İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet.com Seo Yarışma Başlıyor!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cnkrt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Bir daha ki seo yarışmasına umarım katılırım. :) En azından denemiş olurum. Pekte kötü bir sıralama olmaz sanırım. :D

fıramboğaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben yarışmaya katılma fırsatını kaçırdım ama yinede sorayım bir:

ilk 3 sayfayı inceledim ve yarışmada olmayan siteler gördüm bu siteler elenecek değil mi?
daha başka adresler de gördüm ama 3. sayfada gördüklerim bunlar olduğu için sadece bunları yazdım...

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

ilk 3 sayfayı inceledim ve yarışmada olmayan siteler gördüm bu siteler elenecek değil mi?
daha başka adresler de gördüm ama 3. sayfada gördüklerim bunlar olduğu için sadece bunları yazdım...

evet elenecektir onlar ;)

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2

Alıntı:
http://www.seko.tk/iyinet-frmtr-trky...seo-yarismasi/
http://iyinetfrmtrtrkygnclrwebmaster...wordpress.com/
http://www.r10net-seo-yarismasi.com/...rumu-2008-seo/
elenmelerine gerek yok zaten yarışma sitesi değil öyle bir amaçları yok :) Konu açmışlar ve siteleri kaliteli olduğundan sıralamada çıkıyor.

T

trgy

Misafir
Yarışma sitelerinden ilk 2 sayfayı tek tek gözden geçirdim. Hile yok gayet düzgün bir çalışma. Bunun için teşekkür ederim herkese.

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
iyinet frmtr trkygnclr webmaster seo yarışması

kelime bu mu yoksa

"iyinet frmtr trkygnclr webmaster seo yarışması" bu mu

T

trgy

Misafir

kelime bu mu yoksa

"iyinet frmtr trkygnclr webmaster seo yarışması" bu mu

kelime

fakat aramalarda kesin sonuç alabilmek için tırnak içinde arama yapmak doğrudur. Bir örnek vererek açıklayayım.

Denizlispor haberleri diye arama yaparsanız google'da size denizlispor ve haberleri ile ilgili kelime geçen her haberi verebilir.

"Denizlispor haberleri" diye aratırsanız size tam olarak Denizlispor haberleri kelimesini içeren haberleri listeler.

eSKiSiBeN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kelime

fakat aramalarda kesin sonuç alabilmek için tırnak içinde arama yapmak doğrudur. Bir örnek vererek açıklayayım.

Denizlispor haberleri diye arama yaparsanız google'da size denizlispor ve haberleri ile ilgili kelime geçen her haberi verebilir.

"Denizlispor haberleri" diye aratırsanız size tam olarak Denizlispor haberleri kelimesini içeren haberleri listeler.

Benim anladığım kadarıyla sizin bu sözünüzden, yarışma kelimesi olarak

kullanılacak, başlıkta bu yazacak.. Bildiğim kadarıyla seo yarışması olduğundan dolayı başlıkta yine yalnızca bu kelime olacak ki kişilerin seo yapılarına göre yarışma sıralaması şekillenecek.. Sitelerdeki başlık aynı olacak fakat seo yapısı en iyi olan sıralamaya girecek. Ama buna zıt olan siteleri görmek mevcut bu konu da birşey düşünüyor musunuz? Şuan belirli 20-30 site bu şekil kendi içerisinde yarışırken farklı durumdaki sitelerde yine birbirleriyle yarışıyorlar. Kolay gelsin.

T

trgy

Misafir
Benim anladığım kadarıyla sizin bu sözünüzden, yarışma kelimesi olarak

kullanılacak, başlıkta bu yazacak.. Bildiğim kadarıyla seo yarışması olduğundan dolayı başlıkta yine yalnızca bu kelime olacak ki kişilerin seo yapılarına göre yarışma sıralaması şekillenecek.. Sitelerdeki başlık aynı olacak fakat seo yapısı en iyi olan sıralamaya girecek. Ama buna zıt olan siteleri görmek mevcut bu konu da birşey düşünüyor musunuz? Şuan belirli 20-30 site bu şekil kendi içerisinde yarışırken farklı durumdaki sitelerde yine birbirleriyle yarışıyorlar. Kolay gelsin.

Hiç lafı uzatmadan cevap vereyim, kontrol linkinde 1. olması gerekli. isterse başlığında ali topu tut yazsın. :)

eSKiSiBeN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hiç lafı uzatmadan cevap vereyim, kontrol linkinde 1. olması gerekli. isterse başlığında ali topu tut yazsın. :)

Bende size hemen bir cevap vereyim hocam.

Başlığında ali topu tut yazması adamı başlığında sadece : iyinet frmtr trkygnclr webmaster seo yarışması yazanlardan farklı kılar. Google amcamızda bildiğiniz üzere farklı siteleri ön plana çıkarır biz sadece iyinet frmtr trkygnclr webmaster seo yarışması yazıp 30 site aynı titlede yarışırken adamlar çok rahat şekilde kendilerini farklı gösterip sıralamaya girebiliyorlar. Bu ne olacak? Bunu bilseydim bende yarışma başında ipek ipi tut yazardım.

