İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinete Destek +

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
google.com yerine google.com.tr olmasinin bir nedeni var mi?

sebebini tr de browsera google.com diye yazarak anlayabilirsiniz.

olumlu rep kullanılabiliyorsa, olumsuz olarak da rep kullanılmalıdır. sürekli kullanıcıları aktif etmeye çalışılıyor forumda sözde ama kullanıcılar olumsuz tepki veremiyorlar.
artık insanlar tepkilerini foruma yazmamakla veriyorlar. bu kopukluk giderek de artıyor. yarışma için gelecek ziyaretçi hala 3 adsense kodu yerleştirmek serbest mi yi soracak kullanıcıdır. seo yarışmasıyla olmaz bu işler. ancak yeniden başlamak için adım olabilir belki de.

forumun bugünü 6 ay önce, 2 sene herkesce öngörülmüş, çok defalar da söylenmiştir. bölücü siteleri hekleyenleri ve destek çıkanları forumdan uzaklaştıranlara, iyi forum yöneticilerle, iyi forum adminiyle yürür diyenlere güzel örnektir bu durumlar. özeleştiri yapılsın ki yeniden başlandığında aynı hatalar yapılmasın.

bilgislem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu amacına ulaşmış sanırım r10 hiç ilgimi cekmedi yaş itibari ile olsa gerek burası daha oturaklı seviyeli geldi her zaman elimden gelen her turlu desteği sağlarım toplam 189 domain kaydım var hepsinden link veririm gerekirse amac foruma rabet artıkca bizlerede rabet artmasıdır forum geliştikce bizde gelişeceğiz.

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3 senelik mizah sitemi iyinet sayesinde sattım.. smf.gen.tr,netopsiyon.zone.org,r10,iyinet vs. hepsine site satışı için açtığım başlıklar vardı ama hep laubali ve gereksiz mesajlar geldi durdu..

iyinet'de ise 2 günde satıldı 2 milyara..

iyinet'e giren adam ticaret için geliyo,link değişimini yapıyor,makalesini yayınlıyor,okuyor,çiziyor,ediyor gidiyor..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
3 senelik mizah sitemi iyinet sayesinde sattım.. smf.gen.tr,netopsiyon.zone.org,r10,iyinet vs. hepsine site satışı için açtığım başlıklar vardı ama hep laubali ve gereksiz mesajlar geldi durdu..

iyinet'de ise 2 günde satıldı 2 milyara..

iyinet'e giren adam ticaret için geliyo,link değişimini yapıyor,makalesini yayınlıyor,okuyor,çiziyor,ediyor gidiyor..

İşte nasıl bir ortamda bulunduğumuza dair güncel ve güzel bir örnek...

Ne yalan söylim iyinet kapalı olduğu zaman kendimi bir boşlukta hissettim. bir süre r10'a takılmak zorunda kaldım. Ama hiç mi hiç memnun kalmadım. O ortam beni hiç sarmadı. iyinet açılınca'da derin bir oh çektim. dünya var mış :=) dedim...

Ama benimde dikkatimi çekti gerçekten bir kan kaybı var... Paylaşım vs... gibi konularda...

İYİNET'e DESTEK için bende elimden geldiğince yardıma varım...

Bu çizgisinden çıkmadığı sürece...

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
İyinet tartışılmasız diğer forumlardan adil ve kaliteli bunu korumalı ve ilerletmeliyiz.

PHP:
<a href="http://forum.iyinet.com" title="webmaster,webmaster forumu">webmaster forumu</a>

kodunuzu siteye ekleyerek destekte bulunabilirsiniz.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
İyinet tartışılmasız diğer forumlardan adil ve kaliteli bunu korumalı ve ilerletmeliyiz.

PHP:
<a href="http://forum.iyinet.com" title="webmaster,webmaster forumu">webmaster forumu</a>

kodunuzu siteye ekleyerek destekte bulunabilirsiniz.

