İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ispiyoncu milletiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar harbiden ispiyoncu ve birbirini çekemeyen bir milletiz
adsense bölümüne bakın herkes birbirini ispiyonluyor google ye
tamam hile yapılsın demiyom ama acayip bir ispiyon hastalığı var milletimizde

şimdide ispiyonculuğa yeni bir boyut kazandırdılar
malumunuz forumların bir çoğu vbulletin lisanszı kullanıyor.
neden genelde parası olmadığından kullanıyor.
ispiyonculuğun yeni boyutu olarak ta kaçak vbulletin kulananları vbulletin firması jelsofta ispiyon etmek

bir vbulletin forumlu sitem vardı baya bi üye kazanmaya ve popüler olmaya başlamıştık 2 ay sonrada vbulletin lisansı alacaktım ama gel görki yurdumun ajan casus ispiyon hastalığına yakalanmış insanları dakkasında vbulletine gammazladılar. ki eminim kendileride kaçak vbulletin kullanıyor. datacenter da sitemi kapadı ama server benim olduğu için sitenin ip adresini deyiştirip yine açtım 2 ay da böyle kullanıyordum bu ispiyoncu arkadaşlar site kapanıp tekrar acılınca allah allah acaba lisansmı aldıki tekrar açtı diye düşünmüşler sonra bi daha vbulletine ispiyon etmişler
amcalar bu sefer sitemi kapamadılar ama avukatları araçılığı ile mail yolladılar
vbulletini silmezsen mahkemye vercez dediler

bene mecburen sildim vbulletini ama şimdi ne olcak ben 2 ay sonra lisanslı vbulletin alacağım. ve ispiyonculuk nasıl olur gösteriyim tüm kaçak vbulletin kulananları ispiyon edeyimde görsün o akıllı arkadaşlar

şimdi birbirini ispiyonlamak isteyenlere yolda gösteriyim
http://www.vbulletin.com/piracy.php adresini girip vbulletin kullanan sitelerin url yi yazıp gönderiyorsunuz jelsoft gerekleri yapıyor

şimdi bazı arkadaşlar diycek onlar yaptı sen yapma
yok abi defalardır benle uğraşıyorlar ispiyon nasıl olur göstercem

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabiiki sende şikayet et.
Neden adamların emeği / ekmeği ile oynuyorsun ki?
Bilindiği gibi bedava olan bir yazılım değil vBulletin.
Şimdi ben 160 $ verip lisans alayım, sen ise almadan kullan. Sonra millete ispiyoncu de. Bence kapatmaları iyi olmuş. Bu sana ve herkese ders olur.

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
baştan kapattılar ben hile ile açtım ama bu sefer vbulletin avukatı mail gönderdi mahkeme ye vercez diye kendim sildim avukat lada msn de konuştuk

bende programcıyım emeğede saygım var. zaten 2 ay sonra alacaktım. sağlık olsun
vbulletin 3.5.0 ful çıktığında alacam

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Dostum Ne alırsan al istediğini kullanabilirsin.
Yani 3,5 final çıksın diye bekleme.

Bilgin olsun diye söyledim.

Ayrıca atıyorum 4 çıktı çok cuzzi bi miktar verip onun lisansınıda almış olabilirsin.

Yanlışım varsa bilenler yazsın.

Ayrıca Şikayet edilmen normal.
Bende para toplayıp sıfırdan aldım ve phpbbden geçiş yaptım.

ilk olarak lisanslı aldım yani.

seni şikayet etmeleri de normal

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hep bu ispiyoncu topiclerine üzülürüm.. Çünkü biri beni hoş olmayan bişi yaptığımdan dolayı şikayet etse aman ben bunu nasıl yaptım kimse duymasın isterim ama burda ben bunu yaptım böle böle yaptım o da beni ispiyon etti deniliyor.. Ne kadar iyi niyetli bir milletiz ki yanlış gördüğümüz şeleri uyarıyoruz..

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HolyBoY,

sana hem suçlu hem güçlü mü denir pişkin mi denir bilemiyorum :)

hem suçu işliyorsun hem de diyorsun ki yapacaktım edecektim :)

D

dnturkey

Misafir
en iyisini yapmışlar. bir iş yapacaksan kaçak yapmayacaksın. eğer şu an paran yoksa git phpbb kur iki ay sonra lisans alınca vbulletin kurarsın. bunun 2 ayı felan yok ben kullanırsam beni de şikayet etsinler. biz enayimiyiz de daha siteyi açmadan lisansımızı alıyoruz... bi de haklıymışsın gibi gelmiş buraya yazmışsın... inşallah burdaki yazılardan sonra kimin suçlu olduğunu anlarsın...

kolay gelsin...

