İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinet'ten sonra...

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Site büyük ihtimalle satılcakmış o konuya yorumda yazamıyoruz. Burda tanıdığım bir çok arkadaşım oldu. Bir çok şey öğrendim. Sanırım siteyi satın alan kişide kazanacağı paraları düşüneceği için buranın eski hali olmayacak yada burası olmayacak. Madem site satılcak bizde iyinet'ten sonra ne yapalım nerde takılalım :D onu tartışalım bari.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Online sürem yüksek ona göre bir çalışma yapmayı düşünüyorum.
Bende bunu düşünüyorum bir süredir. eğer iyinetteki arkadaşlarda bana destek verirse bir şeyler yapacagım.

Yine buradaki kadro olması için elimden geleni yaparım.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Burası bu haliyle devam etmez, bu kesin!
Belki daha iyi olur, belki daha kötü...
Şu an forumdan uzaklaşmayı düşünmek, forum için iyi şeyler yapmayı düşünenler açısından hiç iyi olmaz.
Bir anda forum.iyinet.com silinmeyeceğine göre, biz de ondan sonra bir yol çizeriz kendimize ama şimdi değil.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Burası bu haliyle devam etmez, bu kesin!
Belki daha iyi olur, belki daha kötü...
Şu an forumdan uzaklaşmayı düşünmek, forum için iyi şeyler yapmayı düşünenler açısından hiç iyi olmaz.
Bir anda forum.iyinet.com silinmeyeceğine göre, biz de ondan sonra bir yol çizeriz kendimize ama şimdi değil.

daha sonra bu konu gibi açık ve net şeyleri paylaşamaya biliriz hazır hep birlikteyken bir şeylere karar verelim diye dedim :)

Ekleme : Bence artık forum sisteminden kurtulmak lazım o kadar web master var her kes iki üç küçük script yazsa yada bölüm süper bir site çıkar ortaya en önemliside ticaretin en fazla yapıldığı web sitesi olması lazım yani en önemli konu ticaret :D geyik değil ticarette yapmak lazım bol bol mesela ticaret yapılacağı zaman işi yaptıran parayı sitenin hesabına yatırcak diyelim 100YTL bunun %5 ini site alıp işlem tamamlanınca kalanı işi yapanın hesabına göndercek.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
bill gates ile iyinet adminin ortak bir hatası var

1993 de "The internet? We are not interested in it" diyen bill amca halen internette var olma savaşı veriyor elindeki onca imkanı kullanamadı ( windows olmadan bilgisayar çalışmaz gibi reklamlar bile vardı bir ara), iyinet adminde forumun kendi içerisinde olan gücü hiç farkedemedi, bir zamanlar superonline dan reklam alan iyinet hatırlıyorum (10 sene önce), internet için çok erken zamanlarda birşeyler üretmeye başladığı halde iyinet in durumu ortada, ben değil biz kavramına sahip çıkmak ise herkesin harcı değil zaten(bildirgec.org gibi birkaç projeyi yapan arkadaş bu forumlardaniyi.net,ocal.net,mutasyon,ceviz.net forumlarından tanıdıklarımız) , iyinet de yeni admin ile takılma yeri olmayı aşarsa belki uzun vadede ortaya birşey koyabilir, zaman geçtikce iyinet in varlığını sürdürebilme sebepleri azalıyor.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
gerçekleri konuşmak gerekirse bundan sonra iyinet kimin umurunda ?
Kahvesimi meşhur, yoksa soslarımı? Buraya gelmekteki tek amaç tanıdık isimler görüyor olmak. Bir şekilde insanlar birbirini tanıdılar. Ukala, bencil, çok bilmiş, iyiniyetli, saf vs.vs.vs. Hemen herkes birbirini hakkında fikir yürütebilir.

Demek istediğim burası ya da bir başka yer hiç farketmez önemli olan bir arada olabilmek. Onca birbirini tanıyan insanların bir arada olabilmesi güzel olan. Ancak bunu başarabilmekte çok mümkün değil.

Mezun oluncada görüşücez diyen binlerce ses duydum. Ama hemen hepsi görüşmedi birbiriyle. Öyle ya burası istanbul küçük yer olsa belki olabilirdi ama şu an bahsini ettiğimizde internet. İstanbul'dan büyük sanırım :)

Kısacası birşeyleri gerçekten yapacak olanların yanındayım. Ama bundanda çok şey beklememek lazım. Ama öylece bakınca zor bişide değil. Browsera ha iyinet yazmışsın ha xxx.com...ne farkederki bundan sonra?

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence iyinet admini artık bu işten heves almamaya başladı ve sıkıldı, gayet normal bir olay.

