İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet 'i Daha İyi Yerlere Getirmek İçin Neler Yapabiliriz

Kahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rainman dediklerine katılıyorum.Bu şekilde sade vip üyelere şu olsun bu olsun düşünmeniz bile yanlış bir düşüncedir.Forumları kıyaslamak istemiyorum ama,x forumda millet vip üyeliği bu saydıklarınız için almıyor.Niye aldıklarını sizler daha iyi biliyorsunuz.İlyas arkadaş demişki ileri seviye coderim tamam sen codersinde ben değilim,benim faydalanabilmem içinde birşeyler yapacakki beni bağlayacak ki bende vip üye kendiliğimden olayım,x forumda kim zorluyor vip üye ol diye kimse.Yani işi hemen maddi boyuta çekerlerse kaybederler.Millette paralı birsite herşeyi paraya çeviriyorlar düşüncesini hakim kılarsınız.Öncelikle milleti buraya çekmeyi bileceksiniz.Bunun için neler yapılır bunları tartışmak gerekir.

RainmaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hocam burda beni yada seni konuşmuyoruz ben VİP alırım oda sorun değil

ama burayı ticarethane gibi görürsek sen ben belki kazanırız ama çok kaybeden arkadaş olur ve en önemlisi iyinet kaybeder

bakın herkes VİP alamayabilir ve hemen her yerde paralı üyeliğe sahip siteler genelde es geçilir bu sebeple iyinetin buna fazla ehemmiyet vermemesi gerek diye düşünüyorum

ayrıca yukarıdada söylediğim gibi eğer iyinet bir bütçe ayırdı ise bu platforma bunu sitenin sayısal değerleri yerine site içi canlandırmada kullanmalı diye düşünüyorum

alexa ilk 100 e girmiş iyinet daha ne bekliyorsunuz ilk 50 ye girmesi için 10.000 TL harcamak yerine ; daha farklı alanlarda daha farklı geridönüşümlere yatırım yapılabilir

amaç platformu TEK yapmak ise çözümler diğerlerinden farklı olmalıdır

yoksa silvere vip
yarışmada 1000 TL ye 5000 TL demekle fark olmaz

farklı olmak istiyorsak beyin fırtınası yapıp yeni çözümler üretmeliyiz aksi halde sadece rekabet ederiz oysaki biz benzersiz olmalıyız yada ben gözümde iyineti öyle görmek istiyorum

Saygılar ..

ilyasbat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Rainman dediklerine katılıyorum.Bu şekilde sade vip üyelere şu olsun bu olsun düşünmeniz bile yanlış bir düşüncedir.Forumları kıyaslamak istemiyorum ama,x forumda millet vip üyeliği bu saydıklarınız için almıyor.Niye aldıklarını sizler daha iyi biliyorsunuz.İlyas arkadaş demişki ileri seviye coderim tamam sen codersinde ben değilim,benim faydalanabilmem içinde birşeyler yapacakki beni bağlayacak ki bende vip üye kendiliğimden olayım,x forumda kim zorluyor vip üye ol diye kimse.Yani işi hemen maddi boyuta çekerlerse kaybederler.Millette paralı birsite herşeyi paraya çeviriyorlar düşüncesini hakim kılarsınız.Öncelikle milleti buraya çekmeyi bileceksiniz.Bunun için neler yapılır bunları tartışmak gerekir.
Ben sadece önerimi dile getirdim. Ben hala görüşümün arkasındayım eğer bu tip ileri seviye hizmet verilecekse viplere olmalı. Arkadaş egoist gibi ithamlarda bulunmuş da onun için coder olduğumu söyleme zorunluluğu hissettim. Dediğim gibi benimki öneri ha burada 3 dolardan bahsediliyor onu da göz önünde bulundurmak lazım. Eğerki vip üyelik 100lerce dolar olsaydı derdim adamın parası yok vip alamıyor. Ne yapsın adam paylaşımlardan faydalanmasın mı? Ama eminimki burada herkesin en azından 3 dolar verebilecek gücü vardır.

T

trgy

Misafir
Seo yarışmasının inanın bana hiçbir faydası yok. Seo yarışmasının sadece iyinet'e faydası olacak.

