İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

izlesene.com mahkeme kararı ile kapatılmıştır.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kominist sistem olsaydı herkes eşit kazanacağı için bunlar olmazdı.mülk die bişey olmazdı.
Kuzey Kore internetle 2008'de tanıştı. Orada internet yasağı diye bir şey yok, internet izni var :) Yani sistem şöyle; sadece izin verilen sitelere erişim var. (Kuzey Kore aynı zamanda anayasasında bir isme vurgu yapan 4 ülkeden birisi. Diğerlerinden birisi de Türkiye dememe gerek yok sanırım)

Söylediğiniz şey o kadar ironik ki bu kadar cehalet ancak tahsille mümkün olur.
Sorun kapitalizm değil, sorun "üçüncü dünya ülkesi" olmamızdan kaynaklanıyor.
Bugün burada sansüre karşı çıkanlar bile Atatürk'le ilgili en küçük bir eleştiri videosunda (hakaret olmasa dahi) ayağa kalkacaklardır. Ve inanın ellerinde "kapat" butonu olsa bir saniye bile durmazlar. İşte sorun budur! Halkın bizzat kendisi tahammülsüz, sansürcü olduğu için yönetenler de aynen bizim gibi.
Bu ülkenin dincisi de, komunisti de, milliyetçisi de temelde aynıdır. Sadece savundukları değerler farklıdır.

Sansür korkaklıktır.

Ps: Eğer ayın esprisi yarışması olsaydı yukarıda alıntıladığım cümleniz kesinlikle ayın esprisi olurdu. "komunist yazmayı bilmeyen komunist" olayı ise bu esprinin kreması mahiyetine geçerdi.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ne demek yok.büyük olan kazanıyor işte.diğerini yutuyor. tekelci zihniyetadamların herşeyi para. kominist sistem olsaydı herkes eşit kazanacağı için bunlar olmazdı.mülk die bişey olmazdı. neyse siyasete çekilmesin. zaten felaket sinirlendim bu kapatılma davasına. nasıl boykot edilir onu düşünüyorum

--- Çok konu dışı ---

Konu dışı ama şunu söylemek istedim. İnsanların anlamadıkları şeyi direk açıklamışsınız. Kapitalizm son raddine gelecek ve sonunda diğer tüm şirketleri bitirecek ve sonunda otomatikmen Kominizm gelecek.. neyse konu dışı yeter..

--- Çok konu dışı ---

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
İlk gördüğümde; protesto amaçlı kendilerinin böyle bir index atabileceği ihtimalini düşündüm. Çünkü böyle bir protestonun olabileceğini bi yerlerden okudum gibi hatırlıyorum. Birde üstüne hangi ilin mahkemesinin ve kaçıncı sulh olduğu yazmayınca kendimce ispatlamış oldum kafamda. Ama burada benim gibi düşünen olmayınca gerçekten kapatıldığına emin oldum.

Bu arada Google'ın kapanma ihtimalini göz önünde bulundurursak, herkesin internetini kapatıp TV başına geçeceği sonucunuda göz önünde bulundurun. Bu riski alamazlar diye düşünüyorum.

Ayrıca bir webmaster olarak, kapatılmanın olumlu kısımlarını almak istiyorum. Şöyle ki; hazır video, resim, müzik kaynaklarını kullanarak şişirme hitlerle büyük paralar kazanmaya çalışan sitelerden arınacağız biraz. Herkes daha tutulabilesi oluşumlara giderek kaliteli siteler yapacak. Çok mu iyimser yaklaşıyorum bilmiyorum ama çokta umrumda değil açıkçası..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
@Miller
salak salak konuşup adamın tepesini attırma!

Anayasada ismi geçen adam dediğin senin müslüman doğmanı sağlayan, babanın müslüman olmasını sağlayan insandır. O insana gelecek olan hakarette benim anneme babama yapılan hakaretle eşdeğerdir. Nasıl ki yıllar önce kıçı kırık bir karikatür için ortalık ayağa kalktıysa bu tarz olaylarda ortalığın ayağa kalkmış olması tartışmasız doğrudur. Sen kıçının keyfine video seyeredeksin diye kişiler etik değerlerinden vazgeçemezler. Bahsini ettiğin ülkelerle aramızdaki fark anayasadan değildir. Youtube gibi yasaklanan yerlerde anayasayla alakalı değildir. Ülkemizin şu anki güncel zihniyetinin başımıza getirdiği yönetimdir. Senin bahsettiklerinle ne alakası var. 4-5 yıl önce internette yasakmı vardı ? Anayadaki geçen isim o zaman yoktuda şimdimi var ? Havaalanlarında bikini reklamları eskiden yasakmıydı ? Şimdi neden yasaklandı ? O kişinin sana ya da hayatına ne gibi eksi bir yönü olduda böyle hırsla konuşuyorsun. Aptal cehaletle savunma yapma, düşünürek tarih okuyarak konuş. Ya da bugun babanın Türk olmasında en büyük paya sahip olan kişiye saygın olsun.

Bu ülkenin dincisi de, komunisti de, milliyetçisi de temelde aynıdır. Sadece savundukları değerler farklıdır.

Demişsin...Temel nedir ? Aynı olan nedir ? Bu ideolojilerin hepsinin altında bir değer vardır. Bu değer değil midirki bahsi geçen ayrımı yapan ? Benim değerimle dincinin değeri birmidir ? Dincinin değeriyle komunistin değeri birmidir ? Bu nasıl cehalet dolu bir savdır hayret ettim doğrusu...

SpectacuLaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Halkın bizzat kendisi tahammülsüz, sansürcü olduğu için yönetenler de aynen bizim gibi.

samanlıkta iş bulsan eminim çok iyi para kazanırsınız. yok kominist değilde komunist falan filan. gördüğüm birçok yerdede kominist die geçer. ki doğrusu komunistmiş. alışkanlıktan gelen bişey bu.

kuzey kore demişsin ondan önce kubayı örnek ver. en yasakçı ülkelerden biri ama yasakladığı şeylerin birkaçı.

KÜBA'DA YASAKLAR LİSTESİ

• Sömürücü ülkelerin bayraklarının yakılması yasak; çünkü onlar yöneticileri değil o ülkenin halklarını temsil ediyor.

• Karalamacılardan dahi olsa birsinin ölümüne sevinmek yasak; çünkü ailesinin acısına saygı duyulur.

• Birilerinin karşısında diz çökmek yasak.

• Onuru kaybetmek yasak.

• Gerçekten özgür olmanın gücünü kaybetmek yasak.

• Tartışmasız bir kahraman olan Fidel Castro'nun heykelini yapmak veya adına anıtlar dikmek yasak. Ona tapmak yasak, o yaptığı işleri insanlığın çıkarı için yaptığını, kişisel olarak çıkar sağlamak veya yücelmek için yapmadığını söyler.

• Zaten hak olan bir şey için yalvarmak, dilemek onu bir mükafat gibi görmek yasak.

• Tarihsel düşmanların özel hayatından konuşmak. Bu sebeple meşhur “Clinton ve Monica Lewinsky” meselesi hakkında bir tek Kübalının bile konuştuğu duyulmadı.

• Halkın iktidarına ve yaşayış şekline karşı işler çevirmek veya ona karşı çalışmak yasak.

• Cehalet yasak.

• Marjinallik yasak.
• Kültürel yozlaşma yasak.
• Çocukların kaderine terkedilmiş bir şekilde sokaklarda uyuması yasak.
• Az sayıda zenginin çok varlığının olması ve çok sayıda insanın az varlığının olmasını oluşturacak durumlara devletin göz yumması yasak.
• Dünya üzerinde herhangi bir yerde üniversite okuma şansı olmayan gençlerin, hayallerine ulaşmak için ne yapacağını bilmeden çaresiz kalması yasaktır bu yüzden ELAM (Latin Amerika Tıp Okulları) kurulmuştur.
• Muayene ve ameliyat parası olanağından yoksun olduğu için doktora gitme imkanını kaybetmiş insanların olması. Bu sağlık alanındaki problemler sadece Kübalıların problemi olarak değerlendirilmesi kabul edilemez. Bu sadece Kübalıların problemi değildir dünyada yaşayan kadın erkek yoksul halkların problemidir (Küba'nın yaklaşık 30,000 doktoru dünyanın yoksul ülkelerinde hizmet vermektedir.)
• Beslenmede yetersiz düzeyin varlığı yasak.
• Çocuk ölümlerinin olması yasak. Dünyadaki Katolik kilisesinin, dünya üzerinde kurbanlar almaya devam eden, kondom kullanılarak kaçınılabilecek hastalıkların, okullarda ve gençlik çevrelerinde konuşulmasını ve bunun önlemlerinin uygulanmasını yüzsüzce engellemektedir.
• Dayanışma eksikliği yasak.
• Duyarsızlık yasak.
• İnsanların topluma karşı sevgi ve saygı duymaması yasak.
• Dayanışma ihtiyacı olanlarla dayanışma eksikliği yasak.
• İki yüzlülük yasak.
• Başkalarının alınteriyle birkaç kişinin zenginleşmesi yasak.

