İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İsimtescil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

esg1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
isimtescil.net firmasına üye oldum fakat bazı şüphelerim vardı, arama motorundan araştırdığımda bilhassa isimtescil.net hakkında sorgulatılan domainlerin firma tarafından kaydedildiğini okumuştum.

Daha sonra isimtescil de playstation.gen.tr adresini sorgulattım ve boş olduğunu gördüm , akşam eve geldiğimde domaini almak için tekrar sorgulama yaptığımda domainin dolu olduğunu görmüştüm.

Şuan domain sanırım isimtescilde kayıtlı görünüyor lütfen yanlışım varsa düzeltin. Senelerdir boşta olan bir domain sorgulattığım zaman aynı günün akşamına kaydediliyor.

Playstation.gen.tr sitesine baktığımda ingilizce içerik ile karşılaşıyorum. Bu firmayı kötülemek istemiyorum fakat bu raslantısal olamaz ve bu yüzden bir daha domain sorgularken dikkatli olacağım.

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
daha öncede bu tür konular açılmıştı varsa böyle bir durum gerçekten çok büyük bir ayıp bence

cutter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bencede kesinlikle var aynı arkadaş gibi güzel bir domain buldum isimtescilden sorgulattım sonra karar veremedim tekrar sorgulattım domain doldu 10 dk geçmedi bile domaini gözümün önünde aldılar:D

esg1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
daha öncede bu tür konular açılmıştı varsa böyle bir durum gerçekten çok büyük bir ayıp bence

Hemşerim bende böyle şeyleri araştırırken bir kaç kez duydum, örneğin yabancı büyük firmaların da ismi geçiyordu ve bunun olabileceğine inanmadım ihtimalde vermedim fakat benim başıma gelince anladım. Bu domaini çok istemiyordum fakat kuzenimin cafesi var kendisi için alacaktım, çok isteseydim hukuki yollara başvurabilirdim ama bir şey kanıtlayamam herhalde.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Bende isimtescil.net ile çalışıyorum.Çalışmamın nedenide bu işlere ilk girdiğimde onlarla çalışmış olmam.Teknik destek konusunda iyiler ama tek kötü yanı,genelde baya bi bekliyorsunuz.Onun dışında domain konusuna katılıyorum.Yapıyorlar.Ama yapıyor diyede suçlayamayızki.Bir atasözü var ya ' Eşeğin aklına karpuz kabuğunu düşürmek ! sanırım o hesap oluyor:).Sorgulattığınız domaini hemen alın.Yada önce yabancı bir sitede sorgulatın sonra alım işlemini yaparsınız.En mantıklısı budur..

Own

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11
isimtescil.net firmasına üye oldum fakat bazı şüphelerim vardı, arama motorundan araştırdığımda bilhassa isimtescil.net hakkında sorgulatılan domainlerin firma tarafından kaydedildiğini okumuştum.

Daha sonra isimtescil de playstation.gen.tr adresini sorgulattım ve boş olduğunu gördüm , akşam eve geldiğimde domaini almak için tekrar sorgulama yaptığımda domainin dolu olduğunu görmüştüm.

Şuan domain sanırım isimtescilde kayıtlı görünüyor lütfen yanlışım varsa düzeltin. Senelerdir boşta olan bir domain sorgulattığım zaman aynı günün akşamına kaydediliyor.

Playstation.gen.tr sitesine baktığımda ingilizce içerik ile karşılaşıyorum. Bu firmayı kötülemek istemiyorum fakat bu raslantısal olamaz ve bu yüzden bir daha domain sorgularken dikkatli olacağım.

Aynı dertden bende muzdaribim konusuda vardı geçmiş olsun.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Hukuki yoldan bişey çıkmaz adam parayı vermiş almış sonuçta. Bundan sonra ihsden sorgulamanı öneririm.

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Domain sorgularınızı buradan yapmak daha sağlıklı olabilir.
http://instantdomainsearch.com/

İsimtescil ise sicili pek parlak olmayan bir firma bu konularda. Mümkünse bulaşmamak daha iyi.

X

Xman

Misafir
İsimtescil son derece kaliteli ve güvenli bir domain firmasıdır, kulaktan dolma şehir efsaneleriyle bir firmayı karalamak hiç hoş değil. Neticede isim tescil bir register firması değil, bir domain barındırma firması. İsimtescil sorgulamalarını ve kayıtlarını bir register firması üzerinden gerçekleştiriyor ve bu firmalarda yapılan sorgulamaları takip eden binlerce kişi var, adeta bu olay bir sektör olmuş. İsimtescil sizin sorgulattığınız domaini alıpta ne yapacak, firmanın bilanço verileri milyon dolarları bulmuş sizin 10 liralık domaininizlemi uğraşacak. Biraz ölçüp biçip öyle konu açın lütfen. Eminim daha isimtescilin register firması olmadığını bile bilmiyorsunuzdur ama iftirayı hemen yapıştırıveriyorsunuz.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
biyerlerde konu vardı
isimtescilden domain sorgulama yapmayın diyordu, kim yazmıştı onu?

esg1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İsimtescil son derece kaliteli ve güvenli bir domain firmasıdır, kulaktan dolma şehir efsaneleriyle bir firmayı karalamak hiç hoş değil. Neticede isim tescil bir register firması değil, bir domain barındırma firması. İsimtescil sorgulamalarını ve kayıtlarını bir register firması üzerinden gerçekleştiriyor ve bu firmalarda yapılan sorgulamaları takip eden binlerce kişi var, adeta bu olay bir sektör olmuş. İsimtescil sizin sorgulattığınız domaini alıpta ne yapacak, firmanın bilanço verileri milyon dolarları bulmuş sizin 10 liralık domaininizlemi uğraşacak. Biraz ölçüp biçip öyle konu açın lütfen. Eminim daha isimtescilin register firması olmadığını bile bilmiyorsunuzdur ama iftirayı hemen yapıştırıveriyorsunuz.