Link eklemeyle olsaydı inan çoktan hallolurdu mesele. Google'da pek çıkmıyor site, sorun bu.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aslinda iyinet e ne oldu diye bir baslik acarak ben soracaktim. Madem konu acildi burada yazayim. Temmuz ayinin basinda Türkiye ye izine gitmeden önce bu konular catlak vermeye baslamisti.
Ben iyinet i cok önceden takip ediyorum. Kayit tarihim sizi aldatmasin. Gercekten ilk baslarda cok paylasim vardi. Her basliga devamli konular ekleniyordu.
Iyinet hatirlar mi bilmiyorum, yönetimin iyi olmadigini belirtmistim. Mod lar ilgilenmiyorlardi. Kendi kafalarina göre is yapiyorlardi. Ve tabiki ayrimcilik. Yani objektif degillerdi. Inanin sirf bu yüzden cogu kisi foruma küstü.
Bunun janjan ile alakasi yok. Eskiden de r10 vardi simdide. Eskiden iyinet e girmek icin millet kendini parcaliyordu.
Ben zamaninda Tr nin sayili forumlarindan admin derecesinde yöneticilik yaptim. Ayriyeten gördügüm egitimlerim sonucunda da yöneticilik nasil olur bilirim. Fakat bu uygulama ne yazikki iyinette yoktu. Yoktu derken temmuz ayindan önceyi diyorum. Simdi baktigimda yönetici kadrosunun biraz degistigini gördüm.
Benim tavsiyem, iyinet eski prestijini tekrar kazanmak icin üyelerin öz güvenini tekrar saglamaktir.
Üye her zaman yeni bilgi yeni paylasim ister. Tabiki bu belirli bir seviye icindedir. Size samimi söylüyorum eskiden r10 a girmezdim. Cünkü oranin ortamindan hoslanmiyordum. Burada cogumuz üniversiteye gidiyorz yada bitirdik. Yani belirli bir egitim seviyemiz var. Coluk cocuk agziyla yazismiyorduk. Ama simdi bu kisilerin cogu forumda aktif degiller. Uzun zaman sonra bende r10 a girer oldum.
Ben ne forumlar gördüm, cok aktif kullanicilari varken bir anda yok olup gittiler.
Eger iyinet bir önlem almazsa üzgünüm akibeti ayni olacak.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Aslinda iyinet e ne oldu diye bir baslik acarak ben soracaktim. Madem konu acildi burada yazayim. Temmuz ayinin basinda Türkiye ye izine gitmeden önce bu konular catlak vermeye baslamisti.
Ben iyinet i cok önceden takip ediyorum. Kayit tarihim sizi aldatmasin. Gercekten ilk baslarda cok paylasim vardi. Her basliga devamli konular ekleniyordu.
Iyinet hatirlar mi bilmiyorum, yönetimin iyi olmadigini belirtmistim. Mod lar ilgilenmiyorlardi. Kendi kafalarina göre is yapiyorlardi. Ve tabiki ayrimcilik. Yani objektif degillerdi. Inanin sirf bu yüzden cogu kisi foruma küstü.
Bunun janjan ile alakasi yok. Eskiden de r10 vardi simdide. Eskiden iyinet e girmek icin millet kendini parcaliyordu.
Ben zamaninda Tr nin sayili forumlarindan admin derecesinde yöneticilik yaptim. Ayriyeten gördügüm egitimlerim sonucunda da yöneticilik nasil olur bilirim. Fakat bu uygulama ne yazikki iyinette yoktu. Yoktu derken temmuz ayindan önceyi diyorum. Simdi baktigimda yönetici kadrosunun biraz degistigini gördüm.
Benim tavsiyem, iyinet eski prestijini tekrar kazanmak icin üyelerin öz güvenini tekrar saglamaktir.
Üye her zaman yeni bilgi yeni paylasim ister. Tabiki bu belirli bir seviye icindedir. Size samimi söylüyorum eskiden r10 a girmezdim. Cünkü oranin ortamindan hoslanmiyordum. Burada cogumuz üniversiteye gidiyorz yada bitirdik. Yani belirli bir egitim seviyemiz var. Coluk cocuk agziyla yazismiyorduk. Ama simdi bu kisilerin cogu forumda aktif degiller. Uzun zaman sonra bende r10 a girer oldum.
Ben ne forumlar gördüm, cok aktif kullanicilari varken bir anda yok olup gittiler.
Eger iyinet bir önlem almazsa üzgünüm akibeti ayni olacak.

Merlin Nedir bu Onlemler?

Brky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben iyinete üye olmadan öncede çok takılıyordum.Yazılan makaleler yorumlar daima ilgimi çekiyordu.Hiç bir zaman iyinette bulduğumu başka forumda bulamadım yani.Şuan bu forumu türkiyede hemen hemen herkes tanıyor ama diğer forumlara kayan webmasterler akıllarının bir köşesindeki iyinete girme ihtiyacını hissetmiyorlar.Bunun tekrar gerçekleşmesi için herkes elinden geleni yapsın ve paylaşımları artıralım.Biliyoruzki makale konusunda en tecrübeli isimler burada değişik ve güncel konularda makaleler yazılsın.Bulduğumuz yeni webmaster araçlarını burda daha sık paylaşalım.Bundan sonra bende elimdem geldiğince birşeyler paylaşacağım.Bu arada arama motorlarından gelen ziyaretcileride önemsemek gerekir.Bunun için bir seo yarışması iyi bir çözüm olabilir backlink açısından.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bu kadar değerli , içi dolu bir forumun bu denli düşüşü üzerinde çok tartışılması gereken bir konu.Ben eski üyelere oranla daha yeni sayılırım, bu kadar düşüşün nedenleri iyice araştırılmalı

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Biz iyinet'i daha iyi yerlere getirmek icin sistematik calismalara basladik.
Ancak bizim gucumuz bir yere kadar.

