İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Isparta 40. Piyade Er Eğitim Alayı

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sülüs öncesi şubeden gelen bir sevk evrak belgesi var orada Özellik kısmında bu yazıyor, üstünde sınıfın vs. zaten piyade/komando/levazım/istihkam vs... ne isen
Özellik : Kaloriferci, Muhafız Eri, Hizmet Eri, Bende işte 7.62 MM Makineli Tüfek Çavuşu vs.. gidiyor öyle ;)
Sevk evrakı imzalanıp verildikten sonra sülüs veriliyor da onda da yazarmı bilmiyorum henüz sülüsü alamadım yoğunluktan kısmetse yarın not düşerim konuya.

şimdiden hayırlı teskereler Isparta'dan forumda arkadaslar var seni yanlız bırakmazlar

K

Kayıtsız Üye

Misafir
slm

kardes benımdekı aynen senın gıbı mayın dedektör çavuşu.ikimizde çavus talımgahtayız.benımmsn olcay_06_87_ eklersen tanısalım

K

Kayıtsız Üye

Misafir
Çavuş talimgahına gideceksin tabiki bak kendinde Mayın Operatörü Çavuşuyum demişsin.
Bende, (P-002) 7.62 MM. MK. TF. ÇVŞ. olarak gidiyorum. ( O ne demekse :p )

EYWALLAH BAKARIM.YA BEN BAYAN KUAFÖRÜYÜM ŞİMDİ MESLEGIMI YAPAMAYACAM MI YA MAYIN CAWUSUMU NEYSE KESIN O ISI MI YAPACAM

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Holokost, ne dağ komandosu o eğridir de eğitim yeri, ben bitli piyade/Çavuşum mesleğimde Bilgisayar İşletmen Operatörü yazmışlar zaten Yüksekokul mezunuyum/Fakülte terkim(Bil.Müh) :p
30 Normal statüde eğitim + 45 gün branş eğitimi meslek seçimlerinde yazıcılığa kaydırırlar diye düşünüyorum, benden iyisinimi bulacaklar :D

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
EYWALLAH BAKARIM.YA BEN BAYAN KUAFÖRÜYÜM ŞİMDİ MESLEGIMI YAPAMAYACAM MI YA MAYIN CAWUSUMU NEYSE KESIN O ISI MI YAPACAM

Mesleğe ayrılanlarda olacak, ne yazıyorsa onu devam edecek olanlarda. Bu sadece eğitim kısmıdır. Çavuşsan her silahı tanımak/bilmek zorundasındır. Eğitimini alır sonra mesleğine geçirirler (seçilirsen).
Usta birliğinde takarlar 2 pırpırını tamamdır :p

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Benden 1 gün sonra teslim oluyorsun devrem :D

Ben de birazdan sülüsü almaya gidecem nasipse, bakalım ne yazıyo.. Hadi hayırlısı, ya nasip :)

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
devre kaybı DK olanlar o kısaltmayı dağ komandosu olarak kullanıyorlar da kendı aralarında onun ıcın dedım :)

K

Kayıtsız Üye

Misafir
herkese selam arkadaşlar. ben de ısparta 40. piyade eğitim alayına 22 kasım'da teslim olacağım.benim kağıtta sınıf bölümüne piyade yazmışlar, özellik bölümünde ise (P-001) P.MNG.K.ÇVŞ. yazıyor.bunun anlamı nedir acaba?

K

Kayıtsız Üye

Misafir
MERHABALAR

MERHABA ARKADAŞLAR..BENDE ISPARTA İÇ GÜVENLİĞİ VE TATBİKAT MERKEZ 40. PİYADE EĞİTİM ALAY KOMUTANLIĞINA MANGA KIDEMLİ ÇAVUŞ EĞİTİMLİ OLARAK 22 KASIM 2007 DE TESLİM OLUCAM.. UMARIM BENİ İYİ ŞEKİLDE HATIRLARSINIZ ORDA :p:p:) YANIMDA OLACAK ARKADŞLARA İYİ ŞANSLAR DİLERİM.... YOLUNUZ AÇIK OLSUN....