Sizin söyledikleriniz ile bir firma kendisini temize çıkartmış olmaz. Ben yazımda belirttim, zan altında bırakmak istemiyorum fakat başıma geldiği içinde yazdım. Eğer bunun tekrarı olursa bu kez bu düşüncemde emin olacağım için şikayet edeceğim. Milyon dolarları bulmuş firmanın 10 liralık domainlerle uğraşmamasını da hepimiz isteriz zaten. Fakat google dan arattırınca bu firmadan mağdur olduğunu söyleyenler var. Firmayı kötülemekte zaten kimsenin harcı değil zaten kimse böyle bir şey yapmaz. Ama ben emin olmasaydım zaten yazmazdım.

X

Xman

Misafir
Neyden eminsiniz acaba, hukuken legalpara sahibi legalparasını ispatla yükümlüdür, yarın isimtescil sizi mahkemeye verirse internette yazılanları anlatırsın artık hakime.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
haklılık payı var bence, isim tescil bazı kişilerde sorun çıkarmıyor, bazılarında sorun çıkartıyor,
arkadaş sorgu yapmış ve sonra sorgulattığı domain kapılmış, playstationla ilgili bir tane bile içerik olmayan alakasız bir site kuruluyor ve http://www.whois.com.tr/?q=playstation.gen.tr
nasıl yapıldığını bilmiyorum ama bazı domain firmalarına robot gönderebiliyorlar, whoisi çektiğinde ise domain reglenmiş oluyor. Bu kadar şikayet geliyor ama kendini çok beğenmiş isimtescil hiç birine de açıklama getirmiyor.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
isimtescille ilgili bir şikayet görünce hemen anlıyorum ya acemidir ya da rakip firmanın adamıdır :)

emin olun 5 yıllık tecrübeme dayanarak söylüyorum en iyisi isimtescil. ötekilerin hepsini toplasan isimtescil.net in yarısı etmezler. zamanla herkes anlar bu dediğimi

esg1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Neyden eminsiniz acaba, hukuken legalpara sahibi legalparasını ispatla yükümlüdür, yarın isimtescil sizi mahkemeye verirse internette yazılanları anlatırsın artık hakime.

Bırakın bu düşüncelerinizi, lütfen ben zaten böyle şeylerle korkmam. Ben yazımda da eminim diye bir şey belirtmedim.

Eğer bir firma sorgulatılan domainleri kaydediyorsa bunun ispatının nasıl yapılmasını bekliyorsun? Bir domain sorgulatıyorum ve 2 saat sonra eve gittiğimde kayıt altına alınmış ve kaydeden firmada domaini sorgulattığım yer. Siz olsaydınız; önemli değil şans işte geç kaldım mı derdiniz?

Lütfen gerçekçi ve samimi olun, ben tekrar ediyorum kimseyi zan altında bırakmak istemem fakat aynı olay bir daha olursa elimden geldiği kadar her yerde belirtirim bunu. Fakat şuan sadece paylaşmak istedim, isimtescil üyesiyim ve bu olay fikrimde bir değişikliğe neden olmadı fakat bu olayın tekrarında benim için ispatı olmauş olacağı için üyeliğimi iptal ederim.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
siz de sorgulamayın hocam.parayı yükleyin ya da kredi kartını ayarlayın direk kaydedin. daha iyi olur. ben bile acemi birisi msn de abi şu domain nasıl diye sorduğunda bakıyorum hoşuma giderse ve hala alınmamışsa hemen alırım. bu kapitalist sistemde olan şeyler.

o güzel devletimiz ve onu yönetenler bile daha fazla kar etmek için öğretmen atamak yerine ücretli çalıştırıyor.

SeA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Niye hep isimtescil'de oluyor bu tür konular bu şikayetler ?
ihs - natro vb bunlar domain firması değil midir ?
Madem karalama çabası niye bunlara bi şey diyen yok ?

İsim tescil almadıysa bile demek ki isimtescilin sorgulatmasında bir açık var bir kişinin değil onlarca kişinin başına neden geliyor bu olaylar milyon dolarlık firmada !?

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306

Bende domain sorgulanıldığında o domaini beğenirse aldığını düşünüyordum.Aslında hiç başıma gelmedi.Sadece bununla ilgili çok şikayet geldiği için böyle düşünüyordum.Yazınızı okuyunca size hak verdim.Normalde kulaktan dolma şeylere tamah etmem.Bu konuda nasıl olduysa inandım.Ama hata yaptığımı şimdi anlıyorum.Doğruda olabilir ama kimse hakkında peşin hükümlü olmamak lazım.Ben 2 yıldır çalışıyorum isimtescil ile.Her sorunuma çözüm bulundu.Sadece dediğim gibi bazen çok geç cevap alıyorum.Aslında çoğu zaman geç cevap alıyorum.Ama o kadar kusur kadı kızındada olur diyerek çalışmayı sürdürüyorum.Bu bilgiler için teşekkür ederim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5