İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Öneri İyinet Yarışmaları Hakkında Önerileriniz !!

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Bildiğiniz gibi şu an İyinet Ayın Web Sitesi Yarışması oylamaları devam etmekte. Fakat konudan görüyoruz ki, bazı arkadaşlarımız yarışmanın gidişatından memnun değil. Tabii ki herkesin memnun olması beklenemez. Eleştiriler mutlaka olacaktır. Ama bizler eleştirileri dikkate alan bir ekip olarak sizlerin düşüncelerini önemsiyoruz. Bu sebeple, bu konu altından eleştirilerinizi, önerilerinizi yazabilirsiniz.

Sizce bir sonraki yarışmada nelere dikkat edilmeli? Siteler neye göre belirlenmeli? Oylama kriterleri ne olmalı? Hangi kriterlere göre değerlendirme yapılmalı?

Yada bu sorulara benzer önerileriniz varsa lütfen yazınız. Mutlaka değerlendirmeye alınacaktır.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bence elinize yüzünüze bulaştırdınız arkadaşlar. Böyle siteleri oylayacak juri bugüne kadar hangi projeye imza atmış onlara bakmak lazım.

Kusura bakmayın ama epic fail oldunuz yani. Benim kişisel düşüncelerim bunlar. Orada listede yer alan sitelerden en fazla 3 tanesi o listede olmayı hakediyor nasıl bir oylama mantığınız var çözemedim.

Giriyorum sitelere acaba diyorum gözümden kaçan bişey mi var da listeye girdi alakası yok.

Özgün makale yarışması yapacaksanız o şekilde yapın.

Web sitesi != SEO bunuda unutmayın.

İşlevine bakın mantığınız o kadar çok PARA olmuşki o yüzden parayı kazandırcak SEO yu çok umursar olmuşsunuz.

Bence sınıfta kaldınız hemde 0 alarak.

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Bence elinize yüzünüze bulaştırdınız arkadaşlar. Böyle siteleri oylayacak juri bugüne kadar hangi projeye imza atmış onlara bakmak lazım.

Kusura bakmayın ama epic fail oldunuz yani. Benim kişisel düşüncelerim bunlar. Orada listede yer alan sitelerden en fazla 3 tanesi o listede olmayı hakediyor nasıl bir oylama mantığınız var çözemedim.

Giriyorum sitelere acaba diyorum gözümden kaçan bişey mi var da listeye girdi alakası yok.

İşlevine bakın mantığınız o kadar çok PARA olmuştu o yüzden parayı kazandırcak SEO yu çok umursar olmuşsunuz.

ilk 10'a seçilen siteleri değerlendiriyorsun ama gözünden kaçan birşey var; öz eleştiri yapmak.Kendi siteni incelemeyi düşündün mü hiç?Bence jüri kendim hariç olması gereken siteleri seçti.4 Aralık'da siteleri tek tek inceledim hangisi seçilir diye küçük bir liste yaptım tahmin ettiklerim çıktı :)

Yarışmada olan hata; halk oylamasına sunmaktı bence; yine sunulsun ancak %50 değil %25 gibi bir yere etki etmeli bu da sitenin popüleritesi konusunda etki etmeli.Sitenin değerlendirmesini ise bir video ile (SDN İnceleme Videoları Benzeri) jüri yapmalı.

Gelelim "sitemi kendim kodladım bak onlar hazır Wordpress kullanıyor "diyen arkadaşlara.Arkadaşlar yapmayın... Artık 8 yaşında bir çocuk da HTML Statik bir site kodlayabiliyor.Ama kaç kişi sitesini yaşatabiliyor? Benim katıldığım SanalPlanet.com sitem de Wordpress ; ancak kurarken dünyanın parasını verip premium tema aldım.Düzeltmeler yaptım.Ne kadar sınavlardan nefes alamıyor bile olsam okulda öğle paydosunda post yazdım benim canım yokmu? Ben emek harcamıyormuyum?

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306

İşlevine bakın mantığınız o kadar çok PARA olmuştu o yüzden parayı kazandırcak SEO yu çok umursar olmuşsunuz.

