İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet yeni üyelik sistemi(!)

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Son zamanlarda üyelik kolay olunca çoğu yeni üyenin umrunda değildi, banlansa bile yeni üyelik açıp başka bir karekterle devam ediyordu. ( özellikle dolandırıcılar )

En azından yeni üyeliklerin belli bir zamanı yada limiti zor gecerse kolay kolay kimse üyeliğini kaybetmek istemez daha çok dikkat eder.. Tekrar sıfırdan başlamaktansa elindeki üyeliğin kıymetini bilir..

1patron1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence iyi bir şey.. ama birde su var destek icin gelen arkadasa anında yanıt verile bilecekmi mod arkadaşlar yoksa konusu yayınlansin diye bir gün beklicekmi

konuların ve mesajların incelenmesi güzel bir sey yeterince takıp edilirse tabi

yuKKo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni bir üye olarak bende destekliyorum...gereksiz konular,amacsız öylesine takılanlarla iyinet gelişmez ,webtasarım namına elle tutulur gözle görülür bir vizyon belirlenmeli...ve
iyineti bir marka haline getirmekte biz forumdaslara ve yöneticilere kalmiştir...Bir süre sonra davetiye sistemine gecilmesi...marka,misyon ve vizyonun için önemlidir...önce alt yapı elbetde....
YAPTIM OLACAK.(Ali AĞAOĞLU)

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Evet güzel bir uygulama. Arkadaşlarıma katılıyorum yöneticiler için ekstra bir yük getirdiği muhtemel. Yalnız hazır yeri gelmişken bişey dikkatimi çekti. Aynı konulardan çok fazla açılıyor. Benim dikkatimi çekenleri raporluyorum. Ama raporlanan konulara baktığımda, genelde kişisel sebeplerle raporlanıyor. Üye arkadaşlardan burdan rica ediyorum. Forumun çöplük olmaması açısından, bu şekilde konu gördüğünüzde raporlayın mutlaka. Sonuçta burası hepimizin 2. adresi gibi.

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Başarılar..
Ancak halâ geyik ve söz sende alanları çok aktif, düşünülen yaptırımlar uygulanmayacakmı acaba?
( amaç anlayamadım yeni üyelerin bi anda yüksek rakamlı post sahibi olmaları güvenirliğinimi arttıracak acaba )

rsmalee

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bu üyelik sistemi pek tutmaz bence neden tutmayacağını da söyleyeyim.
Paylaşım Grubu diye bir grup açıldı ve bu gruba üye olmak isteyenlerin başvuru yapılması istendi paylaşımcı üyeleri fark edemeyip bize başvurun biz paylaşımlarınıza bakalım beğenirsek bu gruba dahi edelim fikrinde olan bir site yönetimi kalkıp yeni üyeleri tek tek takip etmez .

RfN2002

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni üyeler için eziyet

Sistemin eski kullanıcılar için bi sakıncası yok ama benim gibi yeni üye olanlar için büyük sıkıntı.
  • Öncelikle böyle bir uygulama olduğunu anlatan bir mesaj yok. Sorunu forum içinde aratmayan banlandığını zannedebilir.
  • Açtığım konuları takip edemiyorum. Kaç konu açtığımı, nerde açtığımı göremiyorum.
  • Konulara yazdığım cevapları takip edemiyorum.
  • Beğendiğim, ilgilendiğim domaine teklif vermek için özel mesaj atamıyorum.
  • Domain arayanlara da aynı şekilde özel mesaj mesaj atamıyorum.
  • Kısaca forumu forum gibi kullanamıyorum ve bu durum ne zaman sona erecek bilmiyorum. (Yasaklandığınız süre: Sürekli (Daimi) )
Zaten üyelik başlangıcında internet geçmişimizi, neden üye olmak istediğimizi vs. anlatan şeyler yazdık. En azından belli bir sayıda mesaj yazan veya konu açanlar değerlendirilse ve ne yapılacağına karar verilse (eksisozlukdeki gibi)...

