edecek zekaya sahipsinizdir diye düşünüyorum.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Siz bu kadar iyi niyetle bakiyorsaniz olaylara ne ala...
Baska sozum yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5