Bunun icin hepinizin destegine ihtiyacimiz var.

Ne zaman "PR Link degisimi" mesajlari, bilgi paylasim mesajlari arasinda gorunmez hale gelir, iste hepbirlikte o zaman hedefimize yaklastigimizi anlariz.

Ornegin her gun, ilgi cekebilecegini dusundugunuz cok uzun olmasina gerek yok; ufak bir teknoloji haberini bizimle paylasin.

Yada, ornegin; bugun PHP de ben su fonkiyonu ogrendim diye PHP forumuna bir mesaj atin, inanin sizin bu paylasiminiz bu fonsiyonu bilmeyen birisine ogretmenlik yapmis olacaktir.

Illa PHP olmasi sart degil, yeterki foruma yazma aliskanligimizi geri getirelim...

Tesekkurler.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Bu kadar değerli , içi dolu bir forumun bu denli düşüşü üzerinde çok tartışılması gereken bir konu.Ben eski üyelere oranla daha yeni sayılırım, bu kadar düşüşün nedenleri iyice araştırılmalı

Ben ilk nedeni yaziyorum, lutfen herkes kendisi icin en onemli 1 maddeyi kisaca eklesinki bir liste cikaralim ortaya.

1. Forumun 1 ay kapali kalmasi.

Brky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başka neden olduğunu sanmıyorum

Bu botnet saldırıları yüzünden olan oldu.Site kapalı kaldı herkes kendine başka alternatif aramaya başladı.Forumdaki aktiflik durakladı bundan dolayı.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Yaşanan bu saldırının ardından insanlar yaptıkları işlere daha temkinli yaklaşır hale geldi. Olaya benim getireceğim yorum budur. Düşününki webmaster forumlarında takılan potansiyelin yarısından yüksek bir kısımı amatör ve orta derece diye adlandırabileceğim bir seviyeye denk geliyor ve bu insanlar sanırımki şöyle düşünmekte;

iyinet gibi büyük bir site bile bu tarz saldırılara maruz kaldığında herhangi bir çözüm üretemiyorsa benim başıma gelirse kim bilir ne hale düşerim.

İnsanlar bu olayın ardından daha negatif yaklaşmaya ve sadece yazılanları okumaya kendini fazla deşifre etmemeye çalışıyor. Eminimki iyinet in kapalı kalmasında rol sahibi olan insanlar bu başlıkların hepsini okuyor. Yalan değil bi aralar ben bile ürkmeye başladım ve bazı projelerimi tanıtırken tekrar tekrar düşündüm. Acaba doğru birşeymi yapıyorum diye.

Sadece iyinet için sölemiyorum bunları birgün hepimizin başına gelecektir ve zamanında bu olayları bende yaşadım. Yapmamız gereken en önemli şeylerin başında bu tip insanlara pirm vermemek geliyor. Bazı yerlerde görüyorum bu tarz şeyler yapan insanlara karşı diğer insanlar hep ezik bir hava içerisinde hep acizlik içerisinde işte bunun karşısında durmalıyız.

Herkese iyi akşamlar.

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kalp kazanmak zor ama kaybetmek anlıktır.. Bunu bilmeyen sanırım yoktur.
Seviyesiz, agresif, düşüncesiz, sataşmacı mesajlara mümkünse taraf olmamayı tercih ediyorum.
Ancak ister istemez, an geliyor bir bakıyorsunuz potansiyel polemik mesajları ile karşı karşıyasınız.
Özellikle son bir kaç mesajımda bu durumla anında karşılaştım. Üselik paylaşımcı postları artırmak adına bir girişim olduğunu söylersem yanlış olmaz. Muhatapların mesaj sayıları uçmuş gitmiş, mod, gold, senior gibi bir takım forum ünvanları edinmişler.
Karşınızdakinin yaşını, olgunluğunu, kişisel özelliklerini bilemiyorsunuz.
Kişilerin bu kadar rahat sataşabiliyor olması, bir çok mesajın anında sözlü kavgalara dönüyor olması, fazlasıyla tedirgin edici, itici, bazan da uzaklaştırıcı bir etki yapıyor.
Siz bilginiz ölçüsünde ve problemi anladığınız oranda paylaşıma uğraşırken belki kişiliği henüz yerleşmemiş bir başka forum katılımcısının damarına basmış veya ezikliğini giderme aracı olabiliyorsunuz. Belki de o haklıdır ama yöntem bile eksikliğini işaret edebiliyor.
Bu ve benzeri açılardan forum tüketicilerini değerlendirmenizin, belki yönetim ve denetim olarak bir toplantı yapmanızın yararına inanıyorum.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merlin Nedir bu Onlemler?

