İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

"internet zengini oluyoruz!" limit400

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yorum yapmak için hepsini okumak gerekir.R10 da her yazılanları okudum.Bende bu projeye katılacam.Sct işinde tecrübeli kişi.Olay e-book veya script te değil detaylı okursanız çok iyi özellikleri görürsünüz...
Kimse 400 olmaz diyor ama sct nin son söylediği rakam 250 kişi başvurmuş yarısı garanti alacak kişiler :)
R10 da takip edin derim o zaman durumu anlarsınız...
Okumadan da adam kötülemek çok kolay...Okumuyorsan yorumda yapmıyacaksın bence...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Yorum yapalım bu hakkımız ama lütfen hepsini okumadan yorum yapmayalım.. Sizde bir proje yaptınız va sayalım aynı olayı okumadan kişiler eleştirse hoşunuza gidermi..Bu yüzden okumadan yorum yapmak bilmeden konuşmak insanı komik duruma düşürür..

Ben şahsen bir çok yazıyı okudum okuyacağım.. Fakat tabiki arkadaş bazı şeyleri açıkca belirtememiş. Bu yüzden başlığa bakıpta aha 400 dolar verip 40 bin dolar kazanacaz mantığını düşünen insan hemen sorar abicim proje ne bana onu söyle şahsen bende aynen düşündüm..

Ben olsam mesela adam deseki

400 vereceksin 40 bin kazanacaksın. ( Güzel derim.)
sana script yazılacak (güzel derim)
şirket olacak ortak olacaksın her ay 400 alacaksın (güzel derim)
söz hakkın olacak hissen olacak para kıracaksın (güzel derim)
10 tane kitap olacak seni profesyonel internetci yapacagım (güzel derim)

hemen hepsine atlar yarın 400 gönderirim.. Ama bu adam öyle yapmıyor.. Bu adam güzelce yazılarında belirtmiş.. Kardeşim demiş 1000 sayfalık kitap yazacam bu cilt basılmış olacak dergi olacak 2 yıllık üyeliği olacak script yazılacak bu sana verilecek senin olacak bu script bir blog gibi vs yönetimi güzel sadece bu kişilere verilecek demiş. Bu 400 verdin 40 bin alacaksın diye birşey yok calısmazsan olmaz demiş..

Sadece ben sana bu 400 karşısında internette nasıl yer tutabileceğini birikimlerimi kitap , e-book , video , ses dosyası , dergi ve konferans gibi etkiliklerle bu işi geçmişimi gördüklerimi anlatacam demiş.. Belki daha çok şey demiş ama dediğim gibi üstteki gibi sadece söyleyip gitmemiş yani derine inmemiz için işi anlamamız için yazmışta yazmış..
Yani açıkcası bu adam bize birikimlerini ve birlikte aslında birşeylerin başarılacağını halen anlatmak istemiş..

Buda olamaz diye kimse diyemez.. Grup , beraberlik her zaman 1 kişiden iyidir. Ha 400 kişi fazla ama adam bu 400 kişiye sen benle çalış demiyor ki.. Al git bilgileri istersen.. Adam kendine güveniyor.Yazıyor bakarsın yaptıklarına hayatına ha bu adamın dedikleri beni ilgilendirir abi ok dersin alırsın ha ingilendirmez almazsın.. Ama ne demiş atalarımız.. Bin bilsende bir bilene sor misali. Belki adamın internet hayatı 10 yıl , 20 yıl belki bunu pazarlıyor. Aslında buda bir pazarlama şekli bu yüzden bu işte citti olmayan adamları bu kdar yazıyo okumadan eliyor zaten adam.. Yoksa bu işten anlamayan adam bu yazıları okumaz abi.Bunları okumadığı gibi projeyede bir yararı olacağını sanmıyorum...

Vay anasını baya şey söylemiş.Sorarmısın ona sonradan katılım olabiliyormuymuş.Vericeği bilgilerin, scriptin , derginin vb internette bulabilceğimiz sıradan şeyler olmıyacağını garanti ediyormuymuş.