X

Xman

Misafir
Satış sonrası yeni bir yönetim ekibi kurulursa aktif paylaşımı bırakan bir çok kırgın ve küstürülmüş eski üye foruma ve paylaşıma geri dönecektir ;)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Satış sonrası yeni bir yönetim ekibi kurulursa aktif paylaşımı bırakan bir çok kırgın ve küstürülmüş eski üye foruma ve paylaşıma geri dönecektir ;)
Veya pek çok istekli ve paylaşımcı üye forumdan uzaklaşacaktır...
Bana göre hava hoş :)

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Baksanıza o kadar sallamıyor iyinet froumu...

vip olmayanlar bu forumları görebiliyor...

belkide eski vip olduğumdandır

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İyinetin forum kısmıda,sayaç kısmıda kapatılmaz.Ancak "iyi.net" olan domain satılabilir.Alan kişi bu kadar kurulu bir düzen varken,yeni maceralar aramayacaktır.O yüzden içiniz rahat olsun.

Çok kötü olmayan rakamlardan bahsediliyor.O kadar parayı veripte,gelip burada varolan daimi üyeleri kovmanında o kadar olduğunu düşünmüyorum.Yani kısaca iyinet satılırsa,görev değişiminin ötesine geçmeyecektir.

Ancak iyi diyebileceğimiz anlamda değişiklikler olabilir.Örneğin forumun reklamının yapılması,çeşitli büyük organizasyonlar düzenlenmesi vs.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Eğer forum kapatılmazsa ben seve seve burda kalmaya devam ederim.

Tabii saçma sapan uygulamalar, forumun içine etmeler olmadıkça..

Forum kapanırsa da yeni bir oluşum içinde siz yani eski üyeler ile birlikte ben de gelirim.

İyinet'te çok güzel arkadaşlıklarım, muhabbetlerim oldu.
Yalnızca ticaret için kullanmadım burayı.
"Geyik" bölümünün bile belirli bir ciddiyette olduğu tek forumdur burası.

İlk önce satış gerçekleşsin, yeni yönetim forumu ne yapacak bakalım, kapanırsa yeni bir forum açarız.

Ama yeni açılan forum "iyinet'e küsenler" tarafından açılmış gibi algılanmasın, şahsen bu çerçevede açılacaksa ben yokum. Ben iyinet'e küsmedim, yalnızca forum kapanırsa veya beni tatmin etmeyen işlemler gerçekleşirse terkederim burayı.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
iyinete küsenler belli oluyor zaten :) .Çok küçük bir olasılık ama alan kişinin forumu kapatma ihtimali var yada davetiyesiz üyelikleri açar buranında diğer forumlardan farkı kalmaz. O zamanda hit rekorları kırar ama genel forum siteleri gibi olur. Şahsen ben alsam :D o kadar paranın karşılığını almak için kesin davetiye sistemini kapatırdım. Ama :D almadığım için kötü olur.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Gerçekleride konuşmak lazım. İyinet in adı duyulmuş evet. Evet ama kötü duyulmuş. İnsanlar küsmüş. Bir ton insan küfür ederek ya da kırgın bir şekilde ayrılmış gitmiş. Bu gidenlerde b.sayarını kapatıp nete yemin etmedi ya, bir yerlerde aynı bizlerin burada hissettiklerini hissediyorlardır başka yerlerde. Neden kalkıp gelsinler. Gidecek yermi yok?

Doğrusu istenen paralarda az değil. Açıkçası 20k $ vererek ben böyle bir siteyi ve domaini almazdım. Çünkü internette bıraktığı etkide önemli. İnsanlara herşeyi hemen düzelttiğinizi anlatamassınız. Hadi sattık değiştik diyip binlerce insanı tekrar bir araya toplamanız mümkün değil. Adı bir şekilde kötüye çıkmış buranın. Kötüye çıkmışki kimse uğramıyor. Adı çıkmış bir yerede kimse bağlamaz o paralı kimse merak etmesin.
Örneğin xing...
Adamlar 3 yıl öncesinde süperdi. Millet üye olmak için ağaca çıkıyordu. Sattılar bir şirkete. Ne oldu...yalan dolan...3-5 kişinin eğlendiği bir yer sadece. Nedeni ise yapmacık hareketler, organizeler vs.vs.

Kısacası ben forumun satılacağına hiç inanmıyorum. Aklı salim biri o kadar parayı adı kötüye çıkmış bir yere bağlamaz. 20k $ 30 bin lira yapıyor. Yeni domainle reklama harcasan 3 ayda buranın şu anki hitini kazanır zaten.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bu haliyle iyinet.com 'un geliri 2-3bin TL civarında ve masrafı oldukça az (3server 390$ denmiş).
Ve bir de 20k $ iyinet.com alan adı ve itibarı için ödenmiyor, iyi.net gibi temiz bir domain de var satış içinde...