H

hostcu1

Misafir
ya şu memlekette en çok emek ezikliginden nefret ediyorum adam her boku *****ler kullanır vbulletine bilmem neye gelince hemen ispiyonlar itin biride beni ispiyonlamış mecbur aldık lisans sorsan dallamaya evindeki windows lisanssız çıkar....

şı forumdakilerin %99 yalancı adamlar neden dersen emek diye eziklik yapanlar aslında elinde imkan olmayanlar yani msl google adsence bi açıgını bulsanız anasını bile yaparsınız sonra(sözüm meclisten dışarı) gerçekten bu açıgı kullanmıcak kişi sayısı bı forumda 3-5 geçmez....

hepiniz sitenizde stock photo kullandınız büyük ihtimal kaçınız bunun lisansını aldı bence hiçbiriniz çunku tek bir resmin lisansına bile 50$ istiyolar

ama şuna bende karşıyım adam günlerce ugraşmış kendine bi script yazmış msl elmasgünes scriptleri adam o kadar emek vermiş dallamanın biri gelmiş çalmış işte buna namussuzluk denir....

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vbulletine verilmemiş mi emek peki?

Google reklamlarından gelirimi sölesem gülersiniz.. Gerçi koyacak yer yok ondan kaynaklıda :) Sonuç olarak ana sitemde değilde bir çok domainim ve subdomainim var daha bir gün pop up açmadım...

KIZILKURT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vbulletin lisansı alıp almama holyboy ile jellsofta kalmış. başka kimseyi ilgilendirmez.

eh tabi emeğe de para vermek gerekiyor ama acaba arkadaşı ispiyonlayan kişi de lisans var mı ?

H

hostcu1

Misafir
VazgectimSenden

sen pop-up niye açmıyosun çunku google enseler diye yazımı dikkatli okursan bilinmedik bi açıktan bahsetmek istedigimi anlarsın

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KIZILKURT ;
Arkadaşım Lisanslı veya lisanssız kullanmak elbette Jelsoft ile arkadaşın arasında olan bir konu.
Peki bunu forum ortamına taşıyan kişinin kim olduğuna bakarmısın ?

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya ben lisansız kullanmayı savunmuyorum burda ince bir nokta var beni şikayet eden elemanlar kendileri lisansız kullanıyor ama başkasını şikayet edebiliyorlar
yani vbulletini çok düşündüklerinden deyil bizi çekemedikleri için şikayet ediyorlar.

yoksa zaten programcı olduğumdan benimde daha önce başıma geldiğinden bu tür şeyleri tavsip edecek deyilim.

neyse arkadaşlar ben sadece toplumuzun profilini gözler önüne serdim
zaten her doğan türk ajan casus olmayada meraklı deyilmi :D sonucta genlerimizde var ne yaparsın :D

S

samedmz44

Misafir
seni şikayet edenlerin lisanssız kullandığını bilecek kadar tanıyorsan neden onlarla konuşma gereği hissetmedinde geldin buraya yazdın ?

T

TurkWeb

Misafir
Edecek tabi adam, para vermiş almış sen free takıl bide lafa gelince herkesden önce çık (lafım sana değil dostum genel söliyorum) heryere reklamlarını yaz sonra nie şikayet ettiler beni ? diye dert yan, onun lisansı yoksa sende onu şikayet et.. Türk insanı ispiyoncu değil , emeğe duyarlı insandır. Haa paran yoksa phpbb kullan yada forum açma bu kadar basit. silah zoruylamı açtırıyorlar :)

DesTRuctionS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O kadar duyarlı bir millet isek neden Rus siteleri şikayet etmiyorsunuz neden kapatmıyor vBulletin Şirketi weya kapatamıyor ....
(Rusya , Malezya vb... )

Çekememezlik war tamam emek emek ama herkesin gücü yetmiyor almaya 160 dolar adam Host parasını zor weriyor bide 160 dolara bir parayı nasıl ayırsın TÜRKİYENİN Şartlarını düşünün dışardan pembe gözükebilir ama içine girin

Tamam Alınması lazım ama Adam birşeyler gormeden nasıl 160 dolarını yatırsın oraya bakar site guzel gidiyor buyuyor haa tamam o zaman alması lazım Bu zamanda insan Bilgisayar alınca Windows XP Lisans alamıyor bırakta Sitesini geliştirinceye kadar weya gelişinceye kadar lisanssız kullansın...

