İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İlk Google EFT hesabıma gelmiş.

Katre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yzgulec' Alıntı:
1,370'ten de bozulmaz ki yuh be google :-/

Katılıyorum YUH ki NASIL Yuh...
Ya tam 2,476 ytl zararım var kurdan 1500 den hesapladıgımda alacagımla, şuan işleme konulan kurla hesapladıgımda fark 2,476 ytl..
İnsaf azcık yaa ........

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Permission' Alıntı:
ya bizde halen ödeme işlemde sizinki ödeme... oldu hatta yattımı cok iyi ya sevindim.. bizimkilerde yavaş yavaş düşer o zaman hesaplara
cek istenildigi zamand aha cabuk odeme islemde yazisi cikiyor
eft istenildiginde 1-2 gun gecikmeli cikiyor ve cek isteyenlerde odeme onaylandi yazdigi zaman eft istedigimizden dolayi sanirim hala bizde odeme islemde diyor
fakat odeme onaylandi dedigi gun bankaya gecmis oluyor zaten EFT

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yeri gelmişken; dolar ödemeler işleme girmeden çok önceden beridir 1500 seviyelerinde, eğer ki ytl ye dönüşümde google kuru 1380 civarlarından bozarsa kendi beyanına aykırı davranmış olur. bir ara okumuştum, google diyor ki yerel para birimi dönüşümü o anda dünya piyasalarında yerel para biriminin en yüksek olduğu meblağdan işleme girer (yaklaşık böyle bir cümleydi)

eğer google böyle saçma sapan bir iş yapıpta kuru çok düşük tutarsa bence tepki göstermemiz gerekir. nasıl yaparız onu bilmiyorum.

Katre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZIPPKIN' Alıntı:
yeri gelmişken; dolar ödemeler işleme girmeden çok önceden beridir 1500 seviyelerinde, eğer ki ytl ye dönüşümde google kuru 1380 civarlarından bozarsa kendi beyanına aykırı davranmış olur. bir ara okumuştum, google diyor ki yerel para birimi dönüşümü o anda dünya piyasalarında yerel para biriminin en yüksek olduğu meblağdan işleme girer (yaklaşık böyle bir cümleydi)

eğer google böyle saçma sapan bir iş yapıpta kuru çok düşük tutarsa bence tepki göstermemiz gerekir. nasıl yaparız onu bilmiyorum.

Katılıyorum Tepkisiz bırakmamalıyız , Şu MSN,Yahoo bi Tr'e destek vermeye başlasa tam açılsa ozaman görürüm googleyi ben bakalım beni tutabilecekmi...
Eğer kuru bu şekil işlerse ben gibi birçok kişi zarara uğramış olur..
Mail mi yollarız yoksa başkabir yollamı dile gitirirz bilemiyorum ama ben o miktarı kabullenemem....Gerçi yapacak bişi yok ama ........

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Katre' Alıntı:
Katılıyorum Tepkisiz bırakmamalıyız , Şu MSN,Yahoo bi Tr'e destek vermeye başlasa tam açılsa ozaman görürüm googleyi ben bakalım beni tutabilecekmi...
Eğer kuru bu şekil işlerse ben gibi birçok kişi zarara uğramış olur..
Mail mi yollarız yoksa başkabir yollamı dile gitirirz bilemiyorum ama ben o miktarı kabullenemem....Gerçi yapacak bişi yok ama ........

ayıp ya 1.370 neymiş? gülerler adama... aazımdan kötü bi laf çıkacak akşam akşam... parayı alırken buz gibi 1.550 den tahsil etmeyi bilirler

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kurun düşük hesaplanması eft ile ilgili problemlerden kaynaklanıyor olabilir. Yoksa o kadar düşük alacağını hiç zannetmiyorum.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kurun google ile alaksı yok. EFT yapıldığı tarihteki Bankada geçerli olan fiyattan kesilmiştir. Demekki ödeme dolar çok artmadan önce geldi ama bir müddet bankada bekletild.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
CyberTurk' Alıntı:
Kurun google ile alaksı yok. EFT yapıldığı tarihteki Bankada geçerli olan fiyattan kesilmiştir. Demekki ödeme dolar çok artmadan önce geldi ama bir müddet bankada bekletild.