Ilk basta cok iyi bir yönetim kadrosu. Bunun cok faydasini göreceksindir. Simdi arkadaslar üstüne alinmasinlar. Uzun süre forumdan uzak kaldim. Yeni yönetim nasil bilemiyorum, ama ben olmasi gerektigini söylüyorum.
Ve her konuda özgün makaleler, yeni code lar, webmaster araclari, üsretsiz servisler.

Yeni baslayan webmasterlarida düsünmek gerek. Yeni webmaster makale ister, ücretsiz servis ister. Bunlari saglandigi zaman zaten bir sekilde istikrar yine saglanilir.

K

Kayıtsız Üye

Misafir
Öneri

Merhaba iyinet.Foruma takılan birisiyim.Forumda mesaj yazma kuraklığı var sanki.Bunun önlemi alınmalıdır bu 1.İkincisi olarak,yönetimde değişiklik yapmanız gerekmektedir.Yönetim grubuna baktığımızda bazı modlar siteye ya nadir uğruyorlar yada geliyorlar ama ilgilenemiyorlar.Yönetimde de değişiklik yaparsanız güzel olur.Ücüncüsü olarakda forumda ilgi çekici aktiviteler düzenleyebilirsiniz.

SORU : "Konu dışı"
İyinet;Bir soru sormak istiyorum.Forumda neden üyelerinize nick değişikliği hakkı vermiyorsunuz?
"Konu dışı"

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Ben ilk nedeni yaziyorum, lutfen herkes kendisi icin en onemli 1 maddeyi kisaca eklesinki bir liste cikaralim ortaya.

1. Forumun 1 ay kapali kalmasi.

2. admine tepki ve ciddiyetsizlik : admin yorum yapmaz. yorum yapacaksa başka üyelik altında yapar. adminin görevi kafasına göre başlıkları silmek değildir. burası adminin kişisel oyun forumu olmamalıdır. "admin" sadece forum ile ilgili gerekli bildirimleri yapar. burası kedi forumu değil ki admin e "en iyi bilenmiş" sıfatı adledilerek yazması beklensin. önce bu anlaşılmalı. admin önce avatarını değiştirmeli ;)

birçok kere konularım kapandı, mesajlarım değiştirildi ya da silindi ama bugüne kadar geçen hafta kralistenin yaptığına kadar hiç özel mesajla bilgilendirilmedim dahi.
yönetici ya da admin, yetki sahipleri, daha önce de belirttiğim gibi forumda siz sadece düzenleyici görevi görüyorsunuz. aslolan paylaşım yapan üyelerdir. yetki sahibi kendini kral görürse, buradaki birçok kişi de eyvallah etmez. cevap yazdığım konu bilgilendirilmeksizin silinecekse ben niye mesaj yazayım. empati yapmalısınız.

+ olarak, kısmen katılmasam da "seviyesiz" ve "çok bilmiş" üyelerin katılmaya başlandığı, buranın da r10 a döndüğü konuşuluyor sağlam üyeler arasında.

yöneticilere gelince sıkıntı yaratıyor mu bilemiyorum ama angeloyu, yeni kraliste yi ve loi yi görüyoruz, başka aklıma gelen aktif kimse yok.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Vip üyelik illa absürtla birlikte olmamalı, mesela vip üyeler, görünmez olabilmeli, vip üyeler , kendi nicklerini renklendirebilmeli, vip üyelerin, vip üye diye bannerları olmalı, yani fark olmalı, diyorum..

ama aslında kime......."ücretsiz scriptler" diye bölüm açalım dedim, cevap bile alamadım , küstüm işte

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
yaaa arkadaşlar bırakın link değişimi safsatasını yahu,

bu sitenin ALEXA değeri 8000, hit almıyormuş, nerden çıkartıyorsunuz, ne alakası var link değişiminle,

içerik , bilgi, sohbet, muhabbet, bunlar olmazsa
hiç bişey olmaz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5