İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyi Net E-Ticaret Semineri Gençler E-Ticarete Atılıyor !

NetHunterz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaslar, arkadaşım bu seminer için beni davet etti inceledim gerçektende faydalı olucak seminere gelicek isimler zaten büyük isimler :)
en büyük süpriz ise sertifika.

Gençler E-Ticarete Atılıyor! E-Ticaret Konusunda konunun teknik ve bağımsız düzenlenen ilk konferanstır.

İstanbul Aydın Üniversitesi Florya kampüsünde yapılacaktır.
Taksim'den her 30 dakikada bir servisler kaldırılacaktır.
Besyol Mah.Inönü Cad. No:40
Sefaköy-Küçükçekmece / ISTANBUL
Florya İSTANBUL / TURKİYE

Seminer Tarihi 18, 19 Aralık

162956_122634561132505_110743885654906_157760_2599925_n.jpg

18 Aralık 2010 Cumartesi

08.30-10:00 Kayıt

10:00-11:00Açılış Konuşmaları

11:00-11:45
Ufuk TARHAN / Türkiye Fütüristler Derneği Başkanı
İnternet'in Geleceği

11:45-12:00
Çay/Kahve Arası

12:00-12:45
Dr. Ramazan KURTOĞLU / İAÜ Uluslararası Tic. Bölüm Başkanı
E-Ticaret Nedir?

12:45-13:30Dr. Cenktan ÖZYILDIRIM / İBÜ. Uluslararası Ticaret
ve İşletmecilik Programı Koordinatörü
E-Ticaret'in Türleri 13:30-14:30
Öğle Yemeği / Kokteyl

14:30-15:15
Ferhan GEYLAN / Voiyk.com Kurucu
E-Ticaret ile Geleneksel Ticaret Arasındaki Farklar

15:15-16:00

York Trade Akademi
E-Ticaret, E-Dış Ticaret ve Uluslar Arası Ticaret

16:00-16:15
Çay/Kahve Arası

16:15-17:00
Ozan TATAR – Gittigidiyor.com Pazarlama Yöneticisi
E-Ticaret’te Pazarlama ve Marka Oluşturma

17:00-17:45
Mesut Mert - Microsoft PTA / Teknoloji Danışmanı
Microsoft Dynamics
19 Aralık 2010 Pazar

10:00-10:45

Boran GÖKBULUT / Bilge Adam Yazılım Bölüm Bşk. Yrd.E-Ticarette Teknik Alt Yapı

10:45-11:30
Emre YAZICI / Yapay Zeka Müh. Ve Uzmanı
E-ticarette Yapay Zeka, Müşteri modelleme, SEO.

11:30-11:45
Çay/Kahve Arası

11:45-12:30
Doğa SOM / Bilge Adam Web & Grafik Bölüm Bşk.
E-Ticarette Tasarım

12:30-13:15
Altan TAŞKIRAN – Garanti Ödeme Sistemleri, Üye İşyeri
ve Pazarlama Yöneticisi
E-Ticaret’te Güvenlik ve Ödeme Sistemleri
13:15-14:15
Öğle Yemeği / Kokteyl

14:15-15:00
Erhan ÇAĞSIRLI – S.M. Mali Müşavir
İnternet Şirketleri , Yasal Gereklilikler ve Mali Boyut

15:00-15:45
Melih ÖDEMİŞ – Yemeksepeti.com Kurucu Ortağı
E-Ticaret Stratejileri

15:45-16:00
Çay/Kahve Arası

16:00-16:45

Gökhan AHİ – İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi Bşk.
E-Ticaret'te Hukuki Alt Yapı

16:45-17:30
İlker KALDI
İzgören&Akın Eğitim ve Danışmanlık - Akdeniz Bölge Müdürü
Kişisel Gelişim, Özgüven, Girişimcilik ve Liderlik

katilim_ucret.jpg
katilim_ucret2.jpg

Gençler E-Ticarete Atılıyor Web Site

GENÇLER E-TİCARETE ATILIYOR 2010 SPONSORLARI

bilgeadam.jpg
garanti.jpg

gittigidiyor.jpg
microsoft.jpg

yorktrade.jpg
futurist.jpg

voiyk.jpg
izgoren.jpg

yemeksepeti.jpg
redbull.jpg

T

trgy

Misafir
Ticaret dinlemekle anlaşılmıyor ticaret deneyip dolandırıla dolandırıla öğreniliyor, bu tarz seminerler falan sırf hikaye dinlemek için. Tek avantajı insanı gaza getirir, başka hiç bir avantajı yok.

NetHunterz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ticaret dinlemekle anlaşılmıyor ticaret deneyip dolandırıla dolandırıla öğreniliyor, bu tarz seminerler falan sırf hikaye dinlemek için. Tek avantajı insanı gaza getirir, başka hiç bir avantajı yok.

Avantajını sana sormadık sen rahat ol ben o hikayeleri sana anlatırım !

Birde admin olucak konuyu nasıl baltalıyor

X

Xman

Misafir
Gitti gidiyorun pazarlama yöneticisi gelsin ben ona anlatiyim e-ticaret nasıl yapılır. Gittigidiyor önce adam gibi e-ticaret yapmayı öğrensin, kalan aklınıda kendine saklasın bence. Bu konferanstan bi cacık olmaz birde üzerine 40 lira verelim oh ne güzel..

NetHunterz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gitti gidiyorun pazarlama yöneticisi gelsin ben ona anlatiyim e-ticaret nasıl yapılır. Gittigidiyor önce adam gibi e-ticaret yapmayı öğrensin, kalan aklınıda kendine saklasın bence. Bu konferanstan bi cacık olmaz birde üzerine 40 lira verelim oh ne güzel..

Tabi canım sen anlatırsın e-ticaret nasıl yapılıyor GİTTİGİDİYOR'a kralsın hiç güleceğim yoktu :D

X

Xman

Misafir
Tabi canım sen anlatırsın e-ticaret nasıl yapılıyor GİTTİGİDİYOR'a kralsın hiç güleceğim yoktu :D

Konu başlığın yanlış ve yanıltıcı bu olayın iyinetle bir ilgisi yok, konuyu açtığın bölüm yanlış, verdiğin cevaplar kontrolsüz, birazdan nickini çizip mesajlarını da silerler, o zaman gülersin bol bol.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Ben ortada link veya iletişim bilgisi göremiyorum.Organizeyi yapan firma veya kişileri göremiyorum veya nasıl satın alıcağımız bilgiside yok , bunları verirmisiniz.

NetHunterz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu başlığın yanlış ve yanıltıcı bu olayın iyinetle bir ilgisi yok, konuyu açtığın bölüm yanlış, verdiğin cevaplar kontrolsüz, birazdan nickini çizip mesajlarını da silerler, o zaman gülersin bol bol.

İyinetle alakalıdır konu açılan yer etkinlik bölümüdür iyinetden gelmek isteyen var ise hep beraber gidilicektir.Verdiğim cevaplar sizin agresif ve konuyu baltalama cevaplarınızdan kaynaklanıyor. İster mesaj ister nickimi sil önce konusmayı bilin sonra ne yaparsan yaparsın :) bu forumda ilk konumdu çok şaşırdım admin tarafından "yok kötü etkinlik bosuna hikaye" çocuk dicem ayıp olur artık..

Ben ortada link veya iletişim bilgisi göremiyorum.Organizeyi yapan firma veya kişileri göremiyorum veya nasıl satın alıcağımız bilgiside yok , bunları verirmisiniz.

Gençler E-Ticarete Atılıyor Web Site

konu içinde yazıyor zaten.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Bu forumda ticaretle ilgili bir seminerin reklamını yapıp sonra da forum yetkilisinin ticaret hakkında yaptığı bir yoruma hakarete kaçan bir cevap yazarsanız konunuz kilitlenir.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Özel mesaj yazışması sonucu kişi uzaklaştırıldı :

Quote:
Originally Posted by NetHunterz
Quote:
Originally Posted by CaLViN
Quote:
Originally Posted by NetHunterz
Selam, r10'dan duydum bu forumu sağlam forumdur dediler bakalım dedik konumuzu açtık konuya ticaret dediniz ya harbiden bende sorun yada sizde!