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Vay anasını baya şey söylemiş.Sorarmısın ona sonradan katılım olabiliyormuymuş.Vericeği bilgilerin, scriptin , derginin vb internette bulabilceğimiz sıradan şeyler olmıyacağını garanti ediyormuymuş.
400 kişiden sonra katılım olmayacağını bunun etik olmayacağını bir makelesinde gördüm..Okumuş olsaydın belki yorumların daha güzel olur..Aşağıdaki bilgilerde makalelerde mevcut.. Bu yüzden aslında soracaklarını bana değilde adama soraarsan daha kesin yanıt alırsın.. Ama adam zaten sorulacakları bildiği içi yazmış o kadar yazı.. En mantıklısı okumak..

Adam sadece ortalama 1000 sayfalık ortalama 3 4 ciltlik kitap bastıracam diyor.. Bunu 400 kişiye vereceğim diyor.. Hangi geri zekalı marezci bunu kalkıpta kitapı almak için 400 dolar verir.. Hadi bu geri zakalı verdi. Kalkıpta o 1000 sayfayı oturup düzene sokup tarayıp internete yükleyemez..
Dergi olacak diyor. Bu dergi ortalama 2 yıl her ay verilecek diyor..Dergiyi kim tarayacak. Konferanslar olacak diyor. Bu 400 kişiye davet edildi diyelim gelmeyen adam nasıl dinleyebilecek. Bu konferansda video ile mareze dusecek peki bunu yaparken millet görmeyecekmi..Kamera yasak ise nasıl cekim yapacak..

2.cisi adam ben diyor bu işi yasaları ile yaparım kimse yayınlayamaz diyor.. Script yazılacak mesela diyor bunada diyor vb gibi lisans yapacağız diyor adam ben bunu biirlerine yazdırcam diyor..
Bu scripti alan herkez isterse aralarında bileşim yapabilecek.. Mesela ben x.sitesi.com web master sitesi arkadasın birisi y.sitesi.com haber sitesi
script entegreli oldugu için diyor sen istersen o kişi onun db sini kullararak bir yayın yapacaksın oda isterse seninkini izin verirsen.. Sonucta olay database oldumu olmaz diye birşey yok..

Ha ben herşeyi anlamış değilim.Bende şuan yarım okuduklarımla hızlı okudum ama en az bu yukardaki giden linklerin hepsni okudum.. Sadece oda yetmiyor yorumlarıda okumak gerekiyor.. Aslında adam diyorki gerekirse 400 kişinin site bilgileri bile bir siteye cekileck diyr. Bu script bir blog tarzı diyor wikipedia gibi diyor sen sadece uyelerin yaptıklarını yöneceksin diyor.Üyeler geliştirecek vs..

Benim fikrimde tabiki 400 doları verecek 400 kişi bir forumdan çıkamaz..Fazla bir ücret ama proje büyük büyük olduğu için masraf çok.. Öncelikle herkezden 100 dolar toplanacakmış.. 400 kişi bulununcada diger geri kalan istenecek bu geri kalan kredi kartı taksitle veya paypal , havale gibi seçenekler olacak. Bu yüzden adam da diyorki belki 400 toplayamam.. Yoksa adam konuyu açtığı gün herkezden 400 istemeye başlardı.. Konu ortalama 5 günden fazladır internette adam halen daha kimseden bir para istememiş..

Örnek bu rakam bu sitelerde toplanamaz ne r10 , ne iyinet , ne ceviz. Ama adam diyorki. Ben heryere reklam vereceğim diyor. Proje hazır diyor sadece millete anlatılacak.Script 5 6 dilde olacak.Kodlaması özel olacak.. 400 kişi 100 tane r10 dan cıkarsa. 20 tanede iyinetten.10 tane cevizden 10 tane baska forumlardan.. ama bu projeyi tam anlamı ile okunması lazım tabiki bu yüzden adamla görüşülmesi lazım..

