İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

isimntescil.net rezilliği! Bu kadarı da olmaz artık!

isimciNet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Yıllar önce isimtescil.net den aldığım bir domainin panel bilgilerini göndermedikleri için defalarca aramam neticesinde nihayet bilgileri mail adresime gönderdiler.Sonunda bilgiler geldi diye sevinirken panele giriş yapmaya çalıştığımda panel bilgilerinin yanlış olduğunu gördüm..Tekrar telefonla aradığımda kullanıcı adının yanlış gönderildiğini söyleyip tekrar kullanıcı adını aldım.Bu arada domain süresi 1 gün geçmiş ve panele girip uzatma işlemi yaptığımda birde ne göreyim fiyat uçmuş..6,99 usd de Bir gün içinde 23 ytl olmuş..Tekrar telefonla arayıp durumu ilettiğimde müşteri memnuniyetinden çok uzak bir konuşma ile karşılandım..Bu yaptığınız etik değil ve böyle bir ödeme söz konusu olamaz dediğimde gidin nereye şikayet ediyosanız edin dediler..Mecbur ödeyeceksiniz dediler.3 yıldır directi ile çalışıyorum ve bırakın 1 günü 40 gün geçse bile aynı fiyata geri alıyorum ama yine directi ile çalışan isimtescil kısa yolsan para kazanmayı bulmuş..Sanırım bu ödemeyi fahiş fiyattan yapıp domaini alıp hemen transfere başlıyacağım ama hakkımıda kesinlikle helal etmiyorum..Bu rezillikten başka birşey değil, forumlara baktığımda ise isimtescilin türlü türlü rezillikleriyle karşılaştım meğer ne çok mağdur varmış..Herkese ders olsun böyle firmalar Türkiye'de iş yapmamalı...

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkese ders olsun böyle firmalar Türkiye'de iş yapmamalı...

haksızlık ediyorsunuz, bazen müşterilerimizi memnun etmek için zarar ettiğimiz oldu, en azından bu forumda birçok arkadaşımız müşterilerini memnun etmek için gece gündüz çalışıyor. size yaşatılanlar çok kötü şeyler, umarım tekrar başınıza gelmez.

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer domain süresi bitmiş ise dilediği fiyata satma hakkına sahiptir.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haksızlık ediyorsunuz, bazen müşterilerimizi memnun etmek için zarar ettiğimiz oldu, en azından bu forumda birçok arkadaşımız müşterilerini memnun etmek için gece gündüz çalışıyor. size yaşatılanlar çok kötü şeyler, umarım tekrar başınıza gelmez.

bu konuda haksızlık ediyor olabilir ancak ben domainlerimi kendi bayiligime geçirmek isteyince yok olmaz diyorsunuz :)

ve domainin süresi geçti ise alan istedigi fiyata satabilir ortalama 30 gun müşteri için beklemsi gerekiyor sanırım directide 10 gunden sonra 13 usd oluyor domainler benim bayiligimde 40 gün sonrasındada siliniyor..

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaş kesinlikle haklı namecheap enm bayisidir neredeyse domainin üzerinden 1 ay geçer yine de aynı paradan alırsınız çünkü bu domain sahibinin hakkıdır 80 güne kadar firma beklemelidir zaten işi domaini alıp 1 sene + 80 gün bekletmektir. bunun için para alıyorlar sizden askıda tutuyorlar sizin adınıza devamlı domaini açık bulundurup kayıt ettiriyorlar. o yüzden ben de anlamış değilim isimtescilin 2o küsür ytl para almasını ben sırf onlar kar etmesinler diye çoğu satılabilecek domaini uzatmadım (unuttuklarımı), ben kazanmıyacaksam onlar da kazanmasın ;)

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benzer bir durum da benim başıma gelmişti.
Domainin süresi bikaç gün geçmiş, fazla para vererek uzattım. Daha sonra (parkta olan bir domainim) farkettim ki domainim düşmüş. Email ile durumu bildirdim, sıfırdan register ettiler.
Üstüne düşsem zaman kaybı olacak. Çünkü yapılabilecek pek bişey yok. Zaten domainleri başka yerde bulunduruyorum.
Hayırlısı olsun kardeş

isimciNet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
eğer domain süresi bitmiş ise dilediği fiyata satma hakkına sahiptir.

arkadaşım yazdıklarımı tam okumayıp haksızlık eden sensin...Ben diyorum ki domain panel bilgilerini günler sonra alabildim ve o bilgilerde yanlış çıktı...Konuyu isim tescil destek kısmında kadriye hanım yanlış bilgi gönderen hilal hanıma iletti oda bilgilerin yanlış gönderildiğini onayladığı halde, "olsun yinede bu fiyatı ödemek zorundasınız, gidin nereye şikayet ediyosanız edin mecbur ödeyeceksiniz gibi bir hitapta bulunarak sinirlerimi altüst etti..Yani günü geçmiş olması benden kaynaklanmıyor anlatabildimmi..Hostbul a yorum yazacaktım ne mümkün oradaki onlarca olumsuz yorumun okunmaması için kapatmışlar...Forumlara şöyle bi baktım benim gibi bir sürü mağdur var..Hakkım haram olsun ne diyim başkada birşey demiyorum...

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
isimtescil zaten buradan para kazanıyor.. 1 gün gecinde 25 ytl yakın bir fiyattan satıyor domaini.

