İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Isparta 40. Piyade Er Eğitim Alayı

YRMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
agostos 21 de ankara mamak askeriyeye teslım olcam inş hayırlısı olur

sadık37

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
88/3ısparta 40,alay

[ARKADAŞLAR BEN SADIK KIŞLI 88/3 ISPARTA 40,ALAY PİYADE TABURUNA ÇIMIŞIM KİMSE TAVSİYE ETMİYO AMA ORAYI YAZDIYSA HALIK NEYLESİN BALIK ISPARTAYA GİDECEK 88 TERTİPLERİ EMAİL ATMASINI BEKLİYORUM ORDA BULURUZ BİR BİRİMİZİ [email protected]

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[ARKADAŞLAR BEN SADIK KIŞLI 88/3 ISPARTA 40,ALAY PİYADE TABURUNA ÇIMIŞIM KİMSE TAVSİYE ETMİYO AMA ORAYI YAZDIYSA HALIK NEYLESİN BALIK ISPARTAYA GİDECEK 88 TERTİPLERİ EMAİL ATMASINI BEKLİYORUM ORDA BULURUZ BİR BİRİMİZİ [email protected]
kimse tavsiye etmesede yapabilecegin bişey yok şimdiden hayırlı teskereler.

hason78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Sadık kardeşim şimdiden geçmiş olsun!
40.alaydan bugün geldim!Hiç bitmiycek sanıyodum ama bitti,kurtuldum ordan!Orası anlatılmaz,yaşanır!
Allah Yardımcın Olsun(Gidince ne demek istediğimi anlıcaksın)!!!

erhanallen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar acemilik yerim İç Güv.Eğt.Ve Tatb.Mrk. 40 ıncı P.Eğt.A.K.Lığı-ISPARTA. yanlız sübede asılı olan kağıtta özellik olarak kimisnde şöför,komando,karakol eri, vb. gibi seyler yazıo bende P.001 P.MN yazıo bunun hakkında bılgısı olan varsa sevınırım

k_prensi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam arkadaşlar izmirden kaya ben İÇ GÜVENLİK EĞİTİM VE TATBİKAT MERKEZ 40 NCI PİYADE EĞİTİM ALAY KOMUTANLİĞİ /ISPARTA düşen arkadaşlarim varsa tanışmak isterim. [email protected]

ilkmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İÇ GÜVENLİK EĞİTİM VE TATBİKAT MERKEZ KOMUTANLIĞI 40. PİYADE ER EĞİTİM ALAY KOMUTANLIĞI
Eğitim Birliği olmasından ötürü daima kalabalık bir yapıya sahiptir. Tüm rütbeli personel ve diğer askerlerin toplamı yaklaşık 10 bini bulmaktadır. Komutanlar ; Tugay Kmt. : Tug General Enver Topuz, Alay Kmt. : Piyade Kurmay Albay Nesip Burduroğlu. Alay aynı zamanda çavış talimgahlığınıda üstlenmektedir. Yani usta birliklerinde çavuş olarak görev yapacak olan er ve erbaşlar dağıtımlardan önce "onbaşı" rütbesine layık görülürler. Alay, 1. , 2. , 3. Tabur olmak üzere 3 taburdan oluşur. Her Taburda 4 Bölük Bulunmaktadır, 1 Bölükte 4 takım 4 takımda da 5 kol ; yalnızca bölüğün 4. takımında 4 kol bulunmaktadır. Takımlarda 23 kişilik Kollar Halinde ayrılmıştır, bu kollarda her bölümden asker vardır, örneğin MG3'cü(Makinalı Tüfek Nişancısı ve Yardımcısı), Roketçi(RPG 7), Havancı, Sıhhiyeci, Mayın Dedektörcüleri, Tahrip Elemanları, ve Avcı Erleri. 23 Kişilik tim Usta Birliğine aynı yere gidecektir.