Eğer bir şirket kurulacak ve bu şirkette bir hisse felan alınacaksa hiç durummaması gereken bir proje 400 dolar neki.. Adam akıllı zaten 400 doları veripte arkana cekil mantığıda var sanırım anladığım kadar..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
O soruyu özellikle sordum niye başta yararlılığı kanıtlanmış birşey varken belirsizliklerle dolu birşeye para yatıralım.Sonradan katılımın etiklikle alakası bile yok projenin sonradan katılımı yok çünkü ozaman herkez sonrayı beklerdi , bu 1.

2. si bukafar ilgili kişilerin olması ve burda uzun uzun makalelerle projeyi savunması beni çok sevnidirdi:D umarım gerçekten dediğiniz gibi olur bellimi olur belki bende katılırım ama 400 kişiden bassediyoruz ve eğer dediğiniz gibi düzgün bir poje olmassa vay halinize.

hextor2

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazılanlarn tümünü okuyamadım ama samimiyetinize güvendim..

Ben r10 a üye olup ordan katılmayı düşünüyorum..

başarılar.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Cogu mesaja bakıyorum okumadaa yorum yapmayın, okumadan anlamassınız, yok tamamını okuyun vss. Arkadaşlar buradaki herkesi okuması yazması var sizin gibi herkes sonuna kadar okudu ama herkesin fikir ve düşünceleri farklıdır.

Sen kendi dogrularını dogru bulmayanlara neden enpoze etmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum. Katılmak isteyen katılır ben buraya güvenmiyorum katılmam sözü ile sen katılmıcaksan senin düşüncen egerki kendi düşünce ve fikirlerini kendin karar verip uygulayabiliyorsan yapabilecek bişi yok. Burada ya bu kişilere güvenmeyin diye yazsalar bile olsa para senin para dinlemez yatırısınız.

Güvenen yatırır dener yatırmayanda güvenmez yatırmaz bu kadar basit. Neden karşı fikirli kişilere karşı bir tepki doguyor anlamış degilim.

Peksoftt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Whmdestek;
400 bilmem kaç kişiye 400 dolardan kitap satacaksınız.Bir nevi klüp oluşturuyorsunuz.Bu insanlar birbirlerine yardım edecek ve herkes para kazanacak.
Bir nevi klüp olduğunu nerden biliyosun ?
ve "400 bilmem kaç kişiye" burda amacın ne yazı belli 400 kişi sen tutmuş "400 bilmem kaç" yazmışsın, cevap verirken biraz ciddi ol, dalga geçme!
Türkiye piyasasında 400 dolar verebilecek 400 insan bulamazsınız.
Türkiye o kadar düştümü ? Yazıları tam okumadığın ne kadar belli.Yazıyı tam okusaydın görürdün kaç kişinin başvurduğunu ve kaç kişinin kesin alacağını belirttiğini.Okumadan yorum yapma.
20 tane bulabilirseniz kendinizi çok şanslı hissetmelisiniz.
Yine yazıyı okumadığın belli, belirtmiş kaç kişinin kesin alacağını.Ben 2 tane alıyorum :)
Freelance program yazdırmak tasarım yaptırmak öyle sizin oradan görebileceğiniz kolaylıkta değil.

