İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İsimtescil'in Ne Olduğunu Anlayın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S

SrcnCkr

Misafir
Gee, domain kaydı önemli bir husustur. Elbette sende seni tanıyacakları bilgiyi isterler. Bugün Turkcell'de basit bir işlem yapmak için bile bunları isterler.

Kendi ağzınla resmen savunduğun firmayı karalıyorsun. Beni tanımadan işlem yapan bir firma ne kadar ciddiyetli olabilir ki? Ben ünv öğrencisiyim ve benim ev arkadaşım isimtescil şifremi bilse, tüm domainlerimi üzerine alabilir? Ama kimliğimi öğrenmeye kalksa TC kimlik yada diğer önemli bilgilerim gibi bunu o an yapamayacağından kullanamaz değil mi?

Forza morza anlamayız biz, top peşinde koşturan yok, işimiz resmi bir iş ve tribün sloganları ile kimse pozitif düşünce içerisine giremez. Yada sizin orada öylemi kandırıyorlar sizi :D

G

Gee

Misafir
Gee, domain kaydı önemli bir husustur. Elbette sende seni tanıyacakları bilgiyi isterler. Bugün Turkcell'de basit bir işlem yapmak için bile bunları isterler.

Kendi ağzınla resmen savunduğun firmayı karalıyorsun. Beni tanımadan işlem yapan bir firma ne kadar ciddiyetli olabilir ki? Ben ünv öğrencisiyim ve benim ev arkadaşım isimtescil şifremi bilse, tüm domainlerimi üzerine alabilir? Ama kimliğimi öğrenmeye kalksa TC kimlik yada diğer önemli bilgilerim gibi bunu o an yapamayacağından kullanamaz değil mi?

Forza morza anlamayız biz, top peşinde koşturan yok, işimiz resmi bir iş ve tribün sloganları ile kimse pozitif düşünce içerisine giremez. Yada sizin orada öylemi kandırıyorlar sizi :D

İsimtescilde transferde tc kimlik istiyo hiç yoktan otomatik şekilde oluyo ve 2 dkda bitiyo. İHS gibi 1 ayda bi domaini transfer edemiyolar. Ayrıca ihs kullanmıyom şu an domainimde yok arkadaş benim adıma ordan domain açmış benim isimtescil hesabıma yollayamamış ben ihs hesap açtırdım ona, oraya attırdım ordanda isimtescile. Zaten ihsde domain bırakmam küçük firma kaliteli domain bakarsın üstlerine alırlar

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Madem isimtescil süperdi, basindan beri niye kullanmiyordunuz? IHS ile ne işiniz vardi? Komik komik mesajlar.

Hepsi bi yana, sonuc olarak isimtescil veya ihs, ikiside API kullaniyorlar. Gorende bunlari registar zannedecek.. :)

IHS , API devrini kapadı. ICANN Lisansı aldılar.

Dip Not : Burada IHS'yi savunuyor gibiyim ama alakalam yok .

S

SrcnCkr

Misafir
Önce isimtescil anında transfer yapıyordu;
...Yok tc kimlik istiyolar yok ev adresi yok sabit telefon yok annemin kızlık soyadı. İsimtescil anında transfer oh ne güzel ..

Baskı var, olur mu canım isimtescilde kişiyi tanımak için bilgi istiyor;
İsimtescilde transferde tc kimlik istiyo hiç yoktan otomatik şekilde oluyo ve 2 dkda bitiyo...

Gee yaş aralığın nedir senin ya? Bi sözün bi sözüne tutmuyor, yaşınıda büyük gösteririsin ya neyse. Amacın nedir senin, isimtescili bir numara mı yapmak? Bunca kişinin ağzı yanmışken işin çok zor. Bedava kredi bile dağıtsalar artık kendilerine oluşan yargı kalkmaz, bir gün o kredilerin kat kat fazlasını geri alır, sözde ticari uyanıklar.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
yazıların bir kısmı beni çok üzdü. Türk firmadan mı alınır gibi tabirler, yada olayın icann onayında bittiğinin düşünülmesi gibi. olay destek ve fiyatta değil aslında.

önemli olan müşteri memnuniyetinin sağlanması aslında. benimde ufak çapta domain işi yaptığım sitem var. müşterilerimin kayıt etmeyi düşünüpte son anda ödeme yapmaktan vazgeçtikleri domainleri bile onların adına kaydediyorum. evet belki zarardayım ama onlar bu jestlerden memnun oluyor ve bir devamlılık sağlıyor.

arkadaşın başına gelen olay aslında mantıklı ama etik değil. mail order veya havale ile domain kaydederseniz ya zarar edersiniz yada ilk ödeme yapana domaini kaydedersiniz. ama 3 ay sonra domaini ilk başvurana vermek saçma ötesi bir davranış. gerçi sektörde bizler domain için ilk gelen alır diyoruz ama işin asla ilk parasını ödeyenindir.

arkadaş ödeme dekontu ve faturasıyla idari mercilere başvuru yaparsa domaini ve eğer sitenin geliri varsa mevcut kaybını tahsil edebilir.

Besiroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazılanları okuyunca aklıma ilk gelen şeyi söyleyeyim.

