İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet 'i Daha İyi Yerlere Getirmek İçin Neler Yapabiliriz

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Yeni ve farklı birşey olması düşünülüyorsa forum sadece bütünün bir parçası olabilir.. Paylaşım ve Ticaret mümkün olduğunca ayrıştırılmalı.. Bilgi her zaman ücretli değildir. Bilgiyi satmak için, pazarlamak için bilgiyi daha değerli hale getirmek gerekir.. Bilgiyi paylaştığınız yer ücretli ise %50 ile başlarsınız. Ben ya o bilgiyi almak için üyelik alırım, ya da almam var olanla yetinirim. Ben 3$ verdim diyelim bilgiyi almak için.. Gerçekten ihtiyacım olan bilgiye ulaşabilecekmiyim.?

Ticaret mali külfeti olan, riskleri olan bir olgudur. Ticaretle ilgili bölüm ücretli olursa ve kriterler net belirlenirse(Alıcı-satıcının kriterleri) arz-talep dengesi doğru bir şekilde yol alır.

Forumun aslolan amacı bilgi paylaşımı, tartışarak daha iyiyi bulma vb. vb. değil midir? Ticaret forum olgusuna sonradan girmiştir ve bu tür forumlarda ticaret büyük bir önem taşımaktadır. Artık forumlara 2 amaçla giriliyor. Birincisi bilmediği şeyleri öğrenmek, sorularına cevap alabilmek. İkincisi elindeki imknaları kullanarak küçük çaplı da olsa ticaret yapmak. Ben ikisi içinde giriyorum..Genelde böyle olduğuna göre ayrıştırılacak ilk önemli şey Ticaret ve Bilgidir..

Evet amaç bunlar olmalı + forum seviyesi ve çizgisi aynı kalmalı ki hedefe ulaşabilinsin.

GeniusTurkish

1
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Ben seni sevmiyorum sen renklisin :p

Renk sevgisizlik getiriyorsa iptal edelim :p Ama sırf şu banner için bile alabilirim yani aslında..

GeniusTurkish banlandığını düşünsene :) Hem para veriyorsun hemde yanında ban hediye :D

Olabilir banlanabilirim. Ama flood yapmadım ben:p Arka arkaya yazmadım sonnuçta. Ayrıca para verdim diye banlanmak olmayacak diye birşey yokki? Eğer kurallar onu gerektirilirse banlanayım yani kaçgünse sorun olmaz. Ama ismi lazım olmayan forumlardaki gibi keyfi banlama oldumadığı için ben buradayım. Oradada nickimi araştırınca görürsün ki ticaretimde geçmişimde fazladır. Ama artık günde 1 kez giriyorum en fazla..

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
iyidir iyinet iyi

Gwindor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
evet ben şahıs olarak çok banlanan biri olmama karşın çoğu ortamlarda burda kesinlikle ban yemedim kaç senedir :D

adminle veya moderatörle ters düşsem bile bir karşıtgörüş bildirsek bile ben burda kimsenin banlanacağını sanmıyorum.buda bence iyinetin en güzel yanı.yani kendilerini peygamberden görmeyen kişilerin bu forumu yönetmesi çok hoş.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
iyinette sistem ters işliyor üyeler yöneticileri banlıyor inanmıyorsanız deneyelimmi :p
bkz: trgy 4'ten fazla banlandığı için forumda yüzü karardı

Gwindor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
yo aslında eski yönetimde böyleydi ben 2007 den beri iyinetdeyim şahsen eski yönetimde çok şeffaf ve iyi niyetli insanlardan oluşuyordu.iyinete özgü birşey sanırım bu.

Rolleyes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11
İyinet son zamanlarda çok ilgimi çekmeye başladı , yanlız sitede aktiflik yok.Aktif olarak daha iyi yerlere gelir diye düşünüyorum.

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
İyinet son zamanlarda çok ilgimi çekmeye başladı , yanlız sitede aktiflik yok.Aktif olarak daha iyi yerlere gelir diye düşünüyorum.
Sözüm meclisten dışarı sadece bunu gördüm diye söylüyorum.

Aktiflik görmek istiyorsanız lütfen birşeyler paylaşın. O zaman yavaş yavaş aktifleştiğini görebileceksiniz forumun.

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Değişim ne güzel şey , güzel şey değişim

çokmu alıntı oldu:p

X

Xman

Misafir
Açılan her konuda 6-7 sayfa yorum yazılıyor artık arkadaşlar, buda bazı şeylerin değişmeye başladığının en belirgin göstergelerinden bana göre..

cFrog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
şu da olabilir saldıranlara beddua etmek, belki biyerlerine birşey olur da bi daha saldıramazlar. :)
trgy ben yapayım ilk bedduayı inşallah evlendiği / evli olduğu eşi inşallah vallahi içten gelerek söylüyorum ayrılmak ister bir başkasını sever;)
(çokmu ağır oldu hayır bayağı bir hafif oldu:))
bildiğin saldırgan varmı 180k kadar bot var bi gösteride biz yapalım:D
Fark olacak ama büyük farklar olacağı için vakit alıyor şu an için. İnanın fark olacak. :)
bitir artık trgy bizde yapalım gövde gösterimizi:p
Açılan her konuda 6-7 sayfa yorum yazılıyor artık arkadaşlar, buda bazı şeylerin değişmeye başladığının en belirgin göstergelerinden bana göre..

insanlar farkı fark etmeye başladı kısaca:)

AntoL-Nyo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaş güzel bir konu açmış gerçekten , öncelikle teşekkürler.

Yalnız konu içeriğinde etiket (konu açarken vs) hakkında görüşünüzü belirtmişsiniz. Kendi görüşüm olarak belirtmek istiyorum , etiket yazmamıza pek gerek yok çünki dikkatli olarak takip ettim açtığım konu 2-3 dakika sonra Google'da 1.sayfada gösterilmeye başladı. Bazı anahtar kelimelerde + Nickimi yazıyorum , birçok sayfada olmasına rağmen yinede iyinet'de açtığım konu çok kısa bir vakit geçmesine rağmen 1.sayfada gösterildi. Bu açıdan çok iyi ilerliyor.

Umarım daha başarılı bir yerlere gelebilir.

Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
iyinetin tasarımından sıkıldım trgy değiştirse iyi olur, yıllardır aynı tasarım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5