Neler mi olacak seo yarışması olunca?
Link satışları olsun diğer forumlardaki link satışlarında olsun bir artış yaşanacak. Diğer yerlerde link satan kişilere şu sitenin linki eklenecek denildiğinde iyinet'ten haberi olmayan birisi gelip iyinet'te konu açmaya başlayacak üye olmaya çalışacak. Sitede takılan kişi fazla olacak yarışmayı takip etmek için ve sitede boş boş takılacağıma konu açayım diyecek. Bir başak site urlsini yazıp basmak zor gelecektir, site satacaktır burada açacaktır konuyu. Bu yönden bakın bir de. :)

vip üyelik kısmına ise şöyle birşey ekliyeyim son olarak;
Ben inanın vip üyeliği forumdaki eklentileri alabilmek için aktif hale getirdim ve ilerisi için farklı şeyler düşündüğüm için açtım. 1 gram para kazanma hevesim olsa daha farklı şeyler de yapabilirdim. Günde 2-3 kişi mutlaka reklam vermek için geliyor bana ama ben ne yapıyorum daha fazla reklam almıyorum çünkü görüntüyü bozuyor fazlası. Parayı düşünsem çok rahat reklam alabilirim. Vip üyeler ise para verdikleri için illa ki karşılığını almalı bunu da unutmayalım.

Kahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben sadece önerimi dile getirdim. Ben hala görüşümün arkasındayım eğer bu tip ileri seviye hizmet verilecekse viplere olmalı. Arkadaş egoist gibi ithamlarda bulunmuş da onun için coder olduğumu söyleme zorunluluğu hissettim. Dediğim gibi benimki öneri ha burada 3 dolardan bahsediliyor onu da göz önünde bulundurmak lazım. Eğerki vip üyelik 100lerce dolar olsaydı derdim adamın parası yok vip alamıyor. Ne yapsın adam paylaşımlardan faydalanmasın mı? Ama eminimki burada herkesin en azından 3 dolar verebilecek gücü vardır.

Seni anlıyorum ilyas önemli olan paranın miktarı değil,siz yanlış algılıyorsunuz,vip üyelerin tabiki farkları olacak, bu dedikleriniz tabiki olacak ama şu aşamada böyle birşeyin olması bence yanlış bir yol olacaktır.Önce normal webmasterleri çekip, forumun canlanması sağlanmalı.Forum biraz kendine geldikten sonra vip üye olanlara çeşitli bir takım imtiyazlar sağlanabilir.SAğlanmalıda buna karşı değilim.Ama milleti sırf script almak için vip alma olayına çevirirseniz yanlış bir yol alır diye düşünüyorum.(Bunlar şahsi görüşümdür.Amaç forumun iyi yere gelmesi içindir.)

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Birbirimizi yemeden devam edelim :) + RainmaN 'ninde kendince haklı olduğu taraflar var bunuda unutmayalım.

Bu forumun bir yerden para kazanması gerekiyor. Vip üye sistemi bunun için gerekli birşey bence ve foruma belli ölçülerde destek sağlıyor. Ama bu vip üyelik bir ayrıcalık yapar mı derseniz ? Bence hiçbir ayrıcalık yapmaz. Viplere ait bölümde çok özel veya değişik paylaşımlar olması onlar için sadece güncel bilgiye ve değişik fikirlere daha kolay ulaşımı sağlayacaktır. Normal üyelerde internet üzerinde araştırarak veya biraz daha kafa yorarak viplerin elindeki imkanlara ulaşabilirler.

RainmaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
peki genel olarak düşünceme karşı olunuyor ise ben susup standart olmayıda bilirim

ama dedim ya benzerlikten 1 kazanırsanız benzersizlikten 1000 kazanırsınız

tabiki admin kazansın bu onun en doğal hakkı ama bir VİP tir almış başını gitmiş

son sözüm bu konuda şuan birilerinin yapamadığı gibi sizde ilerde geri dönemeyeceğiniz şeyler yapmayınız...

aksi halde 3 lira veren yeşilin mavinin maskarası olur onu kayırmak durumunda hissedersiniz kendinizi beni birçoğunuz anlıyorsunuz anlamayanlarda yormasın kendini

Herkese iyi geceler ...

GeniusTurkish

1
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Birbirimizi yemeden devam edelim :) + RainmaN 'ninde kendince haklı olduğu taraflar var bunuda unutmayalım.