2 gün içerisinde yaptırabileceğiniz bir işin o portallarda bulunan insanlarla tam 3 ayda tamamlanabildiğini size hatırlatayım.
Ordan kolay göründüğünü nerden biliyosun ? kolay demişmi ?, tamam ben sctnin avukatı değilim ama sen nerden biliyosun ordan kolay göründüğünü.
Senin öğreneceğin dil ile yaptıracağın scriptler nasıl olur acaba ?
Uzaktan eleman çalıştırmanın test zorluğunu etmeden bunca insanın 400 dolarını alıp bu yükün altına nasıl girmeye cesaret ettiniz ?
Scriptlerin nasıl olacağını yapılınca görürsün.Yine nerden biliyosun "Uzaktan eleman çalıştırmanın test zorluğunu etmeden bunca" diyosun ve eleman derken 400 kişiyi kast ettiysen eleman olmayacak 400 kişi, eğer 400 kişiyi kast etmediysen özür dilerim.
Hani adam gibi işini yapan kaç tane programcı var ülkemizde ? Hangisi ofis ortamına ayak uydurabilecek niteliklerde ?Bu ortama uyabilenlerin hangisinin bilgileri yeterli ?
Yine yazıyı tam olarak okumamışsın, eğer yazıyı okursan göreceksin; yazılımı kimin yazacağını ve yazılımın türkiyedeki bi yazılımcı tarafından yazılmayacağını.Hem kaç tane yazılımcı tanıyosun da "Hani adam gibi işini yapan kaç tane programcı var ülkemizde ? Hangisi ofis ortamına ayak uydurabilecek niteliklerde ?Bu ortama uyabilenlerin hangisinin bilgileri yeterli ?" diyebiliyosun ?
Sonraları adam oturtur çalışırız,bilişim şirketi oluruz mu diyorsunuz ?
Nerden biliyosun öyle olacağını ?? Yine diğer yorumların gibi dalga geçmeye kalkmışsın.
Google adsense üzerine oynamayı baz almak suretle 400 kişiye nasıl kazanç sağlayabileceklerini vaat ediyorsunuz ?
ben tüm yazılarını baştan dikkatlice okudum böyle bi vaat göremedim.
Google 400 boş insanı toplayarak google olmadı.Belirli bir yere geldikten sonra birer birer bünyesine çalışanlarını seçerek aldı.
Konuyla ne alakası var ? Google gibi büyük bi şirket mi kuracağız demiş ? Nerden çıkarıyosun böyle bişeyi ? Haydi öyle diyelim 400 kişinin boş dolu olduğunu nerden biliyosun ? Resmen hakaret ediyosun 400 kişiye terbiyeli ol biraz!
En az 6 ayda bir buluşma ile komik bir sirk olur herhalde sizinkisi.
Lütfen biraz terbiyeli ol.Sen iyineti temsil ediyosun rengine bakarsak.Resmen dalga geçmişsin yazılanları tam olarak okumadan :/

Sonuç olarak;
Birisi çıkıp bi proje yapıyo/yapmaya kalkışıyo ve sebebi nedir bilmiyorum bazı insanlar destek olma yerine hep olumsuz yönünden bakıyo, çok bilmişlik yapıyo okumadan cevap veriyo, olmaz diyo, alakasız şeyler yazıyo, dalga geçiyo hatta terbiyesizliğe kadar gidiyo:sirk, 400 boş insan vs...
Konuyla alakası olmayan yerlere bağlanılıyo konu ...
Whmdestek sen iyineti temsil ediyosun ve yaptığın yanlış!
Yorumun eleştiriden çook uzak.Dalga geçmeyle birlikte yer yer terbiyesizlik yapmışsın.
Yinede tavsiyelerin için teşekkür ederim.
Not:Eğer beni bu yazım sebebi ile banlayacaksan ve banladıktan sonra yazıma cevap vereceksen, cevap hakkı tanımanı rica ediyorum.
Not2:Sct'nin avukatı değilim, ama yazdıkların [dalga geçmen/terbiyesizlik vs...] benide ilgilendiriyo projeye katılan biri olarak.
Not3:Eğer imla hatası ve bilmeden, terbiyesizlik/saygısızlık vs yaptıysam, birini kırdıysam affola, herkes üstüne alınmaya.
Not4: Daha çok şey yazardım ama acelem var, bazı sorularını/yazılarını cevapsız bıraktıysam gözümden kaçmıştır veya doğru yazmışsındır [Whmdestek].
Not5:Sadece senin yazına karşılık cevap yazmamın sebebi; sadece senin kötülemiş olman ve eleştiri dışına çıkmışsın.

