İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinete Destek +

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
yaaa arkadaşlar bırakın link değişimi safsatasını yahu,

bu sitenin ALEXA değeri 8000, hit almıyormuş, nerden çıkartıyorsunuz, ne alakası var link değişiminle,

içerik , bilgi, sohbet, muhabbet, bunlar olmazsa
hiç bişey olmaz...

alexa değerinin 8000 olması toplist ten kaynaklanmaktadır.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bence link değişimini bile özelden yapmalısınız, yada vip bölümüne alalım, iyinetle link değişimi yapmak isteyenleri,

yazılmamalı foruma bence, küçük düşürücü bir durum..

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Ben ilk nedeni yaziyorum, lutfen herkes kendisi icin en onemli 1 maddeyi kisaca eklesinki bir liste cikaralim ortaya.

1. Forumun 1 ay kapali kalmasi.

Eski ve tecrübeli üyeler doyum seviyesine ulaştı, paylaşım sıfırın altında.Yeni üyeleri içine çekecek organizasyonlar,fikirler gerekli.Yeni üyeler iyinet sayesinde bişiler öğrendim diyebilmeli.İki webmasterın muhabbetinde iyinet geçmeli.
Tavsiye ile çok şey ögrenirsiniz diye davet ettiğim arkadaşlarım birşeyler öğrenemedi ve soğudu.
İyinet Webmaster Forumu
Webmasterlar bu title daki foruma niye girer? Başarılı projeler geliştirebilmek için, yeni sponsorlar için,daha fazla para kazanmak için,hit artırmak için,pr artırmak için,site satışı,alımı,....
Yukardakileri bundan 1 yıl önce bu forum çok güzel yapıyordu(kendim ve o zamanki üye arkadaşlardan biliyorum) fakat orda kaldı.Araştırılsın fark ne? O zamanki site satışları, reklam alım satımları,kazanca forumun katkısı,... çok iyiydi, iyinet sayesinde denilebiliyordu.Yeni üyeler bunu diyemiyor.
Yeni üyeler sadece üyelikle kalıyor, hiçbirşey öğrenemiyorlar.İçi harika bilgilerle dolu ama yenilikçi bir forum değil, webmaster yenilikçi olmak zorunda, zamana karşı, gelişen internet ve webmaster teknolojilerine karşı yenik düşüyor iyinet.

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yukardakileri bundan 1 yıl önce bu forum çok güzel yapıyordu(kendim ve o zamanki üye arkadaşlardan biliyorum) fakat orda kaldı.Araştırılsın fark ne? O zamanki site satışları, reklam alım satımları,kazanca forumun katkısı,... çok iyiydi, iyinet sayesinde denilebiliyordu.Yeni üyeler bunu diyemiyor.

evet gerçekten bu satış olayları iyinette durma noktasında
son 1 ay içinde yaklaşık 10 kişi ile alışveriş yaptım sadece 1 kişi iyinetten.

şu varki içimde iyinet e karşı ayrı bir sempati var
burda zaman geçirmeyi seviyorum ama yeni mesajlar linkine tıkladığımda en fazla 1-2 konu ilerlemiş oluyor,

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bir forumda açılan konu sayısı yazılan mesaj sayısından daha önemlidir.
Bence mesaj sayımızın üstünde konu sayımızda yazsın.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
yaa ben sana sana burada , 2kod yazmadan 2000lere ulaşan kişileride yazabilirim, hep çene, bir domain almış, 2 sitesi var, bakın 2000 posta , bir tane bilgi yok...göende bişi zannediyor.

caesar gibi adamlarda banlanıyor,

Eski ve tecrübeli üyeler doyum seviyesine ulaştı, paylaşım sıfırın altında.Yeni üyeleri içine çekecek organizasyonlar,fikirler gerekli.Yeni üyeler iyinet sayesinde bişiler öğrendim diyebilmeli.İki webmasterın muhabbetinde iyinet geçmeli.
Tavsiye ile çok şey ögrenirsiniz diye davet ettiğim arkadaşlarım birşeyler öğrenemedi ve soğudu.

