İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet Ayın Sitesi Yarışması (12 Kasım 2011 - 12 Aralık 2011)

MikMoNo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yarışmaya güzel siteler katılmış ama emeğinin hakkını vererek kodlamasını kendisi yapan benden başka bir kişi daha var. Geri kalan tüm siteler hep hazır script üzerine kurulmuş :(

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Yarışmaya güzel siteler katılmış ama emeğinin hakkını vererek kodlamasını kendisi yapan benden başka bir kişi daha var. Geri kalan tüm siteler hep hazır script üzerine kurulmuş :(

Emek derken ? Sadece kod yazmak mı emek ? Herkes kod yazmak zorunda mı ? Herkes siz mi ? Çok uyuz olduğum bir durum kardeşim kendin yazdıysan tamam kendine başkasından sana ne !:mad:

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Konuyu tartışmalara sürüklemeyelim lütfen arkadaşlar. Yarışma başvuru ve değerlendirme aşamasında, siteyi kendisi kodlayacak diye bir ibare geçmiyor. Bu şekilde bir talebimiz olmadı. Değerlendirmeye alınacak kriterleri belirttik. Kimi kodlama yaparak emek harcar, kimi özgün yazı yazarak, kimi seo yaparak, kimi de güzel reklam yaparak. Bu hususlar arttırılabilir. Ama asıl önemli olan, siteye ilgi göstermek, güncel tutmak. Yarışmaya katılan her site de emek harcanmış, zaman harcanmış. Bu sebeple seçim yaparken çok zorlanacağız hepimiz. Ama gerçekten en fazla hak eden kazanacaktır. Bundan kuşkunuz olmasın.

MikMoNo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Emek derken ? Sadece kod yazmak mı emek ? Herkes kod yazmak zorunda mı ? Herkes siz mi ? Çok uyuz olduğum bir durum kardeşim kendin yazdıysan tamam kendine başkasından sana ne !:mad:

Canım kardeşim ben sadece sitemimi belirttim o kadar, tartışma ortamı yaratmaya hiç gerek yok ki. Fakat ülkemizde her alanda hazırcılık olduğu gibi web ortamında da hazırcılık çok ön planda, elin adamının yaptığı bir script ile onlarca site açan var. Adam kalkıp bugün dese ki "yok arkadaş benim scriptimi kimse kullanamaz?" ne yapacaksınız?

Neyse konuyu uzamadan tüm arkadaşlara başarılar diler, başta netinternet olmak üzere sponsor olanlara da sponsor oldukları için teşekkürler ederim

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27

PCNET'in evveliyatında dediği gibi; "İş siteyi kurmak değil; yaşatmaktır yeğen..."

BKZ:
  • log.com.tr
  • scroll.com.tr
  • pcnet.com.tr
    vs vs

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5

Canım kardeşim ben sadece sitemimi belirttim o kadar, tartışma ortamı yaratmaya hiç gerek yok ki. Fakat ülkemizde her alanda hazırcılık olduğu gibi web ortamında da hazırcılık çok ön planda, elin adamının yaptığı bir script ile onlarca site açan var. Adam kalkıp bugün dese ki "yok arkadaş benim scriptimi kimse kullanamaz?" ne yapacaksınız?

Buradaki yarışma kodlama değil daha ziyade tasarım, içerik ve seo üzerine bir yarışma. Sizin siteyi kendinizin kodlaması hesaba katılmayacak diye biliyorum.

Hazır scriptlere laf atmışsın wordpress hazır bir script olailir ama bunu elin adamının falan yaptığı yok herkes elinden geldiğince yardım etmeye çalışıyor. Sen wordpressi sadece elin bir adamının mı yaptığını sanıyorsun? Ayrıca wordpress hazır bir script olsa da bu işin teması var unutma. Örneğin benim sitenin teması premium bir tema ve içinde bir çok düzenleme yaptım. Kontrol panelinde bir çok düzenleme var. Eklentilerde vs. vs. Sen direkt wordpress hazır script, hepiniz hazırcısınız diyerek kestirip atamazsın.

Ya da kısaca şöyle diyeyim herkes web programcısı olmak zorunda değil, herkes aynı kodları tekrar tekrar yazarak vakit kaybetmek zorunda değil, herkes ayı tekrar tekrar keşfetmek zorunda da değil.

Eğer kodlama konusunda bilginin olduğu yönünde hava atmak istiyorsan 13 yaşımda internetim bile yokken html kodlama ile site kurup 6 ay sonra anca bedava bir alan adında yayınlayıp kelimelerimde google da ilk sırada yer alan biriyim. Ayrıca çeşitli kurumların (bakkal şu bu değil, resmi ve ciddi kurumların) internet sitelerinin de kurulumunu yapıyorum. Bunları da wordpress tabanlı kuruyorum çünkü daha güvenli, daha hızlı ve daha kolay.

Bu nedenle hazır script kullanıyorlar diye milleti küçümsemeye çalışırken iki defa düşün.

kadir4444

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herkese başarılar, bence arkadaşlar tartışmanın anlamı yok. tüm katılanlar emek vermiş sonuçta. benim sitenin avatarları bile özgün çizim ama kim kazanır belli olmaz :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
ummadığınız siteler birinci olabilir
heycan var mı heycan?

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Yarışmacılar üzülmesin diye yarışmaya katılmadım :şekil:

supheli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Yarışma eifin yokluğundan etkilenmeyecek herhalde 4 aralığı bekliyoruz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5