İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Internetten Para Kazanılır mı?

iverson

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar niye belden aşağı vuruyorsunuz anlamıyorum? yani çok farklı bişey söylediğini mi zannediyor dnturkey? çok sıradan ve basit. Heralde herkes o amaçla yapıyor. Farklı olanı aramaya çalışıyor vs. Zaten 50,000usd gibi rakamlardan konuşmamızın amacı daha iyi şeyleri finanse etmek. Ama tartışma şudur: biz daha iyiyi yaratmak için yatırım üstüne yatırım yapalım ama reklam sektörünün potansiyeli nedir?

İşte dnturkey'nin belirttiği nokta benim dikkat çekmek istediğim: ziyaretçi olunca reklam gelecek midir gerçekten? yani türkiye internet reklamcılığı piyasası -yani reklamverenler- bunun farkında mı?

İlk başta soruyu sorarken bu amaçla sormuştum.

Caper'a da teşekkür ederim tavsiyesi için. Ama esas konu adsense değildi ama oraya doğru kaydı.

iyi geceler

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kast ettiğin gösterimleri vereceğine inanıyorsan adsense a gerek yok. Sitende alış veriş arkadaşlık vb. hizmetlerdende kazanç sağlayabilirsin.

A

aliozen

Misafir
zapmedya ya göre yıllık internet reklam pazarının büyüklüğü 17milyon usd.

D

dnturkey

Misafir
"Herkese iyi akşamlar,

Şu anda ilk aşamada 50-60milyarlık bir internet yatırımına giriştim. İnternet sitesi bir portal, superonline, tnn gibi. Daha açılmadı. Reklam satarak para kazanılacak. İçeriğinde çok farklı uygulamalar olduğunu söyleyebilirim. Ancak sonuç itibari ile bir portal.

Bu camiada oldukça zaman geçirmiş arkadaşlardan ricam şunun tartışılmasıdır. Türkiye'de reklam satarak İnternetten iyi para kazanılır mı? Aylık 50,000usd reklam geliri elde etmek gerçekleşebilir bir hedef midir? Yani para kazanıp bu para ile yeni yatırımlar yapılabilinecek kadar para kazanılabilir mi? Fikirlerinizin her biri değerlidir ve paylaşırsanız sevinirim."

şimdi siz bunları dedikten sonra aşağıdakileri dediniz.

iverson' Alıntı:
niye belden aşağı vuruyorsunuz anlamıyorum? yani çok farklı bişey söylediğini mi zannediyor dnturkey? çok sıradan ve basit. Heralde herkes o amaçla yapıyor. Farklı olanı aramaya çalışıyor vs. Zaten 50,000usd gibi rakamlardan konuşmamızın amacı daha iyi şeyleri finanse etmek. Ama tartışma şudur: biz daha iyiyi yaratmak için yatırım üstüne yatırım yapalım ama reklam sektörünün potansiyeli nedir?

İşte dnturkey'nin belirttiği nokta benim dikkat çekmek istediğim: ziyaretçi olunca reklam gelecek midir gerçekten? yani türkiye internet reklamcılığı piyasası -yani reklamverenler- bunun farkında mı?

İlk başta soruyu sorarken bu amaçla sormuştum.

Caper'a da teşekkür ederim tavsiyesi için. Ama esas konu adsense değildi ama oraya doğru kaydı.

iyi geceler

bence biraz uyumsuz olmuş. benim anlatmak istediğim olaya para kazanmak yönüyle bakmaktı. siz daha ne yapacağınıza nasıl bir hizmet yapacağınıza karar vermeden bu kadar reklam potansiyeli olur mu diyorsunuz ? sizce de saçma değilmi ?. yapın dünyanın en iyi projesini. national çalışın. google a rakip olun. al sana para kazanma o zaman senin mantıkta.

yanlış düşünüyorsun.

iverson

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim projem belli. yani projen belirli değil derken yanılıyorsun. O amaçla zaten gelir sadece reklam olacak diye belirttim.

Para kazanma ile ilgili olarak da yeniden yatırım yapılıp büyüme potansiyeli nedir diye sordum. Yani para kazanıp köşeyi dönme mantığı yok.

Alıntı yaptığım yazılarımda ben bir çelişki olduğunu düşünmüyorum ama sen düşünüyorsan haklı olabilirsin. Şu anda site ismini vermek istemiyorum çünkü yayında. Ancak en baştan yapılıyor ve baştan aşağı yenilenecek sayfa. Açıldığında sana pm atarım o zaman belki çelişki gibi görünen şeyin çelişki olmadığına seni ikna edebilirim.
Tekrar söylüyorum benim niyetim reklam alarak bir sitenin büyüme sınırlarını sorgulamaktı. 50,000usd sadece gösterge amaçlı verdiğim bir rakam. Yoksa "iyi" para kazanmaktan bahsetseydim çok göreceli bir kavram olacağı için bu yolu tercih ettim.