Edit:eek:kuyup cevap verirsen sevinirim.
Edit2:
Çevirdiğiniz kitapları mı satacaksınız ? Hani yazmıştınız ?
Evet kendi yazdıklarıda olacak.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Öncelikle ben iyineti temsil etmiyorum.Sizin gibi normal bir üyeyim.

Sct nickli üye ile dalga geçmek gibi bir niyetim yok.

Herkes gibi bu konuya yazma hakkımı en doğal şekilde kullandım.

Eleştirim oldukça ağır olabilir ; kendisinin bunu olgunlukla karşılayacağını düşünmeseydim oturup uzun uzun yazmazdım.

Sizler okumadan mesaj yazmayın diyorsunuz lakin daha benim yazdıklarımı dahi okumamışsınız.

Ben uzun uzun yazdığım mesajımda "proje" olarak adlandırılan bu girişimin bir çok açığını,eksiğini,planlanmamış kısmını yazıya aktardım.Kendisi okusun,eksiklerini gidersin,planlamasını daha iyi yapsın diye.

Siz iki tane alacakmışsınız.Umarım hayırlı olur sizler için.O diğer alacak arkadaşları görürüm ben.Yarın öbür gün hatırlamazlar bile.

Size verilecek scriptler çakma derleme toplama olacaktır.Aksi takdirde bu scriptler uzaktan yazdırılacak bunun da zaman ve para maliyeti o toplanan paraların hepsine denk gelecektir.

En kısa yoldan forumlarda programcı tasarımcı arayan insanlara bakınız.İlanlara bakınız.
Kimse çıkıpta ben buradayım varım demiyor.Diyenlerle de anlaşılamıyor.
Sağlam belirli arkadaşlar var.Onlar da freelance çalışıyor ya da zaten türkiyenin belirli kurumlarında yerlerini almış oluyor.

Hintlilere 250 dolar veririz,scripti yazdırırız,dağıtırız gider demekle olmuyor.

İngilizce ebookları çevirip bir kitapta birleştirmek ise komikten daha da öte.
Oturup seo üzerine yazılmış blogları çevirseniz emin olun bunlar daha yararlı olacaktır.

Bunlar sevgili projelerinizin açıkları.Sct oturup düşünsün ve daha iyi adımlar atsın diye yazıldı.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
O sadece bir scriptin maliyeti.
Sizin de dediğiniz gibi irili ufaklı bir çok script olacak ise bunların yazdırılması ve bitirilmesinin yıllar süreceğini sizlere garanti ederim.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
offf offf Peksoftt arkadaştan ilk mesajında çok uzun ve uraş gerektiren bir yazı:D

Projenin ciddiyeti bile varsa bu sayede gidiyor tebrik etmek lazım sizi.Yine söylüyorum umarım çok güzel bir proje olur ama şu gördüğüm durum kapalı karttan bşaka bir şey değil ne çıkcağı belli olmayan bir kutu gibi.

Peksoftt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle özür dilerim moderator olduğunu sandım.
Whmdestek tamam eleştiri en doğal hakkın tabiki ama,
Eleştirin (sen diyosun ben değil :) ) ağır ötesi.
sct ile dalga geçmedin zaten 400 kişi ilede geçtin.
Proje'deki eksikleri, eksik planları belirtmişsin teşekkür ederim ama proje tam olarak planlanmadı.
Bize verilecek scriptlerin çakma olduğunu nerden biliyosun diye sormayacağım, 250$'a yazdırılmayacak çünkü;sct yazılımcılar ile görüştüğünü ve 20-30$k arası bi maliyeti olacağını söyledi
Hintlilere 250 dolar veririz,scripti yazdırırız,dağıtırız gider demekle olmuyor.
Kimse zaten öyle deyip bırakmadı konuyu.
ve affığına sığanarak soruyorum kaç tane ingilizce ebook okudun ve kaçının yararlı yararsız olduğuna nasıl karar verebiliyosun ve zaten sadece ingilizce ebook olmayacak, kendi yazdığı kitaplarda olacak
ve zatens sct açıkladı, bunların maliyetinin bizden aldığı toplam miktarı aşacağını, geri kalanı kendisinin karşılayacağını.

