İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İsimtescil'in Ne Olduğunu Anlayın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Janus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu güne kadar isimtescilden bütün domainlerimi alıyordum.Ama baktım ki bugun sozleri.org adlı domainim panelimde gözükmüyor.dün itibariyle domain uzatılmış.Başka bir kullanıcının hesabına aktarılmış.İsimtescili arıyorum oradaki bayan bana şunu söylüyor domain aslında o kullanıcıya ait o sizden bir gün önce kayıt etmiş domaini ve biz bunun yeni farkına vardık domaini o kullanıcının hesabına aktardık böle bi saçmalık var mı ya ne kadar mantıksız ne kadar acayip bir sistemdir bu.Türk firmalarıyla çalışılmayacağını bir kez daha anladım.Ne yapabilirim bu konuda? peşini bırakmayacağımdan emin olsunlar.Domain çok kalite bir domain değil ama neden 3 ay sonra farkına varıyorlar ki.

poetank

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Arkadaşlar bu güne kadar isimtescilden bütün domainlerimi alıyordum.Ama baktım ki bugun sozleri.org adlı domainim panelimde gözükmüyor.dün itibariyle domain uzatılmış.Başka bir kullanıcının hesabına aktarılmış.İsimtescili arıyorum oradaki bayan bana şunu söylüyor domain aslında o kullanıcıya ait o sizden bir gün önce kayıt etmiş domaini ve biz bunun yeni farkına vardık domaini o kullanıcının hesabına aktardık böle bi saçmalık var mı ya ne kadar mantıksız ne kadar acayip bir sistemdir bu.Türk firmalarıyla çalışılmayacağını bir kez daha anladım.Ne yapabilirim bu konuda? peşini bırakmayacağımdan emin olsunlar.Domain çok kalite bir domain değil ama neden 3 ay sonra farkına varıyorlar ki.

Yasal olarak pek bişi yapamazsın ama yapacağın en güzel hareket orası ile çalışmamak ve her yerde anti-propagandasını yapmaktır sanırım. Ben onların ne olduklarını anlayalı çok oldu artık oradan almıyorum mümkün mertebe ve her yerde nasıl yamuk bir birma olduklarını anlatıyorum, sen de yap her dili yanan yapsınki ya akıllarını başlarına alsınlar yada bıraksınlar bu işi. Ve emin ol senin benim durumumuzda çok ama çok fazla kişi var ama hepsi konuşmuyor. Şimdiye kadar başına bi iş gelmemiş olanlarda fazla umutlanmasınlar, yakında onlarda isimtescil'in soğuk yüzü ile tanışacaklardır.

G

Gee

Misafir
O bayan dediğin Kadriye yani benim kuzen. İsimtescilede onada laf ettirmem beğenmiyosan başka yeri kullanırsın zorla değil.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
O bayan dediğin Kadriye yani benim kuzen. İsimtescilede onada laf ettirmem beğenmiyosan başka yeri kullanırsın zorla değil.

Olayı kişiselleştirmeyin lütfen. Burada her firma eleştirilebiliyor. Akrabanız, sevdiğiniz o firmada çalışabilir, burada muhattab firma, çalışan değil.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Allah başımıza vermesin ama nedense ben 3 yıldır isimtescilden domain alırım ve cokda kaliteli domainlerimin orda olmasına karşın hiç başıma böyle birşey gelmiyor, seçilerek yada bile bile yapılan birşey oldugunu düsünmüyorum.
Gecmiş olsun.

Nbk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Arkadaşım başlıkta "kadriye hanımın ne olduğunu anlayın" yazmıyor. İsimtescile laf ediliyor. Ki ben de kaç kez farklı sorunlarla karşılaştım isimtescil tarafından.

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

:D:D Yeni kalktım ilk bu konuya daldım.
Ona laf eden zaten yok ona üstlerinden verilen emir böyle.

İsimtescilden kimse memnun değil.
Yeni aldığım sitelerle birlikte 10 alan adım oldu orada lin1 diye ns oluşturamadım.:(

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
hala isimtescille çalışanları görünce şaşırıyor dolandırılmaya ne kadar meraklısınız bu adamlar hakkında 100 lerce konu açıldı almayın yapmayın etmeyin diye

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Directi / Resellerclub. Veyahut Godaddy. Henuz TR merkezli aracilarla calisma zamani degil.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

Avukatınız ile bu konuyu enine boyuna görüşünüz. Dolandırıldığınızı belgeleyen evrak veya internet tabanlı kayıtları silmeyiniz ve saklayınız.

Bu yaptıkları edep ve ahlak kurallarına aykırı olmakla beraber internet tabanlı çalışan ve işini düzgün yapan bir çok türk firmasını zedelemiştir.

Kısacası 5 parmağın hepsi bir değil. Bu olayı türk firmalarına genellemenizi kınıyorum. Türkiye'de işini düzgün ve halsiyetli yapan bir çok kişi ve firma mevcuttur.

Zaten bu tür dolandırıcılık işlemleri yakında son bulacak TK'nın yeni uygulaması ağır yaptırımlar içermekte.

Geçmiş olsun.Zor bir durum.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
aynısını banada yaptılar. adam benden önce sipariş vermiş onun hesaba göndermişlerdi domaini

fan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.ihs.com.tr ile çalışıyorum domaini aldıktan yaklaşık bir ay sonra faturam geliyor ve ICAN onaylı registrar oldular tavsiye ederim.

Janus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türk firmalarını kastederken bu tarzda firmalar için söylemiştim.Bir arkadaş kadriye hanım filan demiş :) gülmekten başka birşey yapamıyorum sözlerine karşılık.Zaten diğer arkadaşlar gerekli cevabı vermişler.Bende yaklaşık 6 aydır çalışıyordum hiç bir problem yaşamamıştım ama bu ilk ve son oldu çünkü bir mail bile çekmeye üşenmiş arkadaşlar yada mail serverlarında bir problem var benimle konuşan bayan mail gönderdik ama size gelmemiştir diyerek olayı geçiştirmeye çalıştı.Olay düzgünce anlatılıp kayıtlar gösterilmiş olsaydı burada isimtescilin yaptığı ayıp yerine kendilerini överdim.Ve ayrıca şunuda söylemek istiyorum bildiğim kadarıyla 40000 kadar domain kayıtları var ama bu kadar da aciz bir sistemleri var 3 ay sonra anlaşılıyor domaini ilk kayıt eden :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Tam bir komedi.
Böyle birşey yapmaya hakları yok.
Zira söylediklerinin doğru olduğunu nereden bileceksiniz.
Bu firma o zaman istediği domaini alıp istediği kişiye verebilir. Bahane hazır nede olsa.
Çok ama çok büyük bir ayıp olmuş bu, hiç firma ciddiyetine yakışmayacak bir davranış.

İsterseniz firmaya dava açabilirsiniz, elinizde dekont vb şeyler var nasıl olsa.
Kendi hataları yüzünden müşteriyi mağdur etmek suçtur.

G

Gee

Misafir
İsimtescilden daha büyük bi Türk firması söyleyin varmı yok? Olamazda zaten .... Konu bitmiştir.

G

Gee

Misafir
waybe konuyu başlatanda bitirende sensin demekki :)
isimtescilden daha buyuk derken hangi konuda buyuklugunden bahsettigine baglı.

Üye - domain - duyulmuşluk - popülerlik - fiyatlar güzel - hizmet güzel - anında domain aktivasyonu ve transferi daha ne olsun?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5