İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla nin indexlenmesi

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Gecenlerde joomla ile bir site actim. Yaklasik 3 hafta kadar oluyor. Sadece 2 sayfasi indexlendi.
Joomla ile sitenin indexlenmesi zor mu oluyor?

G

goHan

Misafir
bende kurdum ıkı ayrı hosta bırısı ıkısıde yaklaşık aynı günde ındexlendı fakat 1.sitede 12 sonuc var diğerinde 1 tane aynı sıstem aynı içerik joomla biraz enteresan bence

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
seo eklentisini mutlaka kurun sayfaları html yaparsanız daha fazla indexlenecektir

BrUnO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Opensef kurun, sonracıma birde sitemap hazırlayın, google amcaya yollayın ve sonuçları görün :)

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
opensef sorun çıkarıyor zaman zaman, son sürümün özellikleri gayet güzel aslında. düzgün çalışması için safe modun kapalı olması gerekli.

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
site map yaptınız mı tamamdır. joomap olması lazım isiminde. diğerinde açık var.

BrUnO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
opensef sorun çıkarıyor zaman zaman, son sürümün özellikleri gayet güzel aslında. düzgün çalışması için safe modun kapalı olması gerekli.

Safe mod ile ilgisi yok opensefin, joomlanın düzgün çalışabilmesi için safe mod off olmalı. Tüm bileşenleri kurduktan sonra ben sitemi safemodda çalıştırıyorum, opensefi de düzgün ayarlarsanız no problemo.

maniax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
windows serverdaki joomla için neler yapılabilir bu indexleme olayı için

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yardim icin tesekkürler arkadaslar. Opensef i kurdum ama sayfalar acilmiyor. Page not found
sorun ne olabilir acaba

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
opensef yanılmıyorsam mod_rewrite desteği gerektiriyor. bu da apache yani *nix serverlarda mevcut.

win sunucular için isapi rewrite gibi bişey var. sunucu yetkileri sendeyse veya kurulu olup olmadığını biliyorsan şu konuyu incele istersen http://www.joomlaportal.de/allgemei...rn-mit-microsoft-iis-6-0-und-iis-rewrite.html

Bende kurulu. Linux server kullaniyorum. Ama nedense yapamadim. Bakalim artik. Biraz kurcalamam lazim. Belki Safe Mode ON dur. Ama info.php den bile bakamiyorum nedense :)

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Up yapmayi forumlarda sevmem ama sorunu cözdüm arkadaslar.
Yardim eden herkese tesekkür +repleri zaten vermistim :)

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sorunu nasıl çözdün Merlin bende herşeyi tam yapıyorum.sunucu mod_rewrite destekliyor ama olmuyor?

BrUnO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kaçırmışım muhabbeti pardon, opensef linkleri siteadı.com/iletisim
siteadı/anasayfa gibi yapıyor

/joomla/index.php/content/12/12/

bu sadece joomlanın kendi sefini aktif ederseniz oluyor.

Bu arada merlin yapmış, kimi zaman htaccess dosyasının içeriğini de değiştirmek gerekiyor adıyla beraber, onu da yapmış zaten ;)

216

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba.

Bende de aynı sorun var.
Joomla'nın kendi sef'ini aktif ettikten sonra, "htaccess.txt" yi ".htaccess" yapınca "500 - Internal Server Error" meydana geliyor, anasayfa dahil hiçbir sayfa açılmıyor.

İsmini değiştirmeyince, anasayfa açılıyor fakat hiçbir link çalışmıyor. "404 - Bulunamadı" hatası oluyor.

Yazdıklarınızı okudum ama bende Linux Host kullanıyorum ve Safe Mode kapalı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5