C

Cao

Misafir
Sistemin eski kullanıcılar için bi sakıncası yok ama benim gibi yeni üye olanlar için büyük sıkıntı.
  • Öncelikle böyle bir uygulama olduğunu anlatan bir mesaj yok. Sorunu forum içinde aratmayan banlandığını zannedebilir.
  • Açtığım konuları takip edemiyorum. Kaç konu açtığımı, nerde açtığımı göremiyorum.
  • Kısaca forumu forum gibi kullanamıyorum ve bu durum ne zaman sona erecek bilmiyorum. (Yasaklandığınız süre: Sürekli (Daimi) )
Zaten üyelik başlangıcında internet geçmişimizi, neden üye olmak istediğimizi vs. anlatan şeyler yazdık. En azından belli bir sayıda mesaj yazan veya konu açanlar değerlendirilse ve ne yapılacağına karar verilse (eksisozlukdeki gibi)...

Aynen Katılıyorum..

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Ben aylardır iyinet hariç bir WM sitesine bakmıyorum bile. İyinet belki daha az hareketli r10'a göre falan ama burada kalite daha yüksek.. r10'u takip etmek mümkün değil, İyinet'e yaptığım gibi günde bir kez bakıp çıkılacak bir site değil orası, takip edebilmen için sürekli başında durman gerekiyor PC'nin. Ondan sonra da onlarca saçma sapan başlık arasından iyilerini seçmeye uğraşıyorsun, bazı mesaj başlıkları da yanıltıcı oluyor üstelik, sonuçta vakit kaybı. İki gram bal için iki kilo odun kemirilmemeli.

Burada da başlıkların çoğunun içeriğine bakmıyorum ama en tüm başlıkları takip edebiliyorum. Onun için de yalnızca burayı takip ediyorum artık.

Ben ilk geldiğimde daha farklıydı, sonra sonra kalite düşmeye başladı. Şimdi ise kalitenin tekrar eski seviyesine hatta daha yukarılara çıkartılması için çalışmalar yapılması güzel. Hareketlilik ve kalite arasında bir denge kurulursa çok iyi olur.

Yönetimin bu uygulaması bence yerinde ve ciddi olan tüm forumlarda da buna benzeer uygulamalar yapılır zaten. Belki forumu öldürür ama ölmeyecek forumları da daha güçlü kılar bence.

Bu arada, bir şekilde ticaret arttırılmalı, nasıl olur bilmem ama bu yapılmalı. Dolandırıcılık için önlemler alınabilse, ne bileyim sahte iTrade falan hiç olmasa falan daha da iyi olur. Yani aramızda -çok şükür benim de dâhil olduğum- bir grup insan ödemesini mutlaka yapar, (başıma gelmedi şükür ama) ödemesini yapamasa da daha sonra yapsa makul bir tazminatla bile sonradan mutlaka yapar, borcunu namusu görür. Yapamayacağı işi almaz, alır da sonra vazgeçerse ödeme hiç almaz vb.

Yani ben isterim ki benim Webmaster sitem dürüst webmaster'leriyle nam salsın. "Adam iyinet'ten" veya "İyinet'in falanca grubundan" densin, bu güvenilirlik için önemli bir ölçü olsun. Bunu başaran bir forum olmazsa günün birinde bunu yapacağım :)

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97

Aynen Katılıyorum..

Zaten oyle ama bu sistemi biraz daha gelistirip sizin icin daha kolay onaylanacak bi forum acmayi dusunuyorum. Eger incelemeler gec yapilirsa o foruma konu acarsiniz bizde mesajlariniza goz gezdirip onaylariz. :)

Ben aylardır iyinet hariç bir WM sitesine bakmıyorum bile. İyinet belki daha az hareketli r10'a göre falan ama burada kalite daha yüksek.. r10'u takip etmek mümkün değil, İyinet'e yaptığım gibi günde bir kez bakıp çıkılacak bir site değil orası, takip edebilmen için sürekli başında durman gerekiyor PC'nin. Ondan sonra da onlarca saçma sapan başlık arasından iyilerini seçmeye uğraşıyorsun, bazı mesaj başlıkları da yanıltıcı oluyor üstelik, sonuçta vakit kaybı. İki gram bal için iki kilo odun kemirilmemeli.

