İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinete Destek +

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
SEO yarışmasını herkes yaptı. Sizde daha değişiğini 1. iyinet en iyi portal yarışmasını yapabilirsiniz.
iyinetin arama motorlarındaki eski yerini alması için seo yarışmasından gelen backlinkler gerekli.

CeeK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet'e saldiran su anda yargi surecinde.
Sizin bildiginiz baska kisiler varsa onlari da ogrenmek isterim.

Aynı şahıstan bahsediyoruz ve bunu bildigim için zaten ispat edilemiyor birşey olmuyor diye söylüyorum

Ayrıca bu davetiye olayını bir süreligine askıya almalısınız.Tabi bu benim kendi şahsi görüşüm.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
davetiye işi askıya alınırsa o zamanda çoluk çocuk yuvasına döner, iyinet üyeleri iyice forumdan soğur bu seferde faydalı üyelerinizi kaybedersiniz buda hiçkimsenin işine gelmez yani eldeki bulgurdan olmak gibi, seo yarışmasınında bence hiçbir katkısı olmaz seo yarışması yapıldı diye foruma insanlar katkı yapacak diye birşey yok.
iyinet bayram hediyesi davetiye diye insanları aptal yerine koyuyormuşsun gibi geliyor bana biraz dürüst olsan hak yemesen insanlar zaten foruma katkıda bulunur ben 3 senedir burdayım iyinetin iyi halinide kötü halinide gördüm yinede burayı bırakmadım, yapılması gereken şey çok basit,
Hoşgörülü olmak !
İnsanların bilgilerini düşüncelerini hor görmemek !
İnsanları sanki bu foruma muhtaçmış gibi aşşalamamak !
En ufak tartışmada sorgusuz sualsiz iki tarafıda banlamamak !
Toplist pro üyeliğin ücreti verildiği halde siteyi listeden kaldırmamak !

Bunların hepsini bu forumda yaşadım ilk nickimde Karakter di bir arkadaşla ufak bir konuda tartıştım diye attınız,

Bunları yapmaya devam edin olurmu belki paylaşımlar dahada çoğalır :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Tavsiyeleriniz ve desteginiz icin tesekkurler. Gozardi etmeyecegim.

Toplist pro üyeliğin ücreti verildiği halde siteyi listeden kaldırmamak !

Bu konunun forum ile alakasini anlayamadim.
Listenin kurallari var, ucret odemis olsaniz bile, bu kurallara uymak durumundasiniz. Odenmis ucret kurallar nazarinda bir ayricalik tanimaz.

K

Kayıtsız Üye

Misafir
Kayıtsız ve şartsız tam destek!

İyinet benim internetle 98-99 larda tanışdığımda karşılaştığım ilk türk sitesi..
Türkish Top muydu neydi ozamanlar adı.
Kimler geldi kimler geçtiii bu forumdan.
Phorum sistemi kullandığı günleeer.. phpBB kullandığı günleer.
Iyinet forumlarında halen üyeliğim var ama yaş oldu 38,iş güç,çoluk çocuk derkeen.. neyse, çook şey öğrendim burada çoook.
Belki 100 ün üzerinde domain kaydım oldu ama sadece 1 tanesi bugünleri gördü.. hit ise hit,pr ise pr hepsi mevcut.
İYİNET E VEFA BORCUM VAR,ÖDEMEK İSTİYORUM!
Ne tür bir reklam yayınlamak istersiniz?
Banner? Text?..Başlık ne olsun?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Satış bölümlerine düzenleme getirilsin bence eğer bir üye birşey satmak istiyorsa bu forum üzerinde mutlaka iyinet' e komisyon ödesin.
Özellikle sadece hosting satmak için giren kişiler var bunun ne foruma nede başkasına bir faydası yok.
Üstelik mağduriyetlerde önlenmiş olacaktır böylece.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
İyinet benim internetle 98-99 larda tanışdığımda karşılaştığım ilk türk sitesi..
Türkish Top muydu neydi ozamanlar adı.
Kimler geldi kimler geçtiii bu forumdan.
Phorum sistemi kullandığı günleeer.. phpBB kullandığı günleer.
Iyinet forumlarında halen üyeliğim var ama yaş oldu 38,iş güç,çoluk çocuk derkeen.. neyse, çook şey öğrendim burada çoook.
Belki 100 ün üzerinde domain kaydım oldu ama sadece 1 tanesi bugünleri gördü.. hit ise hit,pr ise pr hepsi mevcut.
İYİNET E VEFA BORCUM VAR,ÖDEMEK İSTİYORUM!
Ne tür bir reklam yayınlamak istersiniz?
Banner? Text?..Başlık ne olsun?

Ayni yastayiz.
Ayni donemlerden gecmisiz.
Allah bagislasin.
O zamanlar ben de bekardim, simdi 2 cocugum var.

"iyinet webmaster forumu" seklinde link vermeniz yeterlidir.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Forum üzerinde yapılan alışverişlerde komisyona karşıyım. Forumada bir katkı sağlayacağını zannetmiyorum.
Seo yarışmasınında foruma nasıl bir katkı sağlayacağını anlayamadım "iyinet seo yarışması" kelimesinde herkes sitesini üst sıraya çıkarmak için uğraşcak kimse iyinete link vermeyecek ki.
Davetiye sistemide devam etmelidir. Şuan zaten yapılan düzenleme ile pekde davetiye sıkıntısı çekilceğini zannetmiyorum. Tek sorun insanların davet ettiklerine bir nevi kefil olmaları. Kimse güvenipde davetiye gönderemiyor. Acaba ucu banada dokunurmu sonra diye.
Bize hep müşterileriniz mağazanızda çok vakit geçirmesini sağlayın. Vakit geçirme süresi arttıkça alışveriş yapma şansıda artar dediler. Forum içinde bu şekilde insanların forumda geçirdikleri süreler arttıkca faydalı paylaşım yapma olasılıklarınıda artacaktır. Bunun için eskiden forumda olan ama sonradan kaldırılan "Geyik" bölümünün tekrar açılması ve yine "Konu Dışı" şeklinde bir bölümün daha açılması gerektiğini düşünüyorum. Tabi ki Moderasyon çok önemli sınırları iyi çizilmeli.

En büyük eksiğimiz yararlı paylaşımlar. Bunu arttırmak için de her 50 makaleye, 50 ücretsiz scripte, 50 türkçe çeviriye, 50 orjinal tema - template tasarımı vs vs...
şeklinde paylaşımlarda bulunanlara ufak ufak iconlar verilebilir makale için script için tema için ayrı ayrı iconlar yapılabilir. Bu paylaşımların sayıları ve isimleri düşünülebilir. Bu ciddi anlamda insanlara teşvik olacaktır diye düşünüyorum. iconlar ne forumu yoracak şekilde nede insanların gözüne batacak şekilde olmazsada hiç sorun olmaz. Hem insanlar daha çok yazacak hem insanlar daha çok takip edecek forumu.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam herkese benim gördugum eksiklerin biride su bir basliga cok cevap verilmiyor okundugu halde kimse cevap yazmiyor belki soru yanlis kötu yada abartmis ola bilir yada yanlis söylenmis ama en azindan bir cevap verile bilir ve bide su iynet toplist kodu ikide bir degisiyor nezaman degise yada oo toplist kodu calismasa sitem yavas aciliyor sonucta ordan tiklayip siteye geliyorlar. Bir olayda su forumlar gittikce degerlerini kaybediyor bu sadece burasi degil bildigim bazi yerlerde böyledir....

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Benim içinde r10 hiç çekici gelmemişti - Nedense orda ne var ki oraya gireyim der dururdum :) iyinet yeter derdim Ta ki kapanmaya kadar - iyinet kapalı kaldığı süre içinde oldukça çok şey kaybetti. Gerçek iyinet üyeleri hala burdalar ama diğerleri sanırım o arada yelkenleri diğer forumlara doğru çevirdiler. Zone dan bahsediyorlar nasıldır nedir bilmem inanın girdiğimi bile hatırlamıyorum - Ama r10 un kapasite gerçekten yükselmiş bu bi gerçek ama arada onunda kapanmaları oluyor...

Herneyse ... tüm webmaster platformları SEO yarışması yaptılar ve sanırım hem link almak açısından hem IYINET WEBMASTER FORUM sözcüklerine dair çıkacak sonuçları artırmak iyinet in webmaster ve bununla ilgili konularda çıkmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. Zaten yapılan reklamın ve arama motoru katkısının yanında verilen ödüller devede kulak kalır.

Düşünülürse böyle bir yarışma az fakat ÇOK büyük ödüller yerine ÇOK fakat orta ayar ödüller daha iyi olabilir. Ayrıca arama motoru konusunda iyinetin gerçekten var olan nasipsizliği de kırılabilir :)

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bencede domaine göre üyelik yapılırsa iyi olur. Böylece her domain sahibi üye olabilir. Her domainden bir üye kaydı yapılır, Üye banlanınca domain.com da banlanabilir. Sadece .com .net domainler kabul edilebilir vs. vs.

Ben alan adımla kaydolmayı tercih ettim, ayrıca şöyle bir husus var, mevzu zone.org fln degil, mesela r10 bence iyinet r10 ile yarıştadır, iyinet'e üye olanların %90 ı r10 a üyedir, fakat r10 a üye olanların %90 ı iyinet e üye degildir.

R10 ve iyinet arasındaki fark nedir, insanlara orda title veriyorlar :) Belli para karşılığında makam mevki veriyorlar, Türk insanı demiyorum, her insan oğlu rütbeye , şana şöhrete düşkündür, iyinet bu yönde cok eksik kalıyor, aslında @iyinet forumu janjanlı hale getirmeye calıstı ama sert bir dille uyarıldıgı icin forumu eski haline getirdi, tekrar güncelle desek olmaz, sütten ağzı yanan yoğrudu üfleyerek yer misali,

Mevzuyu kısaca anlattım iyinetin adı sağlam tek eksigi biraz janjan diye düşünüyorum.. Janjandan kasıt, free php/asp scriptleri, r10daki gold ve silver üyelere yapıldıgı gibi bu işin kurnazlıkları vs vs..