En basitinden kos koca r10da 1 ay önce CeBit fuarı düzenlendi 20 lira bilet parası simdi bu ticaretmi oluyor? yorumları dikkatlice oku yetkililer saçma sapan yorumlar yapıyor 1 kere ne olursa olsun konu baltalanmaz yok bunlar hikaye hurafa derlerse bende mesajımı yazarım önümde kim olursa olsun bu yaptıgınız çocukluktur !
Önce kişilerle konuşmayı öğrenin.
Bana sen diye hitap edemezsiniz.

Siz benim konuma hitap şeklinizi bilin bende ona göre konusurum kiii sen kımsınde ben sana sen demicekmişim alt üstü burası forum patronummun babammısın neyimsin?
Dağdan geldiniz sanırım,bu forumdan uzak durun lütfen.
Seminere falan gideyim demeyin,dayak yiyip gelebilirsiniz.

T

trgy

Misafir
Avantajını sana sormadık sen rahat ol ben o hikayeleri sana anlatırım !

Birde admin olucak konuyu nasıl baltalıyor

Birşey mi satıyorsun da konunu baltalıyorum, gören de semineri bu yapacak sanar. Sana kısaca özetliyeyim ne demek istediğimi. Ticaret tecrübe istiyor, tecrübeli kişilerin yanında eğitim istiyor, 2 - 3 seminere gidipte dinlemekle bitmiyor olay.

Her büyük site sahibinin ticareti bildiğini de sanmayın. Facebook'un sahibi ticareti bilseydi, elinde %20 pay kalmaz, Dünya'nın en zenginleri arasında yer alırdı.

Ahmet abi güzel birşey söylemiş GG sahibi ile ilgili. GG sahibi de ticareti bilmiyor bana göre. Bana göre E-ticaret'in kralı hepsiburada.com. GG sahibi ne yaptı da ticareti biliyor diyorsunuz? Ebay'i klonladı reklamını yaptı olay bundan ibaret, ama Hepsiburada.com kapı kapı dolaşmış kadar iş yaptı.

Şöyle de değerlendirilebilir, GG'nin farklı rakipleri çıkabilir ve GG'yi düzenli bir sistem ile kolayca geçebilirler ama hepsiburada.com'u geçmek o kadar kolay değildir.

Sen bana bu konuşma tarzınla hiçbirşey anlatamazsın.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Birşey mi satıyorsun da konunu baltalıyorum, gören de semineri bu yapacak sanar. Sana kısaca özetliyeyim ne demek istediğimi. Ticaret tecrübe istiyor, tecrübeli kişilerin yanında eğitim istiyor, 2 - 3 seminere gidipte dinlemekle bitmiyor olay.

Her büyük site sahibinin ticareti bildiğini de sanmayın. Facebook'un sahibi ticareti bilseydi, elinde %20 pay kalmaz, Dünya'nın en zenginleri arasında yer alırdı.

Ahmet abi güzel birşey söylemiş GG sahibi ile ilgili. GG sahibi de ticareti bilmiyor bana göre. Bana göre E-ticaret'in kralı hepsiburada.com. GG sahibi ne yaptı da ticareti biliyor diyorsunuz? Ebay'i klonladı reklamını yaptı olay bundan ibaret, ama Hepsiburada.com kapı kapı dolaşmış kadar iş yaptı.

Şöyle de değerlendirilebilir, GG'nin farklı rakipleri çıkabilir ve GG'yi düzenli bir sistem ile kolayca geçebilirler ama hepsiburada.com'u geçmek o kadar kolay değildir.

Sen bana bu konuşma tarzınla hiçbirşey anlatamazsın.

Ben mantığınıza katılmıyorum.

İnternet piyasasında normal ticaretten farklı kurallar işler.Normal ticarette potansiyele para vermezsiniz.Ama internette daha çok görülen değil beklene ne yatırım yapılır.Üstte verdiğiniz örnek olan facebook un sahibi çok stratejik yatırımlar almıştır.Yatırım aşamaları incelerseniz görüceksiniz.Eğer yatırımları bünyesine almasaydı (hisselerini vermeseydi) elinde rakipleriyle baş etmeye çalışan bir site olurdu.Yani şuandaki değeri %80 ini vermeye borçlu.

