İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet ve Vista

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O saati, tarihi falan nasıl ekledin ya.Hava durumu RSS ile galiba?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
İnternet cafede kullandım, hiç hoşuma gitmedi.
Görsellik dışında XP'den farkları neler? (Çok Önemli Olarak)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
hem bilgisayarınızda microsoft urunlerini kullanıyorsunuz hemde sevmiyorum diyorsdunuz bu nasıl iştir ben anlamadım madem sevmiyorsun kullanma casear sana gelince madem bu kadar biliyorsun daha iyi işletim sisdemini sen yazda onu kullanalım bu kadar kendini beğenmiş olma.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
hem bilgisayarınızda microsoft urunlerini kullanıyorsunuz hemde sevmiyorum diyorsdunuz bu nasıl iştir ben anlamadım madem sevmiyorsun kullanma casear sana gelince madem bu kadar biliyorsun daha iyi işletim sisdemini sen yazda onu kullanalım bu kadar kendini beğenmiş olma.
Bir ben windows kullanmıyorum. 2 windowsun hiç bir ürününü kullanmıyorum. 3 windows bence berbat bence aptalca, bence hiç bir işe yaramaz.

Var mı itirazın??? saçma sapan yorum yapma. nickimide düzgün yaz. okuduğunu yazamayan adamlarla muhattap oluyorum hey allahım.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
seni kimse kimse ile muhattap etmiyor cok meraklı değilim seninle muhattap olmaya bu bir kullanmadığın bir ürün için neden yorum yapıyorsun buda iki

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
seni kimse kimse ile muhattap etmiyor cok meraklı değilim seninle muhattap olmaya bu bir kullanmadığın bir ürün neden yorum yapıyorsun buda iki

Sen beynini kullanmıyorsun diye beynin yok anlamına gelmiyor. windows kullanmıyor olmamın nedeni dandik olması. Güzel olsaydı emin ol kullanırdım. Gece gece kendin kaşındın kusura bakma.

Birden dengesizde "windows kullanıyorsunuz ama beyenmiyorsunuz" dersen kaşırım, kaşırız. herkesi kendin gibi görme.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim çerezim var selim61, ben atayım sana :D

Ubuntu cdsi var elimde ama kullanıpta ne halt yiceğimi düşünüyorum.Biri bana ubuntunun ekstra göze çarpan özelliklerini söyleyebilir mi? Php harici?

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
XP den Linux'a geçecekseniz Ubuntu yükleyin, Pardus ekibi kızmasın ama :) Ubuntu daha stable bir işletim sistemi.

Vista'ya gelince, Microsoft düşmanı olmaya gerek yok, sistem kaynaklarını sömüren bu tarz bir işletim sistemi sadece donanım satışlarına yarar diye düşünyorum. Yukarda gösterdiğiniz eklentiyi Win XP ye 2 eklenti ile yaparsınız. Doğan görünümlü Şahin yapmaya üstümüze yok zaten :p

Sadece dosya şifreleme yöntemlerini Linux gibi yapmış Bill amcam bu sefer, doğru yola gelmiş oda Enterprise Edition gibi birşeyde varmış sadece sanırım

Neyse herkes kendi işletim sisteminden asılır :p

Stain

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu denilen özellik Google Desktopda da var. Vista yüklemenize gerek yok :p

Açık konuşmak gerekirse bi asp ve windowscu olarak Vistayı ben beğenmedim. Windows ve ürünlerini tamamiyle bırakıp Linuxa geçmeyi düşünüyorum ama biraz da zor geliyor onca iş var hepsinin bitirip geçmem lazım :( hem linuxa geçincede sıfırdan bilgi ile başlıyormuşum gibi bişey olacak buda büyük bi dezavantaj yaratacak benim için offf offfff..

