İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet.com Seo Yarışma Başlıyor!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

trgy

Misafir
Yeni fikirler ortaya koymayın boşu boşuna. Değişebilecek bir tek şey blogger i host olarak kullanmak.

script vs o seçim bile seo'dan anlamayı gerektirir.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Botnet veya DDOS kelimesinden ne anlıyor herkes acaba ? Değişik türde saldırılar var ortalıkta.

Ip adresine veya host serverına yapılan saldırı ayrı bir şey, websitesine ve sayfalarına yapılan çok ayrı.

6 ay uğraştıktan sonra birilerinin gelip sitenizi son haftalarda kapatması gerçekten kötü olur. İnşallah bu işleri bilen kişiler bu yöntemleri uygulamazlar ve sadece bilgiye dayalı güzel bir yarışma olur.

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
host konusunda serbeslik olabilir ancak adam yeni domain diyor, yani eski domaini alsanda yonlendirsende gecersin, mecburi yeni domain sart..

X

Xman

Misafir
Botnet veya DDOS tan etkilenmeyen bir çok hosting firması mevcut, bunların birinden 6 aylık host almanın maliyeti sanırım bir kaç paket sigara parasını geçmez, neticede aşırı kullanıcılı ve trafik yiyip sunucuyu kasacak bir sayfanız olmayacak. Ayrıca bu tür firmalara saldırı yapmaya çalışanlar hem başarılı olamadıkları gibi hem de kendilerini savcının karşısında bulduklarından bu firmalardan uzak dururlar...

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
xman gösterebilirmisin bana o etkilenmeyen firmaları ?

X

Xman

Misafir
xman gösterebilirmisin bana o etkilenmeyen firmaları ?

Akşam sana 3-5 tanesini pm atarım, bu firmalar forumlarda vb.. platformlarda satış yapan bireysel firmalar değil, tamamen kurumsal firmalar. Örneğin sana göndereceğim firmalardan biri şu an bjk.org'u barındırıyor.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
bjk.org u barından firmadan 6 aylık hostu 3-5 sigara parasınamı alıcaklar?
kapatmak isteyen bilgili adam her türlü kapatıyor. En aza indirgemek için blogger en iyi yöntemdir.

X

Xman

Misafir
Ben alıyorum hocam, isteyenede alırım o fiyatlara, 500 mb alan 10 gb trafik yeterli olacaktır sanırım aylık, böyle bir paketin yıllık ücreti 70 lira civarı önereceğim firmalardan birinde.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
ama şuda var ! o firmaya 1gbit saldırı gittiginde seni sunucusunda tutacakmı 70 tl için ?
sen olsan tutarmısın ?

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Yarışmada kullanılacak kelimelere göre içerik girildiğinde içeriğin anlamlı olması gerekli mi?

X

Xman

Misafir
ama şuda var ! o firmaya 1gbit saldırı gittiginde seni sunucusunda tutacakmı 70 tl için ?
sen olsan tutarmısın ?

İşte arkadaşım bu firmaların avukatları vs. var bu işlerde uzman, o firmaya dediğin saldırıyı yapan adam kendini bir kaç saat içinde savcılıkta buluyor, ben sana pm atacağım firma adreslerini gerisi senin tercihin. Ama şuda bilinmeliki her firma bizim bildiğimiz mantıkla çalışmıyor, öyle firmalar varki müşteri hakkını savunan, yasal sitesi olduğu halde saldırı alan müşterisinin sitesi açık kalsın diye gereken her şeyi yapan firmalarda var ;)

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Xman daha önceden Botnet veya DDOS saldırısına maruz kalmışmıydın ( 100mbit 500mbit 1gbit ) ?

Eğer 70 tl 'lik hostlar bu tür saldırıları engelliyorsa yurtdışındaki adamlar aylık $500 dan başlayan fiyatları neden veriyor olabilir ?

Daha geçenlerde güvenlik bölümünde test yaptık ufak çaplı bir saldırı adsl hattım üzerinde 3 günde 120 gb 'lık bir trafik yarattı.

Bu arada savcılık filan demişsiniz. Binlerce zombie bilgisayardan çıkan ipleri takip eden savcılık bu zamana kadar daha göremedim. Takip eden olduysa da ceza alanı görmedim.

X

Xman

Misafir
Evet konu oldukça dağıldı ve tartışmaya dönüyor giderek, bu son mesajımdır, değerlendirip değerlendirmemek sizin takdiriniz elbette.

70 liralık host olması firmanın 70 liralık firma olduğu anlamına gelmez, 500 dolardan hosting alan sitelerin talep ettikleri alan ve trafik sizin talep edeceğinizden kat kat fazladır, ısrarla karşı çıkacağınıza neden araştırıp incelemiyorsunuz. Buyrun önereceğim firmalardan biri global iletişim hizmetleri a.ş. dir. Buda hosting sayfası http://www.gi.com.tr/urunler/datacenter/hosting-hizmetleri.html dilerseniz sunucu, vps vs. de kiralayabilirsiniz. Bu firma yarışma için kuracağınız çaptaki bir siteye 500 dolar istiyorsa bana kıyak yapıyor demektir çünkü ben o rakamın 1/10 u kadar ya ödüyorum ya ödemiyorum..

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Katilimlari ne zaman baslayacaktir yarismanin?

Birde; isteyenler birden fazla alan adi ile katilabilirler ve bu katildiklari siteler birden fazla odul alabilirler mi?

T

trgy

Misafir
Katilimlari ne zaman baslayacaktir yarismanin?

Birde; isteyenler birden fazla alan adi ile katilabilirler ve bu katildiklari siteler birden fazla odul alabilirler mi?

Katılımları şimdiden almıyacağım, kim katılacak kim katılmayacak diye sormayacağım. Yarışma başladıktan sonra ayrı bir konu açıp orada katılanların kimler olduğu belirlenecek ve liste oluşturulacak.

İsteyen istediği kadar domain ile katılabilir. ilk 10'da 10 adet siteniz olsun tüm ödülü alırsınız ama bu olay imkansız diyebilirim. 2 siteyi sokmak bile çok ama çok zor.

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Xman daha önceden Botnet veya DDOS saldırısına maruz kalmışmıydın ( 100mbit 500mbit 1gbit ) ?

Eğer 70 tl 'lik hostlar bu tür saldırıları engelliyorsa yurtdışındaki adamlar aylık $500 dan başlayan fiyatları neden veriyor olabilir ?

Daha geçenlerde güvenlik bölümünde test yaptık ufak çaplı bir saldırı adsl hattım üzerinde 3 günde 120 gb 'lık bir trafik yarattı.

Bu arada savcılık filan demişsiniz. Binlerce zombie bilgisayardan çıkan ipleri takip eden savcılık bu zamana kadar daha göremedim. Takip eden olduysa da ceza alanı görmedim.
ben saldiri almadigim halde gunde 200 gb BW harciyorum :) turgayin dediigi gibi konuyu ayri baslikta acip tartisabiliriz :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5