Amaç %100 ü elinde bulundurmak değil amaç çok yüksek değerde %20 bulundurmaktır.

Örnekler çoğaltılabilir amazon , micrasoft (bill gates %20 küsür hissesi vardır), apple (Steven Paul Jobs şirketten ihrac bile edildi sonradan geri alındı)

2. olarak gittigidiyorun klon site olduğundan ve ticareti bilmediğinden bahseymişsiniz.Klon siteye gelince şuanda dünyada 2 milyon denenmemiş proje çıkıyorsa türkiyede 100 ü geçmez.Bu yüzdendirki klon anlayışına çoğu başaralı kişi güler geçer(Bu ampulle anılan edisonun namının farklı birinin ampu denemeleriyle bozulmıyacağı gibi veya beğendiğiniz hepsiburadanın amazon klonu olması gibi).Artık bu anlayışın değişmesi gerek.Çoğu başarılı girişimci bu klon site olayına güler geçer ( özellikle almanyada başarılı girişimlerin çoğu klon sitelerden oluştuğunu düşünürsek).Önemli olan sadece yenilik değildir önemli olanlardan biridir.Olmaması da kişilerin önünde engel değildir.

Gittigidiyorun başarıs ilk olması veya klon site olması değildir.Açıldığı dönemde benzer birçok klon açık arttırma sitesi vardı , ama gittigidior yükseldi ve %10 gibi yüksek bir komisyonu insanlara kabul ettirdi.Bu bence büyük bir ticari başarıdır.Gittigidiyorun başarısı kararlılık ve sorunları aşma taktikleridir.Rakibi küçümsemek ve düzenli bir sistemle geçebileceğine inanmak büyük bir hezimete uğrama olasılığı demektir.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ben mantığınıza katılmıyorum.

İnternet piyasasında normal ticaretten farklı kurallar işler.Normal ticarette potansiyele para vermezsiniz.Ama internette daha çok görülen değil beklene ne yatırım yapılır.Üstte verdiğiniz örnek olan facebook un sahibi çok stratejik yatırımlar almıştır.Yatırım aşamaları incelerseniz görüceksiniz.Eğer yatırımları bünyesine almasaydı (hisselerini vermeseydi) elinde rakipleriyle baş etmeye çalışan bir site olurdu.Yani şuandaki değeri %80 ini vermeye borçlu.

Amaç %100 ü elinde bulundurmak değil amaç çok yüksek değerde %20 bulundurmaktır.

Örnekler çoğaltılabilir amazon , micrasoft (bill gates %20 küsür hissesi vardır), apple (Steven Paul Jobs şirketten ihrac bile edildi sonradan geri alındı)

2. olarak gittigidiyorun klon site olduğundan ve ticareti bilmediğinden bahseymişsiniz.Klon siteye gelince şuanda dünyada 2 milyon denenmemiş proje çıkıyorsa türkiyede 100 ü geçmez.Bu yüzdendirki klon anlayışına çoğu başaralı kişi güler geçer(Bu ampulle anılan edisonun namının farklı birinin ampu denemeleriyle bozulmıyacağı gibi veya beğendiğiniz hepsiburadanın amazon klonu olması gibi).Artık bu anlayışın değişmesi gerek.Çoğu başarılı girişimci bu klon site olayına güler geçer ( özellikle almanyada başarılı girişimlerin çoğu klon sitelerden oluştuğunu düşünürsek).Önemli olan sadece yenilik değildir önemli olanlardan biridir.Olmaması da kişilerin önünde engel değildir.

Gittigidiyorun başarıs ilk olması veya klon site olması değildir.Açıldığı dönemde benzer birçok klon açık arttırma sitesi vardı , ama gittigidior yükseldi ve %10 gibi yüksek bir komisyonu insanlara kabul ettirdi.Bu bence büyük bir ticari başarıdır.Gittigidiyorun başarısı kararlılık ve sorunları aşma taktikleridir.Rakibi küçümsemek ve düzenli bir sistemle geçebileceğine inanmak büyük bir hezimete uğrama olasılığı demektir.