yasakladığı şeylere bak. sence para kaybetmeylim korkusundan mı yoksa insanlığı ve değerlerini korumak için mi. birde bize bak. video sitelerinin kapatılması sence sırf absürt içerik mi. veya sadece ataturke hakaret edildiği için mi. hepsi para için daha çok kazanmak için.

halk yasaklı ülkeyi yönetenlerde yasakçı demişsin. bir nevi katılıyorum sana. ama inan yasakladığı şeyler bugün onlara kazandırırsa hiçbişey yasak değildir.

en komik cümlene arkadas değinmiş zaten. dinciside milliyetçiside bir demişsin temelde. temelden kastın ne bilmiyorum ama vatan dünya millet insan der komınistler. milliyetçiler ne der bilmiyorum. hiyerarşi yok der komunistler dinde evliya pergamber herşey sıralanır durur. nesi aynı anlatsanda bizde görsek krema tadında. cehalet ayrı şey aptallık ayrı şey.biri biraz daha tahsille kurtulur diğeri ne yapsada kurtulamazmış

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bende MYNETde diğer sitede açılıyor - DNS lerden mi acaba...

Ayrıca ben mynet in açık kalacağı diğerlerinin büyüyünce kapanacağı kanaatindeyim. Çünkü bu işlere giriyorsa biri illegal işlere MANi olacak derecede kontrolü geliştirmiş olmalı.
Siteyi açıp "ekleyen sorumludur" demek dışında bir de kontrol etmeli arasıra.

Youtube a eklenen bize hakaret içeren videolar nasıl rahatsız ediyorsa KAPANDIĞINDA oh iyi oldu diyenlerimiz çıkıyorsa diğer video sitelerinede din,dil,vatan gibi birlik öğelerine dokunan videolar eklenir yayınlanırsa KAPATILMASI gayet doğal bi durumdur.

Video siteleri kapanmasın isteriz elbette ama BÜYÜK olmayı kaldırabilip ona uygun KONTROL için de masraflarını yapmaktan kaçmasınlar. Unutmayalım ki bizler millet olarka çok hassasız - şu forumda da bunu rahatlıkla görebiliyoruz.

Ve konu dışı olarak :) : Her kapitalizmin sonu Sosyalizme çıkmaz - Sınıf çatışması mı getirir bunu yoksa çevreci marxistlerin dediği gibi kapitalizmin dünyanın kaynaklarını tüketmesi mi bilinmez ama - Sosyalizme göre Din yok edilmeli ancak o zaman sosyalizme geçilir ve geçiş olunca durum neye benzer şu anki sosyalist/komunist ülkeleri görerek anlamak mümkündür. Ayrıca hangi sosyalist/komunist ülke - 1917 ye kadarki Rusya ve Görkemli kremlin sarayları dahil - halkına refah sunmuştu bunu da realist gözle yorumlamak lazım...

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnternet özgürlüktür masalı , ülkelerin internet konusunda o dönemlerde ne yapacaklarını bilmemeklerinden kaynaklandı aslında. Normal hayatımızda izin verilmeyen yahut izine tabi olan şeylerin yayını yüzünden kapatılıyor siteler. Bunda anormal bir olay göremiyorum ben şahsen. Aynı olay televizyonlar içinde geçerli .Ne olsun peki internet ortamı olduğu için isteyen qumar sitesi açsın isteyen p orn yayın yapsın.İsteyen istediğine hakaret filan mı etsin ? Bu ülkede hiç bir site bizim toplumumuz bu siteye girmesin diye kapatılmıyor ki. Bir şikayet doğrultusunda inceleme yapılıp siteye verilen bir ceza bu.