Neye göre yüzümüze gözümüze bulaştırdık? Sizin sitenizi ilk 10'a almadığımız için mi? Web sitesi= Seo demek değildir. Bunu programlama yada yazılımla hiçbir alakası olmayan ben bile söyleyebilirim. Bence Web sitesi=
Emektir. Herkes yazılım bilmez. Herkes seo bilmez. Herkes programlama bilmez. Fakat bir site için gerçekten emek verilmişse, benim için o site kraldır.
Bizler değerlendirme kriterlerini yarışmaya başlamadan önce belirttik. Eğer söylediğimiz kriterlere uygun olmayan bir hareket yaptıysak söyleyin.
Kaldı ki bu konu, bundan sonra ki yarışmalar için öneriler ile alakalı. Sizin gibi körü körüne eleştirmek için değil.
Her zaman söyledim. Eleştiri yapıyorsanız yapıcı olun yıkıcı olmayın diye. Bize yanlışlarımızı kırmadan gösterin ki bizler de aynı yanlışları tekrarlamayalım. Fakat bir anlık öfke ile sizin yazdığınız gibi yazılar yazıldığında, açık konuşayım kaale almıyoruz.
Hatalarımız yok mu? Elbette var. Bu konu bu yüzden açıldı zaten. Bir daha ki aktivitelerimiz de aynı hatalara düşmeyelim diye. Fakat bu site sahibi cebinden bu ödülü veriyorsa, sizler de biraz daha anlayışlı olmalısınız.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Kesinlikle öyle web sitesi demek seo demek değildir. SEO size ve sitenize katkı sağlar yaparsanız. Bu ayrı bir kefedir. Herkes yapacak diye de birşey yok. Kaldıki Yeniçeri kardeşimde belirtmiş, kriterler arasında SEO'da ön plana konulmuş olsaydı o zaman bir nebze haklı olurdunuz. Ancak bence bu konuşmalar ile siz sınıfta kaldınız.

Evan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Halka açık oylama olması hataydı diye düşünyorum. En azından belli bir mesaj sayısına sahip olanlar sadece oy vermeliydi.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Neye göre yüzümüze gözümüze bulaştırdık? Sizin sitenizi ilk 10'a almadığımız için mi? Web sitesi= Seo demek değildir. Bunu programlama yada yazılımla hiçbir alakası olmayan ben bile söyleyebilirim. Bence Web sitesi=
Emektir. Herkes yazılım bilmez. Herkes seo bilmez. Herkes programlama bilmez. Fakat bir site için gerçekten emek verilmişse, benim için o site kraldır.
Bizler değerlendirme kriterlerini yarışmaya başlamadan önce belirttik. Eğer söylediğimiz kriterlere uygun olmayan bir hareket yaptıysak söyleyin.
Kaldı ki bu konu, bundan sonra ki yarışmalar için öneriler ile alakalı. Sizin gibi körü körüne eleştirmek için değil.
Her zaman söyledim. Eleştiri yapıyorsanız yapıcı olun yıkıcı olmayın diye. Bize yanlışlarımızı kırmadan gösterin ki bizler de aynı yanlışları tekrarlamayalım. Fakat bir anlık öfke ile sizin yazdığınız gibi yazılar yazıldığında, açık konuşayım kaale almıyoruz.
Hatalarımız yok mu? Elbette var. Bu konu bu yüzden açıldı zaten. Bir daha ki aktivitelerimiz de aynı hatalara düşmeyelim diye. Fakat bu site sahibi cebinden bu ödülü veriyorsa, sizler de biraz daha anlayışlı olmalısınız.

Yani yorum yapamayacakmıyız? Sırf eleştiri yaptım diye benim sitem ilk 10 a giremediği için mi olacak. Yapmayın arkadaşlar.

Ben türkiyede ilk defa php kullandığımda ne sen vardın ne başka biri nede iyinet vardı. Yapmayın.

