İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinet neden böyle oldu

neden böyle olduk

• adsense ortamı bozmaya yetti

Kullanılan: 10 23.3%
  • artık kimse yardım etmek istemiyor :)

Kullanılan: 13 30.2%
  • giden arkadaşlar yüzünden bozuldu

Kullanılan: 6 14.0%
  • eski tarihleri bilmiyorum yeniyim burada

Kullanılan: 4 9.3%
  • iyinet çok iyi bir ortam

Kullanılan: 5 11.6%
  • banane ya

Kullanılan: 5 11.6%

• Kullanılan toplam oy
    43
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A

..::aTi::..

Misafir
dargınlıktan kasıt bu forumda gördüğüm en fazla mesaj yazan arki vardı 2800 gibi bişeydi mesaj sayısı (arkadaşmdı) 1 kalemde banlandı sonra taşkınlık yaptı ama bu kadar kolay atılan herkez yapar sonraki zeynelkoc(arkadaşmdı) moderatordu o banlandı oda arkadaşım heralde 2000+ mesajda onda vardır.
6-7 arkadaşım daha banlandı ondan sonra oyun gibi oldu zaten olaylar. bukadar kolay silinebilmek dokundu heralde bende tartıştığım adama laf söylenip banlanmayı istedim 2 nick vardı besiktaslim+whitekey :) ikiside bu şekilde gitti ban atılmadan çoğu mesajı silebildiğim kadarıyla sildim zaten.
sadece takip ediyorum bir çok sorunun cevabını daha önceki aklımolsa yazardım ama şimdi sadece mesajları okuyup çıkıyorum tanıdık vs. varsa onlara msnden yardım etmeye çalışıyorum okadar. server sorunlarım olur onlarıda zone veya darxis gibi arkadaşlarla hallediyoruz yani yeni forum msn im oldu gibi bişey.

haymac asker olmasada burayı takip eder yazmazdı ;) zaten yazıcak olsa nete girebiliyor yazardı girdiğinde...

oylama içinde adsense girdi mertlik bozuldu diyeyim :eek:

F

fenerli

Misafir
biraz yeni üyelerdeki genel davranış seviyelerinin düşük olması yada bu yeni üye olarak gözükenler aslında başka mevcut üyeliklerin ikinci,üçüncü kişilik olarak gezmeside olabilir, bunlarda son zamanlarda forumu iyice itici bir hale getirdi.

biz çiftleşiyoruz gibi yarışmaları izleyenlerin şöyle söylemleri var "Ben sana bir sürü oy (sms) yolladım sen beni dinlemek sorularımı yanıtlamak zorundasın" gibi yeni üyelerde "ben üye oldum istediğimi söylerim, sen beni uyaramazsın" tarzında bir hava içindeler.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
..::aTi::..' Alıntı:
haymac asker olmasada burayı takip eder yazmazdı ;) zaten yazıcak olsa nete girebiliyor yazardı girdiğinde...

Askerdede olsam girebiliyorum nete chat de yapabiliyorum keyfimcede takılabiliyorum. Ama artık sadece takip ediyorum, piyasada onlarca boş beleş adam war. Ben herşeyyden elimi çektiğimi söylüyorum ki aslında çekmesi gereken ben değilim. Ama nmeyse uzatmayacağım çekiyorum elimi eteğimi demiştim ben ve sözümü tutmaya gayret gösteriyorum. arada sırada olur istisnalar kaideyi bozmaz : )

Ati aslında takip etmez yazardımda boş geliyor artık biliyormusun ?
Ocakta gelince anlatırım dinlersin hayatın ne kadar boş olduğunu...

giden arkadaşlar yüzünden bozuldu ForeVer :D

Selametle...
Hym...

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pigeon' Alıntı:
bunlara tanıdık isteği üzerine mesaj silmeleri de eklemen sanırım doğrusu olur..

İşte sorun buradan başlıyor. Moderator arkadaşlara karşı bir tavır almak yanlış bir hareket. Kasıtlı ve haksızlık içeren bir hareket hiçbir moderator tarafından yapılmaz.

Küfür, hakaret, olmaması gereken bir bilgi yada saklı olan bir hakkı ortaya çıkarmak o konunun silinmesine ve editlenmesine davetiye çıkarır.

Konuya gelince,
bir tartışma başladığında herkes bir tarafa geçip birbirine saldırıyor. Buna gruplaşmada diyebiliriz. paylaşım geri planda bırakılıyor. Fakat bunu düzeltmek üyelerin elinde. Üyeler kavga etmez, paylaşıma önem verirlerse o zaman iyinet forumlarının eskisinden de çok faydasını görebilirsiniz

Xcoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oylamaya admini eklemeyi unutmusun imam cemaat meselesi olmus gecen iyice anladim.

F

fenerli

Misafir
Gamend' Alıntı:
İşte sorun buradan başlıyor. Moderator arkadaşlara karşı bir tavır almak yanlış bir hareket. Kasıtlı ve haksızlık içeren bir hareket hiçbir moderator tarafından yapılmaz.

mod olduktan sonra bu başlığa cevap vermek (bir anlamda kapanmış gibiydi başlık) biraz ilginç olmuş

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetten banlananlar başka bir nick ile yeniden üye oluyor ve ortamı bozmak için ellerinden geleni yapıyorlar iyinetadmin en ufak bir şeyde banlıyor , banlaması mantıklı ancak sonsuza kadar banlıyor eğer üye nin yaptığı şeye göre 1-2-3-4 hafta filan banlasa daha mantıklı olur tabi bu benim düşüncem..

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
fenerli' Alıntı:
mod olduktan sonra bu başlığa cevap vermek (bir anlamda kapanmış gibiydi başlık) biraz ilginç olmuş

Bir arkadaşın mesajına cevap vermem gerektiğini düşündüğüm için cevap verdim.

saygılar

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Evet dargınlıklar, kırgınlıklar ve hatta haksızlıklar olmuş olabilir. Madem bizler bozduysak bizler tamir edeceğiz.
Aranızdan çıkacak arkadaşlar da pekala eskilerin görevlerini alabileceği gibi, aramızdan ayrılan arkadaşları da geri çağıralım.
En ağır cezaların dahi affa uğradığı ülkemizde bunu da FORUMSAL BARIŞ olarak kabul edilmesini öneriyorum.
İyinet admini bunu ne kadar kabul eder bilemiyorum ama bu site aslında bizim...

Romantlk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SaintOne' Alıntı:
iyinetten banlananlar başka bir nick ile yeniden üye oluyor ve ortamı bozmak için ellerinden geleni yapıyorlar iyinetadmin en ufak bir şeyde banlıyor , banlaması mantıklı ancak sonsuza kadar banlıyor eğer üye nin yaptığı şeye göre 1-2-3-4 hafta filan banlasa daha mantıklı olur tabi bu benim düşüncem..

bu konuda haklısın...

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hukuki' Alıntı:
Evet dargınlıklar, kırgınlıklar ve hatta haksızlıklar olmuş olabilir. Madem bizler bozduysak bizler tamir edeceğiz.
Aranızdan çıkacak arkadaşlar da pekala eskilerin görevlerini alabileceği gibi, aramızdan ayrılan arkadaşları da geri çağıralım.
En ağır cezaların dahi affa uğradığı ülkemizde bunu da FORUMSAL BARIŞ olarak kabul edilmesini öneriyorum.
Yerinde bir yaklasim aslinda.
Fakat, kirilan bir vazo, yapistirildiginda eski guzelligine kavusabilir mi?

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Tunahan, tabii ki kavuşmaz. Ama allahtan vazo değiliz ve çok güzel bir ego tamir sistemimiz var :)
Anlık kızgınlıkla dozu kaçıranlara anlık kızgınlıkla ban uygulayan arkadaşlara bir tedavi süreci geçmiştir sanırım. Burada biribirmize bilgi vermek veya edinmek için varız. Amaç bu ise bir kere daha deneyelim derim.

Y

Yns

Misafir
Eskiyi bilmiyorum ama şu an oldukça iyi bence.Yöneticiler seviyesizliğe izin vermiyor , en güzel noktalardan biri bu.

