İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet.com Seo Yarışma Başlıyor!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Nedenini tespit etmek çokda zor olmasa gerek :)

Bence sitenizin o sıradan inmeme sebebi size ait 2 adet pr değeri yüksek kaliteli blogunuzda yarışma kelimesinde açmış olduğunuz ve yarışma sitenize link verdiğiniz konuları yarışma kelimesinde kasmanızdır..Böylece o konularda yarışma kelimesinde yükseliyor ve o kelimede değer kazanıyor böylece kendi sitenize verdiğiniz link %100 fayda sağlıyor.
Bilmem anlatabildim mi.Süper taktik blog kasmayı bilsem bende yapıcam.Ancak şuan sadece özgün içerik ve 3-5 link değişimi ile 4. 5. sıralardayım.

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bence sitenizin o sıradan inmeme sebebi size ait 2 adet pr değeri yüksek kaliteli blogunuzda yarışma kelimesinde açmış olduğunuz ve yarışma sitenize link verdiğiniz konuları yarışma kelimesinde kasmanızdır..Böylece o konularda yarışma kelimesinde yükseliyor ve o kelimede değer kazanıyor böylece kendi sitenize verdiğiniz link %100 fayda sağlıyor.
Bilmem anlatabildim mi.Süper taktik blog kasmayı bilsem bende yapıcam.Ancak şuan sadece özgün içerik ve 3-5 link değişimi ile 4. 5. sıralardayım.

İnmeyen ben değil 1inci sıradaki arkadaş :) Tek bildiğim mevcut konumumun 2 sayfalık blog sayfasıyla olmayacağıdır. İlgili sayfaları incelerseniz o sayfalara herhangi bir link kasmanın söz konusu olmadığını da göreceksiniz. Aksine anlattıklarınızı gerçekleştiren birkaç arkadaş var ki yaptıklarını sizin betimlediklerinizdir. Ek olarak bu durumu da eleştirmiyorum yanlış anlaşılmasın. Herkesin bakış açısı kendisine göre doğrudur :)

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
İnmeyen ben değil 1inci sıradaki arkadaş :) Tek bildiğim mevcut konumumun 2 sayfalık blog sayfasıyla olmayacağıdır. İlgili sayfaları incelerseniz o sayfalara herhangi bir link kasmanın söz konusu olmadığını da göreceksiniz. Aksine anlattıklarınızı gerçekleştiren birkaç arkadaş var ki yaptıklarını sizin betimlediklerinizdir. Ek olarak bu durumu da eleştirmiyorum yanlış anlaşılmasın. Herkesin bakış açısı kendisine göre doğrudur :)

Ben sizin sandım benim bahsettiğim bloglardan biri bu mesela yarışmada 1. olan arkadaşın kastığı ve kendi sitesine link verdiği site 1. sayfada bahsettiğim bu birde wordpress.com sitesi kasıyordu onu şuan göremedim

sanırım http://www.ugureskici.com/ buda sizin site buda yarışma kelimesinde kasılıyor şuan 2. sayfada sizin sitenizde 2. 3. sırada
yani bu taktik maximun %100 fayda veren bir taktik tebrik ediyorum

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sanırım http://www.ugureskici.com/ buda sizin site buda yarışma kelimesinde kasılıyor şuan 2. sayfada sizin sitenizde 2. 3. sırada yani bu taktik maximun %100 fayda veren bir taktik tebrik ediyorum

Evet orası benim blog sitem ve yarışma başladıktan sonra yarışma siteme link vermek için konu girişi yapmıştım. Sayfaya arada yorumlar geldi ve bir kısmını da arkadaşlarıma ben yazdırttım; ama benim takıldığım nokta "kasma" kelimesiydi. Az önce bahsettiğim durumlar haricinde herhangi bir faaliyet göstermedim o sayfa için. Gerçi kasma literatürde hangi durumlar için kullanılıyor bilmiyorum ama yarışma kelimesini işleyen tüm sayfaları inceledikten sonra o sayfa için kasma kelimesini kullanmanıza şaşırdım sadece. Dediğim gibi bakış açılarına saygı duymak gerekli. Sizin tespitiniz bu yönde ise birşey diyemem; tabi faydası olmadı demiyorum elbette oldu sadece detaycı bir insanım. Kullandığınız 1-2 kelimeye takıldım sadece :)

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
neyse son söz ben kötü niyetli hiç bir şey söylemedim bilin. :) iyi geceler

bu arada tarayıcılarımı sıfırladım sitem ilk sırada gözüküyor ben mi yanlış görüyorum bir bakarmısınız .Merak ettim.

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
neyse son söz ben kötü niyetli hiç bir şey söylemedim bilin. :) iyi geceler

bu arada tarayıcılarımı sıfırladım sitem ilk sırada gözüküyor ben mi yanlış görüyorum bir bakarmısınız .Merak ettim.

Aslında bnde onu demek istememiştim fakat neyse bakalım. Gece yarısı 1inci sıraya yükselmiştin fakat şuan eskisiben 1inci sırada. Tebrikler :)

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Son katılım tarihini kaçırmışım, aralarda bir yer açsanız da ben de gelsem :)

eSKiSiBeN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aslında bnde onu demek istememiştim fakat neyse bakalım. Gece yarısı 1inci sıraya yükselmiştin fakat şuan eskisiben 1inci sırada. Tebrikler :)

Bu tür değişikliği bekliyordum hocam. Çünkü senin sitenle beraber 1. sıradaki sitede çeviriye girince aşağılara düşme durumu vardı. Fakat durumu toparlayınca tekrardan eski konumuna dönecek diye bekliyordum. 1 ve 2.nin durumunu. Nitekim 1. sıradaki site tekrardan eski konumuna şimdi baktığıma göre oturmuş durumda. 3. sıradaki sitenin de önbelleğinin olmaması 4. sıraya tekrardan gerileyebileceğini gösterebilir. Ya da konumunu koruyabileceğini. Önbellek yazısı görünmüyor. Dalgalanmalar sonucu sıralama değişikliği olabilir. Kalıcı sıra değişikliği önemli olan bakalım hayırlısı olsun.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
İlk 5 sıradaki sitelerin backlink sayıları Google'ın hâlâ backlinke ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

1. site: 5,090 sonuç

2.site: 5,320 sonuç

3.site: 1,840 sonuç

4. site: 1,860 sonuç

5. site: 738 sonuç

Ancak elbette ki link kalitesi de önemli. Yarışmanın bitmesine 2 aydan fazla bir zaman var. Sıralama daha çok değişir diye düşünüyorum.

Herkese başarılar.

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Çeviri sorunu yaşayan siteler ilk sıraları zorlayacaktır. Şu an baktığımda 5. ve 7. sıradaki siteler çeviri sorunundan dolayı bu sıralardalar çeviri sorunundan çıkarlarsa üstlerindeki siteleri geçebilirler.

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
merak ettim katılımcı kaç oldu şu ekstra laptop falan ödülleri alabilecekmiyiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5