T

trgy

Misafir
Bende size hemen bir cevap vereyim hocam.

Başlığında ali topu tut yazması adamı başlığında sadece : iyinet frmtr trkygnclr webmaster seo yarışması yazanlardan farklı kılar. Google amcamızda bildiğiniz üzere farklı siteleri ön plana çıkarır biz sadece iyinet frmtr trkygnclr webmaster seo yarışması yazıp 30 site aynı titlede yarışırken adamlar çok rahat şekilde kendilerini farklı gösterip sıralamaya girebiliyorlar. Bu ne olacak? Bunu bilseydim bende yarışma başında ipek ipi tut yazardım.

Hangi aramada böyle bir örnek var gösterir misiniz? Eğer öyle bir örnek varsa öğrenmiş olayım.

Ayrıca siz benim arama olayını anlamadınız sanırım ya da bilmiyorsunuz. Google " " işaretini kelime olarak algılamaz. Aşağıdaki gibi yazsaydık dediğiniz doğru olabilirdi.

""kelime""

Son olarak isteyen istediği başlığı koyar. O da bir seo taktiğidir, koyun bakalım ipek ipi tut diye bir başlık farkı yakalayabilecek misiniz? :)

dipnot: 1. sıradaki site mantıklı hareket edip tırnaklı ve tırnaksız olarak başlık koymuş bu da onu 1 adım öne geçirmiş. Başka bir sitede buna rastlamadım.
Ekleme: Dediğimi daha iyi anlamanız için lütfen verdiğim linkteki yazı dizisini okuyunuz.

http://www.chip.com.tr/galeri/google-da-arama-yapma-sanati_1418.html

eSKiSiBeN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hangi aramada böyle bir örnek var gösterir misiniz? Eğer öyle bir örnek varsa öğrenmiş olayım.

Ayrıca siz benim arama olayını anlamadınız sanırım ya da bilmiyorsunuz. Google " " işaretini kelime olarak algılamaz. Aşağıdaki gibi yazsaydık dediğiniz doğru olabilirdi.

""kelime""

Son olarak isteyen istediği başlığı koyar. O da bir seo taktiğidir, koyun bakalım ipek ipi tut diye bir başlık farkı yakalayabilecek misiniz? :)

Ayrıca siz benim arama olayını anlamadınız sanırım ya da bilmiyorsunuz. Google " " işaretini kelime olarak algılamaz. Aşağıdaki gibi yazsaydık dediğiniz doğru olabilirdi. demişsiniz. cevap olarak: Googledeki arama yöntemleri çok iyi bilirim hocam intitleden tutun inurl: a kadar.

Ayrıca şimdi film izle kelimesini yazın googleye tüm titleler farklı neden? Google farklılığı seviyor. 30 tane yarışmacı tutuyor iyinet frmtr trkygnclr webmaster seo yarışması yazıyor. 4-5 kişi tutup "" koyuyor ya da aynı kelimeleri 1 kere tırnaklı bir kere tırnaksız olmak üzere tekrarlıyor. Sizce bu farkı ortaya koymaz mı? Ben mi yanlış düşünüyorum?

T

trgy

Misafir
Ayrıca siz benim arama olayını anlamadınız sanırım ya da bilmiyorsunuz. Google " " işaretini kelime olarak algılamaz. Aşağıdaki gibi yazsaydık dediğiniz doğru olabilirdi. demişsiniz. cevap olarak: Googledeki arama yöntemleri çok iyi bilirim hocam intitleden tutun inurl: a kadar.

Ayrıca şimdi film izle kelimesini yazın googleye tüm titleler farklı neden? Google farklılığı seviyor. 30 tane yarışmacı tutuyor iyinet frmtr trkygnclr webmaster seo yarışması yazıyor. 4-5 kişi tutup "" koyuyor ya da aynı kelimeleri 1 kere tırnaklı bir kere tırnaksız olmak üzere tekrarlıyor. Sizce bu farkı ortaya koymaz mı? Ben mi yanlış düşünüyorum?

Bakın o da bir taktiktir. Ben taktiklere müdahale edemem. Hile yapıyor mu, yapmıyor. O zaman problem yok demektir.

Anlıyorum sizin dediğinizi ama site başlığına karışamam, karışmam hiç doğru olmaz.

eSKiSiBeN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bakın o da bir taktiktir. Ben taktiklere müdahale edemem. Hile yapıyor mu, yapmıyor. O zaman problem yok demektir.

Anlıyorum sizin dediğinizi ama site başlığına karışamam, karışmam hiç doğru olmaz.

Madem burada en iyiyi seçeceğiz hocam. Title aynı olsun. Bir kelime belirlemenin amacı zaten budur. Seo içeriği en iyi olan site kazanır. Seo yarışmasının da amacı budur zaten. Verilen kelime öbeğinde en üst seviyeye en iyi seo yapısını kuran çıkar. 30 Kişi tutup iyinet frmtr trkygnclr webmaster seo yarışması yazarken tutup sonuna ali topu tut deyip üste çıkmakta bir hiledir aslında. :) Neyse dediğiniz gibi olsun yarışma sonuna daha çok var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5