Sadece 3. tabur refize taburudur(hasta vb. askerler) Bunlar tek tek dağıtım yapılacaktır. size tavsiyem 3, tabura geçmeniz olucaktır en azından gideceğiniz yerle karargah destek bölükleri olucak ama sakın sanmayın ki batıya düşeceksiniz %100 dogu havası cok kötü kolaklarınız ve ddudaklarınız catlayacak(bol bol krem bulundurun), yemekelr cok kötü, boş vaktiniz çok olucak sürekli intigaller yapcaksınız 8 km 50km kadar. sakın kacmayın komutanalrın tüm sözünü dinleyin hersey sizin iyiliğiniz için olucak. herseye atlamayın. şimdiden allah kolaylık versin biraz zor olucak ama bitiyor.

unni

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamün aleyküm arkadaşlar ben Osmaniye'den Nuri.Benimde acemi birliğim 88/3

PİYADE
İÇ.GÜV.EĞT.VE TATB.MRK.40.P.EĞT.A.2.P.EĞT.TB.1.BL. - ISPARTA
çıktı.aynı yere çıkan arkadaşlar varsa görüşelim [email protected]

McTurisT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar bende ıspartaya düştüm iç güvenlik ve tatbikat izmirden naci..

McTurisT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar birde birşey soracağım benim kütük uşakta ben izmirde yabancı şubede muayene oldum sülüs'ü uşaktan alabilirmiyim uşak askerlik şubesini aradığımda bana 18 - 25 arası alacağını söyledi daha erken alınmıyormu ? beni bilgilendirirseniz sevinirim.

sermat61

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne olacak sanki....!

İÇ GÜVENLİK EĞİTİM VE TATBİKAT MERKEZ KOMUTANLIĞI 40. PİYADE ER EĞİTİM ALAY KOMUTANLIĞI
Eğitim Birliği olmasından ötürü daima kalabalık bir yapıya sahiptir. Tüm rütbeli personel ve diğer askerlerin toplamı yaklaşık 10 bini bulmaktadır. Komutanlar ; Tugay Kmt. : Tug General Enver Topuz, Alay Kmt. : Piyade Kurmay Albay Nesip Burduroğlu. Alay aynı zamanda çavış talimgahlığınıda üstlenmektedir. Yani usta birliklerinde çavuş olarak görev yapacak olan er ve erbaşlar dağıtımlardan önce "onbaşı" rütbesine layık görülürler. Alay, 1. , 2. , 3. Tabur olmak üzere 3 taburdan oluşur. Her Taburda 4 Bölük Bulunmaktadır, 1 Bölükte 4 takım 4 takımda da 5 kol ; yalnızca bölüğün 4. takımında 4 kol bulunmaktadır. Takımlarda 23 kişilik Kollar Halinde ayrılmıştır, bu kollarda her bölümden asker vardır, örneğin MG3'cü(Makinalı Tüfek Nişancısı ve Yardımcısı), Roketçi(RPG 7), Havancı, Sıhhiyeci, Mayın Dedektörcüleri, Tahrip Elemanları, ve Avcı Erleri. 23 Kişilik tim Usta Birliğine aynı yere gidecektir.

Sadece 3. tabur refize taburudur(hasta vb. askerler) Bunlar tek tek dağıtım yapılacaktır. size tavsiyem 3, tabura geçmeniz olucaktır en azından gideceğiniz yerle karargah destek bölükleri olucak ama sakın sanmayın ki batıya düşeceksiniz %100 dogu havası cok kötü kolaklarınız ve ddudaklarınız catlayacak(bol bol krem bulundurun), yemekelr cok kötü, boş vaktiniz çok olucak sürekli intigaller yapcaksınız 8 km 50km kadar. sakın kacmayın komutanalrın tüm sözünü dinleyin hersey sizin iyiliğiniz için olucak. herseye atlamayın. şimdiden allah kolaylık versin biraz zor olucak ama bitiyor.
KORKAK DOSTUN OLACAGİNA,CESUR DÜSMANİN OLSUN.

sermat61

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sadık kardeşim şimdiden geçmiş olsun!
40.alaydan bugün geldim!Hiç bitmiycek sanıyodum ama bitti,kurtuldum ordan!Orası anlatılmaz,yaşanır!
Allah Yardımcın Olsun(Gidince ne demek istediğimi anlıcaksın)!!!
ASIL ASKERLİK ŞİMDİ BAŞLIYOR SEVGİLİ KARDEŞİM:::: BENİM NEDEMEK İSTEDİĞİMİ ANLICAKSIN:::

sarıxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
buraya düşenlerin allah yardımcısı olsun 3 aylık bir maraton ama dua etmelisinizki kısın gitmiyorsunuz yoksa o karın üstünde yatması iyi olmayabilirdi :D egitimin en iyisini veriyorlar burada yinede en iyi egitim güzldir..