K

Kayıtsız Üye

Misafir
P.MNG.K.ÇVŞ BUNUN ANLAMI PİYADE MANGA KIDEMLİ ÇAVUŞ OLUYOR. BENDE SENİN GİBİYİM.. 22 KASIMDA ESLİM OLUCAM AMA 21 KASIM AKŞAMINDAN YOLA ÇIKICAZ.. BURSA TERMİNALİNDEN.... İNŞ. ORALARDA GÖRÜŞÜRÜZ...

K

Kayıtsız Üye

Misafir
Vay be 40. piyade alayına teslim olacakların yarısı burda.. :) Bende bilgisayar proğramcılığı mezunuyum ve çavuş eğitim talimgahına gidiyorum.. Daha önce bu 40. piyade alayında acemilik yapmış olanlar, orası ile ilgili tiyolar verse çok iyi olurdu doğrusu. Bide giderken götürülecek şeyler konusunda benim kafam karıştı; bazı askerlik sitelerinde şöyle bir liste yapılmış :

Giyim vs.

Boyun cüzdanı
Postal bağcığı
Eşofman
Terlik
Havlu (mavi renk. El, yüz, banyo havlusu)
Banyo şortu (anadan doğma duş almak istemeyenler için)
Kemer
Çamaşır takımı (Karacı ve havacılar için yeşil, denizciler için beyaz. Paçalı alt, yarım kollu üst)
Havlu çorap
Yün çorap
Eldiven
Bere
Boyunluk
Postal için vatka
Postal için tabanlık (keçe veya silikon)

Araç-Gereç

Postak kilidi
Dolap kilidi
Çanta kilidi
Kol saati (plastik, ucuz, su geçirmez)
Elbise askısı (Her sabah pijamamızı, her akşam kamuflası askıya asacağız. Denetimde bakıyorlar)
Elbise poşeti (Askıyı poşetin içerisine sokup dolaba asıyoruz)
Kirli/Temiz çamaşır torbası (Yıkamada çamaşırların karışmaması için)
Dikiş seti
Çengelli iğne
Sabunluk (mavi)
Traş kutusu (mavi beyaz kutu)

Sağlık ve Temizlik

Postal spreyi
Pudra (Pişik ve mantar için, ilaçlı)

Mantar kremi
Yara bandı
Elbise fırçası
Ayakkabı boyası
Diş fırçası
Diş macunu
El kremi
Dezenfektan jel
Tırnak makası
Tıraş bıçağı (ucuzundan. yer değiştirmesin*)

Tıraş köpüğü (ucuzundan)

Tıraş aynası
Islak mendil
Selpak
Tuvalet kağıdı
Dudak koruyucusu
Kolonya

Allah aşkına tatile giderken bu kadar şey götürmüyorum ben, bu listeyi yapanlar abartmışmı nedir? Kimi diyor orda her şey var çok bi şey götürmenize gerek yok, kimi diyor uzun kuyruklar olur kantinde bide pahalı olur giderken götürün.. Sizler ne yapmayı düşünüyorsunuz beyler? Ben temel ihtiyaçları götürmeyi ıvır zıvırı ordan almayı düşünüyorum.. Herkeze şimdiden iyi teskereler..

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bütün çavuşlar buraya toplanmış ya :p Ama hepiniz kayıtsız üyesiniz olmadı.
O zaman Çavuş Eğitim Taburuna gidenler MSN'leri bıraksın bir zahmet ;)

7.62 MM. MK. TF. ÇVŞ'dayım. Aynı yerde olan varmı benimle?

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Holokost, ne demezsin zaten internet bağlantılı son model pc'ler bizim için hazırlanmış bekliyor kesin :D
Bu arada ben DK değilim, normal sevkim ben yanlış anlamışım :p

K

Kayıtsız Üye

Misafir
(p-011) r/a çvş. ne anlama geliyor arkaşlar yokmu bilen gerci ne kaldı 22 sine

E

eneskoç

Misafir
slm

bende ısparta 40 alay düştüm oraya düşenlerle görüşürüz 24 kasım kahtalı ıspartada

K

Kayıtsız Üye

Misafir
bende ispartaya (P-002) 7.62 MM. MK. TF. ÇVŞ. olarak gidiyorum. hadi hayirlisi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5