Ben bütün forumlarda 10 kere dedim isimtescil bu kötü yanı var diye ama dinlyen olmadı ben 100 domaini yavas yavas cektim iyi olarak kalsaydı ben devam ederdim..

isimciNet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Şu an directiyle direk çalışıyorum ve 40 gün geçse bile aynı parayı ödüyorum..Kendi hatam yüzünden olsaydı yine de zoruma gitmezdi ama ticaret ahlakıyla bağdaşmayan, müşteri memnuniyetini gözardı edip sırf para kazanma amaçlı ve hakkı hududu gözardı eden bu davranışları benim canımı sıktı..Yapılan haksızlıklara bilgili olduğumuz halde biz göz yumarsak diğer insanlar ne yapsın isimtescilin ağına mı düşsünler??

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaş bazı insanlarımız hakediyor emin ol.. Adama diyorum çalışma arkadaş altarnetif gösteriyorum adamlar inadına gidip calısıyor sonra sıkısınca yardıma bize kosuyorlar..

Şimdi senin yapabileceğin birşey yok milleti bilgilendirmekten başka yada araştıracaksın direcktimi yada icann dan alıyorlar domainleri onun satıcısı böyle birşey yapma hakkları varmı bunu araştıracaksın ki millete bir yarar sağlayacaksın..

isimciNet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Arkadaş bazı insanlarımız hakediyor emin ol.. Adama diyorum çalışma arkadaş altarnetif gösteriyorum adamlar inadına gidip calısıyor sonra sıkısınca yardıma bize kosuyorlar..

Şimdi senin yapabileceğin birşey yok milleti bilgilendirmekten başka yada araştıracaksın direcktimi yada icann dan alıyorlar domainleri onun satıcısı böyle birşey yapma hakkları varmı bunu araştıracaksın ki millete bir yarar sağlayacaksın..

Domain 2004 yılında alındı..O zamanlar isimetscil paraya doymamıştı, ilgileniyorlardı..Bundan 1 yıl öncesine kadar hostbul'da yorumları da herkese açıktı!! Amacımız zaten insanları bilgilendirmek..Çünkü parayı ödedik zaten ama başkaları dolandırılmasın önemli olan bu...

afsbilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş olsun en azından domainlerin gasp edilmiyor :)

domainleri felan gasp edilenler var onlar a ne diyeceksin :)
sağlık olsun de geç gitsin kimsenin hakkı kimsede kalmaz :)

isimciNet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
geçmiş olsun en azından domainlerin gasp edilmiyor :)

domainleri felan gasp edilenler var onlar a ne diyeceksin :)
sağlık olsun de geç gitsin kimsenin hakkı kimsede kalmaz :)

Tek tesellim domainin şu an için gasp edilmemesi..Bakalım inşallah sorunsuz transfer işlemini gerçekleştiririm..Allah çok büyük, er yada geç başkasının hakkını yiyenler sonunda cezalarını bulacaktır..Kimsenin hakkı kimsede kalmaz.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
.TC uzantılı bir domain alacağım isimtescil'den başka regleyen bulamadım; varmı acaba bildiğiniz?

webmasterciler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Merhaba konu çok eski biliyorum acak o kadar firma gördüm bu kadar rezil bir firma bende ilk defa gördüm.

örnek bir anlatım sunayım, ödeme yapıldı 115 tl host ve domain orda 86 tl çekilmiş 4.tl ksr kalmış domain ise aktiif olmamış saatlerdir haber bekliyorum resmen rezalet ben milletin ekmeğinle oynayacak biri değilim ancak bu firmadan tonlarca şikayet var olduğuna göre bu bir tesadüf değildir bu firma ile iş yapmayın bunlar düpedüz rezil ve asiyetsiz birileri gerçek söylüyorum rezilliğin danişkası bunlar. yazık...

altayis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba konu çok eski biliyorum acak o kadar firma gördüm bu kadar rezil bir firma bende ilk defa gördüm.

örnek bir anlatım sunayım, ödeme yapıldı 115 tl host ve domain orda 86 tl çekilmiş 4.tl ksr kalmış domain ise aktiif olmamış saatlerdir haber bekliyorum resmen rezalet ben milletin ekmeğinle oynayacak biri değilim ancak bu firmadan tonlarca şikayet var olduğuna göre bu bir tesadüf değildir bu firma ile iş yapmayın bunlar düpedüz rezil ve asiyetsiz birileri gerçek söylüyorum rezilliğin danişkası bunlar. yazık...

Hocam konuyu hortlattığınız iyi oldu çünkü hortlatmasanız ben konu açıcaktım. Gerçekten çok rezil firmalar herkes şikayetçi kimse hosting hizmetlerinden memnun değil. Kaç kere güzel boşta bir domain sorgulatıp ödememi bekletip isimtescil üzerine kaydedildiğini gördüm. Bunlar gerçekten kurumsal imajı veren bir firmanın yapacağı işler değil hosting hizmetini aldım bir zamanlar oradan sonra taşıdım ne doğru düzgün hizmet verebiliyorlar bilgi düzeyleri kıt kişileri koymuşlar telefonun başına sadece karşılıyorlar ama icraat yok pılımı pırtımı toplayıp natroya taşıdım taşırken bir kaç sorun yaşadım onun haricinde daha da sorunum olmadı ama kötü bir tecrübe oldu benim için isim tescil adını bile görünce içimden saydırıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5