McTurisT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
88/3 ısparta

valla arkadaslar agustosda yazdım en son foruma şimdi acemiliğin bitmesine az kaldı :D eğitimler cok güzel ben 3 tabur 1 bölük 3 takımdayım
bizim bölük iyi eğitimler adamı kasıyor sadece yarın intikal var 20km 35kg yük ile cıkacagız daha :) gideceğimiz yerde haftaya belli olacak allah buraya düşenlerin yardım cısı olsun 88/4 ler...
3tbr. 1.bölüğe düşerseniz...
mehmet ali kurt ve ismail topaldan tekeceğiniz var söliimmm simdiden :D

hason78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ASIL ASKERLİK ŞİMDİ BAŞLIYOR SEVGİLİ KARDEŞİM:::: BENİM NEDEMEK İSTEDİĞİMİ ANLICAKSIN:::

Vala Sakaryadayım herşey süper gidio!!!
Şu anda ıspartadakilere ve yakında gideceklere allah kolaylık versin!!!
2 tb. 4'ten biri varsa konuşmak güzel olrdu

hason78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla arkadaslar agustosda yazdım en son foruma şimdi acemiliğin bitmesine az kaldı :D eğitimler cok güzel ben 3 tabur 1 bölük 3 takımdayım
bizim bölük iyi eğitimler adamı kasıyor sadece yarın intikal var 20km 35kg yük ile cıkacagız daha :) gideceğimiz yerde haftaya belli olacak allah buraya düşenlerin yardım cısı olsun 88/4 ler...
3tbr. 1.bölüğe düşerseniz...
mehmet ali kurt ve ismail topaldan tekeceğiniz var söliimmm simdiden :D

gideceğiniz yerler belli ztn!
aliköy,poligon,korutepe ve şimdide davrazın etekleri:D
hadi kolay gelsin

McTurisT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm arkadaslar artık ısparta serüveni bitti gidiyoruz 88/3 devreler dagıtımlar basladı 8-12 arası ben izmirliyim 11'inde gidiyorum...dün denetlemeye girdik edog geldi mehtabın son gününde denetleme bugün silahları verdik..ve carsıdayım yemekhanenin eksiklerini tamalamak için dısarı cıktık... 88/4 devreler
1. soğuktan cok cekeceksiniz bir kar görmedik burda inşallah sizde görmezsiniz
2.iştimalar beklemeler..çök kalklar (bir düdük çök bir düdük kalk ) :D
3.yemin töreninden önce 8 km intikal var cantalı bir onda zorlanırsınız..
4.Hersey yemin töreninden sonra baslıyor..
5.16 km yürüyüş cantalı (cantanın içinde de kum var) :D kendi ellerinle koyuyorsun :D
6.24 km gece yürüyüşü aksam 10 cıktık gece 04:00 taburdaydık corba verdiler :D
7.davrazın etekleri sizleri beklıyor biz atlattık 3 gün dagda yattık ve c3 günün 2 günü yağıslıydı zor oldu ama zevkli oldu..
8.eğitim için ali köye cok gittik onlarıda yazsam yer kalmaz

ahmedim13

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
40.piyade alayı hakkında herşey

arkadaşlar öncelikle merhaba bende askerliğimin ıspartaya çıktığını öğrenince forum sitelerini bayağı bir araştırdım ama tatmin edici bir bilgi bulamadım ve şimdi 1990-4 tertip acemi birliğimi ıspartada tamamlayıp az önce evime girdim ve size bütün yaşadığım olayları anlatacağım...yüzde yüz doğrudur...

öncelikle sakın yanınızda traş takımı çorap ve ıç çamaşırından başka bişey götürmeyin terlik spor ayakkabı havlu sabun şampuan diş macunu diş fırcası yazlık bot kıslık bot kamuflaş palaska yazlık kamuflas pijama çorap iç çamaşırı ve size acemilik boyunca yetecek ve hatta artacak eşyaları fazlasıyla veriyorlar..

acemilik eğitimi toplam 75 gündür..sizi 23kişilik tim yapıyorlar dağıtımada hep beraber gidiyorsunuz..

bi kere batıya gönderme diye bişey yok kendinizi kandırmayın herkes güneydoğuya gidiyor..ancak birde kaydırma birlikler var kırklarelı tekirdağ bayburt trabzon erzurum kaydırmada sizi 1 ay sonra güneydoğuya postalıyor..

havası kışın buzzz gibi özellikle sabahları -15 dereceye kadar düşüyor öğrendiğim kadarıyla yazında cok sıcak ve tozlu oluyormus

biraz size eğitimlerden bahsedeyim ilk 1 ay yemin törenine kadar yanaşık düzen eğitimleri ve iç güvenlik eğitiminin birazını gösteriyorlar ama asıl film yemin töreninden hemen sonra başlıyor belkı duymuşsunuzdur İNTİKALLER başlıyor. toplam 10 kez intikale çıkacaksınız 6km den başlıyor en son ıntıkal 3 gün 3 gece 48 km.. intikallere giderken sırtt çantanız yanınızda en az 16-17kg felan ama yol uzadıkca 10 katına çıkıyor ağırlığı..ama gözünüzde büyütmeyin gerçekten eğlenceli
dağda mevzide uyku tulumlarında yatıyorsunuz kumanya yiyorsunuz ateş felan yakıyorsunuz eğlenceli..

birde bence çok gereksiz olan gece eğitimleri var gece eğitimlerinde komutanlarla muhabbet edersiniz ve uykusuz kalırsınız..

eğitim alanı koğuşunuza yaklaşık 3km uzaklıkta anfi denen biryer var bunu sıze ne kadar anlatsam boş gidince bunları çok sık duyacaksınız

iştimalar berbat ilk zamanlarda hergün 10-15kez koyun gibi sayılırsınız soğukta saatlerce bitmez..

komutanlar çok iyi ancak soyle bişey var siz iyi olursanız herkes iyidir.benden size tavsiye iştimaya gec kalmayın sırada sakın ama sakın sigara içmeyin yoksa çok sürünürsünüz..

yemekler berbat özellikle kahvaltıda sıcak cay beklemeyın asla içemeyeceksiniz..ve sıcak yemek hayalı kumayın yemeklerın birgün düzeleceğinide düşünmeyin düzelmeyecek..

her bölükte 18 tane kol var her kol 23 kişi ve her 18 günde bir yemekhane sırası sızde servis açıp toplayıp bulaşık yıklamak berbat bişey acemilik bitene kadar 5-6 kez yemekhaneci olursunuz.

devrecilik sıracılık yok sadece sizin üst devreniz kadrolu askerler iş yaparken sizin başınızda durur başlarda moralınız bozulabılır ama işi öğrendikten sonra takmassınız bile.

Allah a şükür ben bitirdim sizede şöyle ozetleyeyım anfi yolu bıtmez iştima bitmez intikaller bitmez eğitim bitmez inşallah sizde rahat bir şekilde sağ sağlim bitirirsiniz:)

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Evet kardes sağ sağlı gidip gelmeyi nasip etsin Allah. Ben ısparta 4 yıllık universite okudum ve askerliği bnm eğirdir dağ ve komando cıkmıstı ıspartayı cok iyi bilirim. 40 piyadeyi de tabi. Gerçkten istenilenleri yap efendi ol sonrasini kafana takma. tabiki yorgunluk olcaktır. Ama zamanla insan nelere alışmıyor ben kndimden biliorum :) Allah kolaylıklar versin.

Benim askerlik acemilik okdr zorken ordan da kura çekerek hakkari şemdinliye gittim ;) bnm askerlerimde 40.piyade alayından gelmişlerdi İRAN SINIRINA. Doğuya cıktıgı dogrudur. Ancak kesinlikle içinizde hiçbir sıkıntı olmasın kesinlikle. Bende ilk defa yapiyordum ama o kurayı cekerken sonucu gorurken hiç içim kötü olmadı ve gittiğim gibi geldim ama sağ sağlım durmayi bileceksin kardes bu herkes için gecerli tabi.

Bu konusma bitmez her türlü sorunuza cevap var yardımcı olurum az cok. Allah sağ sağlım gidip dönmeyi nasip etsin TÜM ASKERİLERİMİZE. Allah a emanet olun

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5