Ek olarak; ticareti bilmek bir anlamda da ticaret yapacağın insanları bilmektir. Bakış açısı olarak tekdüze bakılırsa; gg yada hepsi burada bugün buradaki herkesten daha iyi ticareti biliyordur.Çünkü başarılıdır. Tabiki olaya çok yönlü bakacak olursakta; bizler o fırsatı yakalasaydık daha iyide olabilirdik diyebiliriz. Ama sonuç olarak; doğru kişiyle çalışmakta ticarette bir başarıdır. Yani illa yaptığınız işin başında durmanız şart değildir. Örnek olarak; sabancı her kurduğu firmada gidip çalışmamıştır yada ağaoğlu gidip inşaatta kazma sallamamıştır. Strateji belirlemekte bence en büyük iştir.

Konu açısından da okuyunca gerçekten de baltalanmış. İnsan adminlerin mesajlarını okuduğunda sanki dandik bir seminermiş havasına kapılmakta buda dolayısıyla konu sahibi arkadaşı rahatsız etmektedir. Yorum yapan üyelerin dediği gibi; orada toplanmak bu forum adına bir istikrar adımı olabilirdi. Başarıya giden ilk yol denemek ve dinlemekse, oradan da birşeyler alınabilirdi. sanırım kendi aramızda yapılan toplantılardan çok daha değerli olacaktı. ( katılımcılar ve konuşmacılarda iyimiş )

T

trgy

Misafir
Ek olarak; ticareti bilmek bir anlamda da ticaret yapacağın insanları bilmektir. Bakış açısı olarak tekdüze bakılırsa; gg yada hepsi burada bugün buradaki herkesten daha iyi ticareti biliyordur.Çünkü başarılıdır. Tabiki olaya çok yönlü bakacak olursakta; bizler o fırsatı yakalasaydık daha iyide olabilirdik diyebiliriz. Ama sonuç olarak; doğru kişiyle çalışmakta ticarette bir başarıdır. Yani illa yaptığınız işin başında durmanız şart değildir. Örnek olarak; sabancı her kurduğu firmada gidip çalışmamıştır yada ağaoğlu gidip inşaatta kazma sallamamıştır. Strateji belirlemekte bence en büyük iştir.

Konu açısından da okuyunca gerçekten de baltalanmış. İnsan adminlerin mesajlarını okuduğunda sanki dandik bir seminermiş havasına kapılmakta buda dolayısıyla konu sahibi arkadaşı rahatsız etmektedir. Yorum yapan üyelerin dediği gibi; orada toplanmak bu forum adına bir istikrar adımı olabilirdi. Başarıya giden ilk yol denemek ve dinlemekse, oradan da birşeyler alınabilirdi. sanırım kendi aramızda yapılan toplantılardan çok daha değerli olacaktı. ( katılımcılar ve konuşmacılarda iyimiş )

Etohum sürekli toplantı düzenliyor onlara katılım yapılsa daha iyi olur, bu adamların yapacağı tek şey reklam. Etohum ise hiç bir reklam yapmadan toplantılarını düzenliyor. O yüzden böyle birşey yazdım ben.

Örneğin oradaki Voiyk.com tamamen reklam amaçlı orada bence. Hangi başarısı var da bize anlatacak? Voiyk.com yurtdışı klonudur bilmeyenler için bunu da söyliyeyim. Bilge adam da bana göre orada reklam amaçlı bulunacak.

Yani benim oradaki yorumum tamamen reklam amaçlı bir seminere katılmak yerine, etohum gibi bunu gönüllü olarak yapılan yerlere katılınmasını hedeflediğim içindir.

Son olarak şunu da ekliyeyim;

Artık internette başarılı olmak için şöyle bir kural var bunu birisi söylemişti bana ve gerçekten de öyledi. Ya çok iyi taklit edeceksin, ya da hiç olmamış birşey üreteceksin ve bu ürettiğin şey herkese hitap edecek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5