İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla & Wordpress - Open Card Sanal Pos Modülü | Profesyonel Tasarım

iverson61

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba...

Sitelerin 3-5 tanesine baktım pek beğenmedim. Zaten artık kimse 0'dan site yapmıyor. Joomla, Wordpress, Drupal ... gibi bir sürü site var. Milyonlarca tema var, seçip yapıyorsun. Günümüzde artık 0'dan web sitesi yapan sadece bankalardır diye düşünüyorum. :) Flash web sitesi bile desen artık Action Script ile kimse kodlamıyor. Heryerde binlerce tema var. Alıp Editliyorlar...

İyi birşey mi bu ? Tabiki hayır fakat 0'dan bir web sitesi kodlamanın maliyeti büyüktür. Bugün bir web sitesini etrafta 300-400 TL'ye yapan lavuklar var. 1 Wordpress kuruyorlar, Zaten gerisi admin panel'de hazır. 3-5 plugin tamam diyorlar...

Diğer bir konu ise bu kuracağın POS ilgimi çekti. Şahsen ben bir alış veriş yapacaksam sitenin SSL sertifikasının olmasını isterim. bunun da belli maliyeti var. Yoksa Sanal pos kurmakta birşey yok be gülüm.

UmutTasarım

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba...

Sitelerin 3-5 tanesine baktım pek beğenmedim. Zaten artık kimse 0'dan site yapmıyor. Joomla, Wordpress, Drupal ... gibi bir sürü site var. Milyonlarca tema var, seçip yapıyorsun. Günümüzde artık 0'dan web sitesi yapan sadece bankalardır diye düşünüyorum. :) Flash web sitesi bile desen artık Action Script ile kimse kodlamıyor. Heryerde binlerce tema var. Alıp Editliyorlar...

İyi birşey mi bu ? Tabiki hayır fakat 0'dan bir web sitesi kodlamanın maliyeti büyüktür. Bugün bir web sitesini etrafta 300-400 TL'ye yapan lavuklar var. 1 Wordpress kuruyorlar, Zaten gerisi admin panel'de hazır. 3-5 plugin tamam diyorlar...

Diğer bir konu ise bu kuracağın POS ilgimi çekti. Şahsen ben bir alış veriş yapacaksam sitenin SSL sertifikasının olmasını isterim. bunun da belli maliyeti var. Yoksa Sanal pos kurmakta birşey yok be gülüm.

Öncelikle üslubunuza dikkat ederseniz sevinirim. Gülüm filan hoş olmuyor bunlar...

Diğer söylediklerinize gelince, burada bahsettiğiniz hazır scriptlerden, cmslerden veya yazılım dillerinden anlayan olduğu kadarıyla anlamayan insanlarda var. Benim ve buradaki bir çok arkadaşın amacıda bunlara cüzi bir miktar karşılığında hizmet vermektir. Aslen .Net web yazılımcısıyım. Ama bu dilde yazacağım en basit sistem bile binlerce lira eder ve bu ücreti ödemeyi kimse kabul etmiyor. Ne yapmalıyım sizce ? Emeğimi ucuza mı satmalıyım ? Tabiki hayır isteyene karşılığını vericek olana tabiki yaparım ama öyle birisi çıkacak web sitesi yaptıracakta bende karnımı doyurucam ? bu sebeple insanların en alt düzeyde yani Türkiye şartlarında imkanlarını zorlamadan hizmet vermeye çalışıyoruz. Yapılan işler müşterinin işini görüyorsa benim için sıkıntı yoktur. Hakkımı vermiş olarak görürüm kendimi. Alınan ücretede daha iyisini yapsaydım keşke diye düşünmem. Bu sebeple gerek site yaptırıcak müşteri, gerekse pos kurdurtacak müşteri benim için aynı önemi taşır. Söylediğiniz gibi hazır scriptleri kullanıyorum. Fakat hazır bile olsa müşterinin istediği hale getirip teslim ediyorum. Bu bakımdan yapılan hizmette veya geri dönüşlerde sıkıntı yaşamıyorum.

Saygılarımla...

iverson61

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle üslubunuza dikkat ederseniz sevinirim. Gülüm filan hoş olmuyor bunlar...

Diğer söylediklerinize gelince, burada bahsettiğiniz hazır scriptlerden, cmslerden veya yazılım dillerinden anlayan olduğu kadarıyla anlamayan insanlarda var. Benim ve buradaki bir çok arkadaşın amacıda bunlara cüzi bir miktar karşılığında hizmet vermektir. Aslen .Net web yazılımcısıyım. Ama bu dilde yazacağım en basit sistem bile binlerce lira eder ve bu ücreti ödemeyi kimse kabul etmiyor. Ne yapmalıyım sizce ? Emeğimi ucuza mı satmalıyım ? Tabiki hayır isteyene karşılığını vericek olana tabiki yaparım ama öyle birisi çıkacak web sitesi yaptıracakta bende karnımı doyurucam ? bu sebeple insanların en alt düzeyde yani Türkiye şartlarında imkanlarını zorlamadan hizmet vermeye çalışıyoruz. Yapılan işler müşterinin işini görüyorsa benim için sıkıntı yoktur. Hakkımı vermiş olarak görürüm kendimi. Alınan ücretede daha iyisini yapsaydım keşke diye düşünmem. Bu sebeple gerek site yaptırıcak müşteri, gerekse pos kurdurtacak müşteri benim için aynı önemi taşır. Söylediğiniz gibi hazır scriptleri kullanıyorum. Fakat hazır bile olsa müşterinin istediği hale getirip teslim ediyorum. Bu bakımdan yapılan hizmette veya geri dönüşlerde sıkıntı yaşamıyorum.

Saygılarımla...

Alınacak bir durum yok bunda. Bu işlerden anlamayan insanları kandırmanın da bir anlamı yok. Elbette yaptığın edit bile olsa saygı duyarım, çünkü bir uğraş var. Fakat Sanal POS cihazı kurmak öyle basit bir olay değil. basit bir olay değil derken, kurmak basit fakat insanlar kredi kartı v.s. bilgilerini girecek bunlara güvenilir olmak gerekiyor. Sorarım sizlere kaç insan burda ne olduğu belirsiz siteden kredi kartı bilgilerini girerek alış-veriş yaptı ? Bir sitenin tasarımı önemlidir fakat güvenliği daha da önemlidir. Alış-veriş sitesi kurmak için SSL sertifikası şarttır. Bugün kapsamlı bir SSL sertifikası zaten 700-800 lira civarındadır yıllık. Bunun bir de maliye'ye kaydı var tabi. Yasadışı şeyler yapıyorsunuz. bunu belirtmek isterim.

Sağlıcakla.

UmutTasarım

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
128 bitlik bir SSL sertifikası büyük hosting firmalarında 60-70 TL'ye satın alınabiliniyor. Kişi bankadan sanal posu kendisi alıyor. Bilgilerini bana gönderiyor ve bende bilgiler dahilinde SSL sertifikasını alıp sitesine pos kurulumunu yapıyorum. Bunda herhangi bir yasa dışı durum yok. Örneğin bundan biraz anlayan birisi Open card scriptini kurup gidip bankadan firmasına ait sanal posunu alıp herhangi bir siteden open cardın o sürümünün posunu bulup kendi sitesine yüklediyse ve sonrada SSLini alıp sitesini yayına soktuysa bu yaşa dışı birşeymidir ? Benim ve aynı işi yapan bireylerin yaptığıda bu zaten. yani yasa dışı birşey söz konusu değil.

Sağlıcakla.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5