Zaten bu kullanıcı ile ilintili olan forum sohbet video tarzı kullanıcıların içeriklerini oluşturduğu tarzda siteler her daim risk altındadır. İşini sağlama almak isteyen alır yanına bir kaç editör içerikleri denetler. Yok fazla içerik ekliyorlar ben denetliyemem ne eklerlerse eklesinler saldım çayıra mevlam kayıra denirse aha olacağıda budur.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kuzey kore demişsin ondan önce kubayı örnek ver. en yasakçı ülkelerden biri ama yasakladığı şeylerin birkaçı.
Tamam; gel küba'yı örnek verelim:
Küba'da Castro döneminde klima, dvd oynatıcı, cep telefonu ve bilgisayar yasaktı. Bilgisayar yasak olduğu için halkın zaten internete girmesi mümkün değildi :) Nisan 2008'de Raul tarafından serbest bırakıldı :)

Komik olmayın yahu. O çok övdüğünüz komunist sistemin bizzat içinde olsaydınız her sene 100 bine yakın Küba'lı gibi Amerika'ya kaçabilmek için ölümü göze alırdınız. Her sene sahile kaç Küba'lının cesedi vuruyor haberiniz var mı sizin?

Her neyse, ideolojiler körleştirir, sağırlaştırır. Dolayısıyla size ne anlatırsam anlatayım "an-la-ma-ya-cak-sı-nız".

En kötü özgürlük, en iyi esaretten iyidir. En kötü demokrasi en iyi diktatörlükten iyidir.

Ps: Hala daha bu kadar cehaletin ancak tahsille mümkün olduğunu düşünüyorum ama tahsil seviyeniz tahmin ettiğimden de düşükmüş. Lisede bu tür şeylerle fazla zaman harcamayın bence.

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitelerin kapanış sebebini bile bilmeden olumlu yada olumsuz görüş bildirmek desteksiz konuşmaktan başka bişey olmayacaktır.

İnternet özgürlüktür evet ama senin özgürlüğün benim özgürlüğümün başladığı yerde biter. Kimsenin hiçbir özgürlük sınırında başkasına veya başkasının değer verdiği şeylere hakaret etme hakkı olmamalı.

Yasak taraftarı değilim ama sınırsız özgülüğe de inanmıyorum.

tuberk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www <<<--- girmeden girmeyi deneyin

izlesene.com olarak giriniz

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Netone vhdsl üzerinden bağlıyım. Bahsi geçen tüm sitelere erişebiliyorum.

Bunun dışında yasaklanma konusunda her konuda olduğu gibi farklı düşünceler vardır ve her insan kendi düşüncesini savunabilir. Buna saygı duyarım. Bence hepimiz duymalı. Benim kişisel görüşüm ise bu yasaklama seçimlerini bazı yetkili organların değil, bunun yerine kişilerin -şahsen- yapabilmeleridir. İsteyen istediği siteye girip istemediğine girmeyebilir. Bunu kanun koyucu yerine kişiler özgür iradelerine dayanarak yapmalıdırlar.

Çocukların psikolojik etkileşimi konusuna gelince, bir çok uzmanın ortak önerisi; bilgisayarı çocuğun odası yerine salon ya da oturma odası gibi genel bir alana konulması yönünde. MSN Messenger gibi Instant messaging servisleri bence internet sitelerinden çok daha büyük bir tehlike.

Saygılar.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
"www" kullanmasanız acılıyor bu siteler ama sanırım tam yasaklanma olmamış gibi yakında www sızda yasakalnır ipleri yasaklanır.

ama acılması pazartesiye - salı bulur

mga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kanka agzını hayra aç google kapatılırsa biteriz :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
bu durumun basit çözümü olduguna inanıyorum...
telekom üst kurulumudur nedir onu katarak telekomun üzerindeki yaptırımı olan ve yöneten kişilerle bir ağ kurulursa yapılanın xxx sebepler yüzünden olmadıgını rahatça görürsünüz. Kapatılma nedenini ben Atatürk'e yapılan hakaret sanıyordum ancak alakası yok sanırım, ilginç paralellikler görüyorum çünkü.

edit : bu arada bende google da açmıyor

destshop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reklam pazarında yer tutmaya çalışıyor telekom.
Bakınız : TTnet Video neyi ifade ediyor sizce

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sonu belli net dunya :) ama bence suc telekom degil sikayet eden mahkeme karari bulan kazanan diyelim telekoma bildiriyor ee türkiyede telekomdan baska sirketde yok mecburen kapatiyor bence herkes su kapandi bu acilmadi konusu olayi kapatsin alistik suan yollar bulunmus onlari millete sunalim telekom yada mahkemeyi kazananlarmi yaman yoksa böyle yollari bulanlarmi :) suan bir program varmis yukluyorlar ondan sonra istedigin siteyi ziyaret ede biliyormusun suan youtube icin var ama diger yollar icinde var duymustum...

harslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende açık :S kapatsınlar ya zaten köşeyi döndüler dönecekleri kadar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5