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hukuki' Alıntı:
Tunahan, tabii ki kavuşmaz. Ama allahtan vazo değiliz
Vazo dan daha beteriz. Sen cok basit bir nedenle atildigin bir forumda, tekrar [eskisi gibi] paylasim yapabilirmisin ?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
hukuki' Alıntı:

Ben hukuki nin dusuncesinin arkasindayim ve destek veriyorum.
Bizler de birer insanizve haksizlik yapmis olabiliriz, aynen sizlerin bize yaptigi gibi yani kural ihlali gibi...
Biz tum haksizlik yapilan kullanicilardan ozur dileriz, her ne konuda yapildiysa bu haksizlik, umarim bir daha olmaz.
Ayni anlayisi, bize haksizlik yapan, forum kurallarini ihlal eden kullanicilardan da biz bekliyoruz.

Bazi kullanicilarimiz, kendilerine bir kasit oldugunu dusunuyorlar, oysa boyle bir durum sozkonusu degil.
Biz burada kural ihlali oldugunda kisiyi banlamiyoruz, o kisinin nick ini kullanici adini banliyoruz.
Bu da demek oluyor ki o kisi istedigi zaman yeni bir kullanici adi ile foruma yeniden baslayabilir ve kural ihlali yapmadikca da forumda kalabilir.
Ben forumdaki kisilerin gercek kimliklerini bilmiyorum, hangi sitelerin yonetici olduklarini bilmiyorum.
Kac mesaj postalamis veya hangi sitelerin sahibi/yoneticisiymis benim icin onemli degil.
Benim icin onemli olan bu forumda 2000 mesajli kullanicininda ayni 100 mesajli kullanici gibi kurallara uymasi, ortami germemesi ve bilgi paylasimina engel olmamasidir.
Bu forumda herkes esittir, sizden cok basit birsey istiyorum, forum kurallarini ihlal etmeyin.

Vazo dan daha beteriz. Sen cok basit bir nedenle atildigin bir forumda, tekrar [eskisi gibi] paylasim yapabilirmisin ?
Kurallar basitten zora dogru gitmiyor Tunahan, her kural esit derecede yaptirim gucune sahip.
Kullanicilar kendilerini kontrol edemeyip kufur yada hakaret ettiklerinde, nedense halen kendilerini hakli goruyorlar, neymis efendim karsidaki adam serefsizmis, o nedenle oda hakliymis.
Siz, eger sinirlerinize hakim olamiyorsaniz, bu banlanmaniz icin gecerli bir sebeptir.

Pek cok kullanici Moderatorler ve Admin i bir KADI bir YARGIC olarak goruyorlar. Bu yanlis bir kanidir.
Bizler forum kullanicilari arasinda olan tartismalarda taraf yada karar verici merciler degiliz.
Biz sadece forumun kurallari cercevesinde isleyisinden sorumluyuz.
Ornegin bir tartisma sonucunda kurallara aykisi birsey yapmadan diger kullanicinin sabrini tasirip kendine hakim olmaz hale gelmesine neden olarak o kullanicinin kufur etmesine neden olursa, burada kim kufur etti ise o banlanir, siz siz olun bu tur oyunlara gelmeyin.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
iyinetadmin' Alıntı:
Pek cok kullanici Moderatorler ve Admin i bir KADI bir YARGIC olarak goruyorlar. Bu yanlis bir kanidir.
Bizler forum kullanicilari arasinda olan tartismalarda taraf yada karar verici merciler degiliz.
Biz sadece forumun kurallari cercevesinde isleyisinden sorumluyuz.

Bu cümle çok önemli, mod. olan arkadaşlar mod olana kadar aktif paylaşımda bulunurken, mod olduktan sonra yazmaya çekiniyorlar. Kendilerine göre haklı sebepleri vardır muhakkak ancak Bu da belki üyeleri onlardan uzaklaştırıyor.

Yabancı sitelerin forumlarına giriyorum kimse kimseye hakaret etmiyor, kimse kimseyi ezmeye kalkımıyor. Tabiri caizse en salakça soruya bile yanıt veriliyor. İyinette bunun ışıklarını görüyoruz aslında ama artık yabancı emsallerinin seviyesine gelmesi gerekir diye düşünüyorum. Bunu da admin, mod... değil bizler yapacağız. Amaan boşver şimdi bir şey yazacağım arkadan bir sürü olumsuz tenkit alacağım korkusunu da yaratan yine bizleriz. Kaldırın şu engeli artık arkadaşlar. Yanlış yazmak bile öğrenmeye ilk adımdır. (Hiçbirimiz hemen yürümedik, düştük kalktık...). Çok mu canınız sıkılıyor stres mi atacaksınız, öyle bir bölüm oluşturulur , deşarj olunur veya bolca örneği olan diğer siteler ziyaret edilir. (Buna iyinet yönetimi karar versin artık).
Küçük şakalaşmalar, hicvetmeler ... bunlara da alınganlığı bırakalım. Hayata bu site gibi iyi ve olumlu yönden bakalım.
Daha önceden de yazdığım gibi bizden bırakın webmaster, office kullanan beyin transfer eden Almanya bizi solladı geçti bile. Buna layıksak hiçbir şey demiyorum.
* Bir not: İnternet sitelerinin Basın kanuna tabi olması ile bu işi çok daha ciddi yapmak zorunda olduğumuzu da hatırlatmak istiyorum. Ve şu anda bu konuda çok ciddi görüşmeler olduğunu da buradan belirteyim. Bu itibarla
Ya düzeleceğiz ya bırakacağız arkadaşlar.

saygılarımla.

780 okunma , 35 ileti ve sadece 49 oy arkadaşlar ...
Sahip olamadığımız nedir?
Sadece iyinet admini mi forumsal barışa destek olacak? Tanımıyorum ama eminimki burada birçok kişi de onu kırmıştır. O çıkıp buna destek oluyorsa, aynı büyüklüğü gösteremeyecek miyiz?
(Benim sitem olsaydı biraz daha sert yazardım ama allahtan benim sitem değil.)

Bu siteye girenlerin çoğu webmaster ve çoğunun muhakkak forumları var. Forumların kurallarının da olduğunu muhakkak biliyorlar. Neredeyse evrensel olan bu kuralların dışında bizlere birşey dayatılmaya çalışılıyorsa ona da itiraz edelim. Ama aksi ise artık bu kurallardan ötürü dargınlık yaşanmasın. Şurada ne güzel bilgi alışverişi yapmak varken ve hala buraya geliyorken bunun nimetlerinden faydalanalım.
Google ülkemize rank vermiyorsa, bize adsense den önemli pay vermiyorsa bunun nedeninin paylaşmamak, birbirimizi desteklememek, ilerleyememek olduğunun farkına varalım.
Yeter kızıyorum artık ona göre :)
Duyarsızlaşmayın , Duyarsızlaştırmayın !!!

Tunahan' Alıntı:
hukuki : Abi simdi adama yalakalik yapmak icin, iyi seyler yazamam acikcasi. Biraz objektif mesaj yazinca da mesaj siliniyor. Adama "ben hakliydim, senden ozur dilemem" yazdim. Mesaj silindi. Mesajin silinmesine birsey demiyorum da, neden silindiginide soyleyen yok. Boyle olunca da daha bi fitil oluyor insan.

Güzel kardeşim; Merak etme biraz evvel neden mesajım silindi diye sorduğun iletini gördüm. O da silindi. Orada haklısın.

Diğer taraftan biz burada kimseye yalakalık yapmaya çalışmıyoruz. Kimsenin de yalakalık yapmasını beklemiyoruz. İyi şeyler de yazmayabilirsin. Ölçüsünü kaçırmadığın sürece silineceğini de sanmam.
"Ben haklıyım, senden özür dilemem" lafına ne gerek var. Evet gerçekten haklı da olabilirsin. Bak ne yazmış admin; biz yargıç veya kadı değiliz...
Şimdi haklı isen senden ben haklıyım senden özür dilemem yerine , haklıyım ama kırdıysam özür dilerim deseydin belki sana şu söylenecekti (aslında admin yukarıda genele söylemiş aslında); "tamam kardeşim ben de kırdığım için özür dilerim"....

Ve Tunahan kardeşim yazdıklarımı okuduysan "forumsal barış" diyorum. Yalakalık için veya birinin gözüne girmek için kesinlikle değil... Burayı verimli paylaşmanın çaresini arıyoruz aslında. İnan bu gereksiz muhabbeti yaparken bile veri tabanına tecavüz ettiğimi düşünüyorum. Onu bu sen ben tartışmalarıyla dolduracağımıza yararlı bilgilerle dolduralım ki yarın ihtiyacımız olduğunda onu burada bulalım, yardım edecek kişileri de burada bulalım.
Hepimiz buraya geldiğimize göre aslında söylemesek de bunu bekliyoruz. Yoksa almış başını giden sitemde yazmak yerine zaman zaman buraya gelip yazmamın bir başka amacı yoktur.

