İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet 1. Makale Yarışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
İyinet olarak düzenlediğimiz yarışmalara kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sıradaki yarışmamız, seo yarışmalarına oranla küçük gibi görünsede, oldukça çekişmeli ve eğlenceli geçeceğine inanıyoruz.

Yarışmamızın özelliklerinden bahsedelim.

Yarışmaya katılmak isteyenler, birer adet makale yayınlayarak web sitelerine ekleyecekler. Aşağıda vereceğimiz kelimelerden birinden, iyinet sitesine link verecekler. Makale konusunu sabitlemiyoruz. İstediğiniz alanda makale yazabilirsiniz. Fakat burada önemli olan şey, makalenizin Türkçe imla kurallarına uygun, okunaklı, anlamlı olmasıdır.

Link vereceğiniz kelimeler : Webmaster, Ticaret, Teknoloji, Web Sitesi, Domain, Alan Adı, Programlama, Vbulletin, Wordpress, Backlink, Seo, Facebook, Twitter, Yarışma, Script, Paypal, Php, Hosting.

Bu kelimelerden birine link vermeniz gerekmektedir. İstediğiniz kelimeyi kullanabilirsiniz. Fakat yazacağınız yazının, link verdiğiniz kelime ile ilgili olması gerekmektedir.

Yarışma Ödülleri

1. olan üyemize 150 TL para ödülü
2. olan üyemize 100 TL para ödülü
3. olan üyemize 50 TL para ödülü
4. olan üyemize istediği firmadan kayıt edilecek 1 adet domain
5. olan üyemize istediği firmadan kayıt edilecek 1 adet domain

Ayrıca dereceye giren arkadaşlarımıza, Türkiye'nin önde gelen ve güvenilirliğini kanıtlamış olan hosting firması Netİnternet tarafından çeşitli hosting paketleri verilecektir.

Yarışma başlangıç tarihi : 17 Ağustos 2012
Yarışma bitiş tarihi : 27 Ağustos 2012
Sonuçların değerlendirilmesi : 28 Ağustos 2012
Sonuçların ilan edilmesi : 3 Eylül 2012
Ödüllerin Dağıtılması : 4-5 Eylül 2012

Yarışma değerlendirme kriterleri ve puanlama

1- Yazılan makalenin özgünlüğü
2- Türkçe imla kurallarına uygunluğu
3- Anlamlı, okunaklı ve okuyana bilgi vermesi
4- Sitenin genel düzeni ( Spam siteler, kopya içerikli siteler, reklama boğulan siteler bu puanlama türünden düşük puan alacaklardır )
5- Anahtar kelime ile makalenin uyumu

Bu kriterler 10 puan üzerinden puanlanacaklar ve en çok puanı toplayan kazanacaktır.

Yarışma sonuçları, İyinet Yönetimi tarafından değerlendirilecektir. Herhangi bir karışıklığa, aksaklığa ve haksızlığa yol açmamak için, yarışma bitene kadar makaleleri sadece bizler göreceğiz. Bu sebeple,

- İyinet kullanıcı adı :
- Makale linki :

Şeklinde adresine mail atmanız gerekmektedir. Yarışma sona erdiğinde, yarışmaya katılanlar ve makaleleri bu konudan duyurulacaktır.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Yarışmaya katılacak olanlar ; " Katılıyorum, katılacağım yada katıldım " şeklinde yazarsanız, bizde talep oranını görebiliriz.

Xeno

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben de katılıyorum 1-2 gün içinde makaleyi göndereceğim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
yarışmacılara başarılar diliyorum

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Katılıyorum ve yazmaya başladım bile :)

Herkese başarılar.Önemli olan para değil,derler ya insanın önce gözü doysan midesi doyar diye. :) İyinetimize biraz faydamız olursa ne mutlu bize.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bir sorum daha olacaktı makalemde 50 kere SEO kelimesi kullansam 5o sinide link vermek zorunda mıyız? Çok önemli bir soru benim için.

nesly

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de katılıyorum :) önemli olan katılmak :) sahalara geri döndüm

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İnsan üstü bir performans ile gerçekten kısa sürede sağlam bir makale yazdığıma inanıyorum :) Makalemi yolladım.

aLKaDraZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyinetin googlede veya farklı bir platformda iyi sıralama alması çok önemlimi sizce. Zaten sizi tüm webmaster dünyası tanıyor. Sizin tek sorununuz bence forum içinde kullanıcı faaliyetlerinin yetersiz kalması. Bundan dolayı forum dışını değil forumun içini hareketlendirecek yarışmalar düzenleyin. Şu konudaki yarışmayı forum içine adapte ettiğinizi düşünün. Katılım çok daha fazla ve forumun hareketlenmesine büyük katkı sağlar. Aynı zamanda konunun görüntülenme ve yorum sayısı gibi parametlerinide yarışma faktörleri arasına alırsanız. Hem dış platformlardaki paylaşımlar (sitede yayınlama, profil, tweet v.b.) hem forum içine acaip bir katkı yaparsınız.Yani bir taşla iki kuş vurursunuz. Haksızmıyım :) Sadece fikir ve biraz eleştiri yaptım. Kusura bakmayın. Saygılar.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
İyinetin googlede veya farklı bir platformda iyi sıralama alması çok önemlimi sizce. Zaten sizi tüm webmaster dünyası tanıyor. Sizin tek sorununuz bence forum içinde kullanıcı faaliyetlerinin yetersiz kalması. Bundan dolayı forum dışını değil forumun içini hareketlendirecek yarışmalar düzenleyin. Şu konudaki yarışmayı forum içine adapte ettiğinizi düşünün. Katılım çok daha fazla ve forumun hareketlenmesine büyük katkı sağlar. Aynı zamanda konunun görüntülenme ve yorum sayısı gibi parametlerinide yarışma faktörleri arasına alırsanız. Hem dış platformlardaki paylaşımlar (sitede yayınlama, profil, tweet v.b.) hem forum içine acaip bir katkı yaparsınız.Yani bir taşla iki kuş vurursunuz. Haksızmıyım :) Sadece fikir ve biraz eleştiri yaptım. Kusura bakmayın. Saygılar.

Fikriniz kesinlikle çok güzel.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Mailiniz spama düşmüş son dakikada farkettim. Hayırlı olsun katılanlara başarılar. Severim böyle yarışmaları :)

Kendisi her hafta bir makale yazsa hepimiz seo kategorisine taşınırız zaten. Bakın işte ne ayarlayabiliyorsanız altın pırlanta üyelik falan :D

(bana ablaaaaaaa diye başlayan pm ler atmayın arkadaşlar bakamıyorum hepsine bazen e-mail atarsınız aci durumlarda )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5