İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Isparta 40. Piyade Er Eğitim Alayı

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Acemilik yerimi öğrendim ; Isparta 40. Piyade Er Eğitim ( İç Güvenlik )
Araştırdığım kadarı ile buradaki acemilerin çoğu doğu bölgelerine sevkiyat yapılırmış. Çavuş Eğitim Taburu, Piyade Er Eğitim Taburu, Havan Eğitim Taburu olmak üzere 3 dalda eğitim verilirmiş.

Umarım çavuş eğitim taburunda eğitim görürüm yada öyle bir şansım olurmu bilmiyorum çünkü zaten piyade er eğitim diye çıkmış ne alaka benimki de. Herkesin en zor dediği bir yere düştüm sanırım, Allah yardımcım olsun..
İnşallah yazıcı olurum orada bir şansım doğarmı onuda bilmiyorum..

Bu yer hakkında bilgisi olan varmıdır?
Acemilik eğitim süresi? Vasıfa sahip olanların acemilikte mesleğe ayrılma süresi?

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bu konunun başındaki DK'nın manasını çözemedim :)

İnşallah hayırlı bir şekilde sağ salim tamamlarsın askerliği..

Tez tezkereler; sana da bana da :D

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hayirli teskereler @Developer. Cok guzel dostluklar hatta kardeslikler kazanacagina eminim. Gidecegin yer Er Egitim Alay Komutanligi'dir. Hangi tabur'a verilecegin birligine teslim oldugunda personel subesinde belli olacaktir. Allah kalbine gore versin. Keske bizleride geri alsalar ;)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
valla dk lara :D devre kaybı derler askerde ama adam taburun ismine yazcak değilya ilk askere bi gidersin. Şöle traş olmuş olsan bile kafanı bi kazırlar. Keltoş ederler seni. Birde abilerinin sözüne uyup akşama kadar gezinipte gittinmi iyice yersin ayvası çünkü kış ayında gidiyosun gittiğin yerde kar varmı dışarda gezerken üşüyecekmisin gezecek yer varmı in cin topmu oynuyon yolda asiz varmı bi şey bilmiyon giderken bunu kimse düşünmüyor :D. Bu arada allah kastamonuda acemi birliği yapan askerlere yardımcı olsun. Sonra içeri girersin sen şimdi 5-6 gibi sana uygun ne bot kalır ne elbise artık sıkımı darmı orasını bilmem ama salak salak gezinirsen kimseyle konuşmassan palyaço gibi kalırsın. Baktın pantolonun bol oldu akşam koğuşta hemen bağır beyler pantolu poposunu sıkan varmı değişelim diye diyip :D üstünü başını kendi çabalarınca tam kendine göre getirirsin.

1- ilk gün traş olmayın zaten yaparlar yada iyice kel olup öyle gidin. 0,2 mm kalsın saçınız.
2- Gözünüz açık olsun uyanık olun. Verdikleri eşyalar olmazsa hemen değiştirin. Çünkü iki gün sonra bol olsa sıksa bile değiştirmek istemiyeceksiniz.

Acemi birliği normalde 3 aydır yemin törenine 1 hafta kala yani askere gittikten 2 hafta sonra meslekçi askerleri seçmeye gelirler. Bu mesleklerde her şey mevcuttur. Masöründen , flamenkçe dili bilene kadar bir çok kategoride asker ararlar. sıraya girip adınızı yazdırısınız. sonra yemin törenine 2 -3 gün kala seçilenler açıklanır. meslekçi seçildiysen yemin töreninden sonra eve gidersin yada usta birliğine ister izin kullan ister kullanma o sana kalmış. Meslekçi seçildi isen büyük ihtimalle rahat bir askerlik dönemi geçirirsin yani yazıcı ütücü aşçı garson bilmemne burda seçilir. Seçilmediysen üni mezunuysan çavuş adayı yaparlar. bir time komutan olursun eğer oda yoksa timin içinde takılırsın öyle arkalarda. Meslekçi olmayanlar 3 ay acemi birliği yaparlar bunlar komutanlarının belirledik seviyeyi geçtiklerinde çarşıya çıkarlar mesela 2,500 mt koştuktan sonra ayakta 100 metre desteksiz atışta 3 te 2 vuramazsan çarşıya çıkamazsın. 15 barfiks çekemezsen çavuş olamazsın gibi (bunlar benim askerlik yaptığım yerlere ait) verdikleri sınırları geçmen gerekir. Valla bitireli 2 sene olcak şubatta ne değişti ne aynı onu bilmiyorum tabi.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Allah yolunu açık etsin.. Sen kimseye bakma
Efendi Ol
Saygılı Ol
Emirlere itaat et
Gözü açıklık (Hak yeme manasında) yapma .. Askerlik senin için şerefli bir vatan borcu olur ..

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Az önce bir arkadaşım dağıtımdan geldi Isparta da yapıyordu acemi birliğini, Isparta komando yetiştiriyor diyordu heralde. Doğudan başka yere gitmiyormuş Isparta'da askerlik yapan askerler.
Hayırlısı neyse o olsun, Hayırlı tezkereler

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hayırlı teskereler, ısparta merkez çok soğuk olur dikkat et ayrıca

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Devre arkadaşım GNeRaL DK : Devre Kaybıdır. Yaşıtlarımla bir gitmedim tecilli olup bozduranlardanım. 83 doğumluyum. İkimize de Allah kolaylıklar ihsan etsin ve hayırlı bir şekilde gidip gelelim.
Mod, Ozcan, TrDownload, visitistanbul, Cagatay, Alemturk hepinizden Allah razı olsun, teşekkürler. :)

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Developer, dediklerine tümüyle katılıyorum. Allah, hayırlı şekilde gidip gelmeyi nasip eylesin, gidip gelelim bir an önce. Şimdiden bir terim daha öğrenmiş oldum: Devre Kaybı.

Görüşmek üzere

A

antalyali

Misafir
sesim geliyorrr mu?

tez tezkereler millet... 21 kasimda gorusuruz..........

K

Kayıtsız Üye

Misafir
arkadaşlar iç güvenlik doğu demek

iç güvenliğin birde o ranın içe askerlerin azının gittiğini söylüyorlar çoğu doğudan yere gidiyorlarmış

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Jandarmanın genel tanımında var. Türkiye sınırları içerisinde güvenliğe denir sanırım.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Şu Jandarma araçlarıyla devriye gezenler, İç güvenlikten mi oluyor?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Valla çok geniş bir konu askere gitmeden öğrenemezsin tabi bulunduğun yere de bağlı sonuçta benim uzun saçlı küpeli devrelerimde vardı :D istihbaratçı sivil arabayla cafe bar geziyolardı :D.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5