İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet 1. Makale Yarışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nevzat52

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İstediğimiz konuda istediğimiz makaleylemi katılıyoruz yoksa siz mi belirliyorsunuz

Almina

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ben de katılmayı düşünüyorum ama, keşke anahtar kelimeler daha geniş kapsamlı olsa idi...
Herkese başarılar dilerim.

leventerdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki yazının herhangi belirtilen bir kelime hakkında makale olması şartmı?
Ben belirtilen tüm kelimeleri tek bir yazı içinde kullansam, yazının konusu firmanıza veya şahsınıza ait web sitesi tasarımı olsa olurmu acaba :)

PauLinA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birşey sorabilir miyim? İlla bir siteye eklemek gerekiyor mu makaleyi? Çünkü benim sitem yok da, nereden ve nasıl link vereceğim size?

amt123

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yönetici olaydım da bende katılmayaydım :) dert ettiğiniz şeye bak :D Herkese başarılar dilerim..

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Bir sorum daha olacaktı makalemde 50 kere SEO kelimesi kullansam 5o sinide link vermek zorunda mıyız? Çok önemli bir soru benim için.

Biz bu yarışmayı başka sitelerden link almak için yapmıyoruz. Eğer öyle olsa idi, 1 değil en az 3 kelimeye link verilmesini isterdik. Bir yazıda 50 defa seo kelimesi kullanmanız, yazının bütünlüğünü bozacak ve okuyanı sıkacaktır. Buda değerlendirme kriterlerinden bazılarından eksik puan almanıza neden olabilir. Fakat kullanmakta özgürsünüz. Bu 50 kelimeden sadece birine link vermeniz gerekiyor. Geriye kalan 49 tanesine vermeyin.

İyinetin googlede veya farklı bir platformda iyi sıralama alması çok önemlimi sizce. Zaten sizi tüm webmaster dünyası tanıyor. Sizin tek sorununuz bence forum içinde kullanıcı faaliyetlerinin yetersiz kalması. Bundan dolayı forum dışını değil forumun içini hareketlendirecek yarışmalar düzenleyin. Şu konudaki yarışmayı forum içine adapte ettiğinizi düşünün. Katılım çok daha fazla ve forumun hareketlenmesine büyük katkı sağlar. Aynı zamanda konunun görüntülenme ve yorum sayısı gibi parametlerinide yarışma faktörleri arasına alırsanız. Hem dış platformlardaki paylaşımlar (sitede yayınlama, profil, tweet v.b.) hem forum içine acaip bir katkı yaparsınız.Yani bir taşla iki kuş vurursunuz. Haksızmıyım :) Sadece fikir ve biraz eleştiri yaptım. Kusura bakmayın. Saygılar.

Calvin'in dediği gibi fikir çok güzel. Zaten sizlerin tüm görüş ve önerilerini dikkate alıyoruz. Bundan sonra düzenleyeceğimiz yarışma, bu alanda yapılabilir.

Mailiniz spama düşmüş son dakikada farkettim. Hayırlı olsun katılanlara başarılar. Severim böyle yarışmaları :)

Bizde seni seviyoruz. Özlettin kendini:)

İstediğimiz konuda istediğimiz makaleylemi katılıyoruz yoksa siz mi belirliyorsunuz

Konu içinde verdiğim anahtar kelimelerden herhangi biri ile yarışmaya katılabilirsiniz.

Ben de katılmayı düşünüyorum ama, keşke anahtar kelimeler daha geniş kapsamlı olsa idi...
Herkese başarılar dilerim.

Bundan daha geniş kapsamlı bir makale yarışması yapılacağını açıkçası düşünemiyorum :)

Yazacağımız yazılarda konu sınırı var mıdır?

Konu içinde verdiğim anahtar kelimelerden herhangi biri hakkında yazı yazabilirsiniz.

Peki yazının herhangi belirtilen bir kelime hakkında makale olması şartmı?
Ben belirtilen tüm kelimeleri tek bir yazı içinde kullansam, yazının konusu firmanıza veya şahsınıza ait web sitesi tasarımı olsa olurmu acaba :)

Tabiiki olur. Fakat önemli olan, konuda da belirttiğim gibi, yazdığının yazının bir bütünlüğü ve anlamı olması. Okuyanı sıkmaması ve azda olsa bilgi vermesi önemli. Amacımız ortaya faydalı birşeylerin çıkmasını sağlamak zaten.

Birşey sorabilir miyim? İlla bir siteye eklemek gerekiyor mu makaleyi? Çünkü benim sitem yok da, nereden ve nasıl link vereceğim size?

Evet maalesef eklemek gerekiyor. Fakat Depresan'ın dediği gibi ücretsiz bir blog açarak bunu yapabilirsiniz. Yada sitesi olan arkadaşlardan yardım alabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5