O kadar Emeğe duyarlıysan kardesim @TurkWeb O zaman Bilgisayarında olan Tum MP3 Leri silersin Tüm Lisansız Programlarını Silersin Windowsunu Lisanslı kullanırsın Lisanslı Oyun alırsın neden Türkiyede PlayStationslara Orginal Olmayan Oyunları oynatmak için Chip takımı Çok Fazla bunlarıda düşün duyarlı arkadaşım BUNLAR GERÇEK LAFLA BİTMİYOR HERŞEY....

T

TurkWeb

Misafir
DesTRuctionS' Alıntı:
O kadar duyarlı bir millet isek neden Rus siteleri şikayet etmiyorsunuz neden kapatmıyor vBulletin Şirketi weya kapatamıyor ....
(Rusya , Malezya vb... )

Çekememezlik war tamam emek emek ama herkesin gücü yetmiyor almaya 160 dolar adam Host parasını zor weriyor bide 160 dolara bir parayı nasıl ayırsın TÜRKİYENİN Şartlarını düşünün dışardan pembe gözükebilir ama içine girin

Tamam Alınması lazım ama Adam birşeyler gormeden nasıl 160 dolarını yatırsın oraya bakar site guzel gidiyor buyuyor haa tamam o zaman alması lazım Bu zamanda insan Bilgisayar alınca Windows XP Lisans alamıyor bırakta Sitesini geliştirinceye kadar weya gelişinceye kadar lisanssız kullansın...

O kadar Emeğe duyarlıysan kardesim @TurkWeb O zaman Bilgisayarında olan Tum MP3 Leri silersin Tüm Lisansız Programlarını Silersin Windowsunu Lisanslı kullanırsın Lisanslı Oyun alırsın neden Türkiyede PlayStationslara Orginal Olmayan Oyunları oynatmak için Chip takımı Çok Fazla bunlarıda düşün duyarlı arkadaşım BUNLAR GERÇEK LAFLA BİTMİYOR HERŞEY....

Dostum 1. si windowsum lisanslı, mp3 leri indiririm dinlerim beğendiğim sanatçının cd sinide alırım.
Rusya yı neden kapatamıyor? yasal boşluklar ve ABD-RUSYa ilişkileri nedeniyle.. Madem öyle sende rusyadan host al kur vbulletini.. Ayrıca vbulletin kur diye silahmı dayıyolar kafana başka ücretsiz sistem kur. Adam sana demiş kardeşim ben script yazdım beğeniyorsan kullanmak istiyosan XXX$ ödiceksin bana okadar.. Haa senin işine gelirse alırsın gelmesse başka yere uçarsın açık ve net. Neden hala emek hırsızlığını savunuyorsunuzki?

P

punctualazrael

Misafir
Durumu özetlemek gerekirse:
- Topici açan arkadaş, ahlaki olarak yanlış kabul edilebilecek bir iş yapmış. Çünkü insanların emek verdikleri bir şeyi ücretsiz kullanmış. Peki kendimize bakabiliriz bu noktada, arşivimizdeki binlerce mp3, belki de yüzlerce divx buna basit bir örnek olabilir.
- Topici açan arkadaş, kendisi "ispiyonlanınca" başkalarını "ispiyonlayacağını" ifade etmiş. Şimdi düşünülmesi gereken nokta bu. Tamam arkadaşım ne yapacaksan yap, neden burda bunu ilan ediyorsun ki? Vicdanını mı rahatlatıyorsun, göz mü korkutuyorsun yoksa tebrik mi bekliyorsun?
Kimse lafımdan alınmasın ama Türk milletinin en büyük sorunu bence çekememezlik falan değil. En büyük sorunumuz her konuda fikir yürütecek kadar sığ bilgilerimize güveniyor olmamız. Ahkamcı milletiz :)
Bknz: Şekil A (Bendeniz) :)
Konuyu tatlıya bağlamak gerekirse, herkesin iradesi hürdür. Herhangi bir eser ya da program/yazılım vs kullanmak için doğru yöntem parasını ödeyip satın almaktır. Ama satın almadan kullanan varsa da onun kendi bileceği iştir. Zaten yasal uyarıları göze alıyordur.
Tşk

V

varyemez

Misafir
punctualazrael kesinlikle yanlış düşünüyorsun bence bu program için o fiyat çok fazla ve bende şikayet edilerek zor bir dönemde lisans almak zorunda bıkarıldım.Ben sadece turklerin emeğine saygılıyım yabancılara akan paraya her zaman isyan etmişimdir.Ör windows xp nin türkiyede ne kadar fiyata satıldığnı biliyormusun kendi ülkelerinde neredeyse bedavaya satılan yazılım türkiyede kaç katına satılıyor.Bu nedenle yazık diyorum.Bence düşünmeden yazmamalısın..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi