İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kainatın sırrı onda mı gizli?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

trgy

Misafir
goktasii.jpg

Avustralya'ya 40 yıl önce düşen göktaşı parçasının evrenin bilinmeyenlerine ışık tutacağı düşünülüyor.

Yapılan analizlerde meteor parçasının daha önce bilinmeyen milyonlarca karbon bileşimi içerdiği ortaya çıktı.

Murchison meteorunun incelenmesi sırasında bilim insanları, Dünya'da bulunmayan çeşitlilikte değişik organik maddelere rastladı.

Analizi yapan uluslararası araştırma ekibi, bu keşfin yaşamın kaynağının bulunmasına bir adım daha yaklaşılmasına katkı sağlayabileceğini umuyor.

Meteorun güneş sisteminin oluş sırasındaki toz bulutlarından geçerek organik maddeler bakımından zengin hale geldiği düşünülüyor.

Kaynak: http://haber.mynet.com/detay/dunya/kainatin-sirri-onda-mi-gizli/496047

T

trgy

Misafir
Benim de bu tarz haberler ilgimi çektiği için ekledim. Geçen gün her şeyi bilen kadın mı ne vardı o haberi okmuştum ama baya bi sallamışlardı o haberde. :D Eğlenceli oluyor hayal dünyası genişliyor insanın :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Ben daha çok şu CERN deki çarpışmayı merak ediyorum. atom parçacıklarının parçacıkları.. "öhh bee!" diyor insan..

İlginç değil mi, çekirdek etrafında dönen elektronu döndüren ne? Bir proton tam olarak ne, nasıl meydana gelmiş, nelerden oluşmuş.. ve bu müthiş uyum.. hala tesadüfden bahsedenleri düşününce gülüyorum.. ve yine gülüyorum halime, bunca ispat karşısında acaba sorumluluklarımı ne kadar yerine getirebiliyorum diye..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
milyonlarca karbon bileşenide atma olsa gerek ... Ama varsa bilinmeyenler o taşta gerçekten kullanmasını bilirlerse ileride yapay maden üretilmeye başlayınca iyi formül noktası olur...

Sert ama hafif ürülermi istersiniz iletkenliği kuvvetli maddelermi... Ama bize bulduklarını söylemezler kendileri içinde en iyisini yapıyorlar biz daha çok sayarız yerimizde...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
o benimde ilgimi çekmişti bu yıl devlet adamlarının suijast geçirceğini söylüyordu , beklemedeyim :D

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Baba Vanga
------------
2010: World War 3 begins in November 2010. Starting as a regular war, it will progress to a nuclear and chemical war. Vanga says the war will be finished by October 2014.

2011: As a result of the war, radioactive showers will destroy almost all life in the Northern Hemisphere. The remaining Europeans will face an even further threat from the Muslims who will use chemical weapons to finish them off.

2014: As another result of the chemicals and nuclear weapons during the war, most of the world population will have skin cancer and other skin diseases.

2016: Europe is nearly uninhabited.

2018: China will become the new superpower. The exploiters will become the exploited.

2023: The Earth's orbit will change.

2025: Europe is still very underpopulated.

2028: A new energy source will be found. Hunger is overcome. A manned space flight will leave for Venus.

2033: The world water levels will rise as the polar ice caps melt.

2043: Economy is good. The Muslims will run Europe.

2046: All bodily organs can be reproduced, becoming the easiest and most popular method of treatment.
**** 5079 a kadar devam eden kehanetler
5079: End of the World.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Ben daha çok şu CERN deki çarpışmayı merak ediyorum. atom parçacıklarının parçacıkları.. "öhh bee!" diyor insan..

İlginç değil mi, çekirdek etrafında dönen elektronu döndüren ne? Bir proton tam olarak ne, nasıl meydana gelmiş, nelerden oluşmuş.. ve bu müthiş uyum.. hala tesadüfden bahsedenleri düşününce gülüyorum.. ve yine gülüyorum halime, bunca ispat karşısında acaba sorumluluklarımı ne kadar yerine getirebiliyorum diye..

Dizi izleyebilmek için boş vaktiniz oluyorsa Fringe ve FlashForward isminde 2 ayrı dizi var. İzlemenizi tavsiye ederim. Bu tarz konularla ilgiliyseniz gerçekten zevkle takip edeceksiniz.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bazen birilerinden duyuyorum. Yok efendim güneş bir metre beride olaymış dünya olmazmış bilmem ne...

Bu tür varyasyonlar evrim mekanizmasını çeşitlendirir farklı bir noktadaki yaşama gidilirdi. Dünya sıcaklığı 100 derece olsaydı su yerine farklı bir bileşik kullanıyor olacaktı canlılar dolayısıyla farklı mekanizmalar, farklı yapılar...

Bunu daha iyi anlamak için Archea bakterlere bakabilirsiniz mesela...

Aslında birçok şeyin çok güzel açıklamaları var ama açıklayınca afaroz ediliyoruz.

T

trgy

Misafir
Bu tarz filmleri de aslında hepimiz seviyoruz. En yakın örnek 2012 filmi. Kaç kişinin izlediği hakkında bilgileri nette bulabilirsiniz.

Bu tarz film önerileri olan varsa önerebilirler mi acaba? :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Zeitgeist Religion 3 bölüm halinde Youtube'da izlemenizi öneririm.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bazen birilerinden duyuyorum. Yok efendim güneş bir metre beride olaymış dünya olmazmış bilmem ne...

Bu tür varyasyonlar evrim mekanizmasını çeşitlendirir farklı bir noktadaki yaşama gidilirdi. Dünya sıcaklığı 100 derece olsaydı su yerine farklı bir bileşik kullanıyor olacaktı canlılar dolayısıyla farklı mekanizmalar, farklı yapılar...

Bunu daha iyi anlamak için Archea bakterlere bakabilirsiniz mesela...

Aslında birçok şeyin çok güzel açıklamaları var ama açıklayınca afaroz ediliyoruz.

Yapma gözünü seveyim, ben sorumlu olduğum şeyleri yerine getirmemenin verdiği rahatsızlığa rağmen gerçeklere sırtımı çeviremiyorum. Bunu bir mazerete bir "yokluğa" bağlayıp kurtulamıyorum. Bu koca dengeyi nasıl bir tesadüfe bağlayabilir insan?

Archea ya baktık diyelim, archea nerden çıkmış? Bu bakteriler bu organizmalar nasıl peydah olmuş?
Herşeyi, zaten hep varmışa bağlarsak, bunuda evrime bağlarsak sorunlarda ve sorumluluklardan kurtulmuş oluyoruz.. Peki "zaten hep var olan" nasıl var olmuş sorusuna kim cevap verecek?

Şuan burada bunları yazabiliyor olmayı, benim seni anlamamı ve senin beni anlayarak cevap verebilmeni nasıl tesadüfe ve evrime bağlayabilirim?

Birşey nasıl bir şekilde "mantık" dediğimiz bir olguya kavuşabilir bunu geliştirebilir?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben herhangi bir görüş taraftarı değilim film ile ilgili. Anlatılanlara objektif olarak baktığımda mantıksız bir nokta görmedim. Hz Isa'ya ait anlatılan özelliklerin hepsinin daha önce 30-40 hikayede anlatılması, bu özelliklerin astrolojik anlamlarla %100 örtüşmesi gibi şeyler sadece ilgimi çekti. Sapkınlık kısmı neresinde bilmiyorum açıkçası.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5