İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinet listede yukselme yontemi

Bu oneriyi onayliyormusunuz

• Kullanılan toplam oy
    2
I

iyinet

Misafir
iyinet listede yukselme yontemi

Bazi uyelerden soyle bir istek/oneri geldi, iyinet.com olarak boyle bir uygulamaya sicak bakip bakmadiginizi ogrenmek istedik:

uye sitelerin iyinet'e gonderdigi her ziyaretci, 5 hit olarak hanenize eklensin.

Ornegin iyinet'e 50 ziyaretci gonderen uyenin hitine 5x50=250 eklensin.
Boylece hit sayisi 500 ise, 750 ye yukselsin ve listede ust siralara yukselinebilinsin.

Bu oneri hakkindaki dusuncenizi lutfen oylayiniz.

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
fikrimi değiştirdim... bence de hile yapmaya musait bir hale gelebilir ortam... olmamalı... keşke olumlu yonde kullandığım oyumu da geri alabilsem...

B

burak

Misafir
Hem iyinet'in hemde bizim isimize gelir bence iyi fikir. 1 e 5 iyi bir oran.

T

turk40com

Misafir
çok saçma.
istatistikler gerçekçi olmaz.
Kesinlikle tasvip etmiyorum..

B

burak

Misafir
istatistiklere bence de dokunulmamali, yani login oldugumuzda gordugumuz istatistiklerin gercek degerleri onemli.
Sadece ana sayfadaki liste onerilen hit eklenme olayini yansitmali.

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
yav istatistikler değişmeyecek ki... sadece sıralamayı etkileyeck bu olay... sanırım arkadaşlar yanlış anlamış...

U

ucankacan

Misafir
kesinlikle yanlış çünkü art niyetli insanlar tarafından yanlış şekilde kullanılabilir. şöyle açıklayayım; ben internete gprs'ten bağlanıyorum ve netten kopup tekrar bağlanmamın hiç bir masrafı yok ve tekrar bağlanma süresi 2-3 saniye. ben bu şekilde tekrar tekrar bağlanarak kendi sitemi hit x 5'ten, 1 saatte listenin en başına bile getirebilirim, bu sadece bir örnek. bu radikal sistemle bunun gibi daha fazla sistemi yanıltma yöntemi bulunabilir. saygılar...

B

burak

Misafir
Sanirim sen yanlis anlamissin oneriyi, istersen tekrar oku.

T

turk40com

Misafir
istatistiklerden kasıt : Listede görünüm şeklidir. zaten her site sahibi aldığı hiti biliyor ve şu gerçekki, toplist raporları ve root server raporları arasında büyük farklar var. server analizleri her zaman toplist analizlerinden yüksektir.
Ama listeden , web sitelere gelen ziyaretçiler var. Bu uygulama onları etkileyecektir. !

enginsev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
yanı ben buraya gırıp baktıgımda a suaıte 500 hıt almıs bu 700 almıs dıyorum ılgımı ceken noktada zaten o sımdı sız bunu ancak soyle yapın derım yanada bır ıyı puan koyun olay soyle olsun tekıl hıt 100 sıteye gonderılen zıyaretcı sayısı 10 ıyı puan dıye bırde bolum yaparsınız tekıl hıtle lınk gonreım sayısını hesaplatıp lıstelemeyıde ıyı puana gore yaparsınız bencede ıyı netten her yollanan zıyaretcı basınada 10 puan dussun :)

Top Lıst degıl mubarek algorıtma bana kalırsa dokunmayın abıme bakın ıyı nete butun sıtelerden yollanan zıyaretcı sayısı zaten suanda 250 300 arasındadır sız bunu yapınca adam bannerımı buyutucek ne yapıcak hıc ama hılelerle bu sayı 500 1000 ı bulur ve bunlar gercek kullanıcı olmaz.

KorsaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SÜPPER BİR FİKİR !!
bence bu olayı en kısa zamanda hayata geçirin.

Böylelikle iyi.net daha fazla ziyaretçi kazanacak, ve toplistteki üyelere daha fazla çıkış yollayacak.

Unutmayın: webmasterların sitelerini toplistlere kaydetmelerinin 1. nedeni daha fazla ziyaretçi kazanmaktır..

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence soyle olsun 1e 5 vermek olmaz olcaksa da ziyaretci gonderen adamin ki 2 sayilsin bu daha adil bence

gokhankar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok yalnış kesinlikle olmaması gereken bir durum zaten ziyaretci gönderenler bölünüde daha çok gönderen cıkıyor üste ancak site istatislikleri bölümnde o şekilde bir şey olması siteyi iyihileciler.net haline çevirir saygılar anlıyana

gokhankar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir Hile Yapmak Vardır Bide Hileyi Taşvik Etmek tabiki şu anda hile yapılabilir ancak bu durum neden arttırılsın ki?

B

burak

Misafir
Harbidem, nasil hile yapilcak, bir anlatta senin bildigini bizde bilelim.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hile yapmak isteyen her zaman hile yapar.
hek yapmak isteyen her zaman hek yapabilir.
Aşk yapmak isteyen her zaman aşk yapabilir...

Ne güzel uydurdum beya:)))

www.e-sehir.com reklam da koyalim:))

enginsev

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ucankacan' Alıntı:
kesinlikle yanlış çünkü art niyetli insanlar tarafından yanlış şekilde kullanılabilir. şöyle açıklayayım; ben internete gprs'ten bağlanıyorum ve netten kopup tekrar bağlanmamın hiç bir masrafı yok ve tekrar bağlanma süresi 2-3 saniye. ben bu şekilde tekrar tekrar bağlanarak kendi sitemi hit x 5'ten, 1 saatte listenin en başına bile getirebilirim, bu sadece bir örnek. bu radikal sistemle bunun gibi daha fazla sistemi yanıltma yöntemi bulunabilir. saygılar...

Nasıl hıle yapılıcagı yazmıs onlarca hıle programı var bunun yanında adam proxy ıle defalarca sıtesıne gırmıs ızlenımıde verebılır gereklı bılgı ıcın baska forumlarda sponsor fırmalara nıye turklerın alınmadıgını bı arattır sana hılelerden haberler versınler..

B

baterist1982

Misafir
arkadaşlar kendimizi kandırmayalım...
sizce şu anda hile yapılmıyor mu?
yani bencede bu uygulama yapılmalı...
hem o zaman gönderdiğimiz ziyaretçininde bir getirisi olacak...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5