Uyarıların, iyi dileklerin için teşekkür ederim.
neyse konuyu kişisel tartışmalara çevirmeyelim artık.

Edit: mathiaxbars teşekkür ederim :)
Edit2: Arkadaşlar sct çok yoğun olduğunu ve konuyla haftaya ilgilenebileceğini söyledi.

LG700

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olumsuz eleştiri yapanların hepsini okudum konudan bihaber hepsi kafasına göre yorum yapmış :)

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sct bu konuya iyi bir cevap vericektir. Oldukça uzun bir yazı olucagı kesin. Kendisini tanıyorum ve güveniyorum. Sistemli çalışan birisidir. Memurlar.net bildirgec.org inndir.com bunların sistemlerini katlayacak bir yazılım ortaya çıkarıcaz. Ve burda bize inanmayan arkadaşlar o zaman ne diyecekler bakalım. Bu sistemle kısa vadede çok iyi yerlere gelecegiz o zaman ne diyeceksiniz onuda çok merak ediyorum. Neden iyinet de bu konu biraz hafife alınmış. Ve eksik tarafları sölenmiş. Bu arada nettedeki e-book ların hepsine işe yaramaz denmiş. Siz hiç hayatınızda netten e-book alıp okudunuzmu merak ediyorum doğrusu. Eğer okuduysanızda şunu diyorum size MUKAYESE ETMEK İSPAT ETMEK DEĞİLDİR. Kendi kötü tecrubelerinizden yola çıkarak konuya olumsuz cevaplar atmanız çok mantıksız geldi bana doğrusu.
Neyse saygılar bende yorumumu yaptım.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Önce icraat yapılır, sonra "biz bunu yaptık, biz bunu yapabiliyoruz" denir. Ondan sonra peşinizden koşabilecekleri davet edersiniz.

M

Merthan

Misafir
Önce icraat yapılır, sonra "biz bunu yaptık, biz bunu yapabiliyoruz" denir. Ondan sonra peşinizden koşabilecekleri davet edersiniz.

Yapmadan önce ben bunu yaparım diyemeyenler, özgüvenden yoksun insanlardır -ki, özgüveni olmayan insanların el ile tutulur, göz ile görülür başarıları yoktur.

Ben güzel bir iş yapacağım diyene de ne yazıkki bizim insanımız destek olmaktansa köstek olmayı tercih etmiştir her zaman.

Ondan sonra adamlar şunu yapmış, bunu yapmış, bu projeyi yapmışlar ama biz yapamıyoruz diye dövünenler de hep bu köstek olma uğraşı içinde olan kişilerdir.

Kişilik olarak sct'den hoşlanmam. Fakat web konusunda bilgili ve becerikli olduğunu düşündüğüm kişilerden biridir.

Ben bu paketi alır mıyım, almam. Alana da mani olmam. Bekleyip görmek en iyisi bence.

Umarım başarılı olursunuz arkadaşlar.

Nickless

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben size ne olduğunu söyleyeyim.
En az 6 ayda bir buluşma ile komik bir sirk olur herhalde sizinkisi.

Bu lafın üzerine konuşacağım. Diğer söylediklerini de okudum fakat hiçbirşeyden haberin olmadan yazdığını düşündüğüm için diğer eleştirilerine sct'nin (bu aralar projeyle çok meşgul) yanıt vereceğini umuyorum.

Öncelikle, sen kim oluyorsun da belli bir grubu özellikle de hakkında hiçbirşey bilmediğin insanları küçümsüyorsun. Proje Türkiye internet piyasasındaki belkide eğitim amaçlı en büyük proje. Ben teknik olarak hiçbir ihtiyacım olmamasına rağmen sadece ve sadece bu güzel oluşumun içinde olmak için katılıyorum. Zaten projede sunulan herşeye sahibim. Ama 3 arkadaşımla birlikte şimdiden ücretlerin toplanacağı günü bekliyoruz. Ve hepimiz de eğitimli, bu tür işlerden anlayan gayet aklı başında insanlarız. 20 kişi zor bulunur demişsiniz fakat şimdiden kesin katılacağını belirten 200 kişi var.

