İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinet neden böyle oldu

neden böyle olduk

• adsense ortamı bozmaya yetti

Kullanılan: 10 23.3%
  • artık kimse yardım etmek istemiyor :)

Kullanılan: 13 30.2%
  • giden arkadaşlar yüzünden bozuldu

Kullanılan: 6 14.0%
  • eski tarihleri bilmiyorum yeniyim burada

Kullanılan: 4 9.3%
  • iyinet çok iyi bir ortam

Kullanılan: 5 11.6%
  • banane ya

Kullanılan: 5 11.6%

• Kullanılan toplam oy
    43
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

turka

Misafir
iyinet neden bukadar yobaz kaldı. bu tabir çok ağır değil bana göre aynen o şekilde kaldı. sene 2003 ortalarına kadar buralarda paradan çok bilgi konuşurdu o tarihlere kadar olan mesajlara bakabilirsiniz. adsense çıktı ve paylaşım direk $ yönüne akmaya başladı webmasterlik adına pek bişey kalmadı, bunda başı çeken iyinetadmin iyineti binlerce spam sayfayla doldurdu. sonra başkaları çıktı iyinet banlandı googledan iyinetadmin çıktı özür diledi sonra dialer siteler konusu girdi bu arada 10larca kişi banlandı forumdan. paylaşım yapan birçok kişi gitti yerlerine yenileri geldi vsvs. liste çok uzuyor. anladığım kadarıyla eski tarihlere dönmek için artık çok geç sizce haksızmıyım ?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
görmek istediğini görürsün dostum...

iyi şeyleri görmekte senin elinde kötü şeyleri görmekte senin elinde...

ben burda bir kaç cilt ansiklopedi hazırlayacak kadar bilgiye ulaştım... demekki sende ulaşa ulaşa bu sonuçlara ulaşmışsın... milletin banlanmasınımı takip ediyorsun :)

bu arada yardımsever onlarca arkadaş var bence forum'un geneline haksızlık ediyorsun... bir kaç kırık yumurta için 30lu yumurta kolisini çöpe atamazsın...

T

turka

Misafir
54 mesajın var bilemiyorum bilgiye nekadar ulaştın ama benim demek istediğim konu adsense çıktıktan sonra bilgi paylaşımından çık para paylaşımına döndü olay neyse..

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyu buraya niye actınki?
Kısaca yorumum: Bazı yönlerde haklısın ama haksız oldugun yönlerde yok değil bir tepki üzerine yazılmış bir mesaj gibime geliyor.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ille her konuya mesaj mı yazmak gerekiyor... doğru haklısın kayıt tarihin ne kadar eskiyse söz hakkında o kadar fazla oluyor sanırım...

bilgiye ulaşmak için okumakta yetiyor sevgili dostum... paraya ulaşmak içinde çalışmak gerekiyor...

şu kadarını söliyeyim yapabiliyorsan sen bi iyinet1.com kurda görelim... insanların emeğine teşekkür etmek yerine nası işlerle uraşıyorsunuz, sonrada dolara molara bulaştı buraları diyorsun...

burdan ekmek yiyen evini geçindiren onca insan var... burdaki ufakta olsa bilgi sahibi olup para kazanıp ülkesine döviz sokup harçlığını çıkaran geçimini sağlayan onlarca insan var...

bilgi konusuna gelince... tek örnek vereyim bir çok konuda rastladım uzmanlık alanı USD olabilir ama sonuçta yardım ve bilgi paylaşımı diyorsan 'yoktur' denen kişiyi örnek gösteririm...

ama kimi zaman emeğin karşılığı teşekkürlede yetmiyor, ticaret dediğin olay hayatın tamamında var... eğer para girdi dirlik bozuldu diyorsan... lidyalılardan sonra oldu bu iş 2003 senesinde diil yani :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
sanırım sorun da bu. insanımızda hoşgörü ve yardımlaşma gün geçtikçe azalıyor arkadaşlar. ABD deki insanlar gibi yalnzlaşıyoruz artık. Kültürel değerlerimizi yitiriyoruz. Tamam heyecanlı bir toplumuz ama saygıyı unutmaya başladık..
Birbirimize hitap şeklimiz vs. vs huzur kaçırıyor. Bu durum da birikerek farklı sonuçlar doğuruyor..
Sürekli kendimizi, cevap vermek ve karşımızdakini bozmak zorunluluğunda hisstemeyelim..
Nacizane görüşüm budur..

T

turka

Misafir
tepki olsa açık açık buraya yazarım neden yazmadan geçeyimki :)
şuan bir çok forum bu şekilde %90 para konuşup bilgi paylaşımından çook uzakta duruyor.

keyfinebak ben yoktur u iyi tanırım merak etme :) lidyalılar 2003 den çok önce bulmuş olabilir ama bana göre 2003 adsl patlaması ve google adsense nin çok faal kullanımına başlanmasıdır sebep bunu kavrayamıyorsan diyecek bişeyim yok.. ben senden daha yeni üyeyim (muhtemelen öyledir heralde). söz hakkı benden sonrada olsa senindir. iyinet kurmak gibi bir legalparam yok (kuramam demiyorum, kullanılırmı tartışılır :D)

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@turka ,@pigeon cok dogru söylemiş bence. herkesin şikayetci oldugu konular var bunlar çözülmüyorsa alternatifler arayacaksın iyinet forumdan herşeyi beklemek bence yersiz. eski formu bilmiyorum ben daha yeniyim ama sürekli girdiğim tek turk forum bu. ceviz.net'i deneyebilirsin istediğin gibi bir forum bu herhalde.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neyse bana söz düşmüyor artık... büyükler ve benden daha önceki kişiler daha iyi bilir buralarını...

yoktur'u iyi tanıyormuşsun o zaman favorimi söliyeyim...

ibrahimkoknar abimiz ehuehu bu abimiz dehşet bişi takip etmekte fayda var halka yardım hakka yardım için dünyaya gelmiş :)

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keyfinebak.com' Alıntı:
bilgiye ulaşmak için okumakta yetiyor sevgili dostum...
Bu cumleni iyi dusun. Herkes senin gibi "okursa", sen neyi okuyarak bilgi sahibi olacaksin ?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tunahan' Alıntı:
Bu cumleni iyi dusun. Herkes senin gibi "okursa", sen neyi okuyarak bilgi sahibi olacaksin ?

kastın adsense hakkındaki görüşleri okumaktansa dikkatlice yazdığımı okudum, sende kırpmadan dikaktlice benim yazdığımı okursan o zaman yazdığınla alakalı bişey varmı anlarsın...

iyi olan güzel olan şeyide okumak senin elinde kötü olan gereksiz olan şeyide okumak senin elinde... iyi ve yahut kötü konuları yorumlamak içerisinden bilgiyi alabilmekte senin idrakinde...

iyinet veyahut bilmemne net buna aracı olur...

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
sebepler şunlar:
1- herkes çok iyi bildiğini sanıyor konuları
2- insanlar okuduklarını anlamamakta inat ediyor
3- arama yapılmadan aynı konu 10 larca kez yeniden açılıyor
4- banlananlar arkadaşlarını foruma salıp dağıtın diyor
5- yorum kaldıramayan insanlar başlık açıyor. ki başlıkta ya sorulura cevap verilir yada gerekiyorsa yorum yapılır hata düzeltilir
6- yardımlaşmadan çok gruplaşma var artık
7- insanlar nasıl cevap vermeleri veya nasıl başlık açmaları gerektiğini bilmiyorlar
8- üyelerin bir kısmı forumun ne işe yaradığını ve ne amaçla kullanılması gerektiğini bilmiyor.

keyfinebak yorumun için teşekkürler. dediğin gibi nasıl baktığına bağlı arayan bilgiyede ulaşabiliyor, kavgayada karışabiliyor.
herkese iyi çalışmalar.

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu söz forumdakileri anlatıyor bence.

Bilmeyen ve bilmediğini bilen çocuktur, eğitin.
Bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır, uyandırın.
Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen aptaldır, uzaklaşın.
Bilen ve bildiğini bilen liderdir, takip edin

Kimi keyfinebak gibi öğreniyor, kimi çok bildiğini sanıyor, kimi ufkunu açıyor, kimide kaçıyor..

F

fenerli

Misafir
her ne kadar giriş tarihimde 2004 yazsada esasında 2001 veya 2002 dir, 1 veya 2 kere data kaybı olmuştu iyi.net de, bir süre de kapalı kalmıştı, haziran 2005 e kadar da pek giremedim zaten yoğunluktan
tr.st ninde yazdığı maddeler arasında olan gruplaşmalar sorun çıkarmakta veya konulara lakayt bir tavır getirmekte ısrarcı oluyorlar, bu forumdan başka forumlarada giderek oradan da başka foruma sıçrayarak dolaşanlar var, beyaza kara bile dese birisi grup olarak bu karadır diye destek veriyorlar.
bir de bırakın forumda aramayı google da bile arama yapmadan hazır link vs. isteyenlerin sayısıda bir hayli fazla.

