İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İşletme mi - İktisat mı ?

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Arkadaşlar açıköğretime kaydolacağım , İktisat ve İşletme diye iki bölüm seçebiliyorum. Hangisini seçeyim? Farkları ne?

isimciNet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Konu içeriği ilk sınıflarda aynı olmakla beraber, sonraki sınıflarda işletme bölümünde muhasebe konuları ağırlıklı olmaya başlar, iktisatta ise grafik yorumlama ön plana çıkmaktadır..İktisatta grafik yorumlama ve matematik işlemler ağırlıklı olduğundan işletmeye göre biraz daha zordur...İktisat mezunu biri olarak iktisat bölümünü tavsiye ederim:)

tRn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bende ilk başta böyle kararsızdım sonra İktisat yazdım. :p

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlk senen ise şöyle bir taktik vereyimç

Halkla ilişkiler oku 2 senelik. Bitir diplomanı al. Sonra dikey geçiş ile 3. sınıf iktisata katıl. 2 sene sonra 2. diplomanı al ;) Hem 2 diploman olacak hemde iktisatın en zor dersleri matematik ve istatistikten ve birçok zor dersten kurtulacaksın ;)

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
İlk senen ise şöyle bir taktik vereyimç

Halkla ilişkiler oku 2 senelik. Bitir diplomanı al. Sonra dikey geçiş ile 3. sınıf iktisata katıl. 2 sene sonra 2. diplomanı al ;) Hem 2 diploman olacak hemde iktisatın en zor dersleri matematik ve istatistikten ve birçok zor dersten kurtulacaksın ;)

ilk 2 senelik kısmını bilgisayar okuyarak bitirdim, intibak + 2 yıl okuyacağım , aöf başvurusu için 3 gün kaldı ama hala başvurmadım işletmemi iktisatmı diye sizlere bi danışayım dedim.

yorumlardan iktisat çıkıyor

ibLis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşletme yi seç. ikdisat zordur. hemde çok zor..

ENVER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iktisat kazıktır:) geçmek için dolanır durursun:(

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Iktisat zor değildir, ingilizce olanını bitirdim oradan biliyorum :) Iktisat çok zevklidir, hayatın anlamını öğrenirsiniz. Isletmede ise pazarlama gibi derslerle gereksiz seylerle ilgilenirsiniz. Benim için gereksiz en azından, hayatta en nefret ettiğim insan türü, bir sey pazarlamaya çalısan insan türüdür. Özellikle 500 ytl maas alıp, alemin kralıymıs gibi dolasan pazarlamacılardan nefret ederim. Konu ile ilgisi yok ama söyleyeyim dedim :)

ENVER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Iktisat zor değildir, ingilizce olanını bitirdim oradan biliyorum Iktisat çok zevklidir, hayatın anlamını öğrenirsiniz. Isletmede ise pazarlama gibi derslerle gereksiz seylerle ilgilenirsiniz. Benim için gereksiz en azından, hayatta en nefret ettiğim insan türü, bir sey pazarlamaya çalısan insan türüdür. Özellikle 500 ytl maas alıp, alemin kralıymıs gibi dolasan pazarlamacılardan nefret ederim. Konu ile ilgisi yok ama söyleyeyim dedim :)

Haklı olabilirsin belki envanteri geçmeyi başarsam senin gibi düşünebilirdim:)

Yada belki ingilizcesi daha kolaydır:p

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açıköğretim okumadığım için kolay oldu, derslere girince çok iyi anlıyorsunuz her seyi. E hocalarda çok iyiydi; Dünya Bankasından, Amerika'dan hocalarla derslerimizi isledik. Ne yazık ki Türk hocalar konulara pek hakim değil, o yüzden ingilizcesi evet daha kolay. Türkçe iktisat kitabı okuduğum zaman hala anlamıyorum :)

K

Kerasus

Misafir
Iktisat zor değildir, ingilizce olanını bitirdim oradan biliyorum :) Iktisat çok zevklidir, hayatın anlamını öğrenirsiniz. Isletmede ise pazarlama gibi derslerle gereksiz seylerle ilgilenirsiniz. Benim için gereksiz en azından, hayatta en nefret ettiğim insan türü, bir sey pazarlamaya çalısan insan türüdür. Özellikle 500 ytl maas alıp, alemin kralıymıs gibi dolasan pazarlamacılardan nefret ederim. Konu ile ilgisi yok ama söyleyeyim dedim :)

Resmen çamur at izi kalsın hesabına yazılmış bir yazı :)
Ticaret ve ekonomiyi aynı anda öğrenmek mezun olduğundada kendini yetiştirip mezun olabilmişsen geniş bir çalışma alanı seni bekliyor olacak.

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
derslere girecek olsan iktisat oku derim ama açık öğretim olduğu için, işletme seç. bende öyle yaptım :D

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de işletme okuyorum ve cok mennunm bazı arkadaslar işletmeye camur aymaya calısmıs ben ce calısma alanı en genıs bolumlerden bırı pazarlamada gereksız bı ders degıl gunumuzde cok onemlı yerı olan bı sektor. pazarlama demek 500 ytl alıp ev ev dolasmak degıl bılmeyenler konusmasın mumkunse.

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iktisat gerçekten çok zor..

abimden biliyorum işletme hem daha zevkli hem daha basit..

genellemeyi gs üniversitesine göre yaptım..

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Yarın son kararımı vereceğim artık
%75 işletmeyi seçeceğim herhalde

K

Kerasus

Misafir
GS üniversitesi mi :D

öss de full (300 ham puan) yapsam bile puanım GS işletmeye yetmiyor : )

ahh ahh...

( neden yazıyorum bilmiyorum ama içime oturdu galiba :s )

Boğaziçi Üni, Ankara Üni, İstanbul Üni bu okulların işletme hocaları gerçekten köklüdür ve derslere doc ve proflar girer, bitirdiğinde birşeyler öğrenmiş olarak mezun olursun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi