İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet 'i Daha İyi Yerlere Getirmek İçin Neler Yapabiliriz

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İyinet forumu;

Yöneticisi, moderatörleri, üyeleri, içeriği ve yeni çizgisiyle iyi yolda olduğuna göre forum üyeleri olarak bulunduğumuz bu platforma bazı şekillerde desteğimiz olabilir.
Yapacağımız bu destekler maddi yönden veya çok zamanımızı alacak şekilde olmayabilir.Çünkü birçoğumuzun kendine ait bir hayatı, uğraştığı işler ve internete ayırdığı bir zamanı var.

Benim bu saatten sonra yapacağım ufak destekler ve dikkat edeceğim ayrıntılar şunlar olacak :

1) Yeni Konu Açarken Hemen Altındaki Etiket Sistemine Kelime Eklemek

Açtığım her yeni konuda konu altındaki Trackback
Send Trackbacks to (Separate multiple URLs with spaces):
yazan etiket bölümüne açılan konu ile ilgili kelimeler yazabilirsiniz. Bu etiketleri iyinet, forum, trackback, forum etiket, içerik şeklinde virgül ile ayırarak yazmak seo için yararlı olacaktır.

2) Yeni Konu Başlıkları İçeriği veya Soruyu Yansıtmalı

Genelde aceleyle açılan konu başlıkları acil yardım lazım, helppp me, şu konuya bakarmısınız gibi şeyler yerine konunun içeriğine ait kısa bir açıklama hem forumun seo link üretmesi hemde google sıralamasındaki önemini arttıracaktır.

3) Forum İçinde Yapacağımız Aramaları İlk Önce Google üzerinde Yapmak

Çok aceleniz yoksa veya bir yere yetişmiyorsanız :) Google üzerinde site:iyinet.com aranacak-kelime şeklinde arama yaparak veya daha manyakça arayabilirim diyen olursa aranacak-kelime yi yazdıktan sonra iyinet forumunu bulup tıklamak yine forum için iyi sayılacak birşeydir.

4) Firefox Alexa Sparky Eklentisini Kullanmak

Bu eklentiyi duymayan yoktur. Ne kadar işe yarar yaramaz tam olarak bilinmesede ortalıkta işe yaradığını düşünen fazlaca kişi olduğu için yükleyip iyinet forumuna yapacağımız gezinmelerde ve ziyaretlerde bu eklentili firefox 'u kullanmak forumun alexa sıralamasını yükseltecektir.

5) Vip Üyelik Alarak Maddi Yönden Destek Vermek.

Ben bu seçeneği şu anda kullanmıyorum fakat bu şekilde bir forumun çeşitli şekillerde giderleri olmaktadır. Vip üyelik satın alarak bu giderlerin veya forumun gelişmesi için yapılan harcamaların bir bölümü için destek olunabilir.

Şimdilik benim yapabileceklerim bunlar. Aklınıza yeni fikirler gelirse bu başlık altına kısa ve öz bir şekilde ekleyebilirsiniz.

T

trgy

Misafir
Msn iletilerimizde iyinet adresini yazmak. Bu gerçekten çok ilgi çekici oluyor ve insanların kafasına kazınıyor adera. Benim msn'de bulunan 1-2 kişi var mesela, hiç kendi sitesinin adını silmez ordan ve ben o kişiyi o site adresinden bulurum bulacağım zaman. Aklıma kullandığı nicki gelmiyor sitesi geliyor. :)

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Buda olabilir benim kişisel ileti kısmı boş duruyor genelde ekliyeyim :)

T

trgy

Misafir
şu da olabilir saldıranlara beddua etmek, belki biyerlerine birşey olur da bi daha saldıramazlar. :)

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Yazdıklarımı kopyalamamıştım :D Neyseki konuyu açtıktan sonra yaptılar.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Valla böyle bomboş ve iç sıkıcı bir ana sayfa yerine oraya viplere ve belli mesaj saysına gelmiş üyelerin bedava indirebileceği uygulama olur, parayla sxript yazdırılabilir , bot yazdırılıp koyulabilir.

Mesela oraya ayda 1000 tl harcanarak yeni yeni paralı şeyler koyulur (rakamlara takılmayın:D) ama atıyorum viplerin çoğalması %400 olur ve mesaj atanlar çoğalır.İyinetin kendine özel bir arşivi olur bla bla...

RainmaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
iyinet yapması gerekenleri yaparsa bu dediklerin olmasada olur

altının değerinin önemi yok altın olması yeterli

bana göre ;

Yönetim doğru insanlardan seçilerek oluşturulmalı.Görüyoruz biliyoruz kayıranları zevk için ban atanları hak geçirenleri.Admin hepsinin önüne geçmeli ve şeffaf bir yönetim olmalı.

Dolandırıcılık ve benzeri kötü durumlar için iyi fikirler geliştirilmeli

İçerik zenginleştirilmeli ve bazı kategoriler ayrılmalı

İyinet seo yarışması düzenleyerek sitenin sayısal değerlerini artırmak yerine üyeleri arasında güzel yarışmalar yaparak forumu canlı tutmalı yoksa Pr 5 olsa ne olur içeride atraksiyon olmadıktan sonra.