Birisine şu yorumu yaparken hele o kişi Caesarsa 50 kere düşünmen lazım. Benim ne bu yarışmadan gelecek kıçı kırık paraya nede itibara ihtiyacım var.

Ben burada adam gibi aklımdan geçeni yazdım. Sende ilk 10a giremediğin için demişsin.

Yazıklar olsun sana ve senin gibi düşünenlere. Hiç birşey demiyorum. Selametle kalın. Ben sırf ortalık canlansın diye geldim başvurdum yarışmaya. İnsanlar birazda olsa önem göstersinler bazı şeylere diye. Keşke başvurmasaydım. Ne haliniz varsa görün.

Biri hakkında yorum yapmadan önce diyin ki kendi kendinize "ben ne yaptım bu adam neler yaptı bugüne kadar" ondan sonra yorumlayın. Benim bedava dağıttığım scripti webmasterların %95 i kullandı hatta satmaya calıştı sattı cebine para soktu. Kıçı kıytırık 400 tl lik bir yarışmada ilk 10 a seçmediler beni diyemi bu eleştirileri yapıcam. Azcık kendinize gelin ya.

Kötü yorum istemiyorsanız açmayın böyle konu. İstiyorsanızda saygı duyun yada hiç bişey duymayın adam olun.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7

Ben hala buraya takılı kalmış durumdayım. Çünkü bu forumda PARA çok fazla konuşulur oldu.

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Öncelikle yönetime üyelerin fikirlerini önemsediği için teşekkür ediyorum. Tabi herkes eksik bulduğu yerleri belirtmeli burada, zaten bunun için açılmış bu konu. Fakat kırıcı da olmamak lazım.

Bir daha yarışma olursa, halk oylaması hiç yapılmasın. Bazı üyeler arkadaşlarını çağırıp foruma üye olmasını ve kendi sitesine oy kullanmasını rica ediyor. Zaten oy kullananlara baktığınızda daha yeni üye olmuş ve bir iki mesajı olan kişiler... Bu yüzden halk oylması kesinlikle olmamalı. Bir de web sitesi yarışması olacaksa kategorilere ayrılmalı, böylelikle karşılaştırma yaparken daha sağlıklı bir karar verilmiş olur. Yani bir sağlık sitesiyle teknoloji sitesini karşılaştırırken sağlıklı bir sonuç elde edilemez kanaatindeyim...

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Yani yorum yapamayacakmıyız? Sırf eleştiri yaptım diye benim sitem ilk 10 a giremediği için mi olacak. Yapmayın arkadaşlar.

Ben türkiyede ilk defa php kullandığımda ne sen vardın ne başka biri nede iyinet vardı. Yapmayın.

Birisine şu yorumu yaparken hele o kişi Caesarsa 50 kere düşünmen lazım. Benim ne bu yarışmadan gelecek kıçı kırık paraya nede itibara ihtiyacım var.

Ben burada adam gibi aklımdan geçeni yazdım. Sende ilk 10a giremediğin için demişsin.

Yazıklar olsun sana ve senin gibi düşünenlere. Hiç birşey demiyorum. Selametle kalın. Ben sırf ortalık canlansın diye geldim başvurdum yarışmaya. İnsanlar birazda olsa önem göstersinler bazı şeylere diye. Keşke başvurmasaydım. Ne haliniz varsa görün.

Biri hakkında yorum yapmadan önce diyin ki kendi kendinize "ben ne yaptım bu adam neler yaptı bugüne kadar" ondan sonra yorumlayın. Benim bedava dağıttığım scripti webmasterların %95 i kullandı hatta satmaya calıştı sattı cebine para soktu. Kıçı kıytırık 400 tl lik bir yarışmada ilk 10 a seçmediler beni diyemi bu eleştirileri yapıcam. Azcık kendinize gelin ya.

Kötü yorum istemiyorsanız açmayın böyle konu. İstiyorsanızda saygı duyun yada hiç bişey duymayın adam olun.