Burada da başlıkların çoğunun içeriğine bakmıyorum ama en tüm başlıkları takip edebiliyorum. Onun için de yalnızca burayı takip ediyorum artık.

Ben ilk geldiğimde daha farklıydı, sonra sonra kalite düşmeye başladı. Şimdi ise kalitenin tekrar eski seviyesine hatta daha yukarılara çıkartılması için çalışmalar yapılması güzel. Hareketlilik ve kalite arasında bir denge kurulursa çok iyi olur.

Yönetimin bu uygulaması bence yerinde ve ciddi olan tüm forumlarda da buna benzeer uygulamalar yapılır zaten. Belki forumu öldürür ama ölmeyecek forumları da daha güçlü kılar bence.

Bu arada, bir şekilde ticaret arttırılmalı, nasıl olur bilmem ama bu yapılmalı. Dolandırıcılık için önlemler alınabilse, ne bileyim sahte iTrade falan hiç olmasa falan daha da iyi olur. Yani aramızda -çok şükür benim de dâhil olduğum- bir grup insan ödemesini mutlaka yapar, (başıma gelmedi şükür ama) ödemesini yapamasa da daha sonra yapsa makul bir tazminatla bile sonradan mutlaka yapar, borcunu namusu görür. Yapamayacağı işi almaz, alır da sonra vazgeçerse ödeme hiç almaz vb.

Yani ben isterim ki benim Webmaster sitem dürüst webmaster'leriyle nam salsın. "Adam iyinet'ten" veya "İyinet'in falanca grubundan" densin, bu güvenilirlik için önemli bir ölçü olsun. Bunu başaran bir forum olmazsa günün birinde bunu yapacağım :)

Bunu bizde istiyoruz, iyinette kalite arttigindan pek cok uyenin paylasim yaptigini, konulara katildigini da gorebiliyorum. Online uye sayisi da aldı başını gidiyor. Forumda ticaret sayısı inanılmaz artışta zaten şu sıralar trader başlığından da haksız traderları bildirebilirsiniz..

Diğer şeyi bende çok istiyorum ki bunu sizinle bi başlık altından tartıştığımızı hatırlıyorum. Yönetim olarak çok şey istiyoruz,çok şey düşünüyoruz,çok şey yapıyoruz karşılıksız olarak. Bu terim çok zor gerçekten, şimdi bi sistem kursak tepki çok yoğun olacak eminim beğeni kadar yüksek olur. Olmadı o sistemi değiştirsek yine aynı şekilde. En iyisi bu sistem :)

Zaten bu sistem kullanıcı odaklı bi sistem, üye onayı da zorlaştıktan sonra kolay kolay üyeliklerini kaptırmaz iyinettekiler. :)

webadresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Vbulletin'de değişiklik yapmanız mümkünse benim de sistemi diğerlerinden farklılaştırmak/kolaylaştırmak adına bir-iki faydalı önerim olabilir.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Yeni üye olarak bu sistemi ben de destekliyorum...
Böylesi kaliteyi umarım artıracak; umarım okumanız gereken spam mesaj sayısı çok artmayacaktır.

C

Cao

Misafir
Hocam, Konu Açıyoruz Mesaj Yazıyoruz Saatlerce Onaylanmıyor, Mesajlarımızı Konularımızı Takip Edemiyoruz Bir şey Yapamıyoruz Banlı Üye Gibiydik.. Üyeliğim ve İletilerim Aktif Edilmiş, Gerisi Önemli Değil İyi Forumlar..

Sistem Biraz Saçma Olmuş Hiç Bir Bilgilendirme Gelmedi Bu Konuda.. Mail Mesaj vs..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5