R10 da gördüğümüz her önüne gelenin silver - vip satması bence çok nahoş oluyor biraz farklı olunması taraftarıyım benzerlik yerine farklılık yaratmaktır güzel olan

Aklımda daha çok şey var ama kale alınırmıyız bilmem ... İyi çalışmalar

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
RainmaN aklındaki diğer şeyleride yazıver. Nasıl olsa açtık başlığı fikir söylemek serbest :)

T

trgy

Misafir
Fark olacak ama büyük farklar olacağı için vakit alıyor şu an için. İnanın fark olacak. :)

RainmaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bakın hocam ben uzun süredir r10 da takılırım oysaki ilk iyinette başlamıştım bu işlere fakat burası çok soğuttu kendinden

nedenmi dolandırıcıları korudular savundular gereken cezaları vermediler
adam kayırmalar gördüm
konulardaki saçmalıklar aldı başını gitti
kişiler forumun önüne geçmeye forum geyikleşmeye başlamıştı ve ben buradan ayrıldım

fikrim sorulursa her şekilde aklıma geleni söylerim iyinetin yeni admini trgy ile minik bir alışverişimiz oldu saolsun en azından adını sanını duyduk bu bile önemlidir

gizli kalan masal kahramanı gibi olmaması bile bu foruma bir artı katar
söylencek çok söz var zamanı geldikçe konuşuruz

bu sitenin neden yeniden değer kazanmasını isterim ?

-Burayı alan baya bir para ödedi zarar etmesin
-Burada ticaret yaparak belkide çocuğuna süt alan insanlar var ekmeklerini dürüstçe kazansınlar
-Bu site sayesinde ilk defa bu işe başlayan genç yaşlı kardeşlerimiz abilerimiz var
-Kısacası amaç hizmet ise bu sitenin ayakta kalıp gelişmesini herkes kadar bende isterim

Umarım umduğumuz gibi olur ...

ilyasbat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Viplere özel botlar, scriptler olursa ve bunların dağılmaması için iyinet önlem alırsa emin olun burası 2-0 önde başlar. Webmaster neye ihtiyaç duyar? Scripte, bota, backlinke, içeriğe. Bunlarla ilgili bir çalışma kaliteyi ve katılımı arttıracaktır diye düşünüyorum. Tabi bunlar da ha deyince olmuyor. Hepsi maddiyatla mümkün.

ErdeM

0
Onaylı Üye
Reaction score
32
Vip üyeler için güzel şeyler düşünüyoruz sadece renk farkının olmadığını yakın zamanda görecekler

RainmaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
işte siz düşünmeye başladığınız anda kaybediyorsunuz erdem hocam

ben vip değilim ama iyineti maksimum fayda ile kullanmak istiyorum vip mi olmalıyım ?

eğer bu mantıkta iseniz tüm üyeliği ücretli yapın bizde çıkalım ...

ayrıca ilyasbat diyorki VİP lere şöyle olsun böyle olsun

şimdi soruyorum size bu iyineti düşünmekmidir yoksa kendini düşünmekmidir ?

iyineti düşünenler illa renkli olmuyor gördüğünüz gibi ...

ilyasbat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9

ben vip değilim ama iyineti maksimum fayda ile kullanmak istiyorum vip mi olmalıyım ?

İleri seviye coderim. O yazdılarımın hiçbirine ihtiyacım yok ama eğer buradan faydalanıyorsan ne bileyim iyinet sana scriptler yazdırtıyorsa, botlar yazdırtıyorsa sen de ufak bir miktar bağış yap iyinete ne çıkar?

T

trgy

Misafir

Bakın vip üyelikte şu an için inanın hiçbirşey yok. Ben bunu kendim söylüyorum fakat vip üye olanlar olmasa inanın şu an çoğu eklentiyi daha almamış olacaktım. 200-250 dolar civarında bir para harcadım sadece vip üyeliklerden gelen para bu ve bu para ile kendime harcama yapmadım. Nasıl gelen üyeler daha rahat edebilir diye harcama yaptım. 3 adet şu an test ettiğim eklenti var yakında onları kurunca hak vereceksinizdir bana. Yani vip üye alanlar aynı zamanda vip üye almayanlara yardım etmiş oluyor. Onların da bir farkı olması gerekli diye düşünüyorum. Hayrına kimse kimseye para vermemeli. 1 para veriliyorsa bunun karşılığını almalı kişi.

ErdeM

0
Onaylı Üye
Reaction score
32
Burada herkes bi' şekilde birşeylerden faydalanacaktır elbette.Biz sadece vip bölüm için çalışıyoruz,çalışacağız gibi itemlerde bulunmuyoruz zira vip üyelerinde bir adım önde olmaları garip bi' durum olmasa gerek.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48

Adam buraya 10 k para yatırmış , halende yatırmaya devam ediyor.Hep cepten , hep cepten nereye kadar gidecek bura ? Vip üyeliklerdende birşeyler kazancakki , kazandıklarıyla yeni şeyler gerçekleştirebilsin.

X

Xman

Misafir
Ben 5 senedir aktif iyinet takipçisiyim, 3 senedir aktif üyeyim, bir zamanlar haksız yere ceza aldığımı düşünüp forumdan kopma noktasına gelmişken şu an foruma hizmet eder konumdayım, burası ne rengi olanların nede bir başkasının tapulu malı değildir, kimsenin kimseye bir üstünlüğü söz konusu olamaz..

GeniusTurkish

1
İyinet Üyesi
Reaction score
9
İyinet'in iyi olabilimesi için tabiki sadece renklerin önemi olmaması lazım. Renginin değişimi aslında + değildir. İyinet'in daha iyi yerlere gelebilmesi için bir destektir. Ama gel gör ki ben bunu demezsem yalancı olmuş olurum vip üyelerinde normal üyeye göre biraz farklı olması gerekmektedir. Neden mi? Nedeni yok aslında. Ama eminim ismi lazım değil forumdan daha iyi yerlerde olacaktır. Öyle düşünüyorum. Ben o forumda yıllarca bulundum. İlk iyinet gözağrımdı burası hiç bir yeri tutmadı. Umarım Turgay'ında dediği gibi daha iyi olacağına bende inanıyorum ve inanmak istiyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5