Sevgiler, saygılar.

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Simdi xxx adama, sen xxx' sin dedigim icin adam geriliyorsa, sonrasinda yetkisini kullanip beni banliyorsa, ben bu adama "kirdiysam ozur dilerim" dermiyim ?
Sen olsan dermisin ?
Yalakalik konusunda genel konusmuyorum zaten. Kisisel olarak konusuyorum. Ben sahsen, iyinetadmin den ozur dilersem kisiligimi sorgulamam gerekir. -ki iyinetadmin in bana pozitif bir etkisi yoktur. Ozur dilemem icin bir neden de yoktur. Yoksa "el opmekle dudak asinmayacagini" iyi bilen birisiyim.

Yalniz mesaj konusunda aklim cok karisti. Simdi o mesajimda zaten ben kotu birsey yazmamistim ki. Oldukca da uzun, objektif bir mesajdi. Silinmesinede eyvallah diyorum da, insan bi nezaketen "Tunahan, mesajin su sebepten dolayi silindi" der, pm atar. Veya mesaj icerisindeki olumsuz gordugu satirlari siler, duzenler.

Iyinetadmin den sahibe diye bahsettim baska bir baslikta, turuncu'larin (moderator) birisi gelmis, mesajini duzenle diyor. Sahibi olarak degistir diyor. Ben iyinetadmin in cinsiyetini nerden bileyim. Onu bosver, madem moderatorsun, sen duzenle mesaji. Bunu kendisine soyleyince de, mesajimin sahibesi kismini, sahibi olarak degistirip, bold yapmis. Hani altta yazmis ya, mesajini duzenle diye. Ben duzenlemeyince, kendisi duzenliyor "hoops ben duzenlerim, ben moderatorum" havasina birde mesajin o kismini bold yapiyor.
Vallahi cok enteresan insanlar var.

Herhalde bu mesajda silinir :) Zaten bu konuda birsey yazmayacagim artik. Ben forum yonetimi ile ayni fikirde olmadigim icin, yazdiklarim siliniyor nasil olsa. Parmaklarimi yormaya degmez.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Tunahan kardeş forum yönetimi ile aynı fikirde olmanı beklemek gibi bir gafletin içine kimse düşemez. Burada konuştuğumuz konu hepberaber ne yapabiliriz?
Kızmış,gücenmiş olabilirsin ama kol kırılır yen içinde kalır derler.
Sen buraya sorular sorduğunda veya yazılar yazdığında fayda doğuyor mu ona bak.
Birçok webmaster forum sitesi (yerli/yabancı) var, hepimiz de biliyoruz. Peki neden buraya geliyoruz kardeşim?
Hadi ne olur bırak sen beni de ne yapabiliriz? Neden verimli konular değil de mesela ankette yazdığı gibi sırf adsense.. para kazanma vs. konuşuyoruz?
Atıyorum, Bana biri bedava web toolbar hizmeti veren sitenin adresini söylesin veya dedicated servera format nasıl çekilir onu anlatsın :)
Buraya ister kızsın ister hoşuna gitsin her ne kadar sahibi olsa da iyinetadmini için gelmiyoruz. Biz buraya buluşmak için geliyoruz. Ha o benden bu kadar, kapatıyorum derse teşekkür eder, alternatiflerine bakarız.
Hem Tunahan kardeş, forumun var mı bilemiyorum. İnan günümün çoğu forumları editlemek, silmek veya üye kilitlemekle heba olup, gidiyor. Yazık değil mi? Aynı şey bu site için de geçerli, belki de senin için de... Neden birbirimizin işini zorlaştırıyoruz anlamadım ki.
Bak şimdi sırf bu konu yüzünden yarın bu forumu kilitlerler. İyiniyetliysen kapandığına üzülürsün yok değilsen sevinirsin... Ama konuyu şahsi değil genel olarak düşünen bir çok insan da aynı karanlığa gömülür ve şahsen ben bir daha da bu tarz bir konunun içine kesinlikle girmem.

