İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinet sayac yine ! calismiyor

T

turkeyweb

Misafir
iyinet sayac yine bozuldu ,iyinet sayacin bozulmasinin kendine zarari oldugu gibi bu bozuk yani acilmayan sayac banneri yüzünden bir cok webmasterin sitesi baya bir gec aliyor.

ilgililerin dikkatine.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Sayac calisiyor, gecen gun DNS host ettigimiz firmadan DNS leri ile ilgili bir problem oldugunu iletmislerdi, sanirim sorun oradan kaynaklaniyor. Siz sayaci gormez iken baskasi gorebilir.
DNS cache ler yenilenene kadar bu sorunla karsilasabilirsiniz, ne yazikki burada bizim yapabilecegimiz birsey yok.
Sayacin sitenizin acilmasini etkilememesi icin sayaci table tagleri disina koyunuz.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Bencede Sayacta Sorun Var neden Benim Sitemin İstasitikleri Webserviste suan 8500 derken iyinette 3.000 bile demiyor? banner cok gec aciliyor cogu zaman ise hic acilmiyor...Site yöneticisinin bilgilerine...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
KaRaKTeRiM' Alıntı:
Bencede Sayacta Sorun Var neden Benim Sitemin İstasitikleri Webserviste suan 8500 derken iyinette 3.000 bile demiyor? banner cok gec aciliyor cogu zaman ise hic acilmiyor...Site yöneticisinin bilgilerine...

Siten acilmiyor, 1 dakika bekledim yukleniyor yaziyor.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Simdi acildi, ancak sitende iyinet sayaci tesbit edemedim.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
http://www.karakterim.com (GiRiS) yazisinin altinda sitenin acilmasinda sorun yok...veya sorun oldu diyelim neden webservis 8500 derken iyinet 2800 diyor? aradaki fark daha dogrusu fark degil ucurum resmen sence bu durum anormal degilmi?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
KaRaKTeRiM' Alıntı:
http://www.karakterim.com (GiRiS) yazisinin altinda sitenin acilmasinda sorun yok...veya sorun oldu diyelim neden webservis 8500 derken iyinet 2800 diyor? aradaki fark daha dogrusu fark degil ucurum resmen sence bu durum anormal degilmi?

Sayac olmadan bu rakama ulasman bile iyi bence.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
sayac olmadan hit nasil sayilir :) GiRiS yazisinin altinda banner...Bi yer 1 derken diger yer hatta yerler 5 diyo bu durumda bannerde hata cikiyor ortaya bazen hic acilmiyo banner bazen de 3-5 dk sonra cikiyor...bi gözden gecirirseniz sevinirim... bu sorun sadece bende degil konu acilmis sonucta benim disimda da bu durumdan sikayetler var...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
KaRaKTeRiM' Alıntı:
sayac olmadan hit nasil sayilir :) GiRiS yazisinin altinda banner...Bi yer 1 derken diger yer hatta yerler 5 diyo bu durumda bannerde hata cikiyor ortaya bazen hic acilmiyo banner bazen de 3-5 dk sonra cikiyor...bi gözden gecirirseniz sevinirim... bu sorun sadece bende degil konu acilmis sonucta benim disimda da bu durumdan sikayetler var...

Simdi gordum sayaci.
Sayac bende gayet hizli bir sekilde aciliyor.
2 tavsiye verebilirim, uygulamak sana kalmis:
1. Sayaci ana sayfana tasi, yani icerigin oldugu sayfaya
2. Giris sayfasinda, sayaci diger sayaclardan once koy.
Bazen acilmayan baskabir sayac diger sayaclarin acilmasini engelliyor.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Sayaci en basa koyup deniyecegim bakalim ne olacak

I

iyiyiz

Misafir
KaRaKTeRiM' Alıntı:

Bu durum her zaman olan bisey degil izledigim kadariyla,webservis.gen.tr her zaman az sayiyor gibime geldi,normal zamanda iki toplistede yansiyan hitleri karsilastirdiginizda iyinet webservisten daha cok hit görünüyor,bu durumda da iyinet sayaci webservisten daha hizli tekil-cogul hit yakaliyor gibime geliyor,yani iyi

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
iyiyiz dostum ben de de tam tersi... bende iyinet atiyorum 2.000 diyorsa webservis 5.000 diyor...
iyinetadmin Bu arada Sorun gördügüm kadariyla hala devam ediyor...en basa da aldim ama gene de en gec acilan bannerlerden birisi... extreme ile yariyari bile saymiyor webservisle asagi yukari ücde bir az sayiyor bu olayi anlayamadim gitti....:(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5