İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet ve Vista

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vista haber akışı ile daha rahat edebilirsiniz. İsterseniz belli bir bölüm, isterseniz tüm forum için abone olabilirsiniz.

Forum sayfasında ALT+J ya da menüden Özet akışlarına tıklayıp abone olun. Sonra SideBar da özet akışlarını eklemeniz yeterli.

iyinethaberaknq2.jpg

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Vista yı hep kınadım yine kınıyorum 3 sene önce debianda kullanıyordum bu özelliği zaten ayıptır. linux dağıtımlar ve mac os anca bu kadar karıştırılıp bir işletim sistemi yapılırdı. ve para aliyorlar yuh diyorum yuh.

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bill Gates'e ve ürünlerine karşıyız!
En yakın zamanda ben de Kubuntu'ya falan geçicem.
Bir tek asp local olayı yüzünden korkuyorum kuramam vs. diye..
düzeltme: gerçi asp local kurulmuo php5 te asp çalışıomuş da zormuş kurması biraz..

K

kategori.net

Misafir
vista kullanırsam banlanmayı rica ediyorum. [ şuanda kullanmıyorum ]

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben windows xp cikinca hemen yüklemistim. Simdide vista cikti. Sirf bunun icin laptop aliyorum diyebilirim.
Microsoft bence en iyisini yapmis.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
bende ne işe yarıyo bu diyodum :D çok kullanışlı bişeymiş teşekkürler.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ben windows xp cikinca hemen yüklemistim. Simdide vista cikti. Sirf bunun icin laptop aliyorum diyebilirim.
Microsoft bence en iyisini yapmis.

çalarak mı en iyisini yapmış???

özgür yazılım olarak dağıtılan *unix türevlerindeki her özelliği aşırarak üstüne birde para alarak mı en iyisini yapmış???

hadi oradan

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Bill Gates'e ve ürünlerine karşıyız!
En yakın zamanda ben de Kubuntu'ya falan geçicem.
Bir tek asp local olayı yüzünden korkuyorum kuramam vs. diye..
düzeltme: gerçi asp local kurulmuo php5 te asp çalışıomuş da zormuş kurması biraz..

asp de bill gates ürünü. madem ubuntuya geçiyorsunuz, asp yide yerinde bırakıp php ye başlayın. :)

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
microsoft cala cirpa sacma sapan isletim sistemleri cikararak yoluna devam ediyor ve gercekten ben de anlayamiyorum, 5 sene oncesinin (unix) sistemlerinin ozelliklerinden kar ediyor. hadi sadece kar etse gene sesimi cikarmayacagim ama bu kadar paraya ragmen hala milyonlarca acik ve hatalarla dolu, bari dogru duzgun is yap be kardesim..
bu forumlarda cok buyuk windows fanlarinin sadece 1 hafta sureyle, macos x, ya da herhangi bi linux versiyonu kurmasini ve sonra windows a tekrar bakarak, aaaa microsoft super yapmis mi yoksa super calmis mi diye dusunmesini istiyorum.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vista nın hızını beğendim şahsen. IIS 7 kontrol panelide, sanki domain kontrol paneli gibi. Hele birde güncelleme paketi çıktığında çok daha güzel olur sanırım. Yüksek Çözünürlükte iyi performans veriyor. Kolay kolay önermem bişeyi, ayrıca XP yi 2 sene sonra kurmuştum ilk defa.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hele birde güncelleme paketi çıktığında çok daha güzel olur sanırım. Yüksek Çözünürlükte iyi performans veriyor.

iste burdaki sorun aynen senin de dedigin gibi, bir guncelleme paketinin cikmasi gerektigi..
adamlar zaten herseyi sagdan soldan caliyorlar bari duzgun becerip cikarsalar da ustune update olaylariyla tekrar kurtarmaya calismasalar..vs

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iste burdaki sorun aynen senin de dedigin gibi, bir guncelleme paketinin cikmasi gerektigi..
adamlar zaten herseyi sagdan soldan caliyorlar bari duzgun becerip cikarsalar da ustune update olaylariyla tekrar kurtarmaya calismasalar..vs

Pazarlama stratejileri işte. Her üründe böyle bu. Örnek olarak adamlar son 5 yılın teknolojisini hazırlamışken, yavaş yavaş sürüyorlar piyasaya. P4 işlemcileri P6 işlemcili bilgisayarlarla tasarladıklarını düşünüyorum hala.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Vista'yı bende internet cafenin birinde ilk kez görmüştüm, çok berbat! Grafik özellikleri ile insanların gözlerini boyamaya çalışmışlar. Gereksiz bence... Ayrıca Windows Vista'dan tam verim alabilmek için sanırım değişik bir ekran kartı almak gerekiyormuş. Fiyatıda baya pahalıymış! Vista'nın ilk tanıtımı yapıldığında bir kaç yerde görmüştüm ve hiç unutmam 5 sn'de masaüstü karşınıza gelecek falan deniliyordu :D

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Internet denilen bu dünyada her sistem bir aşagı yukarı bir digerinin alt yapısı yada fikirin cıktıgı yeri kullanır. Şimdi vista 1. olarak süper bir görsellige sahip işleyiş acısından da bir çok artı yönü bulunmakta. Vista'yı internet'ten okuyarak yorumlamak çok yanlış ki bir cogumuz bu şekilde davranıyor. vista yapılan en iyi windows işletim sistemidir (microsoft). Desteklermiyiz? ben şahsen desteklemiyorum microsoft'un hiç bir ürününü desteklemiyorum ancak yapılanlara saygı duymak gerekir. egerki bizler ön yargılarımız ile yapılan güzel işleri kötü sayarsak o zaman o konuda gelişemeyiz. Ultima'yı indirip kurunuz demek istedigimi anlayacaksınız.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yahoo ve msn de adsensenin aynı türünden içerik hedefli reklam cıkartıyor. Bunlar alıntı oluyor da vistanın yaptığı neden çalıntı oluyor ?

Onları destekliyorsunuz neden bunu karalıyorsunuz ? [ Çünkü bundan para kazanacaksınız! ]

Yok ona geçecem diyorsunuz buna geçecem diyorsunuz. Bi geçin kullanın da görün kalite neymiş.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Biraz konuşu dışı olacak
XP yi 2 senedir kullanıyorum, sanırım vista yı oldukça geç kullanacağım, Windows 2000 ve Me halen daha favorim.
Bir de www.beryl-project.org den ve proje üzerine yapılanlardan haberdar olanlara Vista görsel anlamda pek tat vermeyecek gibi.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Ben 2-3 defa linux kurmuş ve kaldırmak zorunda kalmıştım. Kullanabilirliği yok gibi gelmişti bana.
Server olarak belki kullanılabilir ama kişisel bilgisayarlarda linux kullanılabileceğini düşünmüyorum.
İçimizde sadece linux kullanan arkadaşlar varmı merak ediyorum.

Pek vista ile ilgilenmedim. Kullanan sayısı arttıkça memnuniyete göre bende kurmayı düşünüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5