Kurallara aykırı mesajı bildir çalışsa iyi olur galiba
(Sorry. The email function has been disabled by the administrator)

Bu seferde altından kalkamayız denilebilir ama iyi.net i birileri birçok ıvır zıvır forum gibi w*arez dağıtım forumu haline getiriyor. 2 gündür mesajlar ortada hiçbir müdahale yok.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
tr.st' Alıntı:
sebepler şunlar:
1- herkes çok iyi bildiğini sanıyor konuları
2- insanlar okuduklarını anlamamakta inat ediyor
3- arama yapılmadan aynı konu 10 larca kez yeniden açılıyor
4- banlananlar arkadaşlarını foruma salıp dağıtın diyor
5- yorum kaldıramayan insanlar başlık açıyor. ki başlıkta ya sorulura cevap verilir yada gerekiyorsa yorum yapılır hata düzeltilir
6- yardımlaşmadan çok gruplaşma var artık
7- insanlar nasıl cevap vermeleri veya nasıl başlık açmaları gerektiğini bilmiyorlar
8- üyelerin bir kısmı forumun ne işe yaradığını ve ne amaçla kullanılması gerektiğini bilmiyor.

bunlara tanıdık isteği üzerine mesaj silmeleri de eklemen sanırım doğrusu olur..

I

iyiyiz

Misafir
Ben henüz yeni yeni foruma yazmaya baslayan ancak cok zamandir forumu takip eden biri olarak bir kac sey diyim;son zamanlarda banlanan arkadaslarin incir cekirdegini doldurmayacak nedenlerle banlandiklarini gördüm.Bu kisileride tanimam,ne msn kullaniyorum nede icq.Ayrica foruma cok sik katilan bazi arkadaslarin da ban yememesine ragmen forumdan uzaklasmalari forumun kalitesini düsürdü.Geriye kalan arkadaslarin %80 i pek fazla bilgisi olmayan genelde bilgi vermektense hep soru soran arkadaslar.Gidenlerin yerinin doldurulmasi cok zor görünüyor.

yoktur örnegin eskisi kadar fazla takilmiyor foruma,refer takilsa bile sadece trafik polisligi yapiyor,mesaj sil,editle uyar filan.Ejder abi piyasada yok.Haymac nickli arkadas yok ortalikta,zeynel velasil kelam öyle,mod nickli arkadasda süper bilgiler veriyordu artik oda yok,ati nickli arkadas sadece seyirci olmayi düsünüyor nicki görüyorum batzen ancak yazi yazmadigini saniyorum,bedavalar-net nickli kisi de piyasadan silindi.Ne oldu bunlara gören eden varmi.Bu kisiler foruma katki sagliyordu ayrica iyinetadmin de sanirim islerinden zaman bulamiyor o da pek foruma katki saglayamiyor.Umarim bu sözlerimden sonra banlanmam bende.Kimse kirilmasin gücenmesin lütfen.

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keyfinebak.com' Alıntı:
kastın adsense hakkındaki görüşleri okumaktansa dikkatlice yazdığımı okudum, sende kırpmadan dikaktlice benim yazdığımı okursan o zaman yazdığınla alakalı bişey varmı anlarsın...

iyi olan güzel olan şeyide okumak senin elinde kötü olan gereksiz olan şeyide okumak senin elinde... iyi ve yahut kötü konuları yorumlamak içerisinden bilgiyi alabilmekte senin idrakinde...

iyinet veyahut bilmemne net buna aracı olur...
Sen benim yazimi bir kac kez daha oku anlarsin ne demek istedigimi.
Kisacasi su : Hep okudugun surece, herkes senin gibi sadece okumayi tercih ettigi surece, sen ne okuyacaksinda bilgi sahibi olacaksin ? Yazan birileri olmadiktan sonra ?
Iyiyiz : Haymac askerde. Ati dargin. Bedavalar.net in burada kotu tecrubeleri oldu ve birakti. MoD islerinin yogunlugu nedeni ile ortalarda yok. -Ki zaten olsada paylasacagi birsey oldugunu dusunmuyorum. Acikcasi herkes akillandi. Bugun burada bir sponsor tanitsan, 3 gun sonra b.ku cikiyor. Siteni tanitsan, 2 gun sonra siten kopyalaniyor. Baska isim altinda yayinlaniyor. vs vs..

I

iyiyiz

Misafir
haymac:eek:key tamam
ati dargin: neden?
bedavalar: ne kötü tecrübesi
mod: dogrudur

Yani bu adamlar iyinet forum diyince akla gelen isimlerdendi o yüzden ilgileniyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5