05.15.2006 tarihinde USD 1,500 - acaba google bizim ödemeleri hesaplarken hangi tarihi baz aldı dersin ? eğer 1373 veya ona yakın bir rakamdan bozacaksa bu resmen hırsızlık olur. eğer öyle bi şey yaparsa umarım eft yapmaz yoksa çek ulaşmadı deyip bir daha ki aya devrettireceğim. bir dahaki ayın sonuna kadar tahmini kur 1,650 civarında olur

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
trextra: banka bilgilerini girerken tam olarak nasıl girdiğini yazabilirmisin.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ZIPPKIN' Alıntı:
05.15.2006 tarihinde USD 1,500 - acaba google bizim ödemeleri hesaplarken hangi tarihi baz aldı dersin ? eğer 1373 veya ona yakın bir rakamdan bozacaksa bu resmen hırsızlık olur. eğer öyle bi şey yaparsa umarım eft yapmaz yoksa çek ulaşmadı deyip bir daha ki aya devrettireceğim. bir dahaki ayın sonuna kadar tahmini kur 1,650 civarında olur

12 Mayısta TCMB kuru:

USD/TRY 1 ABD DOLARI 1.3909 1.3976

Serbest piyasaya bakmamak lazım. Ama kur o zaman 1,3x seviyesindeydi. Ama tabiki ödeme almayıp bekletenler karda. Dolar artmaya devam ediyor.

http://www.tcmb.gov.tr/

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
atay' Alıntı:
trextra: banka bilgilerini girerken tam olarak nasıl girdiğini yazabilirmisin.
Kusura bakmayın öncelikle. İşyerindeki tadilat yüzünden pek ilgilenemiyorum bu ara hiçbirşeyle.

İlk verilen Excel listesini ve Iban daki numaralarını denemiştim ikiside kabul olmamıştı. Daha sonra aşağıdaki adresten bilgilerimi girdim. Banka şube koduna siteden aldığım kodu, banka hesap nosunada 7 haneli banka numaramı verdim. Ama ilginçtir, Dolar hesabımın numarasını verdim kur sorunu olmasın diye. Onlar yine YTL ye göndermişler.

http://www.in-spiretech.com/bankasubekodlari

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
trextra' Alıntı:
Kusura bakmayın öncelikle. İşyerindeki tadilat yüzünden pek ilgilenemiyorum bu ara hiçbirşeyle.

İlk verilen Excel listesini ve Iban daki numaralarını denemiştim ikiside kabul olmamıştı. Daha sonra aşağıdaki adresten bilgilerimi girdim. Banka şube koduna siteden aldığım kodu, banka hesap nosunada 7 haneli banka numaramı verdim. Ama ilginçtir, Dolar hesabımın numarasını verdim kur sorunu olmasın diye. Onlar yine YTL ye göndermişler.

http://www.in-spiretech.com/bankasubekodlari

evet EFT işlemlerinde maalesefki ; ülke para biriminden gönderiyorlar.Buda çok üzücü birşey.Çok kazanan için büyük kayıplara yol açıyor.Googleye selam, çeke devam :)

SonSahne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şöyle birşey var arkadaşlar.

https://www.google.com/support/adsense/bin/answer.py?answer=15918&topic=8451

Ödeme türünüz olarak EFT'yi seçmeniz halinde, seçiminizi ayın 15'inden sonra yaptıysanız bir sonraki ödeme döngüsünde ödemenizi bu şekilde alacağınızı garanti edemiyoruz. Örneğin, Mart ayı kazançlarınızın EFT ile hesabınıza aktarılmasını garanti altına almanız için, söz konusu işlemleri Nisan ayının 15'inden önce tamamlamanız gerekmektedir.

Bu demek oluyorki. Burdaki herkes 16-17 sinde hesabı onayladı eft bekleyenler bu ay boşuna bekliyor gibi :)

fugitive

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
SonSahne' Alıntı:
ödeme döngüsünde ödemenizi bu şekilde alacağınızı garanti edemiyoruz

böle bi cümlede var tabi garanti edemiyoruz ama olabilir :D umut dünyası valla

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hadi diyeleim eft yetişmedi ama eft secerken yazıyordu cek işlemleirni olana kadar paranızı en son almakta oldugunu şekilde alcaksınız diyor cek yani.. misal benden 24 $ kesmiş ben eft sectiğim halde bakalım ödeme yazınca o 24$ iyade edilecekmi yoksa cemi gelecek bana

SonSahne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama eft seçsekte onaylanmadığı için çek işaretli duruyordu halâ değilmi eklediğimiz hesapları işaretlemiyordu eft hesabını onaylamadan önce

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar çok özür diliyorum. Nasıl hesapladıysam döviz kurunu yanlış çıkarmışım. Tam bunu yazarkende buldum. Bölme yerine çarpmışım :) Valla heryerde yazıyorum o heyecanla ve yorgunlukla kafa durmuş. Gerçekten özür dilerim. Hem sizden hem Google dan...

Ödeme geçmişinde ayrıntılarda yazıyor detay. Hatamıda öyle anladım zaten.

Döviz Kuru Değeri 1,524 : 1

Ve sevindirici bir olay, Değer %100 doğru. Yani ne bir komisyon/kesinti var ne de kur farkı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi