İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Isparta 40. Piyade Er Eğitim Alayı

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alayda 3 tabur olduğunu öğrendim.Çavuş Eğitim Taburu, Piyade Er Eğitim Taburu, Havan Eğitim Taburu.
Çavuşa düşmüşüm :)

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Hadi gözün aydın diyelim o zaman.

Çavuş olunca askerlerin canını yakma gözünü sevim

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Senin için yakmıyacağım nede olsa forumdaki tek devre arkadaşımsın, seni hiç unutmucam :D

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Tamam devrem :p Şimdiden havaya girdik ha :p

Sen ne zaman teslim olacaksın ?

Ben trenle gitmeyi düşünüyom bi gün evvelinden. Yavaş yavaş, tin tin gidecek. Kitap okuma alışkanlığım var hamdolsun :) Gittiğimde ufak bir pansiyon gibi bir yerde kalırım. Ertesi gün şehri gezer sonra teslim olurum diye düşünüyorum..

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben Isparta - İç Güvenlik diye duydugumda ne zaman teslim olacağımı bile sormayı unuttum. :)
Haftaya sülüs aldığımda ne zaman teslim olacağımı ögrenirim ama senin kadar erken teslim olmam sanırım seninki bana epey erken geldi belkide denizci olduğun içindir bilmiyorum.
Zaten hiçbirşeyi bilmiyoruz ya neyse :D

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ben de ayın 19 unda sülüsü alacam zaten, nasıl oluyor bilmiyorum. Hemen sülüsten sonra mı yol izni verecekler yoksa ileri tarihe mi atacaklar.. Bilmiyorum ki :\

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kasım 23 arkası askere gidişler başlar(değişmedi ise), sülüs aldığın gün askere gitmiyorsun sülüs arkası yol izni var 2 ila 4 gün arası yaklaşık ayın sonuna kadar dayanıyorsun :)
Ben sülüsü mesala 12 Kasımda alacağım ama gidişim yaklaşık tahminen 26-28 Kasıma denk gelir.
( Ben masumum babam Askeri Hakimlikten terk bir komutan o dedi :p )

K

Kayıtsız Üye

Misafir
S.A

MRB DOSTUM BENDE ISPARTAYA DUSTUM PIYADE KOMANDO NASIL BIYER BENDE BILMIORUM VALLA

K

Kayıtsız Üye

Misafir
banada ısparta cıkmıs..

Bende ogrendim ısparta iç guvenli 40.piyade alayı... 21 kasımda ins. gidiyorum...

8

87/4

Misafir
87/4 devrelerim ısparta 40.piyade alayı

selam arkadaslar 40.piyade alayı cavus a dustum var mı oraya dusen arkadaslar 23 kasımda oaradayım.ayrıca nasıl bir yer bilgisi olan varsa sevinirim

K

Kayıtsız Üye

Misafir
selam arkadaşlar. bende ısparta 40. piyade er. eğt. alayı. yandık arkadaşlar , hemde marmara çırası gibi :D çok kötü bi yermiş. 45 gün acemilik ama nanay :D
hepimiz için hayırlı olur inş.

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
40. Piyade İç Güvenlik Eğitim ve Tatbik Alay Komutanlığı' dır. Eğitim Birliği olmasından ötürü daima kalabalık bir yapıya sahiptir. Tüm rütbeli personel ve diğer askerlerin toplamı yaklaşık 10 bini bulmaktadır.

Çavuş Eğitim Taburu, Piyade Er Eğitim Taburu, Havan Eğitim Taburu olmak üzere 3 dalda eğitim verilir. Eğitim Şartları özellikle kış aylarında Isparta' nın sert havası dikkate alınacak olursa nispeten ağırdır. Ancak piyade birliği olmasından ötürü 75 günlük acemi eğitimi genelde yanaşık düzen eğitimi ve ordu jimnastiği tüfekli-tüfeksiz hareketleri serisi ile sınırlıdır.

http://wikimapia.org/1747967/tk/

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok sıkışırsam benim tanıdığım bir GNeRaL'i ararım derim, tırsarlar belki :p
AlemTurk, sağol haritada görmemiştim :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
iç güvenlikçiler çok zor ama çok zevkli askerlik yapacaklar. TSK nın en elit bölümüdür "iç güvenlik" çoğuna göre. düz piyadeler genelde "düz" askerlik yaparlar. Kıbrıs ya da Edirne'dedir birliklerin çoğunluğu..
Hayırlı tezkereler.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
vaybe 87/4'lere sıra gelmiş, bizim zamanımızda öyle bir devre olmaz diyorduk :p şimdi geldi gidiyor bile :)

hayırlı teskereler arkadaşlar, yolunuz açık olsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5