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kavramlar , görüşler , düşünceler vb.

Bir çok açıdan bakabiliriz iyinet ve foruma. Burada kişinin bakış açısı önemlidir. Bir bardak düşünürsek, bardağa dolu tarafından bakanlarınızda var , bardağa yukardan bakıp bardağın içinde ki sudan habersiz olanlarınızda var.

Kişisel düşünceler bu tür projelerin değerlerini düşeremez düşüncesine sahibim. Ben bu forumu 8 aydır yönetiyorum(moderatör dönemim hariç) ve bu forumun ederinin daha yüksek olduğunu düşünmekteyim.

Bazıları benim bu işden gelir ettiğimi düşünüyorsa yanılıyor. 8 aydır birikimimi en iyi şekilde foruma yansıtmaya özen göstermekteyim(öncesinde de farklı değildim)..Karşılıksız. Bunun sebebi burada edindiğim bilgi ve potansiyeli buraya yansıtmamdan başka birşey değildir.

Bazı kişilerin yönetime karşı bir takım egolara kapılarak forumu terk etmelerini kendi kararlarına bırakıyorum. Biz yönetim olarak kimseye kişisel bir ambargo uygulamadık.

Ve bu kişilerin forumu terk etmesinin nedenini forumda belli başlı kişilere sorarak sorguladım. Sizce bu yönetim hatasımı , bireysel düşünce şeklimi diye ? Forumda takılan bir kaç üyeye sordum.

%88-i yönetim ile ilgisi olmayan sebeplere dayandırdı. Ve sebep olarak tamamıyla duygusal yaklaştıklarını tespit ettik.

Burası bir platformdur.Ve herkesin gönüllü olarak takılıp bilgi paylaşabileceği bir platformdur. Haliyle kurallara uyan kişileri göndermek gibi bir elit seçimimiz olamaz. Herkese açık olduk,açığız.

Alan kişininde burayı kapatma gibi bir düşüncesi olmayacaktır. Çünkü görüştüğümüz kişiler geliştirme taraftarıdırlar.

Bazı arkadaşlarımız demagoji kavramını kullanmayı hala tercih ediyorlar. Bu tür durumlara girmenin şu vakitten sonra hiç bir anlamı yoktur. Lütfen biraz daha bekleyip sonucu size duyurmamızı bekleyiniz.

Konu-nun özünden dışarı cıkmamda ki amaç yönetime karşı atılan asılsız durumlara açıklık getirmekti. Yinede konu ile ilgili açıklamamı bold olarak işaretliyorum yukarıda.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
kapatmıcaksa sorun yok o zaman :D iyinet adminde bir kaç bin $ indirim yapsa o parayıda yeni bir projede yada yarışmada kullansalar süper olur.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ve bir de 20k $ iyinet.com alan adı ve itibarı için ödenmiyor, iyi.net gibi temiz bir domain de var satış içinde...

Arkadaşlar birbirimizi kandırmayalım.Doğru forum,site vs. belki o rakamı edemez.Ancak onları bir kenara koyalım.

İyi.net böyle bir domainin ederi nedir?5 bin?10 bin?Hepimiz internet işinin içindeyiz ve yine bir çoğumuz bu domainin çok yüksek meblağlarda satılabileceğinin farkındayız, o zaman satışın o kadar edip etmeyeceğini tartışmanın anlamı var mı?

Siz yarın bir internet sitesinde "iyi.net domaini 30 bin ytl gibi rekor bir fiyata satıldı" diye bir haber görseniz çok mu şaşırırsınız?Açık konuşayım ben şaşırmam.Eğer çok şaşırırım diyenleriniz varsa 20 bin ytl satıldığını varsaysınlar,sonuç değişmeyecektir.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Açıkcası bende domaine talibim. Açık arttırmanın son tarihini bekliyorum.Kalkıpda kör pazarlıkçı taklidi yapıp, etmez bu domain bu kadar demek bile yanlış.Sonuçta ortada sadece forum yok.. İşler bir sayaç servisi, iyi.net gibi 3 harfli jenerik bir domain ve ölü olsada, insanların ilk forumu olan bu forum.. Ben yada başkası.. Kim alırsa alsın, umarımki kullanıcıların düşüncelerini dikkate alır ve çok daha iyi yerlere gelir..

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Vay vay neler olmuş forum da yahu ...
İşlerimiz yoğun çalışıyoruz kesip dağıtmışsınız siteyi.. :)

Çok şey öğrendim forum da hep burada kalacağım ne olursa olsun ..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5