Adamlar domain güzelse kendilerini alıyolar domaini. Başka birşey gelmiyor aklıma , yani şöyle bir olay var sen basit üyelik forumlarında bile aynı kullanıcı adıyla hesap açamassın dimi üye olurken kontrol edilir ve alınmışsa bu kullanıcı adı vardır die mesaj gelir . Lafın kısası böyle büyük oynayan bir firma aynı kişiye nasıl iki domaini almaya izin verir

En azından bu domain başka üyemiz tarafından sipariş edildi die mesaj verir hadi adam uyanıp başka yerden almasın diye şuan bu domain üzerinde işlem yapılamadı die bir mesaj verir.

Benim kullandığım Domain Firması Türk ve çalışma şeklii 1 dk bile sürmeden domaini alıyosun ve hostun 5 dk içinde aktif oluyor yani domain alınca 5-10dk sonra siteyi açabiliyorum. + elimde olan bir domain 1 hafta geçmiş ve benim yerime yenilediler ve parasını yatırsamda yatırmasamda panelimde parayı yatırdım ve hala domain bende yani ben unuttuğum halde onlar domaini benim için yenilemişler daha önce çalıştğım firmaları düşününce bu yaptıklarından sonra başka firmayla çalışmam imkansiz.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
patlamış mısırı olan varmı, yok yani konu gerçekten komik. Hep demiyoruzmu arkadaşlar domain'de güvenilir firmalarla çalışın diye, 3 kuruşun hesabını yapmayın diye :)

arkadaş adına üzüldüm, umarım bundan sonra çalışacağı firmaları daha dikkatli seçer. Bir tavsiyede benden: moniker

G

Gee

Misafir
SrcnCkr sen şakamısın kardeşim dediklerimi okumuyon galiba? isimtescil 2 dkda transfer yapıyo ama tc kimlik istiyo? Senin tc kimlik aklında değilmi hemen giremiyonmu? Hafızan balık hafızasıysa bilemicem? 2 dkda transfer yapmak nerde 1 ayda transfer yapmak nerde..

Hey allam SrcnCkr gibi laf olsun mesajım artsın diye yazanlar varya öldürüyo beni gülmekten :D

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Yahu az once tckimlik istiyor onu istiyor bunu istiyor diye sikayet eden sen degilmiydin?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Evet diyodum onu kimin için diyodum İHS için. Farkındaysan ben isimtescili savunuyom ihs i eleştiriyom ;)

Tamam iste, IHS de istiyor isimtescilde istiyormus, hatta IHS API ile domain kayit etmeyi birakmis artik ICANN lisansi varmis.. Savunacak neyi kaldi isimtescilin?

S

SrcnCkr

Misafir
laf olsun diye post atan kim belli sevgili Gee, bir sözün diğerine tutmuyor ve bunun için alıntıları postladım.

Turkticarette bahsi geçen sistem mevcut. Eğer ben bir domaini siparişe almış ve havale ile ödemeyi seçmiş isem bu domaini bir başkası sorguladığında daha önce başka bir üyemiz kayıt başvurusunda bulunmuştur uyarısı veriyor. İsimtescil bırakın bu mesajı vermeyi, söylendiği gibi neredeyse güzel domaini kendi adına kaydedecek derecede artık.

Gee, dön kardeşim ilk sayfaya ve yazdığın mesajları baştan sona oku, neyi gevelediğini ve nasıl komik duruma düştüğünü gör. Yazma post inan mesaj sayın arttıkça daha da rezil duruma düşüyorsun, isimtescildeki kuzen kadriye bile engelleyemez komik durumunu :D

Aysahit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İsimtescil belli bir dönem kullandım bu kadarmı kalitesiz hizmet olur anlam veremiyorum.

İsimtescil ne yapar ?

Parasını ödediğim domainleri vermez.
E-maillere yanılt vermez.
Sık sık dns hataları veririr.
Paneli down olur.

İsimtescil bana bedava domain verse almam kimsede ordan domain almasın

İsimtescil acaba şu kara lekeyi temizleyebilecekmi ?

http://www.google.com.tr/search?hl=...&resnum=0&ct=result&cd=1&q=isimtescil&spell=1

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
şimdi gee aklınca isimtescili savunmuş.

ah ama gee keşke sussaydın.

hiç konuşmasan eksiye inmezdeniz en azından nötr kalırdınız.

hani konuşma kardeşim bilmiyorsan

sus arkadaş

sus.bilmiyorsan sus. :D

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gee = junior member

yani daha öğreneceği çok şey var kendisine kızmayın örğrenecektir bir gün piyasayı abileri

gee sende üslubuna dikkat et, burası kahve değil

juniorluğuna veriyorum :D

Janus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gee keseri hep kendine doğru sallayanlardan arkadaşlar fazla uzatmanın bir manası yok. Aynı olay kendisinin başına gelmiş olsa kim bilir nasıl bir konuşma yapacaktı bu arkadaş.Tc kimlik vs diyor bence olması gereken alantron daki gibi alan adı değişikliği için bir form ve bu form ile birlikte kimlik fotokopisinin gönderilmesi.Tc kimlik numarası bulmak artık eskisi gibi zor değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5