Bu forumun bir yerden para kazanması gerekiyor. Vip üye sistemi bunun için gerekli birşey bence ve foruma belli ölçülerde destek sağlıyor. Ama bu vip üyelik bir ayrıcalık yapar mı derseniz ? Bence hiçbir ayrıcalık yapmaz. Viplere ait bölümde çok özel veya değişik paylaşımlar olması onlar için sadece güncel bilgiye ve değişik fikirlere daha kolay ulaşımı sağlayacaktır. Normal üyelerde internet üzerinde araştırarak veya biraz daha kafa yorarak viplerin elindeki imkanlara ulaşabilirler.

İnan OsmanAtabey şuan Vip bölümü görsen bomboş :) Bir msn paylaşımı var.. Onun dışında birkaç konu. O yüzden şuan Vip üyelerin hepsi sadece yardım ve İyinet'i daha iyi yerlere taşımak içindir. Buna emin olabilirsin.

T

trgy

Misafir
peki genel olarak düşünceme karşı olunuyor ise ben susup standart olmayıda bilirim

ama dedim ya benzerlikten 1 kazanırsanız benzersizlikten 1000 kazanırsınız

tabiki admin kazansın bu onun en doğal hakkı ama bir VİP tir almış başını gitmiş

son sözüm bu konuda şuan birilerinin yapamadığı gibi sizde ilerde geri dönemeyeceğiniz şeyler yapmayınız...

aksi halde 3 lira veren yeşilin mavinin maskarası olur onu kayırmak durumunda hissedersiniz kendinizi beni birçoğunuz anlıyorsunuz anlamayanlarda yormasın kendini

Herkese iyi geceler ...

Bakın yazımı tam okumuyorsunuz. Ben sizin görüşlerinize de katılıyorum katılmıyorum değil ama olaya geniş bakmıyorsunuz. Ben renkleri farklı olan birisi oalrak mı yazıyorum sizce foruma. İnsanlarla sizce site sahibiymişim gibi mi konuşuyorum. Msn adresimi isteyene direk gönderen birisiyim ben, moderatör arkadaşlar olsun hep yardımcı olma peşinde eminim bir çoğu msn adresini isteseniz verecektir. Yani renk farkı asla olmayacak bunu anlatmaya çalışıyorum.

Seo yarışmasını ise neden düzenlediğimi bir önceki mesajımda anlattım, sadece forumda canlılığı artırma amaçlı. yoksa bilmem ne kelimesinde 1. sırada olmuşum, alexa da ilk 10 a girmişim o kadar önemli değil.

RainmaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ben seni anlıyorum ama fark hocam

birileri siyah sen siyah olma
birileri renk yapmış sen yapma
birileri yarışma yapmış sen yapma
birileri birilerine maskara olmuş sen olma
birileri birilerine söz geçiremiyor olmuş sen olma
birileri gizli sen gizli olma

yapılabilecek çok güzel şeyler var kafa kafaya verip çok güzel fikirler üretebiliriz sende beni anla.Tabiki bir gelir sağla hatta gelir olması için 3 dolarmı 4 dolarmı bende VİP olurum hiç sorun değil

ama ilk etapta şu forumu ayağa bir kaldıralım bi canlansın

24 saat sonra foruma giriyorum yeni mesajlara bakıyorum son yazdığım mesaj daha hala ilk sayfada :)

öncelikle kan can birlik beraberlik

Çok konuştum ya vipler beni yicek yada modlar banlıcak hadi kalın sağlıcaklar :) yarın iş var akşama görüşürüz yeniden

NOT: Kimse bana kızmasın kendimi düşünecek konumda değilim 3-5 kuruşluk ticaretimi zaten döndürüyorum ben.Ama burası ilk göz ağrımdı iyi olmasını istiyorum sadece ,hepsi bu ...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Canım sadece vipler foruma katkı sağlar diye birşey yok konu açan , cevap verek veya burda ticaret yapan her üye iyinete katkı sağlar. O dengeyi yakalayıp diğer üyelerede katkı sağlanmalı.Eskiden mesaj saysına bağlanıp bu durum belli mesaj seviyesindekielr vip olurdu.Yanlış bir tutumdu ama yaklaşım doğruydu...