Bu sözlerini şahsıma bir hakaret olarak algılıyorum. Ve özür dilemeni rica ediyorum.

Lütfen bundan sonra daha dikkatli yorum/eleştiri yapıp, proje sonunda tek kişilik bir sirk olmayınız.

Bunun dışında uzun yazı görünce korkup kaçan, özeti yokmu diyen arkadaşlar: Sizin için çok üzülüyorum. 1 saatinizi ayırarak yazılanları okusanız, emin olun sizde 400 doların bu riske değeceğini, sonucunda ne olursa olsun bu kadar güzel düşünülmüş bir projeye 400 doları değil 4000 doları bile riske atacağınızdan eminim. Zaten okuyamadığımız için bütün bu yanlış anlamalar/düşünmeler başımıza gelmiyor mu?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Yapmadan önce ben bunu yaparım diyemeyenler, özgüvenden yoksun insanlardır -ki, özgüveni olmayan insanların el ile tutulur, göz ile görülür başarıları yoktur.

Ben güzel bir iş yapacağım diyene de ne yazıkki bizim insanımız destek olmaktansa köstek olmayı tercih etmiştir her zaman.

Ondan sonra adamlar şunu yapmış, bunu yapmış, bu projeyi yapmışlar ama biz yapamıyoruz diye dövünenler de hep bu köstek olma uğraşı içinde olan kişilerdir.

Kişilik olarak sct'den hoşlanmam. Fakat web konusunda bilgili ve becerikli olduğunu düşündüğüm kişilerden biridir.

Ben bu paketi alır mıyım, almam. Alana da mani olmam. Bekleyip görmek en iyisi bence.

Umarım başarılı olursunuz arkadaşlar.
Birakin bu "kisi olarak x i sevmem ama işinde başarılı" sözcükleri ile bilincalti psikolojik operasyonlari. önce yazdigimdan ne demek istedigimi anlamaya calisin. Kimse kimseye ben bisey basaracagim dediginde engel olamaz zaten bizde mani olmuyoruz basarana destek veriyoruz ama durum basaracagim demek degil burada. Ortada piyasadan toplanmak istenen bir para ve sadece vaadler söz konusu.. SCT denen arkadas optimizasyon konusunda deseki(sadece ornek veriyorum), "bakin ben pr8 bir siteye sahibim, arama sonuclarinda su sirada cikiyorum ve bu sitenin bana ortalama getirisi bu alin buda hit istatistikleri.." bizde baksak hitlerine ortalama kafamizda bir hesap yapsak desekki bu hit bu reklam yerlesimleri ile bu kadar para kazanabilir, pr8 de sahte degil.. o zaman 400$ degil 800$ bile basariz.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Kimse bana kızmasın.Sizler gibi ben de bu forumun bir üyesiyim.Ağır da olsa eleştiri hakkımı kullanabiliyorum.

Size en ufak bir hakaret girişimim söz konusu olamaz,sakın bu yönde algılamayın yazılarımı.

Keza proje olarak adlandırdığınız bu oluşum tamamen sizlerin üzerine odaklanmış.Yani katılımcılar olmazsa bu proje başarısız olur.

Öyleyse neden sct gelip buraya 2 kelime yazmadı ? Çok yoğun işi var gücü var demeyin.

Konuyu açan insan gelir arkasından cevapları da yazar.Demekki bu forumu önemsemiyor.

Bu da kendisinin sizlere verdiği değeri ve saygıyı gösteriyor.

Birazcık düşünün.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuya da yazmayayım, r10'a yazdım banlandım :) Buradan da banlanmayayım :p

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5