Ve Tunahan allahaşkına yukarıya bir bak (no.35) kim özür dilemiş iyi bak lütfen. İyinet admini sizi kırdıysam özür dilerim demiş. Kimseye benden özür dileyin dememiş ...

Sevgi ve saygılarımla.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Tunahan' Alıntı:
Evet burda ince bir olay var. Haksizlik yapan kullanicilardan ozur bekliyorlarmis. Yani benden degil :)
Ama bana az once haksizlik yapildi. Mesajim silindi durup dururken. Ve bir sebep yoktu bana gore. Var ise bile bana su sebepten diye birsey soylenmedi. O kadar gundemde tuttugum halde. Admin gelmisken, mesajin neden silindigini aciklayabilirse sevinirim. Tabii mesaji hangi yaranma sevdalisi sildi bilmiyorum..

Tunahan, israrla forumdaki moderatorleri karaladigi icin banlanmistir.
Tunahan'in diger karalamaya yonelik ve negatif mesajlari forumdan silinmistir.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hemen hemen her forum un kaderi bu. Birçok kişi yükselme derdinde ve tatmin olduğu an başkalarını tatmin edemiyor artık.

Atılmalara gelince haklı-haksız hepsi foruma zarar vermiştir. Yani atıldı diye foruma saldıran çok kişi gördük. Ama şöyle de birşey var, (admini bende tanımam, makamına yorum yapıyorum sadece) Herhangi birimiz admin olsa bu işin zorluğunu görebiliriz. Yani bir ton kullanıcı ve bir ton mesaj atılıyor, En basit sebepten tartışma çıkıyor.

Aslında admin olmaya da gerek yok. Mirc e girmişizdir hepimiz. IRC kanalı sahibi olanlar bilir. Op verdikleri kişiler bile zaman zaman kavga eder ve arada kalırdık. Ve birçok kişiyi atmışızdır kendi kanalımızdan. Haklıda olsak içimiz gitmiştir. Çünkü kanaldaki kişi sayısı azalmıştır, muhabbet azalmıştır vs. vs..

Ben iyinet in en eski kullanıcılarından biriyimdir. 98 den beri tüm sitelerimi ilk iyinete kaydetmişimdir. Forumuda son 1-2 senedir kullanıyordum ve ilk başlarda sadece yeni üyelik alıp site tanıtımı yapıyordum. Ama birgün Google optimize olaylarını gördüm, PR ile tanıştım (Şansa PR5 olmuş bir sitem vardı) ve 1-2 ay içinde hitim 3 katına çıktı.

Örneği iyilik gördüğümü belirtmek için verdim. Burada herkes birinden, birilerinden iyilik görmüştür ve onun hatrına haksızlığa uğrasada burdaki ortamı bozmamalı. Sırf admine kızdı diye foruma saldırmamalı. Çünkü buraya hala çok yeni kişiler geliyor, 1 sene önce PR dan habersiz ben gibi kullanıcılar geliyor. Bunları tekrar tekrar açılan başlıklardan anlıyoruz.

Bence forum un bozulmasının nedeni yok. 1 sene önce hiçbirşey bilmiyorken şimdi az çok birşeyler öğrendim ve şu an bakıyorum açılan konular yardım isteme amaçlı ve yeni birşey yok. Ancak yardım etmek için girerim bu foruma artık. Biraz vefasız sanırım buradaki kullanıcılar. Alacağını aldıktan sonra yardıma kapanıyorlar..

Admin ya da mod lar aslında önemsiz olmalı. Ama nedense hep onların tartışmaları yapılıyor. Gereksiz tartışmalar sürdükçede TV ortamına dönüyo burası ve nerde birbirini yienler varsa forum oraya doluşuyor. TV deki gibi diskalifiye oluyolar sonra.

Valla bence yapacak birşey yok. Herkes kendini düzeltirse forumda düzelir. Yeni birşey öğrenmesekte gelip birşeyler öğretebiliriz. Bu biraz karakter meselesi sanırım..

Dağınık oldu biraz ama özetlemek gerekirse suç yine bizde. Ortamı düzeltmek için mod ya da admin olmaya gerek yok. Herşeyi onlardan beklememek lazım..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5