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Paylaşım açısından birde şöyle düşün RainmaN, (dediklerine katılıyorum) iyinet'in normal üyelerine verdiği botlar olsun, scriptler olsun, özel şeyler olsun her şekilde paylaşılır başka forumlarda. Ama vip olan üye parasıyla üye olduğu için bunun paylaşımını yapmayacaktır. Paylaşılan şey sadece iyinet'te kalacaktır.

Normal üyelerin bir + sı olmayacak mı dersen, olmaz olur mu. Tüm paylaşımlar vip üyelere yapılacak denmiyor ki, normal üyelere zaten yeterince herkes burada birebir her konuda yardımcı oluyor. Tek + sı olacak oda özel yazılımlar vip'lere verilecek, bu konuda zaten herşey normal üyeler içinde düşünülür..

Ben kendi yorumumu yaptım tabiki, ayrıyeten vip olmak turuncu olmak şuanda trgy'inda dediği gibi sadece ekstra bişey..

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Hadi forumu canlandıralım demekle olmaz maalesef bu işler. Emek vereceksin emeği vereni kendi ölçülerinde destekleyeceksin. Birde insanoğludur emek verirsin desteklersin bir gün seni unutur gider nerden geldiğini unutur :) Bu tür şeyleride fazla kafaya takmamak lazım. Şu an iyinet forumuna destek zamanıdır. Elinizden ne geliyorsa yaparsınız veya yapmazsınız. Ya sonrası ? Sonrasını boşverin ileriyi fazla düşünmek işe yaramıyor. İlk üye olduğum forumlardan biridir iyinet şu anda ben buradayım ve burada zaman geçiriyorum. Bazı şeyleri bildiğim halde konu açıp soruyorum mesela. O yüzden fazla detaya inmeden güzel paylaşımların olduğu bir yer haline getirelim burayı.

Kahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hadi forumu canlandıralım demekle olmaz maalesef bu işler. Emek vereceksin emeği vereni kendi ölçülerinde destekleyeceksin. Birde insanoğludur emek verirsin desteklersin bir gün seni unutur gider nerden geldiğini unutur :) Bu tür şeyleride fazla kafaya takmamak lazım. Şu an iyinet forumuna destek zamanıdır. Elinizden ne geliyorsa yaparsınız veya yapmazsınız. Ya sonrası ? Sonrasını boşverin ileriyi fazla düşünmek işe yaramıyor.

Bizde beyin fırtınası yapıyoruz işte,niye kızıyorsun:p

Doğan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni ve farklı birşey olması düşünülüyorsa forum sadece bütünün bir parçası olabilir.. Paylaşım ve Ticaret mümkün olduğunca ayrıştırılmalı.. Bilgi her zaman ücretli değildir. Bilgiyi satmak için, pazarlamak için bilgiyi daha değerli hale getirmek gerekir.. Bilgiyi paylaştığınız yer ücretli ise %50 ile başlarsınız. Ben ya o bilgiyi almak için üyelik alırım, ya da almam var olanla yetinirim. Ben 3$ verdim diyelim bilgiyi almak için.. Gerçekten ihtiyacım olan bilgiye ulaşabilecekmiyim.?

Ticaret mali külfeti olan, riskleri olan bir olgudur. Ticaretle ilgili bölüm ücretli olursa ve kriterler net belirlenirse(Alıcı-satıcının kriterleri) arz-talep dengesi doğru bir şekilde yol alır.

Forumun aslolan amacı bilgi paylaşımı, tartışarak daha iyiyi bulma vb. vb. değil midir? Ticaret forum olgusuna sonradan girmiştir ve bu tür forumlarda ticaret büyük bir önem taşımaktadır. Artık forumlara 2 amaçla giriliyor. Birincisi bilmediği şeyleri öğrenmek, sorularına cevap alabilmek. İkincisi elindeki imknaları kullanarak küçük çaplı da olsa ticaret yapmak. Ben ikisi içinde giriyorum..Genelde böyle olduğuna göre ayrıştırılacak ilk önemli şey Ticaret ve Bilgidir..

Zamanım olursa fikirlerimi daha detaylı olarak aktarmaya çalışırım..Şimdilik aklıma gelen şeyler bunlar.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
GeniusTurkish banlandığını düşünsene :) Hem para veriyorsun hemde yanında ban hediye :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5