Alacağım laptopu linux yapayım bari hafiften başlıyım. Ubuntumu diyosunuz? Nereden temin edebiliriz?

teşekkürler..

cevirmen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence yillarin Microsoftuna, linuxtan, ondan bundan caliyor demek cok agir bir hakaretttir.Duydugum kadariyla microsoft 20 milyar usd yatirmis vistaya ve bu kadar parayi kimse sagdan soldan carpmalara yatirmaz.Diger bahsettiginiz isletim sistemleri cok cok iyi olsalar herhalde bugun windowsun cok gerisinde degilde belki biraz yakininda olabilirlerdi.Linuxda iyi ama windowsdan insanlari vazgecirebilmesi icin daha uzun yillar var.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siz ne derseniz deyin microsoft ürününü kullanmayanlar parmakla sayılacak kadar azsınız. Tüm donanımla en uyumlu çalışan bir tek Microsoft ürünleridir. Bu böyle oldukça Diğer işletim sistemleri yol katedemiyecektir. Anca işte böyle microsoft ürünü kullanıp arkadasından laf söyleyenler çıkacaktır.
BURADA YAPILAN SADECE KENDİ FİKRİNİ İNSANLARA BENİMSETMEYE ÇALIŞMAKTIR.. Yıllardır Microsoft un ürünleri Kulvarında tektir ve tek ilerliyor. Ne zmaan güçlü bir rakibi çıkar o zaman belki değişebilir..

Bende Vistayı kurdum öylesine denemek için. VISTA yı tam anlamıyla kullanmak şuan için çok erken.. Bundan 6-7 ay sonra VISTA tam olarak rayına oturacaktır diye düşünüyorum.

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xp ilk çıktığında it nin büyük yazarlarından biri (linux cu olmasına rahmen)
şöyle yazmıştı

"penceler uçmaya devam ederken bizim penguen paytak paytak yürümeye devam edicek"

simdi vista var ve adam taa ozamanlardan ileriyi görmüş :)

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sen beynini kullanmıyorsun diye beynin yok anlamına gelmiyor. windows kullanmıyor olmamın nedeni dandik olması. Güzel olsaydı emin ol kullanırdım. Gece gece kendin kaşındın kusura bakma.

Birden dengesizde "windows kullanıyorsunuz ama beyenmiyorsunuz" dersen kaşırım, kaşırız. herkesi kendin gibi görme.

Sen beyninin kullanıyorsun da ondan mı 3 yıl linux kullanıp bir program kurmayı beceremedin?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sen beyninin kullanıyorsun da ondan mı 3 yıl linux kullanıp bir program kurmayı beceremedin?

lütfen aptal aptal yorum yapıp tartışma çıkarmaya çalışmayalım. linux kullanıyorum programları kurarım kuramam bu benim beceriksizliğimdir ama 3 yıldan fazla süredir eve linux kullanıyorum. ister kabullen ister kabullenme. desktop üzerinde kullanılan linux ile sunucu bazli linux aynı değildir. bunu bilelim öyle konuşalım.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63

lütfen aptal aptal yorum yapıp tartışma çıkarmaya çalışmayalım. linux kullanıyorum programları kurarım kuramam bu benim beceriksizliğimdir ama 3 yıldan fazla süredir eve linux kullanıyorum. ister kabullen ister kabullenme. desktop üzerinde kullanılan linux ile sunucu bazli linux aynı değildir. bunu bilelim öyle konuşalım.

Forum kullanicilari olarak sizlerin kapismasini forumda okumak zorunda degiliz.
Sorunlarinizi ozelden halledin.
Kisiye ozelden ulasamiyorsaniz, o kisiye kizmanin yeri yine burasi degildir.
Lutfen biraz saygili olunuz.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Forum kullanicilari olarak sizlerin kapismasini forumda okumak zorunda degiliz.
Sorunlarinizi ozelden halledin.
Kisiye ozelden ulasamiyorsaniz, o kisiye kizmanin yeri yine burasi degildir.
Lutfen biraz saygili olunuz.

Saygi hakedene verilir saçma sapan yorum yapip oturdugum yerden beni celallendirmeye calisan insana saygi gosteremem.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Vistaya hayran kalanlara mac os öneririm.Konuda ilk yazılan özellik Dashboard sistemi ilk mac os da gördüm.Vistada yeni göreceğiniz bir çok özellik zaten piyasada bazı işletim sistemlerinde mevcuttu.Para verip lisanslı alacak arkadaşlar lütfen iki kere düşünsün.
Ama tabiki herşey pazarlamaya bakar mac os bu kadar yazılıp çizilseydi rekorları kırardı.
Microsoft un son yıllarda attığı her adım böyle sansasyonel oluyor.Sanırım Bill amca artık yaşlandı.Hatırlarsanız .NET teknolojisi diye bariz bi şekilde java yı,editörleri Visual Studio .Net bizlere yedirdikleri gibi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5