Webmasterlar bu title daki foruma niye girer? Başarılı projeler geliştirebilmek için, yeni sponsorlar için,daha fazla para kazanmak için,hit artırmak için,pr artırmak için,site satışı,alımı,....
Yeni üyeler sadece üyelikle kalıyor, hiçbirşey öğrenemiyorlar.İçi harika bilgilerle dolu ama yenilikçi bir forum değil, webmaster yenilikçi olmak zorunda, zamana karşı, gelişen internet ve webmaster teknolojilerine karşı yenik düşüyor iyinet.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ama aslında kime......."ücretsiz scriptler" diye bölüm açalım dedim, cevap bile alamadım , küstüm işte

Çok önemli bir nokta. Burada iyineti kurtarmak - daha iyi yerlere getirmek için önerilerde bulunuyoruz. "mywedding" de bu yönde güzel bir öneride bulundu ama bu pek tartışılmadı bile. Yine benimde arka sayfalarda bir önerim olmuştu buda pek görülmedi sanırım.

Ayrıca yöneticilerin görevi sadece konu kilitleyip mesaj silmek olmamalı. Biraz daha aktif ve paylaşımcı olmalılar.

Yani birincil olarak önlem alınması gereken nokta forumun zaten aktif ve eski üyelerinin forumdan soğumalarına uzaklaşmlarına sebebiyet veren olaylardır. Eski üyeleri eski aktiflik derecelerinde foruma kazandırılırsa yeni üyelerinde katılımlarında gözle görülür bir artış olacağı kanısındayım.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Çok önemli bir nokta. Burada iyineti kurtarmak - daha iyi yerlere getirmek için önerilerde bulunuyoruz. "mywedding" de bu yönde güzel bir öneride bulundu ama bu pek tartışılmadı bile. Yine benimde arka sayfalarda bir önerim olmuştu buda pek görülmedi sanırım.

Ayrıca yöneticilerin görevi sadece konu kilitleyip mesaj silmek olmamalı. Biraz daha aktif ve paylaşımcı olmalılar.

Yani birincil olarak önlem alınması gereken nokta forumun zaten aktif ve eski üyelerinin forumdan soğumalarına uzaklaşmlarına sebebiyet veren olaylardır. Eski üyeleri eski aktiflik derecelerinde foruma kazandırılırsa yeni üyelerinde katılımlarında gözle görülür bir artış olacağı kanısındayım.

Oneriler cok guzel ancak bazi oneriler havada kaliyor.
Ornegin "Eski üyeleri eski aktiflik derecelerinde foruma kazandırılırsa" demissiniz, bunun fiziksel olarak nasil yapildigini anlatirmisiniz.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11

iyinet adminde dahil modların yarısından fazlası forumu sadece izliyor, konu siliyor,kapatıyor ve üye banlıyor.Forumda düzen ve disiplinle bu işler yürümüyor kanımca.
24 saat online olmakla olmuyor, arada bir aktif paylaşımcı olmak gerek.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
iyinet adminde dahil modların yarısından fazlası forumu sadece izliyor, konu siliyor,kapatıyor ve üye banlıyor.Forumda düzen ve disiplinle bu işler yürümüyor kanımca.
24 saat online olmakla olmuyor, arada bir aktif paylaşımcı olmak gerek.

Teveccuhlerimi sunarim. Elimden geldigince her konuda yardimci olmaya paylasmaya calisiyorum, ozellikte uzmanlik alanim olan Veritabani ve PHP konularinda.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
dost acı konuşur, forum buzdolabı gibi .......bıırrrrr

Burda bazı şeyler oldu belki ama beğenmiyorsak başka sitelere gideriz değil mi... ya da becerebiliyorsak daha iyisini kurarız... kimse silah dayamadı beynimize...
Bence bizim tarzımıza yakışmaz böyle yazılar...
Önümüze konan yemeği beğenmiyorsanız yemezsiniz, bööğğğ iğrençç demek, kişilerin emeklerine saygısızlık olur. Sadece bizlerin değil sizlerin de emeği var burada.
Haddime düşmeyerek fikrimi söylemek istedim...