Arkadaşım yaşın kaç bilmiyorum ama anladığım kadarıyla benden daha gençsin. Ben 1997 den beri net ortamındayım. Belki senin kadar bilgili değilim ama en azından daha anlayışlıyım. Zaten kendimdeyim için rahat olsun. Benim yaptığım yoruma sen bu şekilde cevap veriyorsan önce kendini bir ölç tart. Edebini takın önce. Adam gibi dana cevap verdik. Terbiyesizliğin lüzümu yok. Sen giderken biz geliyorduk emin ol. Efendi gibi eleştirilere her zaman açığız. Kötü yorum değil yapıcı yorum istiyoruz. Aradaki farkı anlayamıyorsan hiç yorum yapma kardeşim.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Öneri;

-2. yarışmamızda jüri üyeleri ilk 10'u seçtiğinde açılan anket konusu yorumlara kapatılmalı.
-Kriterler arasında 'özgünlük' var, haber siteleri özgün olamaz. Katılmayacaklar mı?

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Haber siteleri özgün olamaz diye birşey yok aslına bakılırsa. İstenirse haber siteleri de özgün olabilir.

Burada iyi niyet ile fikir alışverişinde bulunuyoruz. Yorum yaparken veya cevap verirken saygı çerçevesinde olmak gerek. Bu yapılan yarışmada herkes memnuniyetsiz havalarında. Ancak baştan kriterler belliyken sonradan değişikliklere gitmek yanlış olur, yanlışında ötesinde etik düşmez. ( sonradan değişiklikler derken oylamalar başladıktan sonraki tutumlardan bahsettim)

Bu kadar eleştirinin sonunda bu konu açılmışsa o kadar atıp tutan kişilerinde fikirlerini alınacak ve herkesin istediği bir hal alsın. Ancak bu yarışmayı daha da tartışma ortamına çekmek yersizdir.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Lütfen karşılıklı tartışmayın.Herkes önerisini yazsın.Diğer yarışmalarda bunları dikkate alalım.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Haber siteleri özgün olamaz diye birşey yok aslına bakılırsa. İstenirse haber siteleri de özgün olabilir.

Burada iyi niyet ile fikir alışverişinde bulunuyoruz. Yorum yaparken veya cevap verirken saygı çerçevesinde olmak gerek. Bu yapılan yarışmada herkes memnuniyetsiz havalarında. Ancak baştan kriterler belliyken sonradan değişikliklere gitmek yanlış olur, yanlışında ötesinde etik düşmez. ( sonradan değişiklikler derken oylamalar başladıktan sonraki tutumlardan bahsettim)

Bu kadar eleştirinin sonunda bu konu açılmışsa o kadar atıp tutan kişilerinde fikirlerini alınacak ve herkesin istediği bir hal alsın. Ancak bu yarışmayı daha da tartışma ortamına çekmek yersizdir.

Haber siteleri genelde ajanslardan beslenir. Ajansların verdiği metinler ile büyük haber siteleri haberleri verir, altta kalanlarda haberleri bir şekilde çeker yani olduğu gibi yayınlarlar. Özgünlük olgusunu yanlış mı değerlendiriyorum?

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Haber siteleri genelde ajanslardan beslenir. Ajansların verdiği metinler ile büyük haber siteleri haberleri verir, altta kalanlarda haberleri bir şekilde çeker yani olduğu gibi yayınlarlar. Özgünlük olgusunu yanlış mı değerlendiriyorum?

kardeşim o bakımdan baktın sen anladım. Bu duruma birşey diyemem ancak haber üzerine sitesi olan bazı arkadaşlar da gündemdeki haberleri kendi dilinden yazarak haber ettikleri için bu yüzden özgünlük kavramını biraz da bizlere bağlı diyerek izah etmeye çalıştım ben

kaptan_75

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Görsellik ve işlevsellik
Domain - içerik uyumluluğu

Başvuru şartlarında bunlardan da bahsedilmişti fakat ben baktıgımda seçilen 10 sitenin içerisinde sadece 3 - 4 sitenin tasarımı güzel. Fakat diğer sitelerin gerek domain - içerik uyumluluğu gerekse görsellik açısından pek iyi denecek bir yanı yok. Kendi kişisel fikrim sadece.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5