Bence bunlar iyinetin eksikleri , tabi bu bnm fikrim katılıp katılmamak size kalmış.

iyi calısmalar dilerim.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
gold üye platin üye vs üye olayına malesef hiç destek vermiyorum. Az çok bahsi geçen forumu takip etmişliğim vardır orda yaşanan olayların binde biri bu forumda yaşanmamaktadır, ve bu haliyle iyinet çok hoşuma gitmektedir. O mevzu yasakpara forumda lanlı lunlu konuşabilirsin, yeri gelir küfür edebilirsin, yeri gelir tehdit edersin bunların hepsini yaparsın ve yapılıyorda ama şükür bu forumda öyle şeyler yok ve eminimki hiç bi zamanda olmayacak. İnsanların bilgisini paylaşması için jan jana gerek yoktur düşüncesindeyim. Linkin mavi yerine kırmızı yada başka yansıması insanın bilgi dağarcığını genişletmez.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bahsi geçen forumda gold üyeyim ancak şunu söyleyebilirim ki iyinet ile bahsi geçen forum arasında 2 fark var
bir tanesini söyleyim hemen , ordaki laubalilik burada yok, doğru olanda okadar aşırı derecede olmaması zaten.
diğer farkı söylemek istemiyorum.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Bu konuda degerli fikirlerinizi iletmeniz cok guzel. Herkese tesekkurler.

Biz seviyeyi her zaman on planda tutmayi amacliyoruz.

Bu seviye ortaminda bilgi paylasimi oldukca bu forum acik kalir.

SEO yarismasi benim kafama yatti, bu isin altindan kalkabilecegimize inaniyorum.
SEO yarismasi konusunda tecrubesi olan, daha onceden bu yarismaya katilmis yada duzenlenmesinde emegi gecen kullanicilardan yardim istiyorum. Bu konu icin ayri bir baslik acilacak, ancak bu zaman zarfinda konu ile ilgili yardimci olabilecekler yazarsa hemen baslayabiliriz.

SEO yarismasi icin sponsor olmak isteyenler de ozelden baglanti kurabilirler.

Tesekkurler.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende bilgilenim sponsor ola bilirim ama önce seo yarismasi nedir nasil oluyor benim reklamim nasil oluyor ne faydam var eger fiyatlar cok yuksek cikmasa oluruz...

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuyu açana bir ödül vermek lazım, herkesin aynı şeyleri düşündüğü ama birtürlü hareket etmediği veya beklediği anda herkese can vermiş bu kadar yoğun ilgi beklemezdim.
Milli uyanış benzeri, iyinet forumunun uyanışı olmuş ;)

karaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle yarışma ekibi bir tane kelime belirler. Bu kelime için google.com.tr 'de hiç bir sonuç çıkmaması gerekmektedir. Kelime başlangıç tarihinde siteye yazılır. Yarışmaya katılacak kişiler aynı anda görmelidir.

Bir bitiş süresi belirlenir. O süre zarfında herkes sitesini googlede en üstlere çıkarmak için çabalar.

Yarışmaya katılmak istiyen kişiler bu kelime ile ilgili siteler yaparak bu kelimede en üst sıraya çıkmaya çalışır. Sitelerinden iyinet.com 'a link vermek zorundadırlar.

Sitesinde spam yapan siteler kara listeye alınır ve dereceye girseler bile ödül verilmez.

Yarışmada sonucunda google.com.tr 'de ilk üç sırayı alan üyelere ödül(ler) verilir.

seo yarışmasının mantığı kısaca böyle..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Öncelikle yarışma ekibi bir tane kelime belirler. Bu kelime için google.com.tr 'de hiç bir sonuç çıkmaması gerekmektedir. Kelime başlangıç tarihinde siteye yazılır. Yarışmaya katılacak kişiler aynı anda görmelidir.

Bir bitiş süresi belirlenir. O süre zarfında herkes sitesini googlede en üstlere çıkarmak için çabalar.

Yarışmaya katılmak istiyen kişiler bu kelime ile ilgili siteler yaparak bu kelimede en üst sıraya çıkmaya çalışır. Sitelerinden iyinet.com 'a link vermek zorundadırlar.

Sitesinde spam yapan siteler kara listeye alınır ve dereceye girseler bile ödül verilmez.

Yarışmada sonucunda google.com.tr 'de ilk üç sırayı alan üyelere ödül(ler) verilir.

seo yarışmasının mantığı kısaca böyle..

Aciklama icin tesekkurler.
google.com yerine google.com.tr olmasinin bir nedeni var mi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5