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Falla iyinet admin ben senin ilk defa (gözümden kaçan varsa uyarınız) bir konu hakkında bizim düşüncelerimize bu kadar samimi yaklaştığını gördüm.Bundan önceleri benim dediğim olur mantığı vardı.Ve bu şu topicteki senin haricinde kimsenin çırpınmamasını,forumu hayata döndürme için çabalamamasını anlatıyor (boşver felsefesi)
Diğer forumlardaki ortamı görünce iyinet bir numara diyorum ama paylaşımı görünce diğer forumlara imreniyorum.Sürekli güncel kalıyorlar.
Çok basit birşey söyleyeyim iyinette yarın düşecek pr li domain listesi diye bir konu varmı? oysa millet onlar için can atıyor.Bu ve buna benzer yeni konuları araştırıp foruma entegre etmek siz ve ekibinizin görevi.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Tavsiyen icin tesekkurler, tavsiyeni degerlendirecegim.

Falla iyinet admin ben senin ilk defa (gözümden kaçan varsa uyarınız) bir konu hakkında bizim düşüncelerimize bu kadar samimi yaklaştığını gördüm.Bundan önceleri benim dediğim olur mantığı vardı.

Doğru söze ne denir!
Ben de kendime çok kızıyorum bu konuda, artık yetişme tarzı mı demeli, kişilik mi adını siz koyun...
Değişmeye çalışıyorum artık bu yaştan sonra.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bu kadar yazı yazılmış konu konuşulmuş şimdi sonuç nedir ?? Biri toparlarmı acaba ?

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel bir paylaşım yapacam ama 250+ MB'lık bir dünyadaki tüm arabaların resim galerisini (özgün) kimse download edermi sizce? kendi sunucumdan çektirebilirim tek parte halinde.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@kalpchat
sen upload et herşeyin bir alıcısı vardır.(hele bu kadar resim sitesi sahibi varken forumda)

Konuya baştan itibaren bakıldığında herkes içini dölmüş adeta. Herkes sıkıntılarını isteklerini belirtmiş. Artık bunlar harmanlanıp gerekli adımlar atılmalı.

@iyinet
"mywedding" ücretsiz scriptler adında bir kategori açılmasını önermişti bu bir çok üye tarafındanda olumlu karşılandı. Yönetim tarafından açılan bir konuda kullanıcılar açılmasını istedikleri konuları belirtebilirler anlamlı derecede talep alan kategoriler foruma kazandırılabilir. Ben forumların kategori çöplüğu olmasına karşıyım ama ihtiyac duyulan kategorilerin var olmamasıda büyük zarar olur.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Nasıl yapılır bilmiyorum ama şöyle bir önerim var. Ve kesin sonuç verir.
Paylaşım yapanlar forumda ayrıcalıklı olabilmeli.
Mesela visitistanbul 2 tane eğitim amaçlı konu açtıysa, benim yazdığım 200 tane muhabbet yazılarından daha kıymetli olabilmeli.
Böylece herkes paylaşıma yönelir.
Ama VB forumda bu sistem nasıl yapılır onu bilemiyorum. :(

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bence herkesi rahat bırakmak gerekiyor, yani üyelerin önerilerine daha fazla dikkat edip, biraz onlara ve günümüze göre , bize yakışacak şekilde forumda düzenlemeler yapılmalı..

örnek ; şu "ücretsiz scriptler" bölümü, neden açılmıyor yada sabitlenmiyor, ne varki bunda paylaşımı arttıracak, üyelerin kendi kendilerini geliştirip, daha iyi yazılımlar yapmalarını, bunları forumda paylaşmalarını sağlayacaktır..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5