Ama böyle kesin rakamlar verince de paracı damgası yiyoruz o da ayrı.
iyi geceler

alpaym

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50-60 bin yatırım yapacak bir insan reklam veren konumundadır.
50-60 bin yatırım yapacak kişi yatırımının "iş planını" yapar ve daha yatırım başlamadan bir çok öngeride bulunur.
50-60 bin yatırım yapacak kişi belini reklam gelirine bağlamaz.
50-60 bin yatırım yapacak kişi yatırımını yapmadan önce reklam bağlantılarının bir kısmını önceden kurar.

50-60 bin yatırım yapacak kişi ne yapacağını bilir.

Gibi şeyler düşüyüyorum. iverson sana kolay gelsin.

F

fenerli

Misafir
60.000 ytl. koy bir yana eline bir kağıt kalem al önce, benim sana reklam vermem için senin önce bir işyerin olması lazım, ticari bir kimliğin olması lazım, bunlar için büro tutacaksın, büronun giderleri olacak, host hizmetini nereden alacaksın buna karar ver alacağın host hizmeti ile ilgili bir takım sorunları hallet yanında bir eleman olması ddos gibi saldırılar için gerçek anlamda koruma sistemlerinin olması, bilgisayarındı internet bağlantındı site çalışanları idi bunların hepsinin 1 yıllık maliyetini hesapla ve açtığın portalın ekonomik bir değere dönüşmesi içinde en az 6 ay geçmesi gerektiğini aklından çıkartma.

Yukarıdaki hesaplamalar sonucunda elinde kalacak olan para ne kadar olur bilemiyorum bu miktarlada reklam vermeye çalışırsın.

newturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gösterim/tıklama oranını %2-3 den yukarı tutma , gerçekçi ol bence bannerlar ne kadar ilgi çekici olsada, ziyaretçiler reklam tıklamaya gelmiyorlar sonuçta.
Ayrıca, bu tip konuları işi iyi bilen birkaç ın ile tartışmanda fayda var. Ben buradan sana yararlı bir fikir çıkacağını zannetmiyorum. Zamanını boşa harcamak istiyorsan burası ideal. Tuğlaları üst üste değilde, yan yana koymayı hedefleyen birkaç webmaster var.

D

dnturkey

Misafir
newturk' Alıntı:
Gösterim/tıklama oranını %2-3 den yukarı tutma , gerçekçi ol bence bannerlar ne kadar ilgi çekici olsada, ziyaretçiler reklam tıklamaya gelmiyorlar sonuçta.
Ayrıca, bu tip konuları işi iyi bilen birkaç ın ile tartışmanda fayda var. Ben buradan sana yararlı bir fikir çıkacağını zannetmiyorum. Zamanını boşa harcamak istiyorsan burası ideal. Tuğlaları üst üste değilde, yan yana koymayı hedefleyen birkaç webmaster var.

1) sen neden burdasın o zaman?
2) sende kazancını o webmasterlar sayesinde elde ediyorsun.

iverson

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alpaym ye verilecek en güzel cevabı fenerli verdi. 50-60binytl ile fenerlinin söylediklerinden bahsediyorum zaten. Zaten bir siteden alınan reklam geliri bir şirketi çekip çevirip sonra yeni yatırımlara imkan tanır mı ben bunu merak etmiştim. Tecrübeli insanların fikirlerini duymak istedim.

alpaym ayrıca 50-60bin ytl parası olan adam gelirini reklama bağlamaz demişsin bu söylediğinin altını çizmek isterim. Sonra da sadece reklam geliri ile geçinen siteleri ve şirketleri düşünmeni isterim

saygılar

C

C0mplicat3d

Misafir
1- Genel Portal olarak tutunman çok zor olacak ama hizmeti iyi verirsen kullanıcıları çekersin.
2 - Bu gibi yatırımları teknoloji danışmanlarına danışmanız gerekir.
3 - Direk reklam gelecek kazanacagız diye düşünürsen yada yaptıgın yatırımı aylık alacagını düşünürsen çok üzülürsün..

sessizliktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fenerli' Alıntı:
60.000 ytl. koy bir yana eline bir kağıt kalem al önce, benim sana reklam vermem için senin önce bir işyerin olması lazım, ticari bir kimliğin olması lazım, bunlar için büro tutacaksın, büronun giderleri olacak, host hizmetini nereden alacaksın buna karar ver alacağın host hizmeti ile ilgili bir takım sorunları hallet yanında bir eleman olması ddos gibi saldırılar için gerçek anlamda koruma sistemlerinin olması, bilgisayarındı internet bağlantındı site çalışanları idi bunların hepsinin 1 yıllık maliyetini hesapla ve açtığın portalın ekonomik bir değere dönüşmesi içinde en az 6 ay geçmesi gerektiğini aklından çıkartma.

Yukarıdaki hesaplamalar sonucunda elinde kalacak olan para ne kadar olur bilemiyorum bu miktarlada reklam vermeye çalışırsın.
fenerli katılıyorum sana

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
eğer o kadar büyük sermaye koyduysan 1-2 